Jump to content
Dogomania

jak często karmić?


pinka

Recommended Posts

Po pierwsze: szkoda komentować głupotę kogoś kto dopuścił się takiego skojarzenia jak pinczer (nawet średni) z bernardynem. Zwłaszcza w takiej konfiguracji jak samiec bernardyn. Suczka miała bardzo dużo szczęścia, że donosiła.

Po drugie: chappi i pedigree...Podejrzewam, że finansowo wychodzą Ci miesięcznie drożej niż lepsza jakościowa karma. Przelicz ilości które pies musi zjeść, aby mieć zapewnioną dzienną dawkę.

Link to comment
Share on other sites

faustus sory ale to nie było zależne ode mnie że specjalistów sparzyly po drugie ja sunie znałam w śniegu nie miałam możliwości zatrzymania piątego psa wiec daliśmy do cioci gdzie był bernardyn na dwór nie braliśmy pod uwagę że zatrybi a ludzie na wsi raczej nie uznają sterylizacji wzięliśmy ją spowrotem gdy nam otruto dwa psy, już brzuchem praktycznie przed samym rozwiązaniem. niestety tylko ją z całej rodziny jestem na tyle ostrzegawcza aby zauważyć że ona nie przytyla a jest w ciąży. urodziła trzy wspaniałe psy z czego dwa duże i trzeciego małego tamte poszły do cioci a mały zostal że mną. wracając do karmy nie polegam tylko na suchym ranny posiłek jest gotowana kasza z puszka i dopiero drugi miska suchej wcześniej tak dostawał i było oki a w miesiącu nie wydawalam więcej jak 50zł niestety podkusilam się na puffi z biedrzycki i bardzo żałuję bo trochę tańsza ale psiak zjechał z wagi. wiec wróciłam od tygodnia do chapi zobaczę jak będzie wyglądać za miesiąc, ps mam dwa psy wiec nie stać mnie na drogie karmy suche wiec wolę kupić taka jak chapi i do tego gotować, chyba nie zrobię im krzywdy zwłaszcza że dostają od dwu do trzech razy dziennie. moja mama karmi psy tą karmy dostają raz dziennie i są dobrej wagi zwłaszcza że one mieszkają w ludzie a moje że mną w mieszkaniu

Link to comment
Share on other sites

A zrobiłaś to, o co prosił Faustus - przeliczyłaś cenę w kontekście dziennej dawki Chappi a np. Brita czy Ariona? Bo co z tego, że worek karmy kosztuje mniej, skoro musisz do miski sypać więcej?
Dawka Chappi na psa 10 kg to 200 gram dziennie, a Brita premium - 119 gram dziennie - to prawie o połowę mniej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pinka']200gram chapi plus pół puszki małej z kasza to chyba więcej, i taniej i moim zdaniem bardziej pozywne niż sama sucha karmy?[/QUOTE]
Była mowa o cenie karmy - twierdzisz, że nie stać Cię na lepszą niż Chappi, a Faustus twierdzi, że źle liczysz, bo lepsza kosztuje więcej za kilogram, ale dzienne dawkowanie jest mniejsze. I raczej ma rację.
Puszki to też dość drogie żywienie. Lepiej kupić kurczakowe korpusy, szyje, podroby i samemu gotować, szczególnie że te puszki to pewnie też nie najlepszej jakości.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pinka']200gram chapi plus pół puszki małej z kasza to chyba więcej, i taniej i moim zdaniem bardziej pozywne niż sama sucha karmy?[/QUOTE]

Nie. Pies nie trawi kaszy, chyba, że jest BARDZO rozgotowana, więc trzeba ją gotować co najmniej 20 minut, a bywa, że dłużej, więc nie wiem, czy się tak super opłaca, to raz. Kasza to tylko wypełniacz, który powinien iść w parze z mięsem (nie puszką, chyba, że to puszka z zawartością 90-parę % mięsa) i warzywami, to dwa. I chappi wcale nie jest tańsze, a "jakość" tej karmy jest powalająca, zobacz choćby [URL="http://bialyjack.blogspot.com/2013/02/o-karmach-i-cenach.html"]TUTAJ[/URL]. W podobnej cenie masz choćby Butchersa, Purinę Dog Chow, Ariona, a Brit jest nawet tańszy.

