Jump to content
Dogomania

Handel psami do Niemiec...uratowany Kapselek


MollyMolly

Recommended Posts

[quote name='kasiek.']Mam jedną uwagę do tego ,ale bardzo istotną nie wolno nikomu zbierać pieniedzy na prywatne konta ,tylko na fundacyjne ,a na dogo co drugi wątek to podane konto do wpłat na p/w czyli prywatne ,w tym momencie nie ma mowy o przejrzystych rozliczeniach .[/QUOTE]
to twoje zdanie bo ja znam watki ze roziczenie jest bardzxo przejrzyste to raz a dwa nie zawszer sie zdarza tak ze ktokolwiek cghce wziasc sprawy w swoje recfe czyli ze fundacja bierze pod patronat konkretnego psa...
Wybacz ale twoje tumaczenie Mnie nie przkonuje

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiola&Miłosz']to twoje zdanie bo ja znam watki ze roziczenie jest bardzxo przejrzyste to raz a dwa nie zawszer sie zdarza tak ze ktokolwiek cghce wziasc sprawy w swoje recfe czyli ze fundacja bierze pod patronat konkretnego psa...
[B]Wybacz ale twoje tumaczenie Mnie nie przkonuje[/B][/QUOTE]
A szkoda, bo to przestepstwo skarbowe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']A szkoda, bo to przestepstwo skarbowe.[/QUOTE]
Ada coty pinkoisz to jest tak jak z miedarami. Kiedys mialysmy okazje se spotkac na watku ze miedary sa beee
ja napisalam ze nasza wolontariuszka byla i skopiwowalam ci jej wypowiedz powieedzialas ze watpisz w to;) Tak samo w tym wypadku znam watki ze roziczenia sa prawidlowo prowadzone. gdzie tu prestepstwo?
nielegalna zbiorka pieniezna? Daruj sobie;)

Link to comment
Share on other sites

jeszcze jedno- kazda z was tak bardzo przejela sie Moly- bo wywozka do niemic itd..
Bardzo slusznie macie piatke za czujnosc... ae czy znacie cala sprawe od poczatk?
Nie sadze.. to raz a dwa... moly moly was konkretnie mowiaz wykorzystala..
zaczyna sie to robic zaosne jak dla Mnie bo w tym wszystkim jest pies...
a wy temu wtorujecie, pomagacie

Kasiek badz uczciwa i kopiuj caosc.. wraz z moy nakreciyscie sie afera..
gdybyscie z ta sama empatia pomagaly psom bylabym wdzieczna;)
A tak poki co niepotrzebny szum i pierdzielenie..
Ten temat nic do niczego nie wnosi absoutnie
Kontynuacja tgematu list do premiera...
ta sama nienawisc te same posty.... zmienio to cos?
powatpiewam...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiola&Miłosz']to twoje zdanie bo ja znam watki ze roziczenie jest bardzxo przejrzyste to raz a dwa nie zawszer sie zdarza tak ze ktokolwiek cghce wziasc sprawy w swoje recfe czyli ze fundacja bierze pod patronat konkretnego psa...
Wybacz ale twoje tumaczenie Mnie nie przkonuje[/QUOTE]

Moje zdanie nie musi nikogo przekonywac ,ale to prawda ,polecam dowiedzie się w Urzedzie Skarbowym np ..te zbiórki tu na dogo na prywatne konta sa nielegalne i kazda z nich mozna zgłosic jako przestepstwo ,to ze tego sie nie robi to tylko przyzwolenie na popelnianie przestępstwa ze wzgledu na dobro sprawy ,ale wiem ,ze niektórzy nad tym sie zastanawiają i czasami były juz takie zgłoszenia .
Miedzy innymi dlatego na innych portalach moga by zbiórki na rzecz potrzebujacych zwierzat tylko i wyłacznie na konta fundacyjne ,co innego ze zbiórka rzeczową czyli np zbiórki karmy dla zwierzat .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiola&Miłosz']jeszcze jedno- kazda z was [B]tak bardzo przejela sie Moly- bo wywozka do niemic itd..
Bardzo slusznie macie piatke za czujnosc... ae czy znacie cala sprawe od poczatk?
Nie sadze.. to raz a dwa... moly moly was konkretnie mowiaz wykorzystala..
zaczyna sie to robic zaosne jak dla Mnie bo w tym wszystkim jest pies...
a wy temu wtorujecie, pomagacie[/B]

