Jump to content
Dogomania

Nowość od Brita - CarniLove. Co o niej sądzicie?


Krzysiek Łapka

Recommended Posts

Witam.
Wiem że są tutaj osoby świetnie obeznane z tematem karm dla zwierząt. Dziś dotarła do mnie karma CarniLove. Najwyższa linia karmy Brit, bez zbożowa. Pytanie do znawców, co o niej sądzicie. Nie jest tania. Dostępne są opakowania 1,5kg i 12kg. Cena zbliżona do Orijen. Zobaczymy co klienci sklepu na to :p Do przetestowania mam obie wersje na wagę i kilka próbek. Podaje linka do strony [url]http://www.carnilove.cz/pl/[/url]

Link to comment
Share on other sites

Nie chcę robić reklamy, ale u mnie w sklepie :) Kraków, Nowa Huta :) Strona internetowa dopiero powstaje. Wiem że w ubiegłym tygodniu Brit rozsyłał karmy do klientów, więc jest opcja że może się pokazać w sklepach stacjonarnych. Dostępne są opakowania 1,5kg i 12kg. Po rozmowie z przedstawicielem pojawiły się nowe informacje. Niestety karma będzie dostępna tylko w sklepach stacjonarnych. Dziwna polityka, ale niestety takie są wytyczne. Z tego co wiem na chwilę obecną karma ma trafić do około 30 sklepów w Polsce. Rosiczka z jakiego miasta jesteś?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Krzysiek Łapka']Nie chcę robić reklamy, ale u mnie w sklepie :) Kraków, Nowa Huta :) Strona internetowa dopiero powstaje. Wiem że w ubiegłym tygodniu Brit rozsyłał karmy do klientów, więc jest opcja że może się pokazać w sklepach stacjonarnych. Dostępne są opakowania 1,5kg i 12kg. Po rozmowie z przedstawicielem pojawiły się nowe informacje. Niestety karma będzie dostępna tylko w sklepach stacjonarnych. Dziwna polityka, ale niestety takie są wytyczne. Z tego co wiem na chwilę obecną karma ma trafić do około 30 sklepów w Polsce. Rosiczka z jakiego miasta jesteś?[/QUOTE]

Z Warszawy. Gdybym mieszkała w Krakowie to pewnie bym podjechała :)
Faktycznie trochę mnie zdziwiłeś ta polityką, zwłaszcza że przyznam się szczerze iż przyzwyczaiłam się do zakupów przez internet. Jest to dla mnie dużo wygodniejsze, niż targanie kilkunastu kilogramowego worka.

Link to comment
Share on other sites

Już doszperałem się że z Warszawy :) Czekam na namiary sklepu z tego miasta ;) Dla mnie to też dziwne. Mam nadzieje że nikt nie będzie robił problemów jak pojawi się w regionalnej dostawie, tzn własnym transportem po mieście w którym jest sklep. Nie każdy Klient ma środek transportu, nie każdy ma czas na zakupy. Zobaczymy co czas pokaże. Jak na razie stoi na półce obok TOTW, niestety cena trochę wyższa. Zobaczymy jeszcze co psiaki na to :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']W składzie są winogrona - to dość kontrowersyjne w świetle doniesień sprzed paru lat o ich szkodliwości dla psów.
I rozmaryn - też kontrowersyjny ;)[/QUOTE]

Nie winogrona, a ekstrakt z winogron. Jeszcze powinnaś przyczepić się ekstraktu z owoców cytrusowych.

