Jump to content
Dogomania

Czy mój szczeniak nie je za dużo?


Amberówna

Recommended Posts

Witam, mam pewne wątpliwości co do diety mojej 2 miesięcznej suczki (wyżeł weimarski).
Zdaje mi się, że zjada ona za dużo...
Rano ok. 6 -7 dostaje mokrą karmę, około 80 gram, plus do tego jakiś dodatek (biały ser, marchewka, ryż), i razem mamy 100 gram
Ok. 11 - 12 dostaje 150 gram suchej karmy
Ok. 16 - 17 mokra karma 80 gram, zazwyczaj do tego 50 gram suchej, lub 50 gram mięsa, czyli 130 gram
Ok. 22 - 24 (zależy kiedy się obudzi) dajemy jej 100 ml zupy, rosołu z ryżem preparowanym, makaronem, karmą itp. jakieś 200 gram

Razem dostaje 580 gram jedzenia! I cały czas mam wrażenie, że jest głodna, posiłki zjada błyskawicznie, domaga się jescze... Jak myślicie, czy powinnam zmniejszyć porcje jedzenia?

Mam jeszcze jedno pytanie dot. witamin, codziennie dostaje łyżeczkę Vitadog Junior, zgodnie z zaleceniami weta... ale boję się, że piesek "przedawkuje" witaminy... Podaję skład:
[COLOR=#323232][FONT=arial][B]1 kg preparatu zawiera:[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#323232][FONT=arial]Wapń – 300,0 g
Fosfor – 100,0 g
Żelazo – 2,0 g
Magnez – 2,0 g
Cynk – 1,0 g
Witamina D3 – 45.000 I.U.
Witamina C – 2.500 mg
Witamina H (biotyna) – 1 mg

[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Nartowy - DWUMIESIĘCZNY szczeniak, nie dorosły pies. Czytaj uważnie.

Amberówna, na opakowaniu masz instrukcję, ile pies powinien dostawać danej karmy w danym wieku przy danej masie. Możesz po prostu jedną porcję zastąpic "bonusem" w postaci twarożku lub jedną porcję zmnijeszyć o mniej więcej wagę dodatku. Nie wiem, jakie jest dawkowanie karmy dla Twojej suki - czym w ogóle ją karmisz?

Link to comment
Share on other sites

Ale to jest szczeniak. Szczeniaki jedzą na początku 5 razy dziennie... Ech, znowu te reklamy...

Ja mam charta, a charta, tym bardziej szczeniaka raczej ciężko utuczyć, więc nie zwracałam uwagi na to ile on je. Znaczy... inaczej - sprawdzałam orientacyjnie ile szczeniak w jego wieku i o jego wadze powinien dostawać suchej karmy. Jadł ile chciał, sam sobie ustalał normę i jednego dnia zjadł mniej niż powinien, a drugiego trochę więcej. Nie wiem ile w tym racji, ale zawsze mówili mi, żeby szczeniakowi nie żałować jedzenia, bo on rośnie, buduje się to wszystko itd. Na witaminach się nie znam, sama pytałam się weterynarza czy mam dodawać jakieś suplementy. Młody był na Acanie wtedy, więc w odpowiedzi dostałam, żeby odstawić tabletki, bo mogę przesadzić.
W tej chwili bardziej zwracam uwagę na karmienie, bo facet ma już prawie 8 miesięcy i zaczął gubić ten szczenięcy tłuszczyk.

Link to comment
Share on other sites

amberówna-co do ilości jedzenia sie nie wypowiem-jeśli piesnie przybiera na wadze za szybko,czyli nie tyje jest ok(ważenie co tydzień wskazane).
ja może w sprawie witamin:podajesz psu różne jedzenie więc podawanie tych suplementów jak najbardziej wskazane.podawaj tak jak napisane na op

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nartowy']za często karmisz psa, i dlatego dużo je, ogranicz mu ilość posiłków to nie zmienjszy jego apetytu mój pies dostaje jeśc co 12 godzin i jest wszystko z nim ok, większość psów je 2 x dziennie.[/QUOTE]
Nie zapomnij ,ze to jest 8 tygodniowy psiak

Link to comment
Share on other sites

Amberowna -moze bym zaniechala karmic i to rosolem tych poznych godzinach.Rosol jest za tlusty dla psow.
Gdy ja gotuje mieso dla psow wode po gotowaniu wylewam.
Poza tym tak dokladnie nie potrzeba odliczac karmy .Dajemy wiecej jak pisze na opakowaniu ,ale jak piesek sie na je i odejdzie od miski chowam miske z jedzeniem.

Link to comment
Share on other sites

[B][/B][I][/I][I][B]Sybel[/B]- moja suczka dostaje Pedigree Vital Junior, a karmy z puszki to różne. Niby dzienna porcja Pedigree to dla niej 360 gram... ale jak jej daje 150 gram jako jeden posiłek, to ona piszczy i jest jeszcze głodna. Jak karmę zamoczę to jest troche lepiej, ale np. przy 100 gramach piszczy z głodu...
Myślę, że jakbym mojej suni dała nawet 500 gram a raz to by zjadła.
Boję się, że ją utuczę dając jej za dużo a z drugiej strony nie chcę, żeby pies był głodny... ehhh :/

[/I]

Link to comment
Share on other sites

Nie martw sie ze utyje ,dawaj tyle zeby sie najadala do syta 3x dziennie.Przeciez ona rosnie .jak zje wszystko z miski sprzatnij miske zostaw tylko wode do picia.
Moze podawaj miedzy 7-8 rano, 12-13 , 17-18 i na tym koniec.Moze w miedzy karmieniem wlasciwym podaj marchew podgotowana czy jablko,banan

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zakonna']dajesz jej syf marketowy, pedigree TO NIE JEST DOBRA KARMA. Pies jest w okresie rozwoju, wybierz jej WARTOŚCIOWĄ karmę. Poza tym, nie ma potrzeby mieszać karmy z gotowanym, zdecyduj się czy chcesz karmić karmą czy gotowanym żarciem[/QUOTE]
To prosze podaj jaka karma duza zawrtosc miesa?

