Jump to content
Dogomania

Simek wreszcie w swoim domu! DZiekujemy wszystkim!


kizimizi

Recommended Posts

[quote name='Dominika84'] Pani Basia pochwaliła, ze ładny, zadbany piesek i mówiła, żebym go nie oddawała, bo fajna psina :)[/QUOTE]

Hehe, a może Ty Dominika nie oddasz? :cool3:

Generalnie to ja Cie uwielbiam za ogrom dodawanych pięknych zdjęć:loveu: jakie to szczęście że się nauczyłaś dodawać:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aldrumka']zagladam na zaproszenie, co do finansów chwilkę pomyślę[/QUOTE]

Bardzo sie ciesze, ze Cie widze. Ja chwile pomysle, bo narazie to finansuje bezdomnego kota, ktorego dokarmia moja przyjaciolka.

Dzieki ale wyglada na to, ze mi kocia fundacja pomoze.

Edited by Szarotka
Link to comment
Share on other sites

Nie mam możliwośći zostawienia sobie Simusia, z drugiej strony widzę, że akurat ja nie byłabym dla niego odpowiednim domkiem do końca życia.

Simuś u mnie jest niecałe 2 tygodnie, czekałam, żeby go rozgryźć, trochę fotek porobić, określić, do jakiego domku powinien iść, jakie są jego potrzeby, jaki charakter. Najpierw trzeba stworzyć odpowiedni tekst do ogłoszeń i do wydarzenia na fb, wtedy to wydarzenie można zrobić, dlatego narazie go jeszcze nie ma. Zrobię wydarzenie, ale trzeba tekst ulożyć i tytuł, który m.in. określi jego charakter i wskaże odpowiedni domek . W sumie to można go juz też ogłaszać, prawda ? Z racji tego, ze słabo mi idzie układanie chwytajacych za serce ogłoszeń, mogę wypunktować najważniejsze informacje, a ktoś mógłby ładny tekst ułożyć? Może tak być ?

Link to comment
Share on other sites

ok, wypunktuj wszystko, pomozemy z napisaniem tekstu. a raczej, kizi ;D choc jeszcze o tym nie wie :D

masz racje, mozna juz zaczac oglaszac. bo deklaracji nie mamy i nie moemy tak sobie folgowac, jak z Keksem. zreszta Keks, porzadnie oglaszany pojdzie chyba szybko. z simonem moze byc gorzej, bo talentow ukrytych chyba nie ma, wiek mu nie pomaga tez i yglad ni kazdemu sie podoba. to pies dla konesera :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kora78']ok, wypunktuj wszystko, pomozemy z napisaniem tekstu. a raczej, kizi ;D choc jeszcze o tym nie wie :D

masz racje, mozna juz zaczac oglaszac. bo deklaracji nie mamy i nie moemy tak sobie folgowac, jak z Keksem. zreszta Keks, porzadnie oglaszany pojdzie chyba szybko. z simonem moze byc gorzej, bo talentow ukrytych chyba nie ma, wiek mu nie pomaga tez i yglad ni kazdemu sie podoba. to pies dla konesera :D[/QUOTE]

Fakt. Nowe info o Simonku i te stare, bardziej i mnie ważne:

Simonek bawi się tylko z suczkami i czasami swoją kość zaczepia do zabawy albo rozszarpuje pluszową foczkę. Nie jest zainteresowany żadną zabawą na dworze, nie rusza go frisbee, nie rusza piłeczka, zaczepiający Keks czy patyki, ... tylko suczki i obsikiwanie drzew;P Małe dzieci nie miałyby z niego towarzysza do zabaw, dodatkowo bardzo się denerwuje, gdy się go zaczepia jak sobie tego nie życzy, jednak te jego nerwy wyglądają sympatycznie i śmiesznie, taki mały złośnik z niego :) My się zawsze uśmiechamy jak widzimy jego fochy :) Dla starszych ludzi idealny.
Na spacerze nie wszystkich starszych samców toleruje, zarówno gatunku psiego jak i ludzkiego :P
Lubi szczekać na obcych - sprawdziłby się w ogródku jako mały odstraszacz.
Uważam, że codzienne spacery nie są mu potrzebne, jeśli ma ogródek z kilkoma drzewami- ten w zupełności do szczęścia by mu wystarczył. Na spacerach tez średnio grzeczny, więc ogród znów jak najbardziej wskazany.
Od pierwszego dnia zachowuje czystość w domu, może zostać sam, nie niszczy, nie zachowuje się głośno.
Może oczywiście zamieszkać z innym psem. Do kotów niesprawdzony, przypuszczam jednak, że jak będzie musiał, to zniesie ich towarzystwo ;P Nie gryzie, tzn gryzie, ale tylko jak się go zaczepia i nie groźnie. Nie lubi brania na ręce lub podnoszenia, tzn czasami daje się podnieść lekko, ale tylko czasami. U weta był grzeczny. Generalnie stara się być grzeczny, ale nie zawsze mu to wychodzi. Tak jak mówiłam, taka mała psia diva z niego :) Nie wiem, co jeszcze, ... . Jestem bardzo ciekawa na jego tekst do ogłoszeń, ja nie potrafię ułożyć, za bardzo subiektywna jestem :)


