Jump to content
Dogomania

Scooby, chory, pechowy szczeniak w BDT prosi o wsparcie na leczenie i karmę!!!


ania z poznania

Recommended Posts

Scooby razem z bratem zostali wyrzuceni w Skierniewicach w parku, mieszkali w lisiej norze. Ich życie zaczęło się nieciekawie, ale dzięki wolontariuszce, Dorocie, dostali szansę na nowe życie. Przyjechali do Poznania do domu tymczasowego, do Kasidasi, Scooby jako pierwszy znalazł dom, wydawało by się, że wreszcie los się do niego uśmiechnął, ale nie- okazało się, że trafił do nieodpowiedzialnych ludzi, którzy w drugi dzień Świąt zrezygnowali z jego adopcji. Państwo chcieli, żeby Scooby zastąpił im dziecko, które wcześniej stracili, a kiedy tak się nie stało, to go po prostu oddali. Nie zaszczepili go nawet, obawiamy się, że mógł też przez to zachorować.
Ponieważ KasiaDasia wzięła już nowego tymczasowicza, Scooby trafił do drugiego domu tymczasowego, do niezawodnej KateBono. Chudziutki, z wystającymi żebrami. Początkowo myślałyśmy, że to dlatego, że dostawał kiepską karmę, ale kiedy po dobrej karmie, którą podaje Kasia, nie zaczął przybierać na wadze, a dodatkowo pojawiły się problemy z biegunką, wiedziałyśmy, że to coś poważniejszego..... Po wizycie u weterynarza okazało się, że Scooby ma problemy z trzustką...... koszt leczenia to na dzień dzisiejszy już 56+ 116zł, niestety będzie potrzebne dalsze leczenie, jutro czeka Scoobiego kolejna wizyta i kolejne leki.
Dodatkowo będzie potrzebna specjalistyczna karma weterynaryjna, niestety droga.

Kochani, moja wielka prośba do Was- czy moglibyście wspomóc nas w KOSZTACH LECZENIA LUB KARMĄ? Scooby naprawdę wiele przeszedł, ma 5 miesięcy, a już doświadczył bezdomności, zwrotu z adopcji, choroby....

Słyszałam i przerabiałam różne przypadki oddawania szczeniąt z adopcji ale takiego dnia świra jak z "państwem" Scoobiego to jeszcze nigdy!!!!

Zacznę od początku, chociaż chyba książkę powinnam napisać. Scoobie przyjechał do Poznania na DT ze Skierniewic, Dt z nagłego powodu nie mogło go zatrzymać, poszedł na DT do Kasi Ł. Ja pomagałam w adopcji, przede wszystkim w ogłoszeniach. Po dwóch tygodniach znalazł się DS u Marty i Tomasza, Kasia przeprowadziła wizytę p/a i Scoobie poszedł do DS. Przez dwa tygodnie wszystko było ok, Kasia utrzymywała kontakt, nagle w sobotę przed świętami dostaję od niej sms, że państwo chcą go oddać, bo wygryzł dziurę w boazerii na korytarzu, wyszli na godzinę do kościoła, a tu taka niespodzianka, pisał Tomasz, że żona robi mu aferę i oddają. Poza tym stracili dziecko, a pies nie wypełnił tej pustki. No to już myślę nad DT, Kasia nie mogła wziąć go z powrotem, bo już miała nowego tymczasowicza. Ale sms kolejny, Marta napisała do Kasi, że przepraszają za nieporozumienie, że ona swojego synka nie odda, prędzej męża wyrzuci. Już rozbieżne wersje, postanowiłam, że po świętach ja tam pojadę, zobaczę co i jak.
Ale nie zdążyłam, bo w drugi dzień świąt dostałam od Tomasza sms, że oni psa oddają, jest okropny, żona ma wrażenie, że on jej nie lubi (czteromiesięczny szczeniak), że on stoi na os. Oświecenia i gdzie ma psa przywieźć. No to ja mu odpisałam, że jestem 200km od Poznania i najpierw to muszę coś znaleźć dla psa. Tomasz na to, że w takim razie prosi, żeby psa zabrać do jutra do 12. Sms-y do wszystkich znajomych, jedynie kochana i niezawodna KateBono zgodziła się go wziąć. W czwartek rano już mi pisze, żeby psa zabrać do 12 znowu, napisałam mu sms z adresem i telefonem KateBono, o 13 odwiózł Scoobiego. Razem z miskami, zabawkami, książeczką, z której wynikało, że nie jest zaszczepiony, listem, tłumaczącym powody oddania. No i karmą..... z Tesco!!!! Która wygląda jakby była z papieru toaletowego zrobiona a wartości odżywczych ma niewiele więcej. Scoobie chudziutki, drapiący się, nie miał pcheł, weterynarz stwierdziła, że to od tej beznadziejnej karmy, Scoobie będzie docelowo duży, potrzebuje dużej dawki chociażby wapnia. A o 14 zaczął się dzień świra!!!!! Sms, że jednak to była zła decyzja i czy jest szansa, żeby go odzyskać! Napisałam, że szansy nie ma, pies to nie zabawka i że jedyny jakiego powinni mieć to pluszowy. No to Tomasz na to, że ale może jednak. Napisałam, że w żadnym wypadku. Na to on, że mam zrozumieć, że oni zrozumieli swój błąd, że to była nieprzemyślana decyzja, co mają zrobić, żeby go odzyskać itp., itd. Takie same sms pisali do KateBono, ale napisała im, że nie jest osobą decyzyjną tylko dt. Ja już nie odpisywałam, stwierdziłam, że nie ma sensu. I tak pisali do 22, w tym samym stylu. W piątek, pisali już rzadziej, ale męczyli sms Kasię Ł. za to, najpierw prosili, później grozili, policją, sądem, znowu prosili, znowu grozili, i tak na zmianę. Na policję i do sądu chcieli udać się, żeby oskarżyć nas o "oszustwo i wyłudzenie" , no nie wiem coż takiego wyłudziłyśmy, SAMI psa przywieźli do KateBono, po histerycznych sms-ach jak to mamy go do 12 zabierać, nikt im go siłą nie wyrywał.
W sobotę przeszli samych siebie- sms do mnie i do Kasi zaczął wypisywać ojciec Marty, a teść Tomasza!!!!!! W identycznym stylu, tylko bez gróźb, branie na litość, że teraz stracili drugie dziecko.

