Jump to content
Dogomania

Potrzebna POMOC dla Rexa... i Panu Marianowi też by się przydała...


Recommended Posts

Dnia 31.07.2019 o 18:17, tobciu napisał:

Macie Kochane na myśli jakiegoś psiego staruszka, któremu przekazałybyśmy pieniądze z Reksowej skarbonki ? 

Przeleję, bezczynnie teraz u mnie leżą, jak mogą pomóc..

Zaproponuję:

https://www.dogomania.com/forum/topic/349855-pozbyli-się-mnie-bo-jestem-chorysłużyłem-wiernie-kochałem-całym-sobą-i-znowu-mnie-oddali-a-mówili-że-lacky-to-znaczy-szczęściarz-pomożesz-mi/

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, KrystynaS napisał:

Tak tobciu, przelać.

Tobciu, Dziewczyny dziękuję Wam że byłyśmy tu na wątku chłopaków.

Smutno ...

Ja również BARDZO, BARDZO dziękuję...

Mam tyle zdjęć dotyczących wątku.. pism w sprawie Pana Mariana.. pisanych ręką Pana Mariana.. filmików..

Smutno... usłyszeć głos.. zobaczyć odręczne pismo..

Eh... liczę, że są naprawdę GDZIEŚ RAZEM.. i że też kiedyś tam trafimy z naszymi psiakami.. a część ich już tam na nas czeka...

**

Co do grobu Pana Mariana.. to ja ten raz czy dwa razy w roku, będę chciała zajrzeć na cmentarz.. zapalić świeczkę..

Padł pomysł by położyć sztuczną trawę, to bardzo dobry pomysł. Tylko, że ja tego nie zrobię..

Nie wiem czy kiedykolwiek Pan Marian się doczeka choćby najtańszego pomnika.. jakoś smutno w to wątpię.. 

Myślałam by może zadzwonić do tamtejszego zakładu pogrzebowego zapytać ile by kosztowało dosypanie ziemi do tego obramowania grobu, oporządzenie z chwastów. I czy na zlecenie obcej osoby by wykonali to. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, tobciu napisał:

Ja również BARDZO, BARDZO dziękuję...

Mam tyle zdjęć dotyczących wątku.. pism w sprawie Pana Mariana.. pisanych ręką Pana Mariana.. filmików..

Smutno... usłyszeć głos.. zobaczyć odręczne pismo..

Eh... liczę, że są naprawdę GDZIEŚ RAZEM.. i że też kiedyś tam trafimy z naszymi psiakami.. a część ich już tam na nas czeka...

**

Co do grobu Pana Mariana.. to ja ten raz czy dwa razy w roku, będę chciała zajrzeć na cmentarz.. zapalić świeczkę..

Padł pomysł by położyć sztuczną trawę, to bardzo dobry pomysł. Tylko, że ja tego nie zrobię..

Nie wiem czy kiedykolwiek Pan Marian się doczeka choćby najtańszego pomnika.. jakoś smutno w to wątpię.. 

Myślałam by może zadzwonić do tamtejszego zakładu pogrzebowego zapytać ile by kosztowało dosypanie ziemi do tego obramowania grobu, oporządzenie z chwastów. I czy na zlecenie obcej osoby by wykonali to. 

Chyba pod ode mnie. 

Miałam taką trawę gdy zmarł dziadek. Kupiłam w jakimś markecie  - sprzedawana była na metry -podzieliłam ją na pół bo szerokość była coś około 1 metra i właśnie wyłożyłam w skrzynce na wierzchu. Zawsze ładnie to wyglądało a i chwasty nie rosły przez nią. Do dosypania w skrzynce ziemi to chyba mimo wszystko taniej wyjdzie kupić w biedronce ziemię w workach - coś około 4zł 20 litrów.

Szkoda,że nie mieszkam bliżej bo zawsze mogłabym wlecieć na grób i coś zrobić...

 

Czy są jeszcze jakieś pieniądze na znicze, kwiaty do p.Mariana?

Link to comment
Share on other sites

Ja taką sztuczną trawę kupowałam w Castoramie. Ona jest na metry i w kilku szerokościach.  Można zobaczyć https://szczecin-poludniowa.castorama.pl/result/?type=product&category=Urządzanie&category_2=Urządzanie%2F%2FWykończenie+podłogi&category_3=Urządzanie%2F%2FWykończenie+podłogi%2F%2FSztuczna+trawa&q=sztuczna+trawa&o=0&l=47&s=-score

Ja poprosiłam o docięcie tak jak potrzebowałam i nie było problemu.

Link to comment
Share on other sites

b-b, AlfaS - dziewczyny, to jest bardzo dobry i ładny pomysł, tylko przepraszam, napisałam, że ja tego nie zrobię.

Nie jestem tam na miejscu, nie prowadzę auta, potrzebuję do tego męża, który cały tydzień jest poza domem, czyli, mam do dyspozycji jedynie weekend, który poświęcamy swoim zobowiązaniom, a mamy ich niestety dużo.

Podjechać specjalnie, zapalić świeczkę jestem w stanie zrobić raz, dwa razy w roku. Ale jechać i spędzić pół dnia na oporządzeniu grobu - niestety nie bardzo to widzę.

Jeśli, ktoś ze Szczecina miałby któreś popołudnie w tygodniu wolne, jest zmotoryzowany i ma chęć podjechać - ja również wtedy zorganizuję swój czas.

**

Nie, nie ma już pieniędzy na znicze i kwiaty - całość ze skarbonki przeleję Lackiemu.

**

Jak będę się wybierać do Stepnicy zapalić znicz, dam znać.

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Kwota 108.82 zl juz na moim koncie!

Wraz z Lakusiem bardzo serdecznie dziekuje za wsparcie.

Pisze z kompa Anicy, poniewaz mam klopoty ze swoim, co chwilke rozlacza sie internet.

Przez to nie moge poczytac o Panu Marianie i Rexie, a;le zaraz choc przejrze zwe dwie strony.

Dziekuje pieranie raz jeszcze i serdecznie wszystkich pozdrawiam!

Figunia

Link to comment
Share on other sites

Niestety w tym roku to już nie wypali bo będąc na urlopie nad morzem będę miała prawie 200 km w jedną stronę do grobu. 

Jeśli nic się na grobie do przyszłego roku nie zmieni postaram się namówić rodzinę na wczasy bliżej Szczecina. Może wtedy wlecę z mężem na grób. Dosypiemy wtedy ziemi i położymy trawkę.

 

Tobciu koniecznie daj znać na PW ,że będziesz jechała na grób to wtedy wpłacę coś na znicze i kwiatki.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...