Jump to content
Dogomania

lądowanie


paulaa.

Recommended Posts

Hej,

Jak taki temat już był, to bardzo przepraszam i liczę na przekierowanie...

Ostatnio zaczęło mnie zastanawiać lądowanie psów we frisbee. Prawidłowe (bezpieczne) jest na 4 łapach ?
Jest to efekt tylko prawidłowych rzutów , czy też zależy od psa ?
Zauważyłam, że mój cocker zawsze ląduje na 2 tylnych łapach, czy przy overach czy normalnych rzutach do przodu..
Nie wiem czy to wina moich fatalnych rzutów, bo dopiero zaczynamy zabawę w frisbee czy też predyspozycji psa, a raczej ich braku :lol:
Zaczęło mnie to zastanawiać, po tym jak zobaczyłam jak do patyka trzymanego w górze wyskakuje mój pies a jak znany mi dobrze beagle.
Scoob (spaniel) prawie zawsze ląduje na tylnych, beagle ładnie się 'zgina' i ląduje na 4, chociaż nic nie robią w stronę frisbee..

To znaczy, że powinniśmy z tym skończyć, bo istnieje za duże ryzyko kontuzji ? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Zgadza się, prawidłowo pies powinien lądować na 4 łapach ;)
Technika skoku zależy od wielu czynników. Od rzutów w dużej mierze także, wiec najpierw powinno się nauczyć rzucać, a potem ćwiczyć z psem. Do kiepskiego rzutu pies będzie miał problem wyskoczyć, a co za tym idzie - gorzej wyląduje (na ogół, bo zdarzają się psy, które mają niemal idealną technikę od samego początku, ale to raczej wyjątki). Zależy to też od samego psa, ale wiele rzeczy można poprawić. W sumie chyba najbardziej znane są ćwiczenia z hula hop, overy, które zazwyczaj dobrze rzucone wymuszają jakby lądowanie na 4 łapach (mój spaniel także przy overach zazwyczaj ląduje na 4 łapach), no i ogólna świadomość ciała. Pewnie można robić wiele więcej, ale ja nic innego podać nie umiem ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...