Jump to content
Dogomania

owczarki kelpie


guina

Recommended Posts

  • Replies 159
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

no to oficjalnie się chwalę,że pod mój dach zawitała mała czerwona pirania!!! RED DUBLIN Kelpiebrink (zwana Dublin żeby sie z Belfastem komponowało) Jest przecudowna, kelpikowa, mądralińska i mocno rozgarnięta.Ma za sobą pięknie zrobioną wczesną socjalizacje.Aportuje wszystko,motoryke ruchu ma jak starszy pies( tzn nie 2 miesięczny szczeniak, a np 6m-czny).
W zwiążku z tym ze jestem w konflikcie z Image Shekeiem wstawiam link do albumu na FB [URL]http://www.facebook.com/media/set/?set=a.267029123384156.67312.100002312119555&type=3[/URL]

jak ktoś może to poprosze o załaczenie zdjęcia na forum:)

Link to comment
Share on other sites

to ja nie wiem czemu sie nie pokazuje...jak odeśpie zawody to ponaprawiam,jak mi się uda :)
A kelpie Belfast debiutując stał się vicemistrzem w longshot kobiet na Mistrzostwach Polski UFO :) Baaardzo jestem z niego dumna.A do pary Guni zająć w Throw&Cath zaszczytne 10te miejsce na bodajże 75 zespołów, pokonując niejeden wiądący team :D Super weekend

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

powstała/powstaje strona mojej hodowli.Wszystkich zainteresowanych moimi czekoladami zapraszam na [url]www.redradimus.eu[/url]
Jeżeli wszystkie badania Dubliśki wyjdą prawidłowo (stawy, oczy, serce) to pod koniec tego roku planuję miot po niej i Belfaście :) I z tego skojarzenia jeden szczeniak zostanie z nami typowo pod ratownictwo.O dziwo powoli ludzie składają zamówienia...:) Ale zobaczymy jak to się wszystko poukłąda.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Edit: widzę, że szanowna moderacja zawsze czujna :diabloti: No to inaczej:

Czy da się w Polsce lub okolicach kupić w miarę drobnego kelpika? Typowo wystawowy kelpie jest jak na moje gusta jednak trochę za ciężki i zbyt włochaty :oops: A zależałoby mi też na w miarę zrównoważonym charakterze - czy z kelpie da się wprowadzić w życie tryb ON/OFF? Bo spotykam się z bardzo różnymi opisami, choć niektóre dają nadzieję na w miarę normalne funkcjonowanie z australijczykiem :lol:

Plany życiowe mi się trochę skomplikowały i większe owczary przesuwają się w czasie. Potrzebuję psa żywego, chętnego do pracy z człowiekiem, a przy tym... hm, w miarę kompaktowego (15 - 20 kg to chyba dobra wielkość). Fajnie by było, gdyby w miarę dobrze się przystosowywał do nowych sytuacji i warunków. I radził sobie z pewnymi obciążeniami psychicznymi, nie wyszczekując przy tym płuc - to może być problemem, jak się już zorientowałam :evil_lol: Aha, jeszcze jedno w sumie - czy ktoś może mi przybliżyć jak kelpie odnoszą się do dzieci?

Edited by evel
Link to comment
Share on other sites

W kelpach aż tak nie siedzę, ale moze workingowy bardzie Ci przypadnie do gustu niż wystawowy. W Polsce jest kilka workingów, głównie w agility np. Raca [URL="http://www.cattledog.pl/forum/viewtopic.php?f=47&t=1764"]http://www. cattledog. pl/forum/viewtopic.php?f=47&t=1764[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']

Czy da się w Polsce lub okolicach kupić w miarę drobnego kelpika? Typowo wystawowy kelpie jest jak na moje gusta jednak trochę za ciężki i zbyt włochaty :oops:[/QUOTE]

he he, ciężki i włochaty :evil_lol:
[IMG]http://www.picshot.pl/pfiles/344993/DSC_6602.jpg[/IMG]

W Polsce raczej takiego nie znajdziesz. W Czechach jest mało workingów, jeżeli koniecznie Ci na takim zależy, ale można znaleźć takie szczurki jak ta moja ze zdjęcia powyżej ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BBeta'][URL]http://beata.boo.pl/dogs/DSC_610.jpg[/URL][/QUOTE]

Zabawne, moja koleżanka adoptowała bardzo podobnego kundelka, gdzieś "na wsi".
Nie powiem, że kalka, ale bardzo podobny, a już na pewno te miodowe oczy. :lol:
A tu czytam, że to taki rzadka w Polsce rasa. Musze zrobić przy okazji zdjęcia.