Na pewno niektóre z cech powyżej opisanych mogą sie jeszcze zmienić z biegiem czasu. Piszę, jak sprawa teraz wygląda.

Link to comment
Share on other sites

ale jakie fochy ma? opisz jakis przypadek, zebysmy mogly to sobie wyobrazic. tak smisznie to brzmi, ale nie widze tego.

a na smyczy ciagnie?

w domu, jak jstescie, to lazi za Toba, czy spi glownie, czy czujny. jaki jest w domu? jakby psa nie bylo? lezy i sie nie rusza? czy duzo lazi?

ogrodek to juz nie frajda, bo we welasnym ogrodku by sikal sam po sobie. zadnych nowych zapachow. nie ma po kim znaczyc. to nudne i monotonne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kora78']ale jakie fochy ma? opisz jakis przypadek, zebysmy mogly to sobie wyobrazic. tak smisznie to brzmi, ale nie widze tego.

a na smyczy ciagnie?

w domu, jak jstescie, to lazi za Toba, czy spi glownie, czy czujny. jaki jest w domu? jakby psa nie bylo? lezy i sie nie rusza? czy duzo lazi?

ogrodek to juz nie frajda, bo we welasnym ogrodku by sikal sam po sobie. zadnych nowych zapachow. nie ma po kim znaczyc. to nudne i monotonne.[/QUOTE]

Ciężko to wszystko właśnie opisać w słowach, najlepiej zobaczyć, bo takiego pieska jeszcze w życiu nie spotkałam :) Staram się i staram opisywać, ale jak dalej ciężko sobie wyobrazić ... jak piszesz, no to ja nie wiem :lol:

Na smyczy ciągnie jak widzi psa i jak widzi drzewo, górkę, kopiec śniegu, siatkę, płotek, krzaczek do obsikania, itp. czyli ciągnie prawie cały czas od krzaczka do drzewa od drzewa do płotka od plotka do siatki, itd. nerwowy jest jak poczuje ślad innego psa, fuczy, harczy, śnieg albo ziemie rozkopuje. Jak widzi tylko na horyzoncie innego psa już się "jeży". Ludzie, którzy widzą jak idzie Simonek zabierają swoje psy i mówią, że widać po nim, że chce zaatakować bo nastroszony strasznie. Dzisiaj na klatce tak się rzucał na boksera, że ten aż uciekał spowrotem na góre (Keksik miał frisbee i totalny luzik, nawet go powąchał i nic, ja stałam spokojnie, żeby nie prowokować w Simonku żadnych negatywnych zachowań). Jak go próbuje nauczyć na spacerze, żeby nie ciągnał - spokojnie skracam mu smycz, żby był bliżej, wykręca się, chce się wyrwać z szelek, dlatego pisałam, że pewnie by mi uciekł, gdyby nie smycz, szelki, obroża. Widać, że on wie, czego się od niego oczekuje, ale nie chce tego robić. Ludzi też obszczekuje, mężczyzn już z bardzo daleka.

W ogródku ja rozumię, że nudne i monotonne, ale w mieście nie każdy sobie z nim poradzi na spacerach. Ponadto jak pisałam, jest strasznie nerwowy jak poczuje innego psa, tak jakby się stresował tymi zapachami. Jak tylko zajmę się chwile Keksem to Simuś podjada koopki innych psów, może od tego kilka razy, mimo odrobaczenia, jeździł na dupce po dywanie.

