Jump to content
Dogomania

Handel psami do Niemiec...uratowany Kapselek


MollyMolly

Recommended Posts

[quote name='sybisia'] Osobiście, jeśli ktoś oskarża mnie o coś - to podaję suche fakty, które świadczą o bezsensowności oskarżeń, a nie szukam "haka" na przeciwnika. Szukanie "haków" przywodzi na myśl powiedzenie "uderz w stół - nożyce się odezwą". [/QUOTE]

Nie Sybisiu - to powinno działać trochę inaczej ...

Jeżeli ktoś Ciebie oskarża o coś to podaje suche fakty które świadczą o zasadności oskarżeń ...


Jeszcze się nie zdażyło tak na tym forum żeby "etatowe zadymiary" przyjęły jakiekolwiek "suche fakty" za fakty. Dla nich - podstawnie lub bezpodstawnie - oskarżony nie ma prawa do jakiejkolwiek - tym bardziej słusznej - obrony. One i tak wiedzą lepiej. Lincz ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tayga']To nie ogłoszenie tylko prośba o pomoc. I napisała to osoba z Waszego TWA.
Dlaczego to zrobiła? Sama jej zapytaj, dobrze wiesz kto to.
A w sprawie gubińskich psów wystarczyło dać mi adresy, telefony czy jakiekolwiek namiary na te idealne domki w Polsce.
Dobrze wiesz że prosiłam dziesiątki razy, chciałam sprawdzić te miejsca, chociaż porozmawiać z potencjalnymi opiekunami.
Dlaczego Niemcy zgodzili się od razu by sprawdzić ich??? Nie mieli nic do ukrycia? Miałam blisko, jest tam osoba mówiąca po Polsku.
Muszę się jeszcze nauczyć "handlarstwa", bo zapomniałam im powiedzieć, ile mi sie należy za "futerko" i z własnej kieszeni pokryłam transport.
Zamiast zarobić jestem 200 zł "w plecy". Ale cóż, dopiero się uczę. A Ty i Twoje TWA udzielacie bardzo dokładnych instrukcji. Dlaczego wcześniej mi nie powiedziałyscie, że mogłam "skroić" Niemców na 300 euro za psa?????? Taaaaka strata :evil_lol:
I to Cię zdziwi najbardziej - znam dalszy los tych psów :eviltong:



Bierzesz udział w adopcjach zagranicznych???? Jak możesz??? :hmmmm: No jestem pod wrażeniem :-o[/QUOTE]

No widzisz tayga wiem kto napisał to ogłoszenie po niemiecku ,nie wiem czemu uwazasz ze to osoba z naszego TWA ..bo tak nie jest ,dla niektórych z tych psów były domy w Polsce i dobrze o tym wiesz jest to opisane na gubinskim evencie ,nie moglismy sie doczekac na kontakt ,a podawalismy info wiele razy i mimo tego ze te domy ,albo chociaz dt były w Polsce psy wyjechały ..no i to jest troche dziwne .....
Sama załozyłas tu dla nich na dogo watek ,dlaczego jak zaczeły sie pytania o dalsze losy psów watek został skasowany ? dobrze ze wiesz jakie sa dalsze losy tych psów ja nie wiem ....

Ja nie biore udziału w adopcjach zagranicznych :eviltong: ale jak to okresliłaś moje TWA bierze w pojedyńczych przypadkach i wtedy poniewaz ja jestem temu przeciwna przygladam sie działaniom innych ,sprawdzam czy jest info o wizycie p/a itd ,a przeciwna jestem tez dlatego bo w ogóle dla mnie bezsensem jest wozenie psów przez cała Polska zeby gdzies trafił do dt tym bardziej jeszcze dalej .a juz do innego kraju to juz w ogóle to moje prywatne zdanie na ten temat
A odnosnie postu Maupa4
lincz..no tak usmiałam sie setnie własnie podaję te suche fakty ,przykład psów gubinskich ,przykład współpracy co poniektórych z Fundacją Mrunio ,która zajmowała sie wywózkami psów z nielegalu Klembów ,przykład tu opisany przez Molly i sprawa psa Kapselka ..mało jeszcze? jest wiecej net jest pełen info o wywózkach psów do Niemiec i tzw adopcjach zagranicznych gdzie losy psa sie kończą w dniu adopcji.......:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiek.']No widzisz tayga wiem kto napisał to ogłoszenie po niemiecku[/QUOTE]
To nie jest ogłoszenie!!!

