Jump to content
Dogomania

ONek Dżeki i jego siostra Sara już w swoich domach


Recommended Posts

  • Replies 515
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ala123']Mam smutną wiadomość z domu Dżekiego: Dżeki jest jednak chory na moczówkę prostą,co zostało potwierdzone przez weta w Złotowie. 23 grudnia zadzwoniła do mnie Pani,aby mi to powiedzieć i wyrazić swój żal,że została wprowadzona w błąd.Po długiej rozmowie chyba uwierzyła mi,że naprawdę nikt nie miał zamiaru jej okłamywać.Do książeczki zdrowia włożyłam wszystkie wyniki badań,jakie miałam;m.in. analizy moczu,z której podobno w Szczebrzeszynie nie wynikała moczówka prosta,wetka zapewniała mnie o tym przecież!
Wetka w Złotowie nie ma wątpliwości,że jest to moczówka,nieuleczalna choroba,z którą pies może żyć,ale do końca życia musi brać drogi,ludzki lek [B]MINIRIN[/B] , za który trzeba zapłacić 150zł za jedno opakowanie. Dżeki potrzebuje 2 opakowań miesięcznie!
Wetka podpowiadała Państwu oddanie psa do schroniska lub uśpienie:angryy::angryy:,ale na szczęście kochają go bardzo i nie zdecydowali się na żadną z tych ewentualności.
Proszę o pomoc w zdobyciu (zdobywaniu!?) MINIRINU dla Dżekiego. Dodam jeszcze,że na "ludzką" receptę kosztuje on ok.9zł
Dżeki przyjmuje lek od pewnego czasu i problem z wypijaniem ogromnych ilości wody a potem z ich wydalaniem ustąpił! Psisko śpi z Panem na łóżku. Chwała Bogu,że trafił do takich ludzi,bo byłoby nieciekawie.[/QUOTE]

Chociaz mieszkam w Szczebrzeszynie to nie moge liczyc na wspolprace miejscowego weta ani na pomoc obecnego burmistrza.
Z chorymi zwierzakami jade do oddalonego o 20km Zamoscia.Bardzo to przykre......
Dobrze,ze kochany Dzekus tak dobrze trafil.To wspaniali ludzie. I trzeba im pomoc,bo 300zl miesiecznie to olbrzymia kwota.
Na duzsza meta nie dadza rady.Maja przeciez jeszcze inne zwierzaki.
Napisze o tej sytuacji do p.Zanety i jeszcze raz podziekuje tym ludziom za adopcje Dzekiego.
I moze napisze w PP moze ktos pomoze w znalezieniu tego leku.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='DORA1020']Chociaz mieszkam w Szczebrzeszynie to nie moge liczyc na wspolprace miejscowego weta ani na pomoc obecnego burmistrza.
Z chorymi zwierzakami jade do oddalonego o 20km Zamoscia.Bardzo to przykre......
Dobrze,ze kochany Dzekus tak dobrze trafil.To wspaniali ludzie. I trzeba im pomoc,bo 300zl miesiecznie to olbrzymia kwota.
Na duzsza meta nie dadza rady.Maja przeciez jeszcze inne zwierzaki.
Napisze o tej sytuacji do p.Zanety i jeszcze raz podziekuje tym ludziom za adopcje Dzekiego.
I moze napisze w PP moze ktos pomoze w znalezieniu tego leku.[/QUOTE]
Dzięki Magda,to bardzo dobry pomysł!
Chcę jeszcze podziękować Kroook za fanty na kolejny bazarek; trzy ciuszki sprzedałam poza bazarkiem za kwotę 23zł,którą pozwolę sobie przeznaczyć na dług Dżekiego.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

[quote name='bela51']A ja przypominam sie w sprawie leków dla Dzekiego . Alu napisz mi pw.[/QUOTE]

Iza,tak jak rozmawiałyśmy przez telefon,Pani spróbuje podawać tabletki,oczywiście po konsultacji z wetem odnośnie dawki. Jak uda się zdobyć receptę,możesz mi ją przysłać,ja wykupię i wyślę kobiecie. Dziękuję bardzo za zainteresowanie i pomoc!!! Dom Dżekiego jest nam bardzo wdzięczny,że nie zostawiamy ich z tym problemem i próbujemy coś robić. Przekazuję podziękowania,także dla mari24 (mam nadzieję,że dobrze zapamiętałam nick!) za dwa opakowania minirinu w aerozolu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='bela51']Wysłalam dzisiaj Minirin w tabletkach poleconym priorytetem. Mysle , ze na poniedzialek dojdzie.
Oby tylko tabletki okazały sie rownie skuteczne.[/QUOTE]

Dziękuję bardzo !!! Myślę,że Pani zadzwoni ,jak dostanie.Też mam nadzieję,że poskutkują

Link to comment
Share on other sites

Tak,wczoraj dzwoniła i bardzo dziękuje za minirin.Przekazuję Ci jej podziękowania,bo one Tobie się należą. Pani mówiła,że wysłała Ci też kartkę z podziękowaniami.Da znać jak organizm Dżekiego zareaguje po zastosowaniu tabletek.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Przychodzę na wątek, aby podziękować w imieniu Pani Dżekusia za minirin,który bela51 i Mari24 wysyłają im. Pani dziękuje za pamięć o nich i życzy nam dużo wytrwałości w szukaniu domów dla psów. I na koniec niespodzianka: Dżeki ma własny znaczek pocztowy,zrobiony przez Pocztę Polską na zamówienie, oto on:

 

znaczekD17C0ekiego_zps2fa9049c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...