Jump to content
Dogomania

Potrzebna POMOC dla Rexa... i Panu Marianowi też by się przydała...


Recommended Posts

Uprzedzę Pana Mariana by miał oko na listonoszkę. :)

A dałoby radę zmierzyć mu pas? 

W pace pójdą tylko jedne spodnie - dresowe ale w sklepach z używaną odzieżą można by kupić fajne wycierusy gdyby tylko było wiadomo ile w pasie :)

Link to comment
Share on other sites

A dałoby radę zmierzyć mu pas? 

W pace pójdą tylko jedne spodnie - dresowe ale w sklepach z używaną odzieżą można by kupić fajne wycierusy gdyby tylko było wiadomo ile w pasie :)

 

Ok, zapiszę sobie by nie zapomnieć. I w niedzielę poproszę Go by się zmierzył. :)

 

b-b przyszły pieniążki od Ciebie. Dziękujemy. :)

Link to comment
Share on other sites

Hej,

byliśmy dziś z odwiedzinami u Rexa i Pana Mariana. Wszystko ok. :)

 

Pan Marian jak zawsze ucieszył się bardzo z odwiedzin. Pogoda była słoneczna posiedzieliśmy na ławce przed domem.

Rex biegał z piłką. Jego uwielbienie dla piłek jest niesamowite. :) Dostał nową niebieską. :)

Ugotowałam mu kurze łapki, filmik poniżej pokaże, że smakowały chłopakowi

U Cudak dwa worki karmy czekały zakupionej ostatnio (na październik i listopad), to wzięliśmy jeden i na październik karmę Rex dostał. Akurat w dobry czas przyjechaliśmy, bo z poprzedniego worka zostało karmy na jakieś 3, 4 dni.

 

Pan Marian obiady w szkole otrzymuje. 

Gaz jeszcze ciągle ma, ale końcówkę (już niewiele chlupie w butli). Raz jeszcze dziękował za nią, mówiąc, że to bardzo Mu pomogło, bo nie musiał szukać opału, by palić latem, by wodę zagotować.

Na dniach musi iść do gminy złożyć podanie na opał, to zapyta również czy może liczyć na doładowanie butli.

Tymczasem jak ma możliwość zbiera gałęziówkę.

 

Kozę obejrzeliśmy.

Poniżej wstawiłam filmik. Jak usłyszycie na nim, Rex nie marznie na zewnątrz. :) I z ciepła nowej kozy będzie korzystał. :)

Z oględzin wynika, że potrzebna jest koza, dwa kolanka i dwie rury. Podstawki pod kozę nie trzeba, ta co jest, jest w porządku. 

Na tą chwilę jest 165 zl przeznaczone na ten cel. Popatrzę ile by wyniosły koszty u tego dostawcy co link wstawiłam parę postów powyżej, by wiedzieć ile na brakuje.

 

Zrobiliśmy zakupy dla Rexa i Pana Mariana.

Do niedzieli była promocja w Biedronce na puszki : 2,99 zł za 1280g. Wzięłam 14 puszek. 8 zawiozłam wraz z workiem suchej.

A 6 puszek zostało u Cudak na zawiezienie z listopadowym workiem.

Trochę się z zakupami zagalopowałam, choć wcale takich wielkich zakupów nie zrobiłam. Tak to się kończą zakupy na "czuja", a nie z kalkulatorem.

Kupiłam Panu dwie świeczki w słoiczkach, bo to niestety się ciemniej już robi po 18-tej.

Pan Marian był nieogolony - to wzięłam też piankę do golenia i golarki.

Zakupiłam parę kg ziemniaków. Pan Marian powiedział, że ryż, kasza to nie.. że zwykłe ziemniaki najchętniej. :)

Zapomniałam zapytać się Cudak, czy po Stepnicy jeżdżą i sprzedają ziemniaki w workach. Jakby jeździli, można by kupić.

