Jump to content
Dogomania

Jaka klatka do Samolotu - PILNE


Adrian81

Recommended Posts

Witam,
pilnie szukam klatki do samolotu (Lufth). Wiem że klatka ma mieć jakieś "uprawnienia" możecie wyjaśnić na czym to polega (czy to są atesty nabite na klatce, wydruk, opinia). Gdzie szybko mogę kupić PEWNY transporter. W sieci znalazłem niby świetny i z atestem Pet Cargo - ale dzwoniąc po sklpach otrzymuje informacje, że te transportery są już niedostępne ! ? !?

Link to comment
Share on other sites

O klatkach do przewozu psow w samolotach decyduje IATA tzn International Air Transport Association -Normy EU
Boks musi byc :
o 30 cm dluzszy od dlugosci psa
2x szerszy- jak szeroki jest pies w najszerszym miejscu klatki piersiowej np.20cm ma szeroosci pies to klataka ma szerokosc 60cm
wysokosc :15 cm od czubka glowy

najczesciej spotykana klatka do transportu psow w samolocie jest Varikennel Ultra
sa rozne numery np.
Nr 5 99x 66x76
Nr.6 120x 88x87
Do tego klatka powinna posiadac 2 miski ,1x naklejke na wpisanie adresu,1x naklejke mowica ze w klatce jest zywe zwierze.

sa linie lotnicze co wypozyczaja klatke lotnicza za kaucja,ale nalezy sie u przedstwicieli lini lotnczych dowiedziec.

Link to comment
Share on other sites

Super, wielkie dzięki za wyjaśnieniai szybką odpowiedź. Na szczęscia moja Neli zostaje ;)), potrzebuje jednak małej klatki dla sąsiadki - Foxterier. Vari Kennel nie jest chyba zbyt popularny w Polsce, póki co znalazłem tylko w zooplus: [url]http://www.zooplus.pl/shop/koty/transportery_obroze_kota/transporter_dla_kota/61074[/url] . Zastanawiam się jeszcze nad Atlasem z Ferplasta, jest napisane że "spełnia wymogi lini lotniczych" [url]http://www.kacikpupila.pl/ferplast-transporter-dla-psa-atlas-p-2333.html[/url] - czy tak piszą żeby sprzedać czy jest to w jakiś sposób potwierdzone ?
I teraz pytanie czy ten atlas z ferplasta, jeśli wymiary się zgadzają jak podałeś/aś to mam pewność, że mi nie odrzucą klatki ? Czy lepiej zadzwonić do linii i się upewnić ?
Lufthansa ponoć oferuje jakieś Pet Boxy - jakoś źle mi się to kojarzy :)) Znalazłem wymiary, ale tylko bagażu podręcznego - w sumie to wszystko co na polskich stronach znalazłem po zgooglowaniu "normy IATA"

Z wypożyczaniem odpada, ze względu na cene. A przy zakupie zawsze taki transporter może się jeszcze przydać

Link to comment
Share on other sites

Atlas 40 jest dobry dla fosterierki ,chociaz ten plastik nie jest wytrzymaly na uszkodzenia pod pokladem
Przewozilam sredniaka z wyspy Kos w klatce Atlas ,na lotnisku okazalo sie klatka byla peknieta ,a piesek byl w szoku.Musialam na lotnisku ponad godzine czekac az moj uratowany piesek dojdzie do siebie
Varikennel moze odstrasza cena,bo Atlas nie jest az tak droga
Najlepiej zawsze zatelefonowac do przedstwiciela lini lotniczych gdyz kazdy moze miec inne wymagania ,jezeli chodzic o transport zwierzat.Podobnie jest z oplatami.Raz zadaja od kg psa oplate,innym razem od klatki itd

Edited by xxxx52
Link to comment
Share on other sites

W Lufthansie jak i innych liniach klatka do przewozu psa w luku cargo musi miec : metalowe drzwiczki, umozliwiac dostep powietrza /kazda umozliwia/, ma miec miseczkę na wode ze specjlanym rancikiem /nie wylewa sie/. Takie miseczki czesto dostajesz na miejscu przy odprawie psa,ale lepiej dopytac. Pies musi miec mozliwośc swobodnego stania, połozenia sie i obrócenia, gdy stoi nie moze dotykac glowa do sufitu klatki. Jak pies ma leciec Lufthansa to sie po prostu u nich zapytaj co masz psu zapewnic. Obecnie kazdy transporter z metalowymi drzwiczkami jest honorowany przez wszystkie linie lotnicze ;) wazna jest tylko wielkośc.
Jesli pies leci na pokładzie, razem z włascicielem badz osoba towarzyszaca, moze leciec w torbie dla psów -takiej materiałowej-w Lufthansie tez. Na pokładzie możesz miec psa ważacego razem z torba nie więcej niz 8 kg.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Wszystko sie zgadza jak opisano powyzej - Lufthansa uchodzi za bardzo przyjazna linie do przewozu pieskow I zarazem wymaga dosc rygorystycznie zapewnienia im wygody I bezpieczenstwa . Tabele wymiarow Sky Box w funkcji wagi I inne dane mozna znalesc na ich stronie - duza wygodna klatka z IATA certyfikatem (nie nalezy na tym oszczedzac) aby sie nie rozpadla podczas przeladunkow na lotniskach (rozne rzeczy tam sie dzieja czasami).

 

Przewozilem niedawno  Niemieckiego Owczarka z dosc odleglych rejonow - w sumie 2 samoloty I okolo 18 h podrozy,  dodarl w doskonalym stanie!

W prezencie od linii dostal dodatkowe naczynie z woda I wykladzine z gabki na podloge klatki, orginalna byla zbyt wiotka.

 

Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam,

 

bardzo proszę o informację w jakiej klatce przewożony był owczarek niemiecki. Będę musiała lecieć z moim dorosłym owczarkiem do USA i największa klatka jaką widziałam  o długości 122 wydaje mi się za mała - przynajmniej mierząc psa wg zasad opisanych przez linie lotnicze. Mój pies ma 100 cm długości od nosa do ogona plus ok 30 cm łapy.

 

I jeszcze jedno pytanie - czy ktoś miał doświadczenia z liniami United Airlines?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...