W domu jest dobrze, nie ma problemów. Nie chodzi za mną, chyba, ze chce siku albo jeść, czego też nie spotykałam u piesków, które miałam poprzednio. Dużo śpi, często szczeka jak słyszy ludzi na klatce.

Generalnie zauważyłam, ze Simon nie macha ogonem u mnie, ja nie wiem, co mu sie z ogonkiem stało, ma bardzo króciutki, może ma jakąś kosteczke uszkodzoną, może za krótko ścięty ? I szczerze mówiąc, może dlatego nie wiem, czy Simonek się u mnie dobrze czuje. Nie chodzi za mną, jak pisałam, wprawdzie cieszy się bardzo, jak wracam, gdy nie było mnie w domu, ale to wszystko. Nie ma ochoty się bawić, może razem wzięte z 30 minut dziennie. Nie leży smutny, apatyczny czy zrezygnowany, ale nie widać tez, żeby był wniebowzięty, że wyszedł ze schroniska. Gdyby to był czlowiek powiedziałabym, ze to indywidualista. Może u kogoś innego, "właściwego", zmieni się i będzie całkowicie innym pieskiem, jak Baxterek po wyjściu z schronu u Eli ?

Nie chciałam wchodzić w szczegóły, ale kora wymusiłaś ;), te jednak nie przedstawiają Simonka chyba w korzystnym świetle, ale też nie oddają całokształtu. Jest to naprawdę kochany piesek, zasługujący na jak najlepsze życie i na pewno okaże sie bezproblemowym pieskiem dla właściwych ludzi i w odpowiednich dla niego warunkach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agata51']Stawiam się na zaproszenie. W tej chwili nie wysupłam ani grosika, ale zapiszę sobie Simonka.[/QUOTE]

witam :)

[quote name='ewu']Ciocie na razie stałej nie mogę ale jednorazowo chłopaka wesprę.[/QUOTE]

dziekujemy :)

[quote name='Rodzice Maciusia :)']później poczytam, ale szkoda mi takich brzydulków. ode mnie 10 stałej niestety tylko[/QUOTE]

dziekujemy ;)

[quote name='kora78']ok, wypunktuj wszystko, pomozemy z napisaniem tekstu. a raczej, kizi ;D choc jeszcze o tym nie wie :D
[/QUOTE]

.... sie zaczyna.

Link to comment
Share on other sites

Jak tak czytam te opisy Dominiki......... :D:D:D

Może Simon ma jeszcze depresję poschroniskową, rozrusza się, będzie się cieszył bardziej na pewno:razz:
A jesli chodzi o te wcinanie quup, to mój Montek tez to miał po schronie. DOminika poszukam w domu wieczorem tabletek, takie ziołowe jakieś, wet zalecił. Jak znajdę to Ci wyślę, bo mój juz na szczęście przestał tak "podjadać" ;) A Simonowi coś na pewno brakuje w organiźmie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kora78']o wlasnie, marta by mogla. juz ma wiecej luzu teraz...[/QUOTE]

[quote name='kizimizi']a ktos chcialby byc skarbnikiem?[/QUOTE]

Rozmawiałm już wczoraj z Korą, mogę być skarbnikiem
Ale mam na 1 stronie dopiero 19post, może być tak daleko?, czy Kizi mi przepiszesz jakiś wczesniej?

No i rzeczywiście potrzebuję więcej faktów, ile DT, jaki okres rozliczeniowy, co już rozliczone a od czego ja mam zacząć

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta0731']Jak tak czytam te opisy Dominiki......... :D:D:D

Może Simon ma jeszcze depresję poschroniskową, rozrusza się, będzie się cieszył bardziej na pewno:razz:
A jesli chodzi o te wcinanie quup, to mój Montek tez to miał po schronie. DOminika poszukam w domu wieczorem tabletek, takie ziołowe jakieś, wet zalecił. Jak znajdę to Ci wyślę, bo mój juz na szczęście przestał tak "podjadać" ;) A Simonowi coś na pewno brakuje w organiźmie[/QUOTE]

Super by było, bo ludzkie jak znajdzie też nie oszczędza

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...