Kasiek badz uczciwa i kopiuj caosc.. wraz z moy nakreciyscie sie afera..
gdybyscie z ta sama empatia pomagaly psom bylabym wdzieczna;)
A tak poki co niepotrzebny szum i pierdzielenie..
Ten temat nic do niczego nie wnosi absoutnie
Kontynuacja tgematu list do premiera...
ta sama nienawisc te same posty.... zmienio to cos?
powatpiewam...[/QUOTE]


racja, to niestety prawda, gdzie w tym pies?

a co do skarbówki to Wiola&Miłosz mylisz się, nie można zbierać na własne konto kasy chyba że do 4 tys rocznie jak się przekroczy ten limit to pieniądze należy oopodatkować niestety nasze durne prawo...

ja sama zbieram na prywatne, bo nie współpracuję z żadną fundacją i nie mam zamiaru być od kogoś uzależniona, ciotki w sprawie Kostka wysłałam 57 maili z prośbą o TYLKO WYSTAWIENIE CHŁOPAKA NA ICH STRONIE FUNDACYJNEJ nie prosiłam o kasę ani o udostępnienie konta. odpisały 4.... tragedia....

tu macie kostka

[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/124369-Kostek-%C5%82agodny-Mix-ASTa-w-Psim-Aniele-Szukamy-domu%21[/url]

zazwyczaj skarbówka nie zajmuje się takimi sprawami bo równie dobrze mogła by szukać problemu u np konsultantek z avonu, ale gdyby to wyszło to nie wiem jak by sprawa się potoczyła....

kiedyś oglądałam reportaż o właścicielu piekarni. sprzedawał chleb bułki itd a to co mu nie zeszło to dawał biednym jak miał wyrzucić, skarbówka się czepiła nałożyła ponad milionową karę i facet splajtował i jeszcze do więzienia poszedł bo nie miał jak spłacić.

u nas prawo nie jest logiczne, to tak jak darowizny są opodatkowane... z dalszej linii rodziny tj ciotki kuzynki itd. posrane to

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiek.']Mam jedną uwagę do tego ,ale bardzo istotną nie wolno nikomu zbierać pieniedzy na prywatne konta ,tylko na fundacyjne ,a na dogo co drugi wątek to podane konto do wpłat na p/w czyli prywatne ,w tym momencie nie ma mowy o przejrzystych rozliczeniach .[/QUOTE]
Ależ TAK, wszystkie wpłaty i wpłacający są wymienieni na wątku, wszystkie wydatki udokumentowane fakturami lub paragonami, na zakończenie pozostałośc' (jeśli taka jest) za zgodą ofiarodawców przekazana na innego psiaka w pilnej potrzebie. Cóż, może mam takie szczęście, że trafiam tylko na uczciwe wątki :razz:

Link to comment
Share on other sites

to, czy wolno z punktu widzenia prawa to jedno, ale zarzucanie, że zbieranie na prywatne konto równa sie przekrętowi, jest delikatnie mówiąc niesprawiedliwe; na wątkach są wszystkie rozliczenia - wpływy i wydatki; z jakiego konta to idzie to już sprawa dla nas drugorzędna, ważne, że bilans na koniec właśnie na tym koncie wychodzi na zero, a więc wszystko jest rozliczone jak trzeba;
gdybyśmy musieli posługiwac się wyłącznie kontami fundacyjnymi, to 2/3 psów nie dałoby się pomóc, odpadłyby bazarki i zbiórki deklaracyjne; sama akcja sterylizacja miała z tym problem, bo cięzko było znaleźć fundację, która użyczyłaby konta i prowadziła tym samym księgowość;

