Jump to content
Dogomania

Szczurzy BDT u ajlii - wątek informacyjny :)


ajlii

Recommended Posts

[quote name='bea100']Dawno nie było wieści- co u ogoneczków słychać?[/QUOTE]
Tak napiszę skrótowo, bo generalnie teraz robię ogłoszenia, uczę się i w ogóle w du*ie jestem jeśli chodzi o systematyczność.

Vivi-Ann i Lily mają guza przysadki, walczą o życie w zasadzie,
Maja pisze:
"[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Vivi-Ann i Lily są bardzo chore[/FONT][/COLOR][COLOR=#333333][FONT=lucida grande]
[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]obie mają gruczolaka przysadki...


[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]są spokrewnione, prawdopodobnie Vivi to matka Lily


[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Lily ma szansę wyzdrowieć, ale Vivi jest w bardzo złym stanie


[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]karmiona strzykawką, nawadniania, na lekach p/c bólowych i p/c obrzękowych


[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]czasem traci przytomność, ale jak odzyskuje to je z apetytem, myje się i wczoraj próbowała chodzić


[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]gdyby nie to że jest mimo wszystko szansa że wyzdrowieje, to byśmy nie męczyli Jej... ale szansa jest a Vivi kurczowo trzyma się życia


[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Lily nie odstępuje Vivi na krok, cały czas się do Niej tuli"

[/FONT][/COLOR]

Maybelle po wylewie wraca do zdrowia.
Michalinie ujawnił się guzek...

Robimy też zimową zbiórkę, szczegółowo opisan a na wydarzeniu:
[URL]https://www.facebook.com/events/206366252869530[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 303
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

U ogonków moich tak sobie niestety...

Maybelle podniosła się po wylewach i wróciła do pełnej sprawności. Cieszymy się bardzo, bo szczurcia choć wiekowa to energia Ją rozpiera i wiedzie wygodne aczkolwiek czasem burzliwe życie w stadzie moich panienek.
Harry, po 1,5 roku czekania, znalazł fantastyczny domek!
Niestety, pożegnaliśmy Aleksa... doszły problemy krążeniowe...

Ostatnie dni to walka o życie Vivi-Ann i Lily ze stada tzw. Bab Krakowskich. Dziewczynki są spokrewnione, prawdopodobnie to matka i córka. U obu wystąpiły objawy gruczolaka przysadki, niestety dość gwałtownie i bardzo ciężko. Nikt chyba nie spodziewał się że Vivi wogóle da radę, przez dwa dni była nieprzytomna, odwadniała się, traciła tkankę w zastraszającym tempie. Tylko jeszcze oddychała i miała odruch przełykania. Na szczęście po pierwszej dawce hormonów Vivi odzyskała przytomność, zaczęła powoli wracać do "świata żywych". Już próbuje sama jeść, ale szybko się męczy więc trzeba Ją karmić za pomocą strzykawki. Apetyt ma na szczęście świetny :) Jutro jedzie na usg, od wyniku którego będzie uzależnione dalsza terapia.
Niestety, Vivi i Lily będą na lekach hormonalnych do końca życia. Bez nich gruczolak będzie się rozrastał powodując ogromny ból i zaburzenia neurologiczne, a konsekwencji śmierć. Przy regularnym podawaniu leku dziewczynki mają dużą szansę wrócić do pełnej sprawności i jeszcze cieszyć się życiem. Ten lek o nazwie Dostinex jest potwornie drogi i nie ma w Polsce odpowiednika. Jedna tabletka kosztuje 40 zł i wystarcza dla obydwu zaledwie na 2 dni...

Poza tym mamy jeszcze kota :) Znaleźliśmy malucha w kępie krzaków wśród pól. Miała może 8 tygodni i była niedożywiona. Teraz już waży ponad 2,3 kg i jest strasznie zaprzyjaźniona z wszystkimi psami i... szczurami. Szczególnie lubi małego Antka, który na Nią poluje :D
Kota dzięki uprzejmości jednej z kocich fundacji ma ogłoszenia na ponad 60 portalach. Jest już po pierwszym szczepieniu oraz testach na choroby zakaźne. Niestety, mamy mały problem z anemią - która może wynikać z Jej olbrzymiego tempa wzrostu. Na szczęście w połowie takich przypadków anemia znika z wiekiem, więc póki co nie przejmujemy się :)

No, a jutro Antka czeka kastracja... Chłopaczek z maluszka którego początkowo "specjaliści" określili jako mysz, wyrósł na baaaardzo męskiego samcola :)

Malibo57 i Ogonek - dzięki za wrzucanie info i fotek moich podopiecznych.