Link to comment
Share on other sites

chyba daruje sobie ten głupi portal, ktory z was jest weterynarzem? i pies trawi kaszę i gotuje ją około 30minut. nara wszystko wiedzacy. szkoda mi tylko osób ktore nie mają żadnego pojęcia o psach i ktory z was geniuszy im doradzić tak jak tu widzę to portfele będą puste a zwierzaka będzie miał dość. mam 3letniego psa i 6miesięczna suczkę weterynarz powiedział że może jeść już jedzenie dla dorosłych. wyszłam tu bo byłam ciekawa jakie mądrości tu będą się pojawiać. nara debile

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pinka']chyba daruje sobie ten głupi portal, ktory z was jest weterynarzem? i pies trawi kaszę i gotuje ją około 30minut. nara wszystko wiedzacy. szkoda mi tylko osób ktore nie mają żadnego pojęcia o psach i ktory z was geniuszy im doradzić tak jak tu widzę to portfele będą puste a zwierzaka będzie miał dość. mam 3letniego psa i 6miesięczna suczkę weterynarz powiedział że może jeść już jedzenie dla dorosłych. wyszłam tu bo byłam ciekawa jakie mądrości tu będą się pojawiać. nara debile[/QUOTE]

A tak sobie zacytuję dla moderacji, pani wszechwiedząca ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja nie wiem, dlaczego niektórzy mają taki problem z przeliczeniem ceny karmy w odniesieniu do dawkowania.
Tłumaczę sobie to tak, że może czasem chodzi o kieszonkowe, którym młodym ludziom dość trudno gospodarować, a tym bardziej zaoszczędzić, i liczy się tu i teraz - mniej za opakowanie, nieważne na jak długo starczy, bo już i tak nic w szafce nie ma, a coś podać trzeba.
Ekonomia związana z telefonem komórkowym mojej młodej też jest dość pokrętna i chadza własnymi ścieżkami ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

ale z was idioci do cholery jasnej pisze że nie podaje tylko suchej karmy a wy swoje, a tak przy okazji na jedzeniu ktore dostają przytyly od tygodnia prawie dwa kilo, o to mi chodziło, a na przyszłość czytajcie dokładnie posty a później odpisujcie. nara planty

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pinka']ale z was idioci do cholery jasnej pisze że nie podaje tylko suchej karmy a wy swoje, a tak przy okazji na jedzeniu ktore dostają przytyly od tygodnia prawie dwa kilo, o to mi chodziło, a na przyszłość czytajcie dokładnie posty a później odpisujcie. nara planty[/QUOTE]

Mam nadzieję, że już niedługo będziemy czytać Twoje wypociny, a szanowna moderacja wyśle Cię na bananowe wyspy. Cytuję sobie ku pamięci, żeby nie zniknęło ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pinka']ale z was idioci do cholery jasnej pisze że nie podaje tylko suchej karmy a wy swoje, a tak przy okazji na jedzeniu ktore dostają przytyly od tygodnia prawie dwa kilo, o to mi chodziło, a na przyszłość czytajcie dokładnie posty a później odpisujcie. nara planty[/QUOTE]
Mnie się wydaje, że czytam uważnie - chappi (trudno to nazwać karmą), kasza (która dla psa jest mało wartościowa) i puszka (nie wiadomo jaka, więc pewnie nie najlepsza). Jeśli Twoje psy mają bardzo dobre geny, to pociągną na tym do późnej starości. Jeśli. Niepotrzebnie się denerwujesz - nikt nie odmówi Ci prawa do tego małego hazardu - przecież to Twoje psy.
A planty fajna sprawa, szczególnie jeśli wolno psa ze smyczy spuścić :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...