Z zakupów wyszły 3 biedronkowe zdrapki, niestety wszystkie trzy z tekstem "Spróbuj ponownie".

 

Zawiozłam Panu dwie kołdry, jedna cieplejsza, a jedna cieniutka. Plus duża poducha.

 

Pan Marian zmierzył się w pasie. Tak poprzez ciuchy to 96 cm.

Wzrost : 173 cm

But : 42 ( 8 ) upewniłam się.

 

Buty Pan Marian ma. W odzież też jest zabezpieczony (ogromne podziękowania dla b-b :) ).

Plus bluzę polarową od asikowska zawiozłam w niedzielę.

Ale z jakiś jeansów Pan Marian by się ucieszył. Bo faktycznie nie ma.

 

(zostawię tutaj miejsce do uzupełnienia jak mi się jeszcze coś przypomni)

 

Filmy :

1) https://www.youtube.com/watch?v=LnQbBPtoDTc&feature=youtu.be Rex dostał kurze łapki w rosole. Smakowały. :)

2) https://www.youtube.com/watch?v=2E5jVI2aPVQ&feature=youtu.be

3) https://www.youtube.com/watch?v=UqKNfNdYMt0&feature=youtu.be Rex dostał nową piłeczkę.

4) https://www.youtube.com/watch?v=EvnNkY1e-ns&feature=youtu.be

5) https://www.youtube.com/watch?v=aMC5ME_jMIw&feature=youtu.be

6. https://www.youtube.com/watch?v=Y5479HPeR-8&feature=youtu.be

 

Zakupy : Paragon, Zdrapki, Foto1, Foto2

i Foto3 (kołdry, poducha, ręcznik, 4 kartony ścinków do palenia i kilka innych rzeczy)

 

**

b-b : sprawdzam numer nadania. Wygląda, że przesyłka dotarła do Pana Mariana. :)

Link to comment
Share on other sites

KOZA - szacunek :

 

Wszystkie pozycje od tego samego dostawcy :

 

Na 9 cegieł szamotowych : 

http://allegro.pl/piec-9-piecyk-koza-szamotowy-170m2-atestowany-30kg-i4640430544.html

108 zł. (promocja się kończy za dwa dni, a piecyk jest przeceniony, mam nadzieję przy nowej aukcji ta promocyjna cena zostanie).

 

Lub na 11 cegieł szamotowych

http://allegro.pl/piec-11-piecyk-koza-szamotowy-180m-atestowany-32kg-i4640430565.html

118 zł

 

Lub na 11 cegieł szamotowych (ma inne nóżki niż ten powyżej)

http://allegro.pl/piec-11-piecyk-koza-szamotowy-180m-atestowany-32kg-i4640430565.html

118 zł

 

Przesyłka pieca : 40 zł

 

Kolanka : 2 sztuki potrzebne

http://allegro.pl/kolano-kolanko-dymowe-fi-120mm-piec-koza-szamotowy-i4652792954.html

12 zł x 2 sztuki = 24 zł

 

Rura dymowa : 2 sztuki potrzebne

http://allegro.pl/rura-dymowa-piec-koza-szamotowy-1m-fi-120mm-i4652813977.html

15 zł x 2 sztuki = 30 zł

 

Dopłata za przesyłkę : jeśli wraz z piecem, do 5 sztuk akcesoria - 20 zł

 

**

Czyli w zależności który to byłby piec - całość wyniosłaby 222 zł lub 232 zł.

Mamy na tą chwilę 165 zł.

Czy ktoś by może jeszcze chciał ziarenko dorzucić ? :)

Link to comment
Share on other sites

Tak, tak ja dołożę ale dopiero po pensji (po 10 października).

 

No i już jestem spokojna gdzie Rex śpi jak jest zimno. Fajnie tą kwestię rozwiązałaś tobciu :fadein:.

