Jump to content
Dogomania

Pierwszy pies - jaka rasa?


Camille:)

Recommended Posts

[quote name='Camille:)']a nielicząc krótkich spacerów "na siku" wystarczy mu 2godzinny spacer, zabawa itp. ?[/QUOTE]

[B]patula013[/B] autorka wątku napisała co powyżej (dotyczyło to ONka). Uważasz, że aussiemu będzie dobrze? :)
[B]Camille:) [/B]osobiście uważam, że będzie troszkę mieszało psu w głowie to, że w ciągu dnia będzie w domu, a noc spędzać na dworze.. Może przekonasz rodziców, żeby pies spał w domu? A tak poza tym, dlaczego chcą psa w ciągu dnia w domu, a w nocy nie? :)

Edited by masdamerka
Link to comment
Share on other sites

patula, w życiu nie słyszałam, eby ktoś trzymał owczarka aussie w budzie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to są psy pracusie, uwielbiają psie sporty, bliskość człowieka.

Ja też nadal nie rozumiem ide piesmoże być trochę w domu wciągu dnia ale w nocy do budy?

Już bardzoe rozumiem, że pies jest cały dzień na dworze, ma tam budę żeby się schować, ma kilka spacerów dziennie a na noc idzie spać np do pomieszszenia gospodarzego, garażu, przedpokoju.

Link to comment
Share on other sites

Nie rozumiem idei psa nie kłaczącego skoro ma mieszkać na dworzu ;)
Po pierwsze powinnaś troche bardziej opisać jakiego psa oczekujesz. Charakter, żywiołowość, co będziesz robić z tym psem. Czy tylko, żeby się polansować o mam pieska czy żeby tylko porzucać na ogródku patyka i czasem pogłaskać. Czy rzeczywiście robić obi, agility czy tam frisbee, albo ogólnie ROBIĆ COŚ Z PSEM, bo niektóre potrzebują wieeelkiego kontaktu z człowiekiem i nie nadają się do budy, np. taki labrador czy golden.
Teraz nawiąże do wypocin [B]patula01[/B]. Gdy przeczytałam to co napisałaś to myślałam, że spadnę z krzesła jednocześnie łapiąc się za głowę i śmiejąc się. Może nie jestem wielkim znawcą, ale na pewno wiem, że aussie i ŻADNE psy z tego typu nie nadają się do budy. Chyba powinnaś poczytać więcej książek, a nie wymyślać jakieś bajeczki i wprowadzać ludzi, którzy również zbyt się nie znają w błąd.

[B][URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/145106-Camille-)"]Camille:)[/URL] [/B]ogółem polecam Ci wycieczkę do schroniska i obejrzenie piesków. Jest tam na prawdę wiele fajnych psiaków, które czekają na kochającą rodzinę. Opiekunów możesz zapytać jaki mają charakter itp. Na pewno z chęcią odpowiedzą. :) :)[COLOR=#3E3E3E][/COLOR]

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Z podobnych bajek, jak Twoja [B]patula013[/B], narodziły się mity o krwiożerczych dobermanach czy rottwailerach, a także niesamowicie upierdliwych pinczerach. :razz: A test Pedigree to jedno, wielkie gooowno za przeproszeniem. Mam 13 lat, a w wynikach wyszedł mi Dog Niemiecki. Logiczne, że utrzymam takiego kolosa na spacerze! :roll:
[B]Camille[/B], jak już wspominały moje poprzedniczki - zdecyduj się co chcesz. Plączesz się w tym co mówisz. Jednocześnie wymagasz, by pies był do budy, ale ma się dogadywać z królikiem. No i "coś" z nim będziesz robić... Czyli co dokładniej? Dwa razy rzucisz patykiem? Odnoszę wrażenie, że tylko cząstkowo czytasz nasze wypowiedzi. Radzę najpierw przewertować Internet, księgarnię czy bibliotekę, by jak najbardziej poznać w teorii charakter danej rasy, a następnie ustalić, jaki pies odpowiada Tobie i rodzicom. Tylko jeżeli na pierwszym miejscu będziecie stawiać wygląd, a charakter za górami i lasami, to w ogóle nie widzę sensu "trudnego" zdobywania wiedzy. ;)

Link to comment
Share on other sites

Trochę pomieszało mi się z tym co pisałam wcześniej:oops:sorki .
Rozmawiałam z rodzicami i pies mógłby BYĆ W DOMU ale warunek jest taki że musi mało gubić sierści, a NA DWORZU to może mieć grube futro itd byle mało szczekał. W sumie to wolałabym takiego psa do domu. Więc szukam ras które mało kłaczą i są średniej wielkości...wtedy byłby w domu.