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiola&Miłosz']Ada coty pinkoisz to jest tak jak z miedarami. Kiedys mialysmy okazje se spotkac na watku ze miedary sa beee
ja napisalam ze nasza wolontariuszka byla i skopiwowalam ci jej wypowiedz powieedzialas ze watpisz w to;) Tak samo w tym wypadku znam watki ze roziczenia sa prawidlowo prowadzone. gdzie tu prestepstwo?
nielegalna zbiorka pieniezna? Daruj sobie;)[/QUOTE]
czytaj prosze ze zrozumieniem, nigdzie nie napisalam ze rozliczenia sa zle prowadzone, natomiast zbieranie pieniedzy na prywatne konta jest przestepstwem skarbowym i tego nie zmienisz, prawo jest jednakowe dla wszystkich. Dosc dosadnie wyjasnila to Zioberek87. Tez trzeba rozroznic przekret od lamania prawa.

Edited by Ada-jeje
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']czytaj prosze ze zrozumieniem, nigdzie nie napisalam ze rozliczenia sa zle prowadzone, natomiast zbieranie pieniedzy na prywatne konta jest przestepstwem skarbowym i tego nie zmienisz, prawo jest jednakowe dla wszystkich. Dosc dosadnie wyjasnila to Zioberek87. Tez trzeba rozroznic przekret od lamania prawa.[/QUOTE]
Niezupełnie :) Przestępstwem skarbowym jest niezapłacenie podatku od zebranej kwoty, nieuwzględnienie jej w rozliczeniu dochodów ze skarbówką. Tak samo jak darowizny - możesz je dostawać pod warunkiem, że zapłacisz podatek :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Selenga']Niezupełnie :) Przestępstwem skarbowym jest niezapłacenie podatku od zebranej kwoty, nieuwzględnienie jej w rozliczeniu dochodów ze skarbówką. Tak samo jak darowizny - możesz je dostawać pod warunkiem, że zapłacisz podatek :)[/QUOTE]
a kto placi z zbierajacych, kto to zglasza ze otrzymal darowizne przekraczajaca ta kwote zwolniona od podatku, a sa na dogo tacy ktorzy zbieraja na swoje konta duuuzo wiecej anizeli dopuszczalna kwota. Proponuje wrocic do tematu watku a skarbowke omijac szerokim lukiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiek.']Mam jedną uwagę do tego ,ale bardzo istotną nie wolno nikomu zbierać pieniedzy na prywatne konta ,tylko na fundacyjne ,a na dogo co drugi wątek to podane konto do wpłat na p/w czyli prywatne ,w tym momencie nie ma mowy o przejrzystych rozliczeniach .[/QUOTE]
Kasiek to ja jestem oszustka skarbowa bo zbierałam kasę na prywatne konto ale dzięki temu przynajmniej jednemu psu uratowałam życie.Każdy grosz mam rozliczony i nie ukradłam nawet grosika żadnemu psu.Ja natomiast wolę wpłacić na prywatne konto niż na konto fundacji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='baster i lusi']Kasiek to ja jestem oszustka skarbowa bo zbierałam kasę na prywatne konto ale dzięki temu przynajmniej jednemu psu uratowałam życie.Każdy grosz mam rozliczony i nie ukradłam nawet grosika żadnemu psu.Ja natomiast wolę wpłacić na prywatne konto niż na konto fundacji.[/QUOTE]
Se możesz woleć. W budżecie nie ma pieniędzy - dobierają się do doopska wszystkim. Jak kiedyś twoja kasa zniknie w czeluściach fiskusa to będziesz sobie w brodę pluła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='baster i lusi']Kasiek to ja jestem oszustka skarbowa bo zbierałam kasę na prywatne konto ale dzięki temu przynajmniej jednemu psu uratowałam życie.Każdy grosz mam rozliczony i nie ukradłam nawet grosika żadnemu psu.Ja natomiast wolę wpłacić na prywatne konto niż na konto fundacji.[/QUOTE]
Moze i jestes ja tam nie wiem ,sama tooceniasz ,ale mam taka refleksję zbierałam kiedyś kase na psa (nie na mojego psa ;) ) na fundacyjne konto zebrałam 400 zl ,gdy poszłam po kasę okazało sie ze jest minimalny bład na fakturze nie tak wypisana nie chodziło o kwote i kasy nie dostałam ,a wiec zostały te pieniadze przekazane na schron ,a nie dla psa który był w potrzebie ,,co by było gdybym zbierala kase na swoje prywatne konto ?
ps. a temat jest zwiazany z wywózkami tak samo bo na psy przeznaczone dowywózki tez kasa idzie na prywatne konta