Dobrze, że Pan Marian wie, że Dogo trochę pomoże, ale Dogo też stawia pewne warunki (uważam, że nie wygórowane)

Link to comment
Share on other sites

 

Pan Marian zmierzył się w pasie. Tak poprzez ciuchy to 96 cm.

Wzrost : 173 cm

But : 42 ( 8 ) upewniłam się.

 

Buty Pan Marian ma. W odzież też jest zabezpieczony (ogromne podziękowania dla b-b :) ).

Plus bluzę polarową od asikowska zawiozłam w niedzielę.

Ale z jakiś jeansów Pan Marian by się ucieszył. Bo faktycznie nie ma.

 

 

**

b-b : sprawdzam numer nadania. Wygląda, że przesyłka dotarła do Pana Mariana. :)

 

Czyli wiadomo na ile w pasie szukać spodni :)

Mam nadzieję, że p. Marian będzie zadowolony z tego co tam w niej znalazł. A jak nie  to będzie miał czym palić w kozie :)

Link to comment
Share on other sites

Dziękujemy Kochane, że jesteście. :)

 

Zamówiłam (i opłaciłam) właśnie piec, ten na 9 cegieł : http://allegro.pl/piec-9-piecyk-koza-szamotowy-170m2-atestowany-30kg-i4640430544.html  :)

(148 zł : koza 108 zl + przesyłka 40 zł)

Promocja się kończy za 8 godzin (9 października, 08:36:34).

Zamówiłam więc teraz, bo nie wiem czy w nowej aukcji będzie też ta cena 108 zł zamiast 156 zł. A to różnica jednak znaczna.

 

Rur i kolanek nie zamówiłam jeszcze, bo muszę jutro zadzwonić do sprzedawcy.

W opisie aukcji dotyczącej rur i kolanek jest napisane, że jeśli dokupuję akcesoria po zakupie pieca, to do 5 sztuk dopłata wynosi 20 zł.

Ale jak dodawałam je razem z piecem to koszt transportu wynosił 120 zł, a jak je dodawałam w oddzielnym zakupie - to koszt wynosił 80 zł. To coś nie halo..

Zatem jutro zadzwonię z rana i uściślę.

 

*** edit 09/10/14

Akcesoria domówione, opłata 20 zł za wysyłkę akcesorii wraz z kozą uiszczona. (wysokie opłaty to błąd systemowy allegro, z dostawcą wszystko wyjaśnione i zakupione).

Zatem PIEC, KOLANKA I RURY jutro (10//10/14) będą w drodze do Pana Mariana i powinny dojść w poniedziałek.

Cudak podjedzie do P.Mariana poinformować by w poniedziałek oczekiwał kuriera.

 

KOSZTY ZAKUPU KOZY I OSPRZĘTU :

- 148 zł (08/10/14) za piec koza, allegro (108 zł koza + 40 zł przesylka) (zapłacone poprzez PayU)

- 54 zł (09/10/14) za 2 x kolanka, 2 x rury dymowe, allegro (30 zł + 24 zł) (zapłacone poprzez PayU)

- 20 zł (09/10/14) za dopłata do przesyłki za akcesoria. (zapłacone z konta tobciu)

----

Razem : 222 zł 

 

Faktury będą wysłane z zamówieniem. Zatem przy okazji wizyty, Cudak lub ja zrobimy zdjęcie.

Tymczasem wstawiam potwierdzenia zamówienia na allegro i opłacenia kosztów dodatkowych za przesyłkę akcesorii.

 

Dziękujemy za pomoc w uzbieraniu funduszy na kozę i osprzęt.  :iloveyou:

Link to comment
Share on other sites

Pan Marian odwiedził mnie dziś, bo zaszedł po słomę dla Rexa :) (biedny się w taką pogodę brzydką wybrał...)

Przekazałam mu baterie (paluszki) do radia, bo ostatnim razem zapomniałyśmy z tobciu o nich i poinformowałam, że w poniedziałek najprawdopodobniej odwiedzi go kurier z piecykiem. Poprosiłam, by schował fakturę i gwarancję, mam nadzieję, że ich nie zgubi. 