Niestety, nie będę się tu za często pojawiać. Po zmianach nadajników mój dom znalazł się w "czarnej dziurze" transferowej. Transfer mam praktycznie na zewnątrz domu, a najlepszy na... środku ulicy. W domu praktycznie nie da się wejść na dogo, a maile odbieram jedynie na parapecie. Nie mogę nawet zerwać umowy ze względu na koszty :/

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Bea :buzi: Liście bardziej suszone by się przydały, do mieszania z karmą.
W przyszłym roku mam nadzieję że moje rośliny na tyle się rozrosną że będę mogła już je obskubać.

Dzisiaj usg Vivi i kastracja Antka... proszę o kciuki za moje maluchy...

Vivi jest w coraz lepszej formie, choć do optymalnej kondycji jeszcze daleko. Ale sama już też podjada z miseczki. Tyle że wczoraj musiałam Ją wykąpać całą bo niestety je się najlepiej w pozycji leżącej, dupskiem w jedzeniu ;)

Link to comment
Share on other sites

ciocia a nie ususzyłabys dla mnie troche liści malin? Niestety teście nas w tym roku zostawili z niczym bo im się nie chciało wycinać :(
za kaskę oczywiście na wskazany cel

ja mam dla ogonków liście brzozy jesli chcesz ajlii? i pewnie coś jeszcze się znajdzie, jakaś pokrzywa itp

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majowa']ciocia a nie ususzyłabys dla mnie troche liści malin? Niestety teście nas w tym roku zostawili z niczym bo im się nie chciało wycinać :(
za kaskę oczywiście na wskazany cel
...[/QUOTE]
Oczywiście- a jeżyn nie chcesz bo mam wyjątkowo dobry gatunek i ajlii ogonki w zeszłym roku wcinały aż miło? A "zrewanżuj się" ogonkom u ajlii- jak uważasz...:)
No to zaczynam suszenie - na razie jeżyn bo na moich późnych mailnach mam jeszcze owoce...;)

EDIT
Dzisiaj poszła priorytetem paczka do ogonków, mam nadzieję, że będzie wszystko smakowało :)

Edited by bea100
Link to comment
Share on other sites

[quote name='bea100']Oczywiście- a jeżyn nie chcesz bo mam wyjątkowo dobry gatunek i ajlii ogonki w zeszłym roku wcinały aż miło? A "zrewanżuj się" ogonkom u ajlii- jak uważasz...:)
No to zaczynam suszenie...;)

Dzisiaj poszła priorytetem paczka do ogonków, mam nadzieję, że będzie wszystko smakowało :)[/QUOTE]
Jeżyn też mogę trochę przyjąć, dostałam trochę ale one zjadają dość szybko
Dobra to zamówię ściółkę drewnianą i coś jeszcze, ziółka itd
:)

Link to comment
Share on other sites

No to jesteśmy umówione :)
Zaczynam suszenie jeżyn (bo malinki moje są późne i jeszcze zbieram (o dziwo pyszne i słodkie) owoce , więc nie będę obierać z liści póki tak jest :). Paczkę wyszykuję i Ci wyślę, jak już ususzę i to i to. W każdym razie podaj mi na pw adresik do wysyłki plizz

EDIT pierwsza partia liści się suszy, nie kładę na piecyki żeby nie utraciły liście tego co najcenniejsze- a miejsca na suszenie nie mam bez wydziału ;)- więc troszkę to potrwa ;)

Edited by bea100
Link to comment
Share on other sites

[FONT=Verdana]SERDECZNA PROŚBA O POMOC:
Suzanka("moja" psina u ajlii na DT) wraz z kotką Millą(kicia ajlii) startują w konkursie. Chcą wygrać preparat [/FONT]
[COLOR=#000000][COLOR=#000000][FONT=Verdana]witaminowo-mineralny dla Suzki. Jeśli któraś cioteczka ma konto na fb to [/FONT][/COLOR][/COLOR]
[COLOR=#000000][COLOR=#000000][FONT=Verdana]prosimy o lajka :smile:[/FONT][/COLOR][/COLOR]
[COLOR=#000000][COLOR=#000000][FONT=Verdana]Uwaga! Trzeba polubić zdjęcie oraz stronę producenta by głos był ważny.
Poniżej link do zdjęcia konkursowego:

[/FONT][/COLOR][/COLOR][URL="https://www.facebook.com/photo.php?fbid=180211235517973&set=a.180206862185077.1073741844.108864815985949&type=1&theater"][COLOR=#4444ff]https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater[/COLOR][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...