[quote name='kasiek.']bo w ogóle dla mnie bezsensem jest wozenie psów przez cała Polska zeby gdzies trafił do dt tym bardziej jeszcze dalej .a juz do innego kraju to juz w ogóle to moje prywatne zdanie na ten temat [/QUOTE]
Czyli wiezienie psa do DT przez całą Polskę jest bez sensu, a ja miałam je wozić (do dzisiaj nie wiem dokąd).
Do "innego kraju" mam kosmiczną odległość, w tej chwili za oknem mam most graniczny.

[quote name='kasiek.']A odnosnie postu Maupa4
lincz..no tak usmiałam sie setnie własnie podaję te suche fakty ,przykład psów gubinskich [/QUOTE]
Jakie fakty? Stek bzdur wymyślonych na własny użytek. I wyłącznie w celu wszczęcia kolejnej zadymy.
Każde moje zdanie było "spamowane", uznawane za kłamstwo itd.
Mam czyste sumienie, mogę spokojnie spojrzeć w lustro. Nigdy nie miałam i nie mam nic do ukrycia.

[quote name='kasiek.']i sprawa psa Kapselka[/QUOTE]
No właśnie!!! To podobno wątek Kapselka. A nie dotyczący mojej osoby.

[quote name='Maupa4']
Jeszcze się nie zdażyło tak na tym forum żeby "etatowe zadymiary" przyjęły jakiekolwiek "suche fakty" za fakty. Dla nich - podstawnie lub bezpodstawnie - oskarżony nie ma prawa do jakiejkolwiek - tym bardziej słusznej - obrony. One i tak wiedzą lepiej. Lincz ...[/QUOTE]
Święte słowa ;-)
Nawet jak zobaczą szczęśliwego psa w domu to uznają wstawiającego fotkę za mistrza Photoshopa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiek.']


A odnosnie postu Maupa4
lincz..no tak usmiałam sie setnie własnie podaję te suche fakty ,przykład psów gubinskich ,przykład współpracy co poniektórych z Fundacją Mrunio ,która zajmowała sie wywózkami psów z nielegalu Klembów ,przykład tu opisany przez Molly i sprawa psa Kapselka ..mało jeszcze? jest wiecej net jest pełen info o wywózkach psów do Niemiec i tzw adopcjach zagranicznych gdzie losy psa sie kończą w dniu adopcji.......:roll:[/QUOTE]


Kasiek. - a czy poinformowalas "koleżanki" jakie afery były zwiazane z Tobą na początku Twojej "działalności" tu na Dogo ?

Pamiętasz jak wyhaczono Cię na Twoim wątku jak to mijasz się z prawdą i oszukujesz i naciągasz ludzi na kasę ? Pamiętasz jak szybciutko wykasowałaś WSZYSTKIE swoje posty ze swojego wątku ? I znikłaś ?
A potem wróciłaś ... wróciłas jako ta jedyna "sprawiedliwa" ...

Dla mnie to możeśz się śmiac ze wszystkiego i wszystkich ... I zapewne to robisz.

I na koniec jeszcze jedno - te twoje fakty Suche fakty. Lubię je - zwłaszcza te w których piszesz: "zgodnie z informacjami które posiadam a zostały mi dostarczone [B]dziś[/B] przez niezwykle wiarygodną osobę to ten pies [B]trzy miesiące[/B] temu został w Polsce ..." albo: "zgodnie z pismem PIW [B]z dnia 2 stycznia 2010 [/B]to w miejscowości P. w obejściu pana W. zliczono X psów, które były w kondycji ... i uchybień nie stwierdzono ..."
Takie to sa te Twoje "suche fakty" MAŁO AKTUALNE - przynajmniej jak dla mnie ...
A jakbyś nie za bardzo kumała o co chodzi - czas nie stoi w miejscu. Ty chyba tak.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tayga']T
Nawet jak zobaczą szczęśliwego psa w domu to uznają wstawiającego fotkę za mistrza Photoshopa.[/QUOTE]


Dotyczy to tylko "innych wstawiających" - do swoich zdjęc nie mają zastrzeżeń.
Zastrzeżeń też nie ma nawet jak zdjęc i informacji nie ma i przez pół roku. Albo swoją adopcję kończą krótkim stwierdzeniem "ma dom" - po co szczegóły ? "Nie dotyczy" ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maupa4']Nie Sybisiu - to powinno działać trochę inaczej ...