Link to comment
Share on other sites

a charakter to żeby lubił się bawić, spacery , niezbyt trudny w tresurze, żywiołowy ( a nie jak jakiś shih tzu), żeby lubił biegać - mieszkam na wsi więc teren jest idealny, przyjacielski, lubi poprostu spędzać czas z ludźmi, rodzinny.
Dużo czytam o różnych rasach i wiem, że np. aussie, BC, akita, labki, itp odpadają .

Link to comment
Share on other sites

Czyli prościej mówiąc: pies może być w domu, ale nie może gubić tony sierści? Dobrze zrozumiałam? :smile:
Zasadniczo każdy pies "lubi się bawić", chodzić na spacery czy biegać... Jednak istnieją bardziej i mniej niezależne. I jeszcze zanim zabierzesz się za kupno psa, poczytaj o nich chociażby [B]trochę[/B], bo stawiane przez Ciebie wymagania spełnia większość psów (nie słyszałam jeszcze o psie, który nie lubi chodzić na spacery). ;) Co do "gubienia kłaków" - z tego co wiem, praktycznie każdy pies przechodzi okres linienia, nie ma rasy włochatej, która tego okresu nie przechodzi.
I pytanie odnośnie rasy: czy pies ważący do 4kg odpowiadałby Wam (Tobie i rodzicom)? Czy to jednak za mała "kategoria wagowa"?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Camille:)']a charakter to żeby lubił się bawić, spacery , niezbyt trudny w tresurze, żywiołowy ( a nie jak jakiś shih tzu), żeby lubił biegać - mieszkam na wsi więc teren jest idealny, przyjacielski, lubi poprostu spędzać czas z ludźmi, rodzinny.
Dużo czytam o różnych rasach i wiem, że np. aussie, BC, akita, labki, itp odpadają .[/QUOTE]

A ja dalej obstaje przy terierze;)i to nie tylko dlatego,ze to moja ulubiona grupa czworonogow.Wieksze,mniejsze-wszystkie teriery to pieski zywiolowe!!!Uwielbiaja spacery i co najwazniejsze prawie wcale nie gubia sierci ( trymowane).Choc charakter maja lekko zawadiacki to przy odbrobinie cierpliwosci oraz codziennej dawce szkolenia mozna wychowac wspanialego towarzysza rodziny.
Jesli masz ochote poczytac:
[url]http://www.terierkowo**********/[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dioranne']Czyli prościej mówiąc: pies może być w domu, ale nie może gubić tony sierści? Dobrze zrozumiałam? :smile:
...
I pytanie odnośnie rasy: czy pies ważący do 4kg odpowiadałby Wam (Tobie i rodzicom)? Czy to jednak za mała "kategoria wagowa"?[/QUOTE]

tak ;) rozumiem że psy linieją 2 razy w roku. A z tych malutkich to nie sądzę ;p raczej jakiś średniak:)

Link to comment
Share on other sites

Jak ja lubię te tematy :)
Scenariusz zawsze jest taki sam: ktoś nowy na forum zakłada temat. Forumowicze odpowiadają, odpowiadają, a w końcu się ze sobą zaczynają sprzeczać :D Klasyka dogo ;)
W każdym razie serio nie zauważyliście, że przede wszystkim ten dom raczej nie jest gotowy na przyjęcie psa, bo niekoniecznie wiedzą czego oczekują? Nie macie wrażenia, że w tym przypadku pies to marzenie Camille, a rodzice z pewną dozą niechęci się zgadzają na to? I jak dla mnie są idealnymi kandydatami do tego, aby w przyszłości zasilić schroniska dla zwierząt. Bo piesek który miał być mało szczekliwy, jednak szczeka za dużo. Bo jednak włosy psie latają po domu. Bo tu nasikał, tam nasrał, a tam zwymiotował?
Serio nie macie takiego wrażenia??

Link to comment
Share on other sites

Mimo wszystko, psy z dłuższą sierścią, kiedy ją gubią, można ją łatwiej posprzątać, a sztywna, krótka sierść wszędzie wchodzi. Może niemieckiego wyżła szorstkowłosego? To wszechstronne psy. Mogłabym dodać pudla, ale tu pojawia się problem z pielęgnacją.