Rozumiem ich ból, mają prawo być rozbici, ale nie mają prawa oczekiwać od psa, że "wypełni pustkę" po dziecku!!!!! Są bardzo niezrównoważeni emocjonalnie!

Scoobie u KasiDasi:

[IMG]http://i45.tinypic.com/3588d34.jpg[/IMG]

[IMG]http://i47.tinypic.com/ip7b89.jpg[/IMG]

[IMG]http://i47.tinypic.com/rkwqys.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przy schorzeniach trzustki to najlepszy pewnie byłby RC gastro intestinal low fat, a skoro szczeniak to może RC gastro intestinal junior ?

[url]http://www.zwierzakowo.pl/opis-produktu/royal-canin-gastro-intestinal-junior.1522.html[/url]

[url]http://www.zwierzakowo.pl/opis-produktu/royal-canin-gastro-intestinal-low-fat.1422.html[/url]

Weterynarz pewnie coś poleci w tym przypadku.

Niestety te RC drogie diabelnie....

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny odstawcie drób, wszelki! Przejdźcie na karmę na rybie lub jagnięcinie i najlepiej bez zbóż.
Royala na pewno poleci weta, który go nie poleca? Swoją drogą nie trzeba majątku na Royala wydawać, na rynku można znaleźć karmy o lepszym składzie, tańsze i też z niską zawartością tłuszczu.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Dokładnie taką je, z rybą, bez zbóż :smile:. BeaBono ma talent do wyszukiwania w sklepach internetowych niszowych marek, zna się świetnie na składzie, te karmy są równie dobre a za mniejsze pieniądze.[/QUOTE]
Aniu w pierwszym poście jest mowa, że będzie potrzebował specjalistycznej karmy weterynaryjnej, Taste of the wild jest dobrą karmą ale nie jest ani specjalistyczna ani weterynaryjna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nat_Tom']Aniu w pierwszym poście jest mowa, że będzie potrzebował specjalistycznej karmy weterynaryjnej, Taste of the wild jest dobrą karmą ale nie jest ani specjalistyczna ani weterynaryjna.[/QUOTE]

A wspomniany Royal to jak bardzo jest specjalistyczny do choroby trzustki? ;)

Link to comment
Share on other sites

Czy ja się upieram przy Royalu? Odniosłam się do posta Yoriji która pytała czy Royal który dostaje Dolly będzie dla Scoobyego odpowiedni.

[QUOTE]A wspomniany Royal to jak bardzo jest specjalistyczny do choroby trzustki? ;-)[/QUOTE]
Nie mam pojęcia jak bardzo specjalistyczny:cool3: ale niby weterynaryjny.... W każdym razie do jakiego weterynarza się nie pójdzie Royal kłuje w oczy tu i tam... Może na tym polega jego weterynaryjność;)

[QUOTE]A wspomniany Royal to jak bardzo jest specjalistyczny do choroby trzustki? [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/icon_wink.gif[/IMG][/QUOTE]

Doedukowałam się- Royal ma niski poziom tłuszczu coś koło 5% a Totw ma 15 %. A to istotne w przypadku schorzeń trzustki.