Jeżeli ktoś Ciebie oskarża o coś to podaje suche fakty które świadczą o zasadności oskarżeń ...


Jeszcze się nie zdażyło tak na tym forum żeby "etatowe zadymiary" przyjęły jakiekolwiek "suche fakty" za fakty. Dla nich - podstawnie lub bezpodstawnie - oskarżony nie ma prawa do jakiejkolwiek - tym bardziej słusznej - obrony. One i tak wiedzą lepiej. Lincz ...[/QUOTE]

Na dogo są [B]nie tylko[/B] zadymiary, oskarżony ma zawsze prawo do obrony, a osoby podchodzące do problemu spokojnie i rzeczowo są prawdpodobnie najbardziej zaniepokojone masowym wywozem psów, brakiem jakiejkolwiek informacji o ich losie, no i ogłoszeniami, które świadczą o tym, że pies nie jedzie do domu lecz do kolejnej przechowalni. Pobieranie opłat za psa też można rozliczyc' (czipowanie, paszport, transport, ew.nadwyżka na konto fundacji/stowarzyszenia na pomoc dla kolejnych psów); tam gdzie są pieniądze wszystko powinno byc' przejrzyste, w przeciwnym wypadku zawsze znajdzie się ktoś, kto zakwestionuje czyste intencje. Smutne to, że tyle energii idzie w przepychanki :shake::-(. Oby atmosfera oczyściła się (przede wszystkim dla dobra psów).
Polecam ten wątek do poczytania: ponad 40 psów ze świerzbowcem, chore, suki szczenne. Dziś wszystkie wyleczone, suki wysterylizowane, ok.25 psów w swoich domach (są informacje o ich życiu), kolejne ogłaszane, na dobrej drodze do znalezienia domu. Żadnego nie próbowano wysłac' do Niemiec, ani w nieznane ;)
[B][URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/231103-Psiaki-z-podzamojskiej-wsi-nadal-potrzebują-naszej-pomocy-prosimy-o-ogłoszenia!/page66"]Psiaki z podzamojskiej wsi nadal potrzebują naszej pomocy, prosimy o ogłoszenia![/URL][/B]

Edited by sybisia
Link to comment
Share on other sites

[quote name='tayga']
Nawet jak zobaczą szczęśliwego psa w domu to uznają wstawiającego fotkę za mistrza Photoshopa.[/QUOTE]

Zacytuje ekspertke ws. adopcji zagranicznych i jej zdanie nt. wiarygodnosci wstawianych zdjec ze szczesliwych adopcji :
[QUOTE][COLOR=#000000][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/misc/quote_icon.png[/IMG] Zamieszczone przez [B]xxxx52[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=20387747#post20387747"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/buttons/viewpost-right.png[/IMG][/URL][/COLOR]
[COLOR=#000000][I]co do zdjec to sa dopiero zabobony,bo mozna psa z piwnicy zabrac wsadzic na koronkowa poduszke zawiazac kokardke na szyjce i zrobic piekne zdjecia,a pozniej psa wrzucic jak smiec do piwnicy ,budy ,na dwor.
To tak jest czesto jak na zdjeciach rodzinnych ,tylko sie na nich pieknie wyglada i potrzac na zdjecie mozna myslec, ze rodzina jest w pelnej harmoni.[/I][/COLOR]
[/QUOTE]



Jesli jest tylko lakonicznie napisane "ma dom" albo jesli nie ma przez dluzszy czas informacji to przeciez jest oczywiste ze to budzi zastrzezenia/poderzenia (?) :
[quote name='Maupa4']Dotyczy to tylko "innych wstawiających" - do swoich zdjęc nie mają zastrzeżeń.
Zastrzeżeń też nie ma nawet jak zdjęc i informacji nie ma i przez pół roku. Albo swoją adopcję kończą krótkim stwierdzeniem "ma dom" - po co szczegóły ? "Nie dotyczy" ;)[/QUOTE]