Edited by BBeta
Nie cytujemy zdjęć
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Koszmaria']ten większy pies ma szaleńca w oczach o.o[/QUOTE]
A no ma, nie tylko w oczach :eviltong: :diabloti:

[quote name='Aśka Belkowska']Zabawne, moja koleżanka adoptowała bardzo podobnego kundelka, gdzieś "na wsi".
Nie powiem, że kalka, ale bardzo podobny, a już na pewno te miodowe oczy. :lol:
A tu czytam, że to taki rzadka w Polsce rasa. Musze zrobić przy okazji zdjęcia.[/QUOTE]
Podejrzewam, że w prawie każdym schronisku można znaleźć psa, który w mniejszym lub większym stopniu wygląda jak Kelpie :eviltong: ;)


12 miesięcy :)
[IMG]http://beata.boo.pl/dogs/DSC_714.jpg[/IMG]

[IMG]http://beata.boo.pl/dogs/DSC_706.jpg[/IMG]

Edited by BBeta
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

no to robimy zapowiedz miotu bo już po kryciu. Maluchów spodziewam się tuż przed gwiazdką.
ojcem jest Belfast: I[B]nt.Ch.Zwycięzca Świata & BOS 2013, Champion Polski, Austrii, Węgier, Zwycięzca Klubu Polski '12,'13, Zwycięzca Klubu Czech '13, Zwycięzca Polski '12,'13, Młodzieżowy Champion Polski, BOG I (Innsbruck,AT), multi CACIB, multi BOB[/B] [COLOR=#b22222][U][B] HE'S MY BELFAST Asocjaja[/B][/U][/COLOR] -[COLOR=#4b0082][I] PT1, zdrowie: HDA, ED 0-0, OCD free, serce i oczy zdrowe, MDR 1 N/N, PLL N/N, uzębienie kompletne, zgryz nożycowy, 52cm/22kg[/I][/COLOR]
oraz Dublin:[B] Młodzieżowy Zwycięzca Świata & BOB 2013,Młodzieżowy Champion Polski i Węgier, Młodzieżowy Zwycięzca Klubu Polski, Bundessiegern Tulln 2013, Zwycięzca Polski 2013, BIS Puppy Wystawy Klubowej, BOG, multi BOB[/B] [U][B][COLOR=#b22222]RED DUBLIN Kelpiebrink[/COLOR][/B][/U](imp.Holandia) - [I][COLOR=#4b0082]PT1, PT2, OB 0, zdrowie: HD A, ED 0-0, OCD free, serce i oczy zdrowe, MDR 1 N/N, PLL N/N, uzębienie kompletne, zgryz nożycowy, 46cm/14kg[/COLOR][/I]

