Jump to content
Dogomania

Potrzebna POMOC dla Rexa... i Panu Marianowi też by się przydała...


Recommended Posts

[quote name='free']witam.widze że ciocie szaleją:lol:jesteście dzielne cioteczki.przelałam grosik na potrzeby.życzę powodzenia i oby na waszej drodze nie było złych ludzi.mizianki dla rexa[/QUOTE]

Doszło wsparcie - 30 zł, bardzo Ci dziękuję za pomoc :)

Zapraszam na mój bazarek: [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/239895-Na-bezdomne-koty-tanie-ubrania-r%C3%B3%C5%BCne-rozmiary-i-nie-tylko-%29-do-20-02[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AlfaLS']Kilka lat temu był na dogo wątek o starszej Pani, która miała psiaka, ON-ka. Niestety pies zachorował a ją nie było stać na leczenie. Z ciężkim sercem oddała psa do schroniska bo tylko tak mogła mu pomóc - był tam leczony. Codziennie chodziła do schroniska żeby z psem wyjść na spacer albo chociaż go pogłaskać. Miała dużo szczęścia bo kiedyś zauważyła ją i jej Maxa wolontariuszka... Jak usłyszała historię oddania psa to założyła wątek na dogo, pies został wyciągnięty do domu, przez parę lat była pomoc z dogo na karmę i ewentualne leczenie psiaka. Pani dla siebie oczywiście nic nie chciała, choć jej się absolutnie nie przelewało. A miłość jaka była między nią i psem - bezcenna...

Napisałam to bo tak mi się jakoś to skojarzyło z tą historią opisaną przez Cudak. Może jest bieda ale jak człowiek jest ze zwierzakiem związany to nawet pełna miska miłości opiekuna nie zastąpi... Zabrać psa teoretycznie można, tylko musimy mieć świadomość że od ręki będą dwie nieszczęśliwe istoty a chyba nie w tym kierunku powinna iść pomoc...[/QUOTE]
Czy piszesz o p. Irenie ??? jestem pewna na 100 % :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cudak']Jeszcze nie :( Nawet dla psiaka nie udało się jeszcze znaleźć org, która użyczyłaby konta, a na prywatne za duże ryzyko problemów z US....
Może Ktoś z Was zna jakąś Fundację, która zgodziłaby się w tej sytuacji poprowadzić zbiórkę?[/QUOTE]
Muszą być dwie fundacje...jedna pro-zwierzęca druga pomagająca ludziom.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arim']Rano zamówiłam na all... skarpety frotte(takie grubsze) 5 par 1 kalesony (wziełam L) i podkoszulek (L)[/QUOTE]
Skarpetki, kalesony, podkoszulek od [B]arim [/B]oraz rękawiczki od [B]tobciu[/B], właśnie pojechały do Pana od Reksa - bardzo dziękuję w jego imieniu :)


[img]http://img33.imageshack.us/img33/9389/p2180737.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='mdk8']fakt. :lol: a tak w ogóle to bardzo ładny psiak. Jak wyglądają sprawy dalszej pomocy...? Psiaczek ma karmę? Tak jak obiecałam wyślę paczkę na początku marca.[/QUOTE]

Jeśli chodzi o pomoc dla psiaka, to karma będzie potrzebna przez dłuższy czas, dopóki jego Pan nie "stanie na nogi" finansowo (jest szansa, że należy mu się jakaś emerytura, tylko brakuje jakichś dokumentów, więc trochę to potrwa i jeśli się uda, to najpierw będzie musiał pospłacać długi za prąd i wodę...).
Podwórze jest spore, więc jeśli się uda znaleźc kogoś do pomocy w naprawie ogrodzenia, to Reks będzie mógł chodzi sobie luzem i nie będzie musiał być wiązany. Został już odrobaczony i za uzbierane pieniążki postaram się go zaszczepić (obecnie jestem uziemiona, bo mam dziecko na antybiotyku i auto w naprawie). Po szczepieniu spróbuję jakieś ogłoszenia zrobic na miejscu, że szukam kogoś do wyprowadzania Reksa na spacery (to byłaby dla niego duża pomoc, jeśli jego Pan nie będzie miał nic przeciwko, a dla kogoś kto nie ma psa - duża frajda takie spacery, tym bardziej, że okolica ładna).

Dziękuję za poradę z budą - racja, jedno, że nie będzie ciągło od podłoża, drugie, że wilgotniało od ziemi.

Link to comment
Share on other sites

Nie miałam kiedy do nich się wybrać :( bo dziecko mi się pochorowało i na antybiotyku, auto do naprawy poszło i na dodatek 2 nowe tymczasy się trafiły (chory kociak i [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/240658-3-mies-ma%C5%82a-sunia-szuka-domu-lub-DT!-PILNIE!"]rozbrykany szczeniak[/URL]). Doba za krótka :( ale Reks ma co jeśc jeszcze, a to najważniejsze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cudak']Okolice Goleniowa.

Wczoraj Reks miał odwiedziny wolontariuszy z Goleniowskiego TOZu, dostał 20 kg karmy, więc na kolejny miesiąc ma zapewnione jedzonko :)[/QUOTE]


w czwartek miałam zamawiać karmę dla swojego psa i Reksa ale skoro ma co jeść to może wysłać w kwietniu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cudak']Doszło wsparcie - 30 zł, bardzo Ci dziękuję za pomoc :)

Zapraszam na mój bazarek: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/239895-Na-bezdomne-koty-tanie-ubrania-różne-rozmiary-i-nie-tylko-)-do-20-02[/URL][/QUOTE]

np takie wpływy 30 zł i tobciu 40

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mestudio']np takie wpływy 30 zł i tobciu 40[/QUOTE]
Te dwie wpłaty były na moje konto. Rozliczenie jest w drugim poście.
Prościej byłoby zbierać na konto jakiejś Organizacji, bo raz, że "legalniej", a dwa, że mam sporo wpływów z bazarków, czy na inne bidy, a dużo z tym roboty jednak też (czasochłonne te rozliczenia, a jak się ma małe dziecko i swoje zwierzaki i tymczasy, to człowiek woli z nimi czas spędzać niż przed komputerem) - Fundacje zresztą też mają pewnie dużo pracy z rozliczeniami i dlatego ciężko jakąś znaleźć do udostępnienia konta :(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...