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że nawet te ze średniej półki ze zbożami są dużo lepsze od pedigree, a cenowo różnica może 50zł za wielki worek :). Wg. mnie te białkowe starczą na dłużej niż marketówki. Mniejsze dawkowanie = karmy starczy na dłużej. My Acanę 12kg jedliśmy jakoś niecałe 2msc... :)

Link to comment
Share on other sites

Amberówna, to troszkę tak, jak byś psa karmiła w MacDonaldzie. Niestety taka wartość odżywcza, poczuytaj albo o karmieniu systemem BARF, albo poszukaj karm, o jakich tam wczesniej pisały. Taniej wyjdzie, niz potem psa leczyć po syfie, jakim jest pedigree... I nie, nie wierzymy reklamom w TV ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amberówna'][I][B]Sybel[/B]- moja suczka dostaje Pedigree Vital Junior, a karmy z puszki to różne. Niby dzienna porcja Pedigree to dla niej 360 gram... ale jak jej daje 150 gram jako jeden posiłek, to ona piszczy i jest jeszcze głodna. Jak karmę zamoczę to jest troche lepiej, ale np. przy 100 gramach piszczy z głodu...
Myślę, że jakbym mojej suni dała nawet 500 gram a raz to by zjadła.
Boję się, że ją utuczę dając jej za dużo a z drugiej strony nie chcę, żeby pies był głodny... ehhh :/

[/I][/QUOTE]
To ja się nie dziwię, że pies jest ciągle głodny, skoro jego głównym posiłkiem jest Pedigree ;/
Przecież ta karma nie ma nic wartościowego w składzie, więc czym pies ma się najeść?

[quote name='zakonna']Acana, White Wolf, Orijen, Luposan i wiele innych, które na pewno będą lepsze do koszmarnego pedigree[/QUOTE]
Może być też Taste of the Wild lub Husse.

Link to comment
Share on other sites

Ile zapłaciłaś za tę karmę? Bo za 15 kg Bosch płacisz niecałe 90 zł.
Teraz dokup w takim razie jakieś porcje rosołowe, ugotuj, obierz tak, zeby suka dostała chrząstki i mięso (BEZ KOŚCI), do tego marchewkę, zalewaj rosołem, a te chrupki dawaj jako wypełniacz własnie.
Ja prawde mówiąc nie dawał bym psu tego w ogóle - po prostu przeczytaj skład...

Link to comment
Share on other sites

Dałam 89 zł chyba. A gdzie Boscha znalazłaś takiego taniego o.O jak patrzyłam po sklepach internetowych to było ok. 150 zł za 15 kg...


[quote name='Sybel']Ile zapłaciłaś za tę karmę? Bo za 15 kg Bosch płacisz niecałe 90 zł.
Teraz dokup w takim razie jakieś porcje rosołowe, ugotuj, obierz tak, zeby suka dostała chrząstki i mięso (BEZ KOŚCI), do tego marchewkę, zalewaj rosołem, a te chrupki dawaj jako wypełniacz własnie.
Ja prawde mówiąc nie dawał bym psu tego w ogóle - po prostu przeczytaj skład...[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Dzięki bardzo :) Kurcze, gdybym wiedziała to bym nawet nie brała Pedigree.
[quote name='Sybel'][URL]http://www.zooplus.pl/ask?q=bosh&num=20[/URL]
Tu akurat Adult Active jest w takiej cenie, co więcej bywają promocje, że jest taniej. Juniory są za 119 zł, także tez przyzwoicie w przeliczeniu na kilogram.[/QUOTE]

A tak wogóle to od którego miesiąca można psu zacząć dawać karmę dla dorosłych psów? Bo zazwyczaj na opakowaniach pisze, że od 12 - 18 miesięcy, ale mi się wydaje, że po prostu producencji chcą nas troche naciągnąć na koszta, ale może się myle.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amberówna']Dzięki bardzo :) Kurcze, gdybym wiedziała to bym nawet nie brała Pedigree.


A tak wogóle to od którego miesiąca można psu zacząć dawać karmę dla dorosłych psów? Bo zazwyczaj na opakowaniach pisze, że od 12 - 18 miesięcy, ale mi się wydaje, że po prostu producencji chcą nas troche naciągnąć na koszta, ale może się myle.[/QUOTE]

Tak długo aż pies rośnie, potrzebuje inaczej zbilansowanego jedzenia. Więcej białka, witamin itd. Więc myślę, że w przypadku Twojego wyżła 16-18 miesięcy to będzie ten moment, że będziesz mogła spokojnie przejść na karmę dla dorosłych psów.

Ja jeszcze z takich tańszych karm to poleciłabym Brit.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...