Jump to content
Dogomania

Związki kynologiczne - które są legalne?


Sylwia95

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 years later...
  • 3 weeks later...

Witam jestem nowy na forum. 

Temat dotyczy organizacji i hodowli. 

Mam pytanie znalazłem na fejsbuku pewna hodowle długowłosych czarnych owczarków niemieckich ale Pani hodowca należy do SHPR i  WKU i tu pytanie czy to będzie pies rasowy z rodowodem bo czytam i pytam i ludzie mowia mi ,ze to będzie kundelek. 

Mogę wrzucić link i czy ktos kto ma pojęcie większe niz ja mógłby to sprawdzić ?

HODOWLI nie planuje ale chciałbym mieć tak zwana opcję Full czyli mieć pewność, ze pies nie ma wad ,ze ma rodowód i ,ze moze w przyszłości mógłbym pojechać na wystawę. Wiem o związku ZKWP i FCI .Pani hodowca udostępnia napisała ,ze psy rodzice miały badania stawów i jakieś informacje dotyczące przodków ale nie wiem jak to sprawdzić. Nie ukrywała przede mna ,ze należy do WKU .

Jezeli post w złym miejscu to przepraszam. 

Link to comment
Share on other sites

Zgodnie z polskim prawem te związki są legalne. Musisz jednak mieć świadomość że te związki nie należą do FCI czyli największej federacji kynologicznej ani nie mają powiązań z  AKC czyli amerykańska największą organizacją kynologiczną. Kupując psa z hodowli należącej do PKPR czy tego typu związku raczej z nim na wystawy w innych krajach ciężko by nie powiedzieć, że niemożliwe byś pojechał. FCI czyli Międzynarodowa Federacja Kynologiczna jest reprezentowana praktycznie w całej Europie i sporej części państw na świecie. Zatem jeśli kupisz psa z rodowodem FCI  która w Polsce jest reprezentowana właśnie przez Związek Kynologiczny w Polsce (ZKwP)to masz drogę otwartą do wystaw - o ile oczywiście pies nie będzie miał jakichś wad bo to jednak nie wyrób przemysłowy od matrycy tylko żywy organizm który niestety czasem zawodzi. Jeśli chcesz więcej informacji to zapraszam na pw.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Cześć, 

Szukam pieska rasy bolończyk, jednak znalazłem tylko takie ze stowarzyszenia/związku Sppikr. Nie mogę w ogóle znaleźć nic na ich temat. Czy myślicie, że taki piesek będzie miał choroby lub inne schorzenia? Nie chodzi mi, abym jeździł z nim na pokazy czy temu podobne. Bardziej, aby był członkiem rodziny na lata. Czytałem cały wątek i raczej jest opinia by unikać tego typu hodowli. Chciałbym wziąć pieska z hodowli zarejestrowanej w ZKwP, jednak teraz jest niestety deficyt Bolończyków. Bardzo proszę o porady.

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Hawan365⁹ napisał:

Cześć, 

Szukam pieska rasy bolończyk, jednak znalazłem tylko takie ze stowarzyszenia/związku Sppikr. Nie mogę w ogóle znaleźć nic na ich temat. Czy myślicie, że taki piesek będzie miał choroby lub inne schorzenia? Nie chodzi mi, abym jeździł z nim na pokazy czy temu podobne. Bardziej, aby był członkiem rodziny na lata. Czytałem cały wątek i raczej jest opinia by unikać tego typu hodowli. Chciałbym wziąć pieska z hodowli zarejestrowanej w ZKwP, jednak teraz jest niestety deficyt Bolończyków. Bardzo proszę o porady.