Edited by Nat_Tom
Link to comment
Share on other sites

Bo Royal dobrze płaci za sprzedawanie ich karm ;)

A tak poważnie to Royal wspomniany przez Ciebie jest drogi (ok 190zł za 10kg), skład ma bardzo słaby i nic w nim "weterynaryjnego" nie ma ;)
[QUOTE][COLOR=#333333][FONT=arial]ryż, suszone mięso drobiowe, tłuszcze zwierzęce, kukurydza, suszone białka wieprzowe, gluten pszenny, hydrolizowane białka zwierzęce, pulpa buraczana, sole mineralne, proszek jajeczny, olej sojowy, olej rybny, drożdże, łuski i nasiona psyllium, fruktooligosacharydy, hydrolizowane drożdże, wyciąg z aksamitki wzniesionej[/FONT][/COLOR][/QUOTE]

A do tego kompletnie się nie nadaje dla psa z zapaleniem trzustki, bo ma aż 22% tłuszczu i 6% włókna. Dla psa z taką przypadłością te "parametry" powinny być jak najniższe. :)

Link to comment
Share on other sites

Gdzie znalazłaś że ma 22% tłuszczu?

[URL]http://pets.petsmart.com/guides/prescription-foods/_downloads/GasIntLF.pdf[/URL]

Tu niby podaja że ma 5%.

Jara- ja się nie upieram, że to ma być Royal. He he choć mogę się z Tobą założyć że faktycznie wet tę karmę poleci właśnie. Zawsze można zapytać jaki tańszy zamiennik można kupić i jaka zawartość tłuszczu ma być w nim, żeby nie szkodziło zwierzowi.

Link to comment
Share on other sites

[INDENT]Kopiuję z innego wątku z dnia 14.01.2013 r.
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/237620-Snooki-już-w-domu-)-Szukamy-ds-dla-Scoobiego-słodkiego-szczeniaka-!!!/page4[/URL]

Cioteczki nie podoba mi się koopa Scobbiego, byłam u weta z Guciem i podpytałam się wetki co to może być: dobra karma a psiak robi od 6-8 koop dziennie ( trochę uformowane , a na koniec luzik ) Wetka dała mi Promax ( zapłaciłam 39 zł ) na 3 dni i jak po tch trzech dniach w dalszym ciągu nie będzie przyswajał jedzenia to będziemy mu sprawdzać czy nie jest uszkodzona trzustka
Rachunek za Promax:
[IMG]http://img254.imageshack.us/img254/3846/obrazy002.jpg[/IMG]


Rachunek za karmę:

[IMG]http://imageshack.us/a/img849/7731/p1010007un.jpg[/IMG]

[IMG]http://imageshack.us/a/img35/9743/p1010002ufkh.jpg[/IMG]




TOTW był kupiony jak tylko Scobby do nas przyjechał , żeby miał dobrą karmę do jedzenia.Myśmy wtedy nie wiedziałyśmy, że będzie miał nawracające biegunki i będzie tak chudł.
W piątek czekałyśmy godzinę w poczekalni i w międzyczasie Scobby załatwił się i było świerze g ......nko do badania.
Było badanie kału tak jak Jara radziła ale wynik był ujemny. Zapłaciłyśmy 114 zł.Na badanie krwi kasy nam nie starczyło i w ciemno wzięłyśmy Amylan i probiotyk. Prawdopodobnie to nie jest trzustka ani pasożyty.
Wet wspominał o RC dla trzuskowców, ale jak zrobiłyśmy głupie miny to powiedział, że może być dietka ( ryż z kurczakiem )
W sobotę było dobrze - zrobił tylko 3 koopy ale wieczorem się zaczęło i trwa do dzisiaj ostra biegunka ( leje się z niego ) dobrze, że chociaż pije.
Potrzebna kasa, żeby dobrze go przebadać i postawić właściwą diagnozę bo teraz to leczymy w ciemno.
My się zastanawiamy czy on nie ma bakteryjnego lub wirusowego zapalenia jelit ( został dopiero zaszczepiony jak do nas przyjechał , a w miedzy czasie mógł załapać jakieś choróbsko , które nie dawały żadnych objawów).
Jestem na jutro umówiona do weta i będę na kreskę diagnozować Scobbyego ( o ile wet się zgodzi i nie pogoni mnie z gabinetu )

Rachunki wkleję jutro.
[IMG]http://img692.imageshack.us/img692/8297/obrazy001.jpg[/IMG][/INDENT]

Edited by KateBono
Link to comment
Share on other sites

Bidok z niego straszny, kurcze co to może być za świnstwo....
TOTW to dobra karma- nikt nie mógł przewidzieć, że maluch się rozchoruje. My tak z Jarą tak sobie na temat karmy weterynaryjno- specjalistycznej dywagowałyśmy :-) i tego jak bardzo jest specjalistyczna :lol: i na czym polega jej weterynaryjność. Tu nie chodzi o żadne zarzuty czy coś, po prostu była to wymiana zdań :-)

Trzymam kciuki za Scobyego, niech jak najszybciej wraca chłopaczek do zdrowia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='M&S']Podobno jakis wirus szaleje i duzo psów ma takie objawy jak Scooby....[/QUOTE]

No to mnie pocieszyłaś.
Gucio też nie jest zaszczepiony , po tym pogryzieniu ciężko się goi, a i Dyziolek nam się jeszcze bardziej rozchorował.
Jeszcze trochę to się "pochlastamy"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...