[quote name='sybisia']
Polecam ten wątek do poczytania: ponad 40 psów ze świerzbowcem, chore, suki szczenne. Dziś wszystkie wyleczone, suki wysterylizowane, ok.25 psów w swoich domach (są informacje o ich życiu), kolejne ogłaszane, na dobrej drodze do znalezienia domu. Żadnego nie próbowano wysłac' do Niemiec, ani w nieznane ;)
[B][URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/231103-Psiaki-z-podzamojskiej-wsi-nadal-potrzebują-naszej-pomocy-prosimy-o-ogłoszenia!/page66"]Psiaki z podzamojskiej wsi nadal potrzebują naszej pomocy, prosimy o ogłoszenia![/URL][/B][/QUOTE]
Dziekuje za podanie watku - widac ze sie da - jesli sie chce :multi:
[SIZE=1]Funia zreszta juz sie sparzyla pare lat temu zniknieciem czterech psow wywiezionych via Swinoujscie do....? A Tola tez ma chyba juz w genach zapisane zeby nie wydawac psow hurtem na zachod :)

[SIZE=2]A teraz moze wrocmy do bohatera tego watku, Kapselka ?[/SIZE][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wellington']


Jesli jest tylko lakonicznie napisane "ma dom" albo jesli nie ma przez dluzszy czas informacji to przeciez jest oczywiste ze to budzi zastrzezenia/poderzenia (?) : [/QUOTE]


Wellington - oczywiście że tak.
Ale dotyczy to WSZYSTKICH adopcji ...





[SIZE=1][quote name='wellington']
[SIZE=2]A teraz moze wrocmy do bohatera tego watku, Kapselka ?[/SIZE][/quote][/SIZE]


No oprócz Kapselka to chyba i "handel psami do Niemiec" jest bohaterem watku.


I żeby nie było ze nie wiadomo o co mi chodzi - ja doskonale wiem/zdaję sobie sprawę że ten handel istnieje.
Sama mam psa który zdaje się że minął się dosłownie o tydzień z "biletem na zachód" ;)

Link to comment
Share on other sites

Odnośnie postu Maupa4 ..bo nie mogę technicznie wykonać cytatu ...
cytat z postu

"Kasiek. - a czy poinformowalas "koleżanki" jakie afery były zwiazane z Tobą na początku Twojej "działalności" tu na Dogo ?

Pamiętasz jak wyhaczono Cię na Twoim wątku jak to mijasz się z prawdą i oszukujesz i naciągasz ludzi na kasę ? Pamiętasz jak szybciutko wykasowałaś WSZYSTKIE swoje posty ze swojego wątku ? I znikłaś ?
A potem wróciłaś ... wróciłas jako ta jedyna "sprawiedliwa" ...

Dla mnie to możeśz się śmiac ze wszystkiego i wszystkich ... I zapewne to robisz.

I na koniec jeszcze jedno - te twoje fakty Suche fakty. Lubię je - zwłaszcza te w których piszesz: "zgodnie z informacjami które posiadam a zostały mi dostarczone [B]dziś[/B] przez niezwykle wiarygodną osobę to ten pies [B]trzy miesiące[/B] temu został w Polsce ..." albo: "zgodnie z pismem PIW [B]z dnia 2 stycznia 2010 [/B]to w miejscowości P. w obejściu pana W. zliczono X psów, które były w kondycji ... i uchybień nie stwierdzono ..."
Takie to sa te Twoje "suche fakty" MAŁO AKTUALNE - przynajmniej jak dla mnie ...
A jakbyś nie za bardzo kumała o co chodzi - czas nie stoi w miejscu. Ty chyba tak. "

