Jump to content
Dogomania

Frida i Ozzy


FridaOzzy

Recommended Posts

Moje psy już w wieku 3 lat dostały siwizny na pyszczku :roll:. Oczywiście z wyjątkiem białasów ;). Najbardziej to jest widoczne u czarnych pyszczków. To już prędzej po stanie uzębienia można w przybliżeniu określić wiek, ale też różnie to bywa, bo jak pies był zaniedbywany, miał liche jedzenie, do tego np. z nudów gryzł łańcuch, kamienie itp., to ma zęby w dużo gorszym stanie i trzeba wziąć na to poprawkę. Poza tym różnie u różnych ras i osobników się zęby zużywają.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 576
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='toyota']Moje psy już w wieku 3 lat dostały siwizny na pyszczku :roll:. To już prędzej po stanie uzębienia można w przybliżeniu określić wiek, ale też różnie to bywa, bo jak pies był zaniedbywany, miał liche jedzenie, do tego np. z nudów gryzł łańcuch, kamienie itp . to ma zęby w dużo gorszym stanie i trzeba wziąć na to poprawkę. Poza tym różnie u różnych ras i osobników się zęby zużywają.[/QUOTE]

Niestety psiak żył podobno w fatalnych warunkach, przez co właściciele mieli sprawę w sądzie. W schronisku jadł również gotowane, pewnie rzadko dostawał coś twardego i ma fatalny kamień nazębny.

Ozzyemu kupuję tunel i płotek agility. Resztę, jak się dorobię. Ewentualnie kładkę sama zrobię. :)

Link to comment
Share on other sites

niekoniecznie siwizna na pyszczku musi być oznaką podeszłego wieku. Mój Amor jak był szczenięciem to miał tak przesiany na biało pysk że aż wujek nie odpuścił skomentowania " eeee un to story, bo mo taki siwy pysk!" :D . Czasem młodzieniaszek też siwieje, nawet w tej samej rasie jedne psy mają 8 lat i sierść intensywnie ubrawioną, inne 4 i już są białe. Jeśli był źle żywiony i traktowany to też jego stan może mieć na to wpływ.
Mi się wydaje że on nie jest siwy tylko zwyczajnie ma takie rozmyte znaczenie pyszczka.
Wiek podawany w schronisku jest też orientacyjny,więc nie zawsze musi być idealnie podany, ale sądzę że ilekolwiek by miał to energię ma młodzieniaszka :D

Link to comment
Share on other sites

W Nowym Roku życzę Ci zdrowia, szczęścia, pomyślności,
potęgi miłości, siły młodości,
samych spokojnych, pogodnych dni
i mnóstwa cudownych i wzniosłych chwil.
Niech taneczny, lekki krok
będzie z Tobą cały rok.
Niech prowadzi Cię bez stresu
od sukcesu do sukcesu . :calus:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dioranne']Matko, jak mnie dawno u Was nie było. Strasznie dużo się u Was działo ostatnio z tego co widzę. Ozzy jest pięknym psem, życzę powodzenia w agi.
[B]Victoria[/B] Aniak jestem, ale ostatnio rzadko się odzywam.[/QUOTE]

Agi dopiero na wiosnę, stwierdziłam, że póki co Ozzy niezbyt czerpie radość z zabawek, agility... Trzeba go najpierw nakręcić, bo na spacerkach już omija szerokim łukiem miejsca, gdzie zwykle przeskakujemy... a jak Frida aportuje - patrzy się na nią jak na głupka "bo co w tym fajnego"? :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fridaso']Agi dopiero na wiosnę, stwierdziłam, że póki co Ozzy niezbyt czerpie radość z zabawek, agility... Trzeba go najpierw nakręcić, bo na spacerkach już omija szerokim łukiem miejsca, gdzie zwykle przeskakujemy..[B]. a jak Frida aportuje - patrzy się na nią jak na głupka "bo co w tym fajnego"? :lol:[/B][/QUOTE]

skąd ja to znam? :mdleje:

Link to comment
Share on other sites

Zatem póki co nie kupuję żadnego tunelu za 150zł i hopki za 59zł, bo jeszcze Ozzy stwierdzi, że po co mu to, woli iść na spacerek. Może na wiosnę zrobię mu jakiś torek, albo kupię... póki co wykorzystam te pieniądze na karmę i KONGa bounzera, może znajdzie sens w zabawkach. :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lucky23']Xena nakręca się na smaki i na zabawki, ale nie tak bardzo żeby startować w agi :(

[B]fridaso,[/B] masz baardzo czyste psiury, pewnie bez kąpieli się nie odbyło? :D[/QUOTE]

Ozzy nie nakręca się na smaki, tylko na... TOTW Fridy. :lol: Frida miała kąpiel, a Ozzy'emu włożyłam łapki do miski z wodą, potem rozczesałam i jest ok. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ze spacerku. :loveu: Fridy nie zobaczycie... na spacer jej nie zabrałam, gdyż było dzisiaj bardzo mokro i śmiem wątpić, że dojdzie przynajmniej te 10metrów. :lol:

[IMG]http://imageshack.com/a/img198/9182/4mt9.jpg[/IMG]

[IMG]http://imageshack.com/a/img12/8967/p2z2.jpg[/IMG]

[IMG]http://imageshack.com/a/img42/5596/lqh7.jpg[/IMG]

[IMG]http://imageshack.com/a/img853/1218/pftq.jpg[/IMG]

[IMG]http://imageshack.com/a/img21/7060/pbm5.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Piękny jest w ruchu ! "Latający" pies ;).

Też takiego kiedyś miałam, był to mój pierwszy pies, owczarek collie o umaszczeniu tricolor, miał stojące uszy co jest wadą u colaków. Bardzo mi Ozzy go przypomina. To były zamierzchłe czasy i nie było wtedy cyfrówek, mam tylko jego zdjęcia z kliszy ;).

A jak relacje na linii Frida- Ozzy ?
Sądząc na podstawie zdjęć, to w porządku ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='toyota']A jak relacje na linii Frida- Ozzy ? Sądząc na podstawie zdjęć, to w porządku ?[/QUOTE]

Wszystko w porządku. Gdyby było źle niestety nie zdecydowałabym się na adopcję Ozzy'ego (póki co jest próbna). Niestety od wtorku zacznie się zostawianie psiaków w domu na czas szkoły. Dla bezpieczeństwa w osobnych pokojach, zobaczymy, jak to się wszystko ułoży. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...