 

Dziękuję Wam wszystkim za pomoc. Ja też obiecałam się dołożyć i zaraz przeleję swój malutki grosik.

Link to comment
Share on other sites

Tobciu zrobiłam przelew, połowa na "kozę" czy ogólnie ogrzewanie/gaz, połowa na bieżące zakupy.

 

Szybko uwinęłaś się z zakupem, dobrze bo nie wiadomo kiedy mogą nadejść mrozy, a i promocja była teraz to trzeba skorzystać.

Kto zainstaluje tą "kozę"?? Twój mąż potrafi? czy trzeba szukać fachowca bo najważniejsze są rury i kolanka żeby się czad nie uwalniał.

 

PS. Chyba nie podałam nicku  ... jak zwykle.

Link to comment
Share on other sites

Tobciu zrobiłam przelew, połowa na "kozę" czy ogólnie ogrzewanie/gaz, połowa na bieżące zakupy.

 

Szybko uwinęłaś się z zakupem, dobrze bo nie wiadomo kiedy mogą nadejść mrozy, a i promocja była teraz to trzeba skorzystać.

Kto zainstaluje tą "kozę"?? Twój mąż potrafi? czy trzeba szukać fachowca bo najważniejsze są rury i kolanka żeby się czad nie uwalniał.

 

PS. Chyba nie podałam nicku  ... jak zwykle.

 

Szybko się uwinęłam, bo większość pieniędzy była, moj TZ dorzucił co brakowało. Jesień idzie. :)

Promocja była, a nie wiem czy z nową aukcją też by mieli tą cenę niższa. Wszystko się dobrze poskładało, że się udało.

Kozę Pan Marian powiedział, że zainstaluje sobie sam. Tam w sumie wielkiej filozofii nie ma. 

Najważniejsza ta szczelność, dlatego też zakup nowych kolanek i rur. Średnicami wszystko pasuje, Fi z piecyka pasuje do kolanka. Kolanko z nacięciem, da się nałożyć jedno na drugie mam nadzieję. Fi rury też 12, ale się zwęża, w kolanko wejdzie.

Myślę że Pan Marian da radę technicznie. Do pomocy może sobie weźmie kolegę (bo to jednak koza swoją wagę ma, 30 kg).

Czujnik czadu to mi chodzi po głowie od ostatniej zimy. Tak czy inaczej.. Choć to mieszkanie P.Mariana mocno szczelnie nie jest, zatem przewiew jest. Ale może, jak finanse pozwolą, to pomyślimy o tym zimą ?

 

Póki co myślę, że Pan Marian temat zainstalowania kozy ogarnie. :)

 

p.s. Producent wysłał fakturę mailem również.

 

p.s1. Cudak, a może przy nowym nicku dopisz w nawiasie (Cudak) ? :)

 

p.s.2 Dzięki KrystynaS za info o wpłacie. :)

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny może nie doczytałam ale czy p. Marian nie dostaje nic z opieki?

Nie wiem jak jest teraz ale kiedyś przydzielali talony na węgiel, ludzie dostawali pościele, meble - wiem bo koło nas mieszkała rodzina nadużywająca alkoholu - co dostali to i tak sprzedawali na %

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny może nie doczytałam ale czy p. Marian nie dostaje nic z opieki?

Nie wiem jak jest teraz ale kiedyś przydzielali talony na węgiel, ludzie dostawali pościele, meble - wiem bo koło nas mieszkała rodzina nadużywająca alkoholu - co dostali to i tak sprzedawali na %

 

P.Marian otrzymuje z opieki talony na obiady w stołówce szkolnej, w czasie trwania roku szkolnego.

Oraz niewielką część opalu - drewno. Ilość niewielka, a drzewo też różne. Rok temu chyba dostał wierzbę, drzewo niekaloryczne, do tego niewdzięczne przy rąbaniu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...