Jump to content
Dogomania

SHIH TZU zmieszany z kundlem, włos czy sierść?


Vaxel

Recommended Posts

Witam !
Na początku chciałbym powitać wszystkich użytkowników forum :) ! Jestem tutaj nowy, i przychodzę tutaj z zamiarem douczenia się o psach, a tutaj sporo wiedzy muszę nabyć. Ale przejdźmy do konkretu, a mianowicie sąsiadka ma suczkę rasy SHIH TZU, i poprzez niedopilnowanie przez młodszą córkę suczkę "zgwałcił" brązowy kundel nie określonej rasy. Niestety udało mu się zapłodnić suczkę. Narodziły się 3 pieski i jedna suczka, chciałbym jednego pieska wziąć, ale tutaj mam jedno najważniejsze obawy, potrzebuję psa z włosem nie sierścią, i tutaj powstaje pytanie ile pieski musza mieć aby stwierdzić że jest to włos a nie sierść po ojcu? Maść jest cała brązowa, więc cały ojciec,a co z tym włosem. Jesteście mi w stanie pomóc ? Dołączam zdjęcie podglądowe, jak miało coś koło tygodnia, bo akutalniejszego na chwilę obecną nie posiadam. Pieski będą mieć w niedzielę trzy tygodnie, jak długo musza być przy matce?

[URL]https://mail-attachment.googleusercontent.com/attachment/u/0/?ui=2&ik=6e2f17a4af&view=att&th=13c49abddf99ad83&attid=0.1&disp=inline&safe=1&zw&sadssc=1&sadnir=1&saduie=AG9B_P9UDs3-QHYtGeIQqw8YVZ9j&sadet=1358461109588&sads=92jICZrQo1Zihlc818wNYjFmb2I[/URL]

Zdjęcie w postaci linku, ponieważ grafika zajęła by większość tematu :P


dziękuję,pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Vaxel :)
ja zadałam podobne pytanie, tzn kiedy pieskom rasy Shih Tzu zaczynają rosnąć włosy i niestety "Grupowicze" pozostawili pytanie bez odpowiedzi.
A ja również mam pieska tylko, że na odwrót - mama kundelek, tata Shih Tzu. Póki co mój miesięczny Junior jest - krótkowłosy, chociaż pojedyncze włosy mu rosną i jak np. na głowie były gładko przylizane teraz są lekko odstające. Więc mi pozostaje czekanie, a co z niego wyrośnie to taki będzie ;)

Oby ktoś bardziej doświadczony odpisał na Twój post :) a z tego co ogólnie można wyczytać na forum, to najlepiej żeby szczeniaczki pozostały przy mamie do 7-8 tygodnia życia :)

Link to comment
Share on other sites

Może zacznijmy od tego, że shih-tzu mają sierść :) To nie jest włos taki jak ludzki. Owszem, nie linieją na potęgę jak inne psy, ale to nadal sierść. I mają podszerstek.
A całe właściwości "antyalergiczne" to raczej kwestia odpowiedniej pielęgnacji pieska.

Link to comment
Share on other sites

Mojemu sąsiadowi przydarzyła się podobna historia i pieski nie miały długiej typowej dla shih_tzu sierści,owszem psiaki wyrosły coś na kształt mamy;)z dłuższą sierścią i bardziej płaskimi pyszczkami ale shih-tzu to nie jest:)słodkie i śmieszne te pomieszane dzieci:)jak chcesz pieska i będziesz o niego dbac to myślę że na pewno pokochasz psiaka bez wzgledu na to jak wygląda:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...