To nie jest tak, że biorąc psa z innego związku pies musi być chory a z ZKwP na bank zdrowy. Jednak masz większą szansę. ZKwP/FCI ma procedury, przeglądy miotu i wiele innych, jakich nie mają inne związki.  Hodowle budują swoją markę. Nawet z ZKwP można kupić czasem taniej psy " na kolanka". Są to psy z pewnymi wadami np uzębienia, umaszczenia,  brak jądra u psa dla ciebie bez znaczenia  a taniej psa dostaniesz. Ponadto dobra hodowla  to pakiet pies + wsparcie techniczne. Nie musisz z niego korzystać ale warto.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

A czy taki piesek będzie na pewno Bolończykiem czy raczej może być "składanką" podobnych do siebie? Wybacz, że tak się dopytuje, ale jestem totalnym laikiem i jeśli byłby dostępny jakiś w hodowlani pod ZKwP to takiego bym bardzo chciał zakupić. Nie mniej jednak obdzwoniłem chyba cała Polskę i albo hodowla zawieszona albo może suczka będzie kryta. Stąd też mój wzrok poszedł na takie stowarzyszenia.

Link to comment
Share on other sites

34 minuty temu, Hawan365⁹ napisał:

A czy taki piesek będzie na pewno Bolończykiem czy raczej może być "składanką" podobnych do siebie? Wybacz, że tak się dopytuje, ale jestem totalnym laikiem i jeśli byłby dostępny jakiś w hodowlani pod ZKwP to takiego bym bardzo chciał zakupić. Nie mniej jednak obdzwoniłem chyba cała Polskę i albo hodowla zawieszona albo może suczka będzie kryta. Stąd też mój wzrok poszedł na takie stowarzyszenia.

Ten aspekt już nawet nie wspomniałem. Psy FCI mają wielopokoleniowe rodowody. Jeśli wyrobisz rodowód, co nie jest obowiązkowe bo to kosztuje chyba 120 zł, a hodowca ZKwP wyda ci tylko metryczkę bo rodowód jest z imieniem i nazwiskiem właściciela to też masz w nim pełne 5 pokoleń. . Dla żartu wrzuciłem w neta imiona wraz z przydomkami hodowlanymi z rodowodu mojej suni.  Każdy landseer i kazdy od razu pokazywany przez Google.

 

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Hawan365⁹ napisał:

Cześć, 

Szukam pieska rasy bolończyk, jednak znalazłem tylko takie ze stowarzyszenia/związku Sppikr. Nie mogę w ogóle znaleźć nic na ich temat. Czy myślicie, że taki piesek będzie miał choroby lub inne schorzenia? Nie chodzi mi, abym jeździł z nim na pokazy czy temu podobne. Bardziej, aby był członkiem rodziny na lata. Czytałem cały wątek i raczej jest opinia by unikać tego typu hodowli. Chciałbym wziąć pieska z hodowli zarejestrowanej w ZKwP, jednak teraz jest niestety deficyt Bolończyków. Bardzo proszę o porady.

Trochę nie na temat ale... Jest mniej ofert z hodowli  ZKwP być może przez lockdown w kwietniu -maju. Ceny ze stowarzyszeń są przez to bardzo zbliżone do cen z hodowli ZKwP.  Nie spiesz się.  

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Hawan365⁹ napisał:

A czy taki piesek będzie na pewno Bolończykiem czy raczej może być "składanką" podobnych do siebie? Wybacz, że tak się dopytuje, ale jestem totalnym laikiem i jeśli byłby dostępny jakiś w hodowlani pod ZKwP to takiego bym bardzo chciał zakupić. Nie mniej jednak obdzwoniłem chyba cała Polskę i albo hodowla zawieszona albo może suczka będzie kryta. Stąd też mój wzrok poszedł na takie stowarzyszenia.

Może być mieszanką, niestety nie masz żadnej gwarancji, a metryki przez nich wydawane nie są wiarygodne 

Link to comment
Share on other sites

Hawan mogę ci polecić hodowlę bolończyków - http://www.gwiazdawybrzeza.pl/?fbclid=IwAR2OzDb8kekuWRRllDpmqV_GMVJPCXn-dzmGnb0xXf5MWh1ctw-16drpDGg . Jeśli jesteś zainteresowana/y, chyba jeszcze mają szczenięta. Hodowla fajna nie nastawiona tylko na zysk psiaki ładne. Możesz się umówić i obejrzeć  zarówno rodziców jak i szczenięta. Hodowca udzieli ci odpowiedzi na wszystkie twoje pytania

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...