Link to comment
Share on other sites

Jak już miałbym coś polecać konkretnie...choć nie ukrywam, że uważam, że tam sprawa wymaga jeszcze długiego przegadania to poleciłbym airedale terriera. Problem z sierścią minimalny, szczekliwość raczej niewielka, wielkościowo uważam, że mieści się w tym co tutaj zakładano.
Jedyny mankament to pielęgnacja sierści właśnie, chyba że chcemy mieć niedźwiadka :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Faustus']Jak ja lubię te tematy :)
Scenariusz zawsze jest taki sam: ktoś nowy na forum zakłada temat. Forumowicze odpowiadają, odpowiadają, a w końcu się ze sobą zaczynają sprzeczać :D Klasyka dogo ;)
W każdym razie serio nie zauważyliście, że przede wszystkim ten dom raczej nie jest gotowy na przyjęcie psa, bo niekoniecznie wiedzą czego oczekują? Nie macie wrażenia, że w tym przypadku pies to marzenie Camille, a rodzice z pewną dozą niechęci się zgadzają na to? I jak dla mnie są idealnymi kandydatami do tego, aby w przyszłości zasilić schroniska dla zwierząt. Bo piesek który miał być mało szczekliwy, jednak szczeka za dużo. Bo jednak włosy psie latają po domu. Bo tu nasikał, tam nasrał, a tam zwymiotował?
Serio nie macie takiego wrażenia??[/QUOTE]

Dokladnie tak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A moze taki,a moze siaki,a moze najlepiej wcale?????

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#000000]Airedale terriera to wspaniale psy I wcale nie az tak truden w pielegnacji.Jak wiekszosc terrierow wymagaja trymowania.Regularnie trymowany nie gubi sierci.Generalnie terriery,sznaucery,wyzly jak najbardziej ok! do domu z ogrodem.Jakos nie umiem sobie wyobrazic spaniela i pudla w "wiejsko-ogrodowych"warunkach.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maganna'][COLOR=#000000]Airedale terriera to wspaniale psy I wcale nie az tak truden w pielegnacji.Jak wiekszosc terrierow wymagaja trymowania.Regularnie trymowany nie gubi sierci.Generalnie terriery,sznaucery,wyzly jak najbardziej ok! do domu z ogrodem.Jakos nie umiem sobie wyobrazic spaniela i pudla w "wiejsko-ogrodowych"warunkach.[/COLOR][/QUOTE]
Przy czym trymowania na własne potrzeby (czyli nie na wystawy) można się naprawdę szybko nauczyć.

Link to comment
Share on other sites

Pewnie,ze tak.Doroslego psa wystarczy trymowac cztery razy do roku i bedzie jak najbardziej ok.
My tak sobie polecamy te rasy,a Camille nie powiedziala Nam jaka kwote przeznaczaja na zakup pieska?
Forumowicze mieliby jakas wytyczna kierujac sie chociazby cena,bo reszta i tak niezbyt jasna...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Faustus']Jak ja lubię te tematy :)
Scenariusz zawsze jest taki sam: ktoś nowy na forum zakłada temat. Forumowicze odpowiadają, odpowiadają, a w końcu się ze sobą zaczynają sprzeczać :D Klasyka dogo ;)
W każdym razie serio nie zauważyliście, że przede wszystkim ten dom raczej nie jest gotowy na przyjęcie psa, bo niekoniecznie wiedzą czego oczekują? Nie macie wrażenia, że w tym przypadku pies to marzenie Camille, a rodzice z pewną dozą niechęci się zgadzają na to? I jak dla mnie są idealnymi kandydatami do tego, aby w przyszłości zasilić schroniska dla zwierząt. Bo piesek który miał być mało szczekliwy, jednak szczeka za dużo. Bo jednak włosy psie latają po domu. Bo tu nasikał, tam nasrał, a tam zwymiotował?
Serio nie macie takiego wrażenia??[/QUOTE]

Jak chcesz wiedzieć to mój tata zawsze chciał psa ale wcześniej to nie wchodziło w grę bo mieszkaliśmy w mieszkaniu. Nigdy bym nie oddała żadnego zwierzaka do schroniska, może ty tak, ale to już nie moja sprawa. Gdyby to miało by być tylko moje marzenie to nawet bym tu nie wchodziła. Szukam jakiejś rasy, a nie miałam jeszcze psa więc nie wiem jakie psy mają dużą skłonność do szczekania, a jakie szczekają mało; jakie psy gubią tonę sierści a jakie nie, więc się Was pytam. Dziękuję za odpowiedzi;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...