Jump to content
Dogomania

Niebezpieczna zabawa, czyli pies "podgryzacz"...


kkasia12345

Recommended Posts

Mam problem z psem. Jest on jeszcze szczeniakiem, ma około 1 rok i 3 miesiące, więc może jest to normalne. Problem polega w tym że pies często gryzie bawiąc się, przy tym lekko warcząc. Zdarza się to zwykle, jeśli zacznie się bawic, coś go sprowokuje, np. ktoś szybko wbiega na górę (domek jednorodzinny), pies biegnie za nim i na zasadzie niby zabawy, próbuje np "podgryzc za nogę". Niestety jest w tym wieku, gdzie zęby się już wykształciły, a takie "podgryzanie" może już bolec. Chciałabym wyeliminowac ten problem i nie wiem, co mam zrobic w takich sytuacjach. Gdy idę do pokoju, pies za mną i dalej podgryza, przy tym często zirytowany, lekko powarkuje. Co w takiej sytuacji należy robic aby wyeliminowac problem? Często krzyczę na psa lub lekko go szturcham, ale to małokiedy pomaga, gdyż wtedy pies próbuje np. złapac mnie za rękę. Jak uspokoic go w takich sytuacjach? Co robic? (pies jest posokowcem bawarskim)

Link to comment
Share on other sites

Witaj.

Po pierwsze pies w wieku 15 miesięcy nie jest już szczeniakiem, jest dorastającym psem (na ludzki rozwój to tak 12-14 lat) więc to jest już dość poważny problem.

Gdy tylko warknie, kończ zabawę, i ignorowanie psa. Ja radziłbym raczej pracę z psem (nauka komend, praca węchowa, czy jakiś tor przeszkód) dużo spacerów, aportów, a nie rozkręcanie psa (droczenie się) jeżeli nie umiesz kontrolować, poziomu ekscytacji.

Jak wygląda dzień Twojego psa? Ile spaceruje, co robi w czasie wolnym, jak z nim pracujesz?

Czy wykorzystujesz psa w kierunku pracy do jakiej został stworzony ? Wiesz, to pies myśliwski, gończy i on tego typu zajęć po prostu potrzebuje.

Edited by GAJOS
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Miałam również taki problem z psem, którego niestety nie dałam rady w pełni wyeliminować. Udało mi się to zrobić w stosunku do mnie, metoda czy była dobra, nie wiem, ale pomagała. Moj pies, zupełnie jak Twój, podgrywał nogi/nogawki gdy był podekscytowany, podczas gdy biegłam, pies się pobudzał i ujściem tej energi było podgryzanie. Ja specjalnie rozjuszałam psa by zaczął skakać i podgryzać, następnie przydeptywałam psu łapy(oczywiście w miarę delikatnie), co oczywiście powodowało psu lekki ból, więc przestawała. Komenda "fe" jako zakaz i przerwanie biegu (koniec zabawy). A za każdy bieg bez podgryzania nagroda.
Dobrą metodą jest podczas takiego biegu dać coś do pyska, najlepiej zabawkę, ją będzie podgryzał, a biegł razem z Tobą.
Ale napewno odsyłam do specjalistów i powinno się to zacząć wcześnie, bo to już duży pies. Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Ja wolę zapobiegać niż korygować. Jeśli istnieje prawdopodobieństwo, że pies zrobi coś czego sobie nie życzę... to wyprzedzam jego działanie. W wypadku schodów - przed wbiegnięciem daję komendę np. "siad,zostań" i egzekwuję jej wykonanie. Tzn. jeśli nie usłucha, wracam, sadzam, powtarzam... i tak do skutku. Zależy od osobnika. Jak już załapie, to nagroda! Cudny, mądry, wspaniały geniusz... choćby załapał za 189 razem, niestety:eviltong:
Jeśli pies nie wie, co ma robić - robi to na co mu przyjdzie ochota. Zatem - w organizacji siła!:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mercedes7'] Ja specjalnie rozjuszałam psa by zaczął skakać i podgryzać, następnie przydeptywałam psu łapy(oczywiście w miarę delikatnie), co oczywiście powodowało psu lekki ból, więc przestawała.[/QUOTE]

Przydeptywania nie polecam, nie chodzi mi nawet o ból tylko o to, że psu możemy zrobić krzywdę - tak, wiem wiem - to było delikatne, ale wystarczyłoby, że psu przesunęłaby się podczas tego "przydeptywania" łapa w,którąś stronę i mamy niemały problem... ODRADZAM.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...