Jump to content
Dogomania

Kokosowy świat :)


madzioch

Recommended Posts

  • Replies 140
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='whiteterrier']No mi własnie też mojego białasa przypomina :evil_lol:[/QUOTE]

to dobrze wróży, wyrośnie na przystojniaka! ;)

Dzisiaj z pewnością mogę stwierdzić jakie hobby ma Kokos - chodzenie po przydroznych rowach. Zamiast ładnie iść koło pańci włazi do każdego i tam dumnie maszeruje...
I ciągle nie widzi przeszkód żeby sobie siknąć w domu:angryy:

Link to comment
Share on other sites

A środę trymowanie! Kokos będzie nówka sztuka po liftingu :D

Ostatnio zaprzyjaźniam go z wanną, bo po każdym dłuższym spacerze wygląda jakby pływał w błocie.. cięzko było, ale pomaga wrzucenie jego ulubionych chrupek do wody i ekstra ciastko jak jest grzeczny :)
skutek uboczny - teraz na kazdym spacerze szuka kałuży i w nią włazi, woda mu sie bardzo spodobała... Niekoniecznie ta czysta ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bejkowa']O matko , i ja się będę musiała za swoją wziąć z trymowaniem xD U was też dziś taka cudowna pogoda ?
I jakieś fotki poproszę[/QUOTE]

Pogoda cudna! :) pobiegaliśmy dzisiaj, tzn bardziej Kokos biegał za aportem - miał wyjątkowy dobry dzień, bo 80% przynosił z powrotem ;) i nawet zaczął za mały okup oddawać bez walki ;)

A tak a propos wiosny... matkoboskoczęstochosko ile smieci wylazło spod śniegu! Wczoraj to mi sie aż spaceru odechciało po okolicy, paskudztwo... Cały czas prawie malucha musiałam krótko trzymac bo wpychał nochal w śmieci...

Fotki będą jutro - z dzisiejszego wiosennego sprzątania w mieszkaniu. Koko miał swoją wersje segregacji rzeczy i czyszczenia dywanu :P

Link to comment
Share on other sites

Wizja porządków wiosennych wg Kokosa. Zastanawiam się czy nie powierzyć mu mycia okien :D :D

[img]http://images.tinypic.pl/i/00341/w6uzmfex8m5u.jpg[/img]

[img]http://images.tinypic.pl/i/00341/257o2d2qxlnz.jpg[/img]

Kontakty Kokosa z utuczonym miauczącym domownikiem nie należą do najgorętszych ;) młodzieńczy entuzjazm białasa spotyka się z totalnym brakiem entuzjazmu Lancera...

[img]http://images.tinypic.pl/i/00341/uvtzixgerzd1.jpg[/img]

[img]http://images.tinypic.pl/i/00341/z8ndt2izjzyd.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Co za dzień...

Byliśmy na trymowaniu. Sama nie wiem, coś mi nie pasuje... W Kokosa wstąpił szatan, ugryzł mnie pomimo, że nie łapie za ręce nigdy. Ugryzł też panią groomerke. I ma tyyyle kłaków, że jest jednym z największych gęściochów sierściowych jakie świat widział. wiem, że jest panikarzem, ale kwiczał jak dzika foka... nie dawał nic koło siebie zrobić... uspokoił sie po ok. godzinie, jak pani majstrowała przy nim tylko nożyczkami.
Skończyło się na tym, że ma trochę przetrymowany tylko grzbiet. Fryzjerka stwierdziła, że ma bardzo miękki włos (no ale chyba szczeniak może..?) i dało się wyrwać niedużo, tylko te najdłuższe - reszta krótszych siedziała bardzo bardzo mocno i wyraźnie wyrywanie sprawiało psu ból, więc odpuściłyśmy... nic nie wychodziło ze skóry.
Poza tym efekt (pomijając za długi grzbiet, ale uparłam sie zeby nie golić!) jakoś nie do końca mi pasuje...
I w ogóle to chyba wymiękne i go potraktuje maszynką. Wiem, że nie wolno, tyle sie naczytałam i dlatego nie pozwoliłam go zgolić. Ale to trymowanie wyglądało niefajnie i kosztowało mnie tyle nerwów... RATUNKU... :placz:

U weta spotkaliśmy panią z 12 letnią westiczką. Pomiziała, pomacała Kokosowego... I stwierdziła że ma imponująco dużo sierści! I dała nam numer do swojej zaufanej groomerki. Do tej z dzisiaj juz nie wróce raczej... Opowiedziała mi dużo rzeczy, widać, że ma doświadczenie, ale jakos nie wzbudziła mojego zaufania. Kokosowego też nie...

Poza tym odwiedziliśmy weta w związku z brakiem jajek. Jedno sie objawiło z lewej strony w pachwinie, prawego ni hu hu...
Chirurg stwierdził, że po 5 miesiącu nie ma już sensu dawać hormonów i że poczekamy do roku, aż całkowicie sie Kokos rozwinie. W tym czasie nic nie powinno się z tymi jajcami dziać złego, jak skończy rok i nie zejdą to wtedy będziemy działać.

I nowina numer 2 - zmądrzał na spacerach! Nie zaczepia wszytkich napotkanych ludzi, nie podskakuje na widok rowerzystów. Patrzy z zaciekawieniem, ale jak nikt na niego nie zwraca uwagi maszeruje dalej.
I numer 3 - omija koopy nie konsumując:P

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o groomerów , to uważam że jeśli masz taką możliwość , zapisz się za około 1,5 miesiąca do jakiegoś hodowcy westie (np do pani Ani Siwulskiej z hodowli Superbia [url]http://www.superbiawestie.pl/2012.htm[/url] ) , oni wiedzą co i jak , mądrze doradzą , a jeśli chodzi o płacze u groomera to nie jest to nic dziwnego xd moja też wyła na początku ;)

Link to comment
Share on other sites

Mój pies potrafi czytać w myślach! albo podsłuchuje cwaniak... :cool3:

Chciałam go w święta przestawić na jedzenie 2 razy dziennie, a on wczoraj postanowił przestawić się sam. Odmówił zjedzenia śniadania, nawet nie tknął, więc się troche przestraszyłam, bo jest łakomczuchem. Ale zestaw obiadowy powiększony wciągnął jak zwykle, kolację też.
A może to wiosenno-młodzieńcze fochy ;)

[img]http://files.tinypic.pl/i/00351/cux2es15wxtu.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

12 kwietnia idziemy na porządne, jak psia elegancja nakazuje, TRYMOWANIE!
Po kiepskiej przygodzie z poprzednią "groomerką" wybieramy się do p. Ewy bardzo polecanej na terrierkowie.
Bo ten mój kudłacz bije rekordy w ilości sierści nadal... i ma puchate loki jak baran na grzbiecie :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='phase']Cuuudnie. I jeszcze ta obroża. :loveu:[/QUOTE]

[quote name='Bejkowa']Aaa :loveu: Śliczny malec , i gustowna obróżka :cool3:[/QUOTE]

Dziękujemy :oops: :lol:
tym razem trafiliśmy na trymowanie do kogoś, kto wie co i jak :)
Niestety Kokos należy do mega waciaków, trymowanie dla niego to spora męczarnia, włosy po prostu nie wychodzą... Więc obawiam się, że w ramach oszczędzenia mu stresu i skóry, która kiepsko to znosi będzie podgalany... Pomimo mojego uporu i wytrwałości.

No i to podsikiwanie w domu! Nie moge go do końca oduczyć paskuda jednego :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...