Jump to content
Dogomania

nadmierna agresja


pinka

Recommended Posts

mam małego psiaka, niestety jest bardzo agresywny na spacerach. gdy widzi innego psa czy nawet sukę to rzuca się z głośnym szczekaniem do zgryzienia, atakuje również innych ludzi. psiak ma 3lata. jego zdjęcie jest pod linkiem w113.wrzuta.pl. proszę o pomoc co mam robić w takich sytuacjach?

Link to comment
Share on other sites

po pierwsze to zakładaj mu kaganiec jak wychodzicie na dwór. po drugie karć takie zachowania, pokaż psu dobitnie, ze nie podoba Ci się to co robi i nie będzie to akceptowane. a po korekcie daj psu komendę na chodzenie przy nodze do wykonania, żeby wiedział co ma robić zamiast ataku i pochwal za dobre jej wykonanie.
i ćwicz z psem codziennie ogólne posłuszeństwo, niech na spacerze będzie zajęty Tobą, a nie szukaniem komu by spuścić łomot.

Link to comment
Share on other sites

na szczęście zakładam mu kaganiec lecz niestety na nic nie reaguje. wcześniej byls pokojny, odbiło mu w tamtym roku na wiosnę i zastanawiam się co jest tego powodem zaznaczenia że wykastrowalam go we wrześniu i jest jeszcze gorzej, a na polecenia wogóle nie reaguje mimo że od roku go trenuję

Link to comment
Share on other sites

zaznaczam że mam jeszcze suczkę a wiec rano daje jeść ubieramy się i wychodzimy od razu jak wyjdziemy z bloku załatwiają swoją potrzebę (siku) aze spuszczałam ze smyczy a pikus idzie przy nodze co chwilą każe mu stanąć usiąść i iść dalej ale przy nodze niestety wszystko zapomina gdy widzi innego psa ciężko mi odwrócić jego uwagę ostatnio trochę zaczął reagować na moje polecenia typu nie wolno i idź dalej

Link to comment
Share on other sites

nie tyle zapomina, co nie ma motywacji żeby to robić;) pies nie jest bezinteresownym stworzeniem i robi to, co mu się opłaca. musisz psu pokazać, ze praca z Tobą jest super, że razem można się świetnie bawić, a nie robić tego na zasadzie "odbębnie i już";)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...