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']czytaj prosze ze zrozumieniem, nigdzie nie napisalam ze rozliczenia sa zle prowadzone, natomiast zbieranie pieniedzy na prywatne konta jest przestepstwem skarbowym i tego nie zmienisz, prawo jest jednakowe dla wszystkich. Dosc dosadnie wyjasnila to Zioberek87. Tez trzeba rozroznic przekret od lamania prawa.[/QUOTE]
Jezeli tak uwazasz to jak funkcjonuje 99% hotelikow PDT nie zarejestrowanych nigdzie ,a na ktore zbiera sie pieniadze i to tylko sa to konta i osoby prywatne

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiek.']Moze i jestes ja tam nie wiem ,sama tooceniasz ,ale mam taka refleksję zbierałam kiedyś kase na psa (nie na mojego psa ;) ) na fundacyjne konto zebrałam 400 zl ,gdy poszłam po kasę okazało sie ze jest minimalny bład na fakturze nie tak wypisana nie chodziło o kwote i kasy nie dostałam ,a wiec zostały te pieniadze przekazane na schron ,a nie dla psa który był w potrzebie ,,co by było gdybym zbierala kase na swoje prywatne konto ?
ps. a temat jest zwiazany z wywózkami tak samo bo na psy przeznaczone dowywózki tez kasa idzie na prywatne konta[/QUOTE]
a jak to jest ,ze osoby ,czy fundacje zbieraja na wszystko pieniadze na szczepienia leczenia na paliwo itd z dowozka do domu np.w Polsce i adoptuja za tzw.zlotowke,pies jedzie 400km.Jezeli pies sie nie spodoba znowu zbieraja na paliwo woza go setki km spowrotem
.Co za roznica gdzie sie adoptuje,najwazniejsze ,ze pies jest uratowany i znajdzie dobry dom czy to jest w Polsce czy zagranica nie ma znaczenia .
Jezeli sie ma watpliwosci nalety tymi czterymi literami ruszyc i samemu sprawdzic i naocznie sie przekonac,a nie siedzic za kompterem i fantazjowac.Zamiast zabranaic zeby inni ratowali psy nalezy je samemu szukac dla nich domow,a nie zamykac im drogi dla normalnego zycia w zdrowiu.To chyba jest polska przypadlosc,"lepiej zeby jabko zgnilo ,ale sie nie podziele i nie dam"To z ochrona zwierzat i dobrem zwierzat nie ma nic wspolnego.
Twoj wklad widzialam w Klembowskim schronisku przeciez to twoj region.Gdyzie bylas i jestes jak psy zamarzaja nie maja nic do jedzenia ,siedza ws skrzyniach,dlaczego te psy nie adoptujesz?Nie szukaj dzury w calym , rob zadyme tam ,za plotem,tam sie wykarz.
A tak na marginesie czy mam rozumiec ,ze chcesz adoptowac Misia i Kapselka ?Bo tak sie wsciekasz i intrygujesz?