Tych wszystkich ekstraktów jest 300mg w kg karmy. Toksyczna dawka rodzynek dla psa to 11,5 kg na kg masy ciała. Więc mój pies który waży 20 kg musiałby zjeść 230 gr czyli ponad 766 kg tej karmy. Więc wątpię żeby 300 gr karmy dziennie wpływało w jakikolwiek sposób na psa to będzie 90 mg różnych ekstraktów w tym tych winogron.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rosiczka'] Jeszcze powinnaś przyczepić się ekstraktu z owoców cytrusowych.[/QUOTE]
Nooo, w sumie racja, bo wilk i cytrusy to jakoś tak nie bardzo się komponuje :) Prędzej wyobrażam sobie wilka, który zjadł ptaszka, który nażarł się winogron :)
A czym różni się dehydratyzowane mięso z kurczaka od mączki z kurczaka? W pierwszym nie ma kości, a w drugim są?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']
A czym różni się dehydratyzowane mięso z kurczaka od mączki z kurczaka? W pierwszym nie ma kości, a w drugim są?[/QUOTE]
A na to pytanie to sądzę, że niewiele osób zna odpowiedź :p Myślę, że często jest to zwykły chwyt marketingowy, czasem tłumaczenie (np tak jest w Acanie w oryginale jest meal u nas dehydratyzowane).
Trochę napisane jest tutaj [url]http://www.karmadlapsa.org.pl/maczka-vs-mieso-w-karmie-dla-psa/[/url]
Natomiast może być tak, że za Oceanem coś takiego jak dehydratyzowane=mączce, a u nas w Europie są dokładniejsze wytyczne co to mączka a co dehydratyzowane. Nigdy w to się nie zagłębiałam aż tak wnikliwie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Właśnie myślałam, że to jedno i to samo. A tu w składzie stoi: dehydrowane mięso z kurczaka 32%, mączka z kurczaka 30% - znaczy się jakby cuś innego.[/QUOTE]
Więc przypuszczam, że różnią się jakością składników z jakich pochodzą. Może dehydratyzowane jest z lepszego gatunku mięsa, a mączka z resztek.

Link to comment
Share on other sites

No cóż, co do cen:
1,5kg w okolicy 41zł
12kg w okolicy 290zł
Ewentualna cena na wagę to 24-25zł/kg
Na tą chwilę karma nie jest przewidziana do sprzedaży internetowej. Prawdopodobnie większe miasta będą miały sklepy oferujące tą karmę. Ewentualnie taki sklep jeśli będzie prowadził dostawę miejską, będzie dostarczał karmę do domu. Na chwilę obecną wiem że jest sklep w Krakowie i Wieliczce. W sprawie innych miast trzeba atakować dystrybutora Brita. W sklepach powinny być dostępne próbki. Są to najlepsze próbki jakie widziałem, 150g w woreczkach strunowych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Fiu, fiu, to drożej niż Orijen, TOTW, Wolfsblut.
A kiedyś o Bricie mówiło się - no proszę, sąsiedzi potrafią zrobić przyzwoitą karmę w przyzwoitej cenie :)[/QUOTE]

Dlatego wątpię aby ta karma przyjęła się na polskim rynku. Po pierwsze cena, po drugie brak w sklepach internetowych i po trzecie bardzo wiele konkurentów ze składem podobnym, a cena jednak znacząco niższą.
Ten Brit jest nawet droższy od Artemisa. Więc ...
A szkoda bo liczyłam, że nasi południowi sąsiedzi wyprodukują fajna karmę w przystępnej cenie. A tak to zapewne moje psy pozostaną nadal na karmach zza Oceanu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 11 months later...

Ktoś próbował? Na razie nie szukam nowej karmy, ale jestem ciekawa opinii, których w internetach dalej prawie wcale :P Z tego co widzę to zmieniły się opakowania, składy, jakieś nowe smaki(ostatnio był chyba tylko 3? jak patrzyłam) i cena spadła z 299 do 270-215 za 12kg, . Szkoda tylko, że jak zwykle nie ma średnich opakowań, albo malutkie 1,5kg, albo wielkie 12kg.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

U nas na testy trafiła jagnięcina z dziczyzną i... jest fantastycznie!

 

Kundlica zjada aż się uszy trzęsą, a miską wali po ścianach, co u nas nie jest normą.

Problemów jelitowych przy zmianie karmy żadnych, to też na plus.

 

No i jestem zachwycona składem, wreszcie karma która jest bezzbożowa, ale nie naładowana ziemniakami do połowy.

 

 

Worek rybny będziemy testować jakoś w styczniu. Zostajemy na dłużej i mam cichą nadzieję że wejdzie linia dla kotów:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...