Nie Maupa4 nie poinformowałam kolezanek o tamtej aferze ,bo nikt tutaj jak pisze na dogo nie zaczyna od tego gdzie pisał na innych watkach ,jakie były kłótnie ,jakie spory itd ...oj nisko upadasz skoro wracasz do tego ..po pierwsze za to ze tak postąpiłam z tamtym watkiem dostałam punkty karne ,po drugie wzieto pod uwage ze dopiero zaczełam udzielac sie na dogo i nie znałam całego regulaminu bo własnie to były moje poczatki,a po trzecie zostałam oczyszczona ze wszystkich zarzutów ,nikt mi nie udowodnił ze wziełam chociaż 1 złotówke na tego znalezionego psiaka .którego miałam na dt ,czyli mogłam zbierac na niego kasę ale nikt nie wpłacił ,a osobę którą próbowała mnie oczerniac podałam na czarne kwiatki tu na dogo i to ona została uznana za winna a nie ja :eviltong: oj nie ładnie Maupa4 tym bardziej ze ten watek na czarnych kwiatkach nadal jest i kazdy moze czytac do woli ,jedynie nie ma watku psiaka
Gdzie wyczytałaś w piśmie od PIW ze uchybień nie stwierdzono ? w Klembowie nie stwierdzono uchybień ...? to dlaczego odebrano po tej kontroli numer schroniskowy ,to dlaczego napisano ze miejsce jest w trakcie wygaszania ..
mam wkleić te pisma pokontrolne ?to jest też wątek o wywózkach nie tylko o pojedynczym Kapselku ,ale sprawa Klembowa jest omawiana na watku klembowskim ,no ale nie ma sprawy mam wszystkie pisma pokontrolne i z PIW i nie tylko ostatnia kontrola nie była w 2010 ....
ps skoro już tu jesteś to informuje ze jak chcę odpowiedzieć na Twój post wyskakuje mi ostrzezenie przed wirusami nazwa wirusa koń trojański..jakieś zawirusowane zrobiło się to dogo...

Edited by kasiek.
Link to comment
Share on other sites

Ja mam komunikat o "koniu trojańskim"
A dokładnie tak:
[h=2]Szczegóły infekcji[/h] [TABLE="class: lineone"]
[TR]
[TH]URL:[/TH]
[TD="class: p_obj"]http://d1.openx.org/ajs.php?zoneid[/TD]
[/TR]
[TR]
[TH]Proces:[/TH]
[TD="class: p_prc"]C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\f...[/TD]
[/TR]
[TR]
[TH]Infekcja:[/TH]
[TD="class: p_vir"]JS:Decode-LK [Trj][/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stzw']Ja mam komunikat o "koniu trojańskim"
A dokładnie tak:
[B]Szczegóły infekcji[/B]

[TABLE="class: lineone"]
[TR]
[TH]URL:[/TH]
[TD="class: p_obj"]http://d1.openx.org/ajs.php?zoneid

[/TD]
[/TR]
[TR]
[TH]Proces:[/TH]
[TD="class: p_prc"]C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\f...[/TD]
[/TR]
[TR]
[TH]Infekcja:[/TH]
[TD="class: p_vir"]JS:Decode-LK [Trj][/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/QUOTE]

macie do d...y programy anywirusowe :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stzw']Ja mam komunikat o "koniu trojańskim"
A dokładnie tak:
[B]Szczegóły infekcji[/B]

[TABLE="class: lineone"]
[TR]
[TH]URL:[/TH]
[TD="class: p_obj"]http://d1.openx.org/ajs.php?zoneid[/TD]
[/TR]
[TR]
[TH]Proces:[/TH]
[TD="class: p_prc"]C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\f...[/TD]
[/TR]
[TR]
[TH]Infekcja:[/TH]
[TD="class: p_vir"]JS:Decode-LK [Trj][/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/QUOTE]

Antywirusa mam ok ,co ciekawe to ostrzeżenie dostaje tylko na tym wątku inne wątki nie mają takich komunikatów ...a logowałam sie prawie w tym samym czasie

Link to comment
Share on other sites

No, to jako uzupełnienie drobne link: [url]http://www.causes.com/actions/1720572-stop-illegal-strays-european-mass-transports[/url] Zapraszam wszystkich uczestników forum do podpisywania petycji przeciwko masowym wywózkom psów skierowanej do Parlamentu Europejskiego. Przy okazji zachęcam do poczytania sobie innych artykułów na stronie petycji. Wielce pouczająca lektura.