Edited by xxxx52
Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']a jak to jest ,ze osoby ,czy fundacje zbieraja na wszystko pieniadze na szczepienia leczenia na paliwo itd z dowozka do domu np.w Polsce i adoptuja za tzw.zlotowke,pies jedzie 400km.Jezeli pies sie nie spodoba znowu zbieraja na paliwo woza go setki km spowrotem.
[B]Co za roznica gdzie sie adoptuje,najwazniejsze ,ze pies jest uratowany i znajdzie dobry dom czy to jest w Polsce czy zagranica nie ma znaczenia.[/B]
[B]Jezeli sie ma watpliwosci nalety tymi czterymi literami ruszyc i samemu sprawdzic i naocznie sie przekonac,a nie siedzic za kompterem i fantazjowac[/B].Zamiast zabranaic zeby inni ratowali psy nalezy je samemu szukac dla nich domow,a nie zamykac im drogi dla normalnego zycia w zdrowiu.To chyba jest polska przypadlosc,"lepiej zeby jabko zgnilo ,ale sie nie podziele i nie dam"To z ochrona zwierzat i dobrem zwierzat nie ma nic wspolnego.
Twoj wklad widzialam w Klembowskim schronisku przeciez to twoj region.Gdyzie bylas i jestes jak psy zamarzaja nie maja nic do jedzenia ,siedza ws skrzyniach,dlaczego te psy nie adoptujesz?Nie szukaj dzury w calym , rob zadyme tam ,za plotem,tam sie wyka[B]rz.[/B]
A tak na marginesie czy mam rozumiec ,ze chcesz adoptowac Misia i Kapselka ?Bo tak sie wsciekasz i intrygujesz?[/QUOTE]
Jest wielka rożnica, na miejscu można jechac na wizyte po adopcyjna. W Niemczech dla polskich wolontariuszek ta droga jest zamknieta. Faktem jest czytajac dogo, mialo to miejsce juz setki razy, ze psy gina bez wiesci. Znasz takie slowo "takt" raczej jest Ci obce. Sama nic wiecej nie robisz tylko siedzisz przy kompie i nie ruszasz swoich 4 liter azeby pomoc bezdomniakom w realu, wiec jakim prawem rozkazujesz innym? Po chamsku rozkazujesz co maja robic inni. Krytykujesz wszystko i wszystkich, za to w Niemczech widzisz wszystko cacy, wiec moze tak dla odmiany zajmiesz sie psami w schroniskach niemieckich i im pomozesz szukac domy a polskie bezdomniaki zostaw dla wolontariuszy w Polsce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Jest wielka rożnica, na miejscu można jechac na wizyte po adopcyjna. W Niemczech dla polskich wolontariuszek ta droga jest zamknieta. Faktem jest czytajac dogo, mialo to miejsce juz setki razy, ze psy gina bez wiesci. Znasz takie slowo "takt" raczej jest Ci obce. Sama nic wiecej nie robisz tylko siedzisz przy kompie i nie ruszasz swoich 4 liter azeby pomoc bezdomniakom w realu, wiec jakim prawem rozkazujesz innym? Po chamsku rozkazujesz co maja robic inni. Krytykujesz wszystko i wszystkich, za to w Niemczech widzisz wszystko cacy, wiec moze tak dla odmiany zajmiesz sie psami w schroniskach niemieckich i im pomozesz szukac domy a polskie bezdomniaki zostaw dla wolontariuszy w Polsce.[/QUOTE]
Skad ty wiesz co robie to jedno,jak pomagam ,nie jestem zebym sie chwalila,bo nie o to chodzi.A co mam przyjechac te 900 km zebym co robila ,umarla z rozpaczy patrzac na ta tragedie zwierzat w schroniskach ,chyba zartujesz.Wystarcza mnie prawie codzienne informacje o tragediach i naduzyciach jak nie w schroniskach to innych org.,no i te ciagle oskarzenia ,i kto jest lepszy madrzejszy itd
Po drugie wiem dokladnie jak jest w Niemczech i jak sie adopcje przeprowadza.oczywiscie ,ze jest lepiej wszystko zorganizowane,nie ma co ukrywac,lepszy jest standart schronisk,no i co najwazniejsza lepsza wspolpraca w organizacjach.Bo kloca sie i oskarazaja no gdzie ,jak sadzisz.Co z tej klotni miedzy organizacjami ,milosnikami zwierzat maja psy polskie duze g............!
a co do Klembowa to co nie prawda ,ze gdyby nie HHP.i org.Mrunio nie pomogly to co by bylo?Pisanina to wiem kto sie zajmuje i tylko pisanina,ale psom potrzebna jest pomoc w realu ,a nie pisanina ,ustawy itd ,ktorych i tak nie respektuje Patrzycie na rece zagranicy ,a co macie u was na swoim podworku?No tak jak sie jest dalekowidzem.doceniam prace i posiwcenie wielu dogomanianek ,ale to jest walka z wiatrakami ,gdyz i one nie maja czesto uznania i wsparcia wielu organizacji albo sa takie co dzialaja na zasadzie anarchi
Psy poginely ,ach co ty piszesz ,to sa bzdury ,nic w naturze nie ginie ,zmienia tylko wlasciciela.Nie wszystko wszyscy musza wiedziec?Co to jest dogo sadem sprawiedliwych i wyroczna?Nie wiesz o tajemicy danych.najwazniejsze ,ze tylko zaiteresowane osoby wiedza.Czy dogomaniacy mowia ,gdzie adoptuja?Pisza ze znalazly domek i to wszystko,a jak sie zapyta gdzie znalazly ten domek, to dostaje sie odpowiedz ,ze nie musza mowic i pisac.Wiec w czym problem?
Poza tym psy czesto wyruszaja zagranice ze zezwoleniem weterynari powiatowych tzn wet powiatowi wiedza ,gdzie sa ,pod jakim skrzydlami.Gina to psy w schroniskach polskich i to bardzo duzo w jednym to nawet 300 zaginelo bez wiesci .jestes dlugo na dogo to wiesz ile bylo afer masowych usmiercen i zaginicia psow.Marzy mnie wspolpraca ,a nie ciagle oskarzenia i wojny na kazdym poletku nic wiecj.
A pisze na dogo bo moge wszystko pogodzic,a "male dzieci nie placza juz po katach"
Co do bledow ,to nie ma ludzi bezblednnych jak i krajow idealnych,ale sa kraje w ktorych ludzie i zwierzat maja sie nie zle ,ale sa kraje i ludzie maja tak sobie ,ale sa i narody co bieda piszczy na kazdym kroku no i ludzie ze zwierzetami po rowni cierpia.