Bardzo duży nacisk kładę na powoływanie szczeniąt po zdrowych rodzicach. Bo kelpie to zdrowa rasa, ale tylko taka zostanie póki będą rozmnażane tylko psy zdrowe.Już w Czechach powoli robi się problem, bo są krzyżowane psy nieprzebadane z linie gdzie występuje HD C lub D.
Wiadomo, że nawet wolni od dysplazji rodzice mogą gdzieś dać szczenięta chore, ale bardzo chce to ryzyko zminimalizować.Tak samo choroby oczu i coraz wychodzące na jaw choroby serca. Dlatego moja para jest przebadana bardzo dokładnie (co niektórych śmieszy), łącznie z badaniami krwi i USG. Nie chcę, jako lekarz weterynarii, być przykładem powiedzenia, że szewc bez butów chodzi.
Kolejny bardzo istotnym aspektem jest socjalizacja szczeniaków. Bo staranna i urozmaicona bardzo pomaga przyszłym właścicielom współpracę z takim psem.Chcę, żeby moje małe Red Radimusy były odważne, nastawione na pracę z człowiekiem, piękne i mądre!
Jeśli ktoś ma pytania zapraszam do kontaktu: [email][email protected][/email] [url]www.redradimus.eu[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='RudaPaskuda']no to robimy zapowiedz miotu bo już po kryciu. Maluchów spodziewam się tuż przed gwiazdką.
ojcem jest Belfast: I[B]nt.Ch.Zwycięzca Świata & BOS 2013, Champion Polski, Austrii, Węgier, Zwycięzca Klubu Polski '12,'13, Zwycięzca Klubu Czech '13, Zwycięzca Polski '12,'13, Młodzieżowy Champion Polski, BOG I (Innsbruck,AT), multi CACIB, multi BOB[/B] [COLOR=#b22222][U][B] HE'S MY BELFAST Asocjaja[/B][/U][/COLOR] -[COLOR=#4b0082][I] PT1, zdrowie: HDA, ED 0-0, OCD free, serce i oczy zdrowe, MDR 1 N/N, PLL N/N, uzębienie kompletne, zgryz nożycowy, 52cm/22kg[/I][/COLOR]
oraz Dublin:[B] Młodzieżowy Zwycięzca Świata & BOB 2013,Młodzieżowy Champion Polski i Węgier, Młodzieżowy Zwycięzca Klubu Polski, Bundessiegern Tulln 2013, Zwycięzca Polski 2013, BIS Puppy Wystawy Klubowej, BOG, multi BOB[/B] [U][B][COLOR=#b22222]RED DUBLIN Kelpiebrink[/COLOR][/B][/U](imp.Holandia) - [I][COLOR=#4b0082]PT1, PT2, OB 0, zdrowie: HD A, ED 0-0, OCD free, serce i oczy zdrowe, MDR 1 N/N, PLL N/N, uzębienie kompletne, zgryz nożycowy, 46cm/14kg[/COLOR][/I]

Bardzo duży nacisk kładę na powoływanie szczeniąt po zdrowych rodzicach. Bo kelpie to zdrowa rasa, ale tylko taka zostanie póki będą rozmnażane tylko psy zdrowe.Już w Czechach powoli robi się problem, bo są krzyżowane psy nieprzebadane z linie gdzie występuje HD C lub D.
Wiadomo, że nawet wolni od dysplazji rodzice mogą gdzieś dać szczenięta chore, ale bardzo chce to ryzyko zminimalizować.Tak samo choroby oczu i coraz wychodzące na jaw choroby serca. Dlatego moja para jest przebadana bardzo dokładnie (co niektórych śmieszy), łącznie z badaniami krwi i USG. Nie chcę, jako lekarz weterynarii, być przykładem powiedzenia, że szewc bez butów chodzi.
Kolejny bardzo istotnym aspektem jest socjalizacja szczeniaków. Bo staranna i urozmaicona bardzo pomaga przyszłym właścicielom współpracę z takim psem.Chcę, żeby moje małe Red Radimusy były odważne, nastawione na pracę z człowiekiem, piękne i mądre!
Jeśli ktoś ma pytania zapraszam do kontaktu: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] [URL="http://www.redradimus.eu"]www.redradimus.eu[/URL][/QUOTE]

Gratuluje :)

kolejne kelpiki w Polsce :multi:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

O loooosie! Postanowiłam, że poszukam sobie więcej informacji o kelpie, ponieważ charakter mają świetny, ale nie widziałam wielu zdjęć tej rasy i po trafieniu na ten wątek aż mnie zatkało. Przepiękne są! Oczy pełne wyrazu, błyszcząca, króciutka sierść, szlachetna budowa... Ech, chyba się zakochałam :loveu:

Link to comment
Share on other sites

O Ruda! Ja mam naprawdę sklerozę, bo dopiero Cię tu znalazłam,
GRATULACJE!
świetne wieści - trzymam kciuki za super dobre pracujące domki, ale takie maluchy to chyba ludzie się o nie biją!? Pozdrówka dla mamuni :lol:
he he - Ickowa też po USG :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...