Link to comment
Share on other sites

Podpisane; istny horror, może kiedyś skończą się te masowe wywózki po "szczęście" w zagranicznych schroniskach. Ktoś wcześniej napisał na tym wątku, że nawet jeśli pies trafi do schroniska za granicą to i tak będzie miał lepiej. Bardzo proszę nie wciskac' takiego kitu! Moja znajoma adoptowała kerry blue terierkę ze schroniska w Austrii, była równie brudna i zabiedzona jak psiaki z polskich schronisk. Może ktoś wie i napisze jak długo zagraniczne schroniska trzymają "na stanie" chore lub stare psy? Obawiam się, że nie żyją długo i szczęśliwie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lilek']No, to jako uzupełnienie drobne link: [URL]http://www.causes.com/actions/1720572-stop-illegal-strays-european-mass-transports[/URL] Zapraszam wszystkich uczestników forum do podpisywania petycji przeciwko masowym wywózkom psów skierowanej do Parlamentu Europejskiego. Przy okazji zachęcam do poczytania sobie innych artykułów na stronie petycji. Wielce pouczająca lektura.[/QUOTE]
Oczywiscie na tym watku ten sam blad, wlasna interpretacja autorki posta, ktora czesto prowadzi do nieporozumien.
Petycja jest przeciwko[B] nielagalnemu[/B] wywozowi psow a nie :shake: [B]masowemu [/B]wywozowi, a to jest wielka roznica.

Link to comment
Share on other sites

Ado-jeje, myślę że wędrówka za moim postem z błędem jest dość zabawna. Wystarczy poczytać na stronie Causes, żeby doskonale wiedzieć, o co chodzi. Nie sądzisz chyba, że Parlament Europejski byłby fatygowany w przypadku jednego, no pięciu przemyconych jednorazowo psów, prawda? Dziękuję Ci za zwrócenie uwagi, ale ja wierzę w inteligencję ludzi czytających.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lilek']Ado-jeje, myślę że wędrówka za moim postem z błędem jest dość zabawna. Wystarczy poczytać na stronie Causes, żeby doskonale wiedzieć, o co chodzi. Nie sądzisz chyba, że Parlament Europejski byłby fatygowany w przypadku jednego, no pięciu przemyconych jednorazowo psów, prawda? Dziękuję Ci za zwrócenie uwagi, ale ja wierzę w inteligencję ludzi czytających.[/QUOTE]
Zwrocenie uwagi na ten problem jest godny pochwaly, nie zgodze sie jednak z Twoja jak to nazywasz inteligencja.
Roznica jest taka ze moga byc wywozki masowe jak najbardziej legalne zgodne z przepisami prawa od A-Z z jednej i drugiej strony, i to wymaga regulacji prawa a wywozka nawet pojedynczych psow nielegalnie. Chodzi o uszczelnienie kontroli przeplywu psow z DT, schronisk do miejsca adopcji. Ten sam proceder odbywa sie u nas na masowa skale przez hycli :angryy: z ktorymi gminy podpisuja umowy nie interesujac sie dalszym losem psow, czy trafily do schroniska zgodnie z ustawa zwierzat, placac ciezka kase z publicznych pieniedzy a psy laduja niejednokrotnie w piachu. :-(

Link to comment
Share on other sites

co do zdjec z DS , to Maupa 4 masz racje.
Nalezy tez zobaczyc strony hodowli, jakie piekne zdjecia psow hodowlanych pokazuja ,ze w kazdym szczeniaku mozna sie zakochac,mozna myslec ,ze zyja w szczesciu ,a jak naprawde one zyja to nalezy z ukrytej kamery ukazac prawde.jakos na miejscu nikt z tym hororem nie walczy.

Link to comment
Share on other sites

"nie zgodze sie jednak z Twoja jak to nazywasz inteligencja." Ado-jeje, z moją inteligencją (rozumiem, że masz na myśli posiadanie inteligencji przeze mnie) nie musisz się zgadzać. Ja pisałam o inteligencji osób czytających i podpisujących świadomie tę petycję. To, o czym robisz wykład, jest oczywiste. Sądzę, że osoby zainteresowane tematem doskonale wiedzą, o co chodzi. Sposób odławiania i przewożenia zwierząt przez hycli w Polsce i to, co się z nimi dalej dzieje, jest także ogromnym problemem, nie przeczę. Ale zamiast dywagować na temat tego, co jeszcze jest źle i że tu jest o wiele gorzej niż gdziekolwiek indziej, skupmy się może na petycji. Może ona zwróci uwagę na problem cierpienia zwierząt przewożonych w tragicznych warunkach i kończących swój żywot Bóg wie gdzie..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...