zapomnialam dodac,ze dziwi mnie bardzo ,ze krytykuje sie Niemcy ,ktory jest krajem ktory jest najbogatszy w calej Europie pod wzgledem ilosci org.prozwierzecych ,ilosci aktywnach milosnikow zwierzat ,bardzo dobre sa ustawy o chronie zwierzat i instytucje kontrolujace.
Bo coz mozna powiedziec o krajach Skandynawskich ,Belgi i Francji,S gdzie sa stacje usmiercania zwierzat ,gdzie nie ma duzo schroniska albo sporadycznych ,gdzie sie po miesiacu psy usypia jak po psa sie nie znajdzie opiekun.itdO Szwajcari gdzie mozna zabic swojego psa i spozyc

Ps to tak dla zasmiecenia i odpowiedzi na twoje wyzwanie do odpoweidzi przy tablicy

Edited by xxxx52
Link to comment
Share on other sites

xxxx52, wielu na dogo wiadomo ze jestes naganiaczka dla Fundacji Mrunio, do kompletu wspolpraca z HHP a i jeszcze PIW, wszystkich was do jednego wora zapakowac i do wody wrzucic.
Trzeba bedzie przy kolejnym transporcie powiadomic odpowiednie sluzby, zeby sprawdzily legalnosc transportu, wwozu psow do Niemczech. Mam nadzieje ze odezwie sie wellington, ktora ma o wiele wiecej wiedzy na temat masowych wywozek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']xxxx52, wielu na dogo wiadomo ze jestes naganiaczka dla Fundacji Mrunio, do kompletu wspolpraca z HHP a i jeszcze PIW, wszystkich was do jednego wora zapakowac i do wody wrzucic.
Trzeba bedzie przy kolejnym transporcie powiadomic odpowiednie sluzby, zeby sprawdzily legalnosc transportu, wwozu psow do Niemczech. Mam nadzieje ze odezwie sie wellington, ktora ma o wiele wiecej wiedzy na temat masowych wywozek.[/QUOTE]

