Jump to content
Dogomania

Rozszczepienie Podniebienia


rusal

Recommended Posts

Witam!
Posiadam 6 tygodniowe szczenię rasy sznaucer miniatura, niestety dopiero teraz zauwazyłem ze mam doczynienia z rozszczepieniem podniebienia:-( , które niestety cały czas postępuje.Po prostu nikt nie pomyslał zeby to sprawdzić, mial problemy z mleczkiem bo czasami pociekło mu noskiem. Szczeniaczka napewno nie uspie ponieważ jestesmy bardzo do niego przywiązani:placz: . Nie ma zbyt wiele literatury na temat roszczepienia, wiec zwracam się do WAS dogo maniacy. Powiedzcie mi co zrobić?? kiedy(w jakim wieku) bo czytałem ze operuje sie w wieku 8 - 12 tygodni oraz ze dopiero po tym jak beda stałe zeby wiec sam nie wiem które jest wiarygodniejsze. Podajcie mi adres jakiejś dobrej lecznicy. opiszcie swoje doświadczenia z takimi przypadkami.

Serdecznie Was pozdrawiam i liczę na odpowiedz

RUSAL

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jotbe'][COLOR=navy]Proszę, podaj skąd jesteś, to może ktoś wskaże Ci adres dobrej lecznicy.[/COLOR][/QUOTE]


Sorka zapomniałem uzupełnić profilu i napisac.

Jestem z Płocka ale myslalem równiez o Warszawie. Prosze o jakieś kontakty

Z góry sedeczne dzięki

Link to comment
Share on other sites

Sprawa jest baaardzo poważna:lookarou:
ja spotkałam się z dwoma przypadkami rozczszepionego podniebienia.
1. >9 miesięczna suczka szkocki colie, która miała niewielką szparę w okolicy nosa> Nie miała problemu z pobieraniem pokarmu stałego, gorzej byo z piciem> ogólnie całkiem nie żle dawała sobię rade.
2. Szczeniak, którego trzeba było uspić w wieku kilku dni> rozszczep wystąpił na całej długości podniebienia.

Zastanów się czy warto kierować się rozsądkiem czy głosem serca tym bardziej , że wada postępuje. Życie psa z rozszczepem nie jest łatwe. Porozmawiaj z kilkoma weterynarzami> jakia jest szansa powodzenia operacji.

Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Znałam yorka, który żył 8 lat z rozszczepem. Niestety nie wiem jak duży on był. Właściciele włożyli dużo pracy w to by psiak żył w miarę normalnie. Niestety ich wysiłki zostały zniweczone przez jakiegoś psa, który zagryzł tego yorka.

Moim zdaniem trzeba skonsultować się z weterynarzem. Najlepiej jakimś dobrym by dobrze ocenił stan psa i jego rokowania na normalne życie. Jeśli przeprowadza się takie operacje w Polsce to na pewno na sggw

[CENTER][COLOR=darkorchid]KLINIKA MAŁYCH ZWIERZĄT
ul. Nowoursynowska 159c
02-776 Warszawa[/COLOR]
[COLOR=darkorchid]Godziny otwarcia:
dni powszednie: 8.00 - 20.00,
soboty, niedziele i święta: 9.00 - 14.00

Rejestracja tel.: (22)
847 37 40; 853 09 54; 59 36 104[/COLOR]

[/CENTER]
</SPAN>Pamiętaj, że jedna wada często ciągnie za sobą następne. Warto w pełni zdiagnozować pieska.

Trzymam kciuki i pisz co dalej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']
Pamiętaj, że jedna wada często ciągnie za sobą następne. Warto w pełni zdiagnozować pieska.
[/quote] [COLOR=navy]Tak, bo podobno[/COLOR][COLOR=navy] ta wada bywa sprzężona z innymi wadami czaszki...[/COLOR]
[COLOR=navy]Chirurdzy zalecają zabieg operacyjny po pojawieniu się zębów stałych.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...