Jump to content
Dogomania

Cieczka, nie cieczka?


Rosanna

Recommended Posts

Hej dziewczyny.
Nigdzie nie mogę znaleźć jakiejkolwiek informacji - może Wy mi coś poradzicie. Otóż, moja 3 letnia suczka miała już 3 razy cieczkę. Wszystko było jak należy. Normalne fazy, krwawienie itp.
Cieczki były co 6 miesięcy. Kolejną powinna mieć w listopadzie 2012 r. Nie dostała.
Natomiast dwa dni temu zauwazyłam, że ze sromu "wykapały" dosłownie dwie małe kropelki krwi. To była taka ciemnoczerwona krew. No i od tego momentu już nic.
No i teraz zupełnie zdurniałam - co to było? Widzę, że psina jest trochę apatyczna. Ale ma apetyt - i to nawet większy. No i nie ma - jak to było zawsze - powiększonego sromu.
Macie jakis pomysł?
Rosanna

Link to comment
Share on other sites

U suni mogła wystąpić tzw "cicha ruja"/częsta u zwierząt gospodarskich np krow/.Radziłabym zrobić USG -moga wystąpić guzy na jajnikach -powodują dziwne cieczki a także występujące z zwiekszoną częstotliwościa albo "zatrzymanie" .Czy sunia nie dostawała leków antykoncepcyjnych ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bejasty']U suni mogła wystąpić tzw "cicha ruja"/częsta u zwierząt gospodarskich np krow/.Radziłabym zrobić USG -moga wystąpić guzy na jajnikach -powodują dziwne cieczki a także występujące z zwiekszoną częstotliwościa albo "zatrzymanie" .Czy sunia nie dostawała leków antykoncepcyjnych ?[/QUOTE]

Czytałam właśnie o czymś takim jak "cicha ruja". Ale to podobno niezwykle rzadkie zjawisko. Tym bardziej jestem zdziwiona, bo dotychczas było książkowo.
Psinka nigdy nie była leczona hormonalnie, nie dostawała żadnych środków antykoncepcyjnych. W ogóle nie była na nic leczona - to okaz zdrowia.
A może przyczyną jest to, że chyba trochę za duzo przytyła? Nie jest gruba, ale tu i ówdzie sie zaokrągliła.
Czyli radzisz, żeby jednak udać się do weta?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bejasty']o dopiero zauwazyłam .Witam "sasiadkę "ja też bydgoszczanka.[/QUOTE]

O miło poznać krajankę :)
Z psiną sprawa uległa, że tak powiem wyjaśnieniu. Kranik sie odkręcił i leeeeeciiiiiiiii :)
To nastąpiło w sobotę późnym wieczorem.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 7 months later...

Mam podobny problem, moja suczka ma cieczkę po raz pierwszy, przez kilka ostatnich dni zauważyłem kilka kropek nic więcej, dzisaj w ogóle, po przeczytaniu powyższego wątku nie mam najmniejszych wątpliwości, że powinienem udać się z nią jutro do weterynarza

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...