Fakt, wszędzie się pojawia i zawsze to samo: "po co wam ustawy i prawo, ruszcie 4 litery weźcie się do roboty".
Jaki ma xxxx52 w tym interes? Jak nie będzie dobrego prawa to nie będzie możliwości jego egzekucji i wtedy hulaj dusza - piekła nie ma dla takich jak ona i współtowarzysze :-)

Link to comment
Share on other sites

xxxx52 jest wkurzająca, to fakt :). Ja już nawet jej postów nie czytam, bo mi szkoda czasu.
Ale zanim zaczniecie uogólniać, że psy jak jadą do Niemiec to giną bez wieści, może zastanówcie się najpierw o ilu psach wyadoptowanych w Polsce schroniska czy fundacje mają informacje na bieżąco i przez dłuższy czas? Schroniska nie mają wcale bo ich to guzik obchodzi. Większość fundacji zadowala się wizytą poadopcyjną a potem też się wyadoptowanym psiakiem średnio interesuje. Na dogomanii takich wątków bez kontynuacji w dziale "Już w swoim domu" też jest większość. Czym niby miałyby się różnić niemieckie fundacje od polskich i dlaczego miałyby wykazywać dłużej trwające zainteresowanie wyadoptowanym psem niż fundacje polskie?
Nie chcę się powtarzać, ale pakując wszystkich do worka z napisem "handlarze" robicie krzywdę bardzo wielu ludziom.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']xxxx52, wielu na dogo wiadomo ze jestes naganiaczka dla Fundacji Mrunio, do kompletu wspolpraca z HHP a i jeszcze PIW, wszystkich was do jednego wora zapakowac i do wody wrzucic.
Trzeba bedzie przy kolejnym transporcie powiadomic odpowiednie sluzby, zeby sprawdzily legalnosc transportu, wwozu psow do Niemczech. Mam nadzieje ze odezwie sie wellington, ktora ma o wiele wiecej wiedzy na temat masowych wywozek.[/QUOTE]

a ciebie na sam poczatek wrzucic ,ale nie razem do tego worka bo bylo by brrrr
Bylabym szczesliwa zeby wszystkich auta sprawdzano ,zeby przywrocono kontrole na granicy.Moze sie tych czasow doczekam
A co wellinktonowa stoi na granicy i auta kontroluje ,to chociaz naprawde pozytywnie mnie zaskoczylac ,a myslalam ze ona juz tylko stoi przed kula i wrozy,w ktorym to aucie znajduja sie psiaki?.

Edited by xxxx52
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Selenga']xxxx52 jest wkurzająca, to fakt :). Ja już nawet jej postów nie czytam, bo mi szkoda czasu.
Ale zanim zaczniecie uogólniać, że psy jak jadą do Niemiec to giną bez wieści, może zastanówcie się najpierw o ilu psach wyadoptowanych w Polsce schroniska czy fundacje mają informacje na bieżąco i przez dłuższy czas? Schroniska nie mają wcale bo ich to guzik obchodzi. Większość fundacji zadowala się wizytą poadopcyjną a potem też się wyadoptowanym psiakiem średnio interesuje. Na dogomanii takich wątków bez kontynuacji w dziale "Już w swoim domu" też jest większość. Czym niby miałyby się różnić niemieckie fundacje od polskich i dlaczego miałyby wykazywać dłużej trwające zainteresowanie wyadoptowanym psem niż fundacje polskie?
Nie chcę się powtarzać, ale pakując wszystkich do worka z napisem "handlarze" robicie krzywdę bardzo wielu ludziom.[/QUOTE]
jezeli jestem wkurzajaca ,no to musisz pod pierzyna moje posty w tajemnicy czytac,no nie?:hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...