Jump to content
Dogomania

Moja suczka ma rodowód z SWKiPR - jestem załamana!


Amberówna

Recommended Posts

[quote name='Kocurkotka']jakaś siłą kazała mi im pomóc i nie zrezygnowałam[/QUOTE]
to po co teraz narzekasz ? bo nie rozumiem.
Ja bym nie kupiła takiego psa , mało to bym nasłała policje na takie miejsce.
Kupujesz - interes się kręci , prosty rachunek.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

co do dysplazji , to że rodzice są A , wcale nie daje gwarancji , że szczeniak będzie miał idealne stawy :)
Jeszcze nie ma badań , jak dziedziczona jest dysplazja. Dużo bardzo dużo zależy , jak żywiona jest matka i szczeniaki ... w jakiej kondycji są psy.
Wady kośćca to nie tylko geny .... jeśli pisze że szczeniaki miały niedowagę , to duże prawdopodobieństwo że już w łonie matki , stawy źle się rozwijały , bo były źle żywione.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kocurkotka']Ja zawiodłąm się na hodowcy KHRON
Kupiłam suczkę Owczarka niemieckiego - kupno polegało na rozmowie - nie podpisywałam żadnych papierów
w metryczce są wszystkie dane rodziców dziadków i pradziadków wszystko "SI"
[B]Numer tatułażu ALE mój pies nie ma żadnego tatułążu[/B]
nie odrobaczona i z poważną grzybicą skóry
Według danych z metryki rodzice i dziadkowie byli wolni od Dysplazji a tu BUM
Moja sunia ma dysplazję wrodzoną ....[/QUOTE]
to jest chip bodajże, jednak go nie ma w bazie danych.
Widziałaś, ze chore to po co brałaś? Bez sensu to dla mnie.

Link to comment
Share on other sites

Guest Lotty

Również uważam, że nie warto kupować zabiedzonych czy chorych szczeniąt ze złych warunków. Handlarze liczą na litość kupujących. W ten sposób jednego szczeniaczka "uratujesz", ale co z resztą? Jeśli handlarz zobaczy, że mu się to opłaca- ma zarobek, dalej będzie je rozmnażał.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Angi']safe animal, dog id. Zawsze można iść do weterynarza i sprawdzić czy w ogóle ma chipa.[/QUOTE]
albo czy chip jest zgłoszony do bazy danych ;) ale to nie ma nic wspólnego z rejestracją w organizacji kynologicznej.
W bazie rejestruje wet który chipuje szczeniaki.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Jestem założycielką i administratorem Internetowego Klubu Wyżłów Weimarskich. Na ten post trafiłam przypadkowo. Współczuję Amberównie, że dała sobie wcisnąć weimarkę spoza ZKwP. Wydaje mi się, że wraz z wejściem w życie nowej ustawy przeciętny przyszły nabywca naprawdę ma trudne zadanie, żeby oddzielić ziarno od plew. Pojawiło się mnóstwo nowych stowarzyszeń, ZKwP od lat przyzwyczajone do pozycji monopolisty nie prowadzi żadnej polityki zmierzającej do propagowania Związku, nie uświadamia, że znakomita większość tych nowych stowarzyszeń to organizacje fikcyjne, mające na celu ominięcie zapisów ustawy. Jeżeli ktoś naprawdę porządnie nie "odrobi lekcji", da sobie wcisnąć psa, tak jak to się stało w przypadku założycielki postu.
Naprawdę sporo piszemy na stronie Klubu o tym jak i gdzie kupić weimara. Jak zrobić to taniej, czym różni się hodowla od pseudo:
[URL="http://klub.weimaraner.pl/klub-forum/blog.php?page_id=36"]Gdzie szukać hodowców[/URL]
[URL="http://klub.weimaraner.pl/klub-forum/blog.php?page_id=37"]Hodowca kontra pseudohodowca[/URL]
[URL="http://klub.weimaraner.pl/klub-forum/blog.php?page_id=38"]Wybór szczeniaka[/URL]
[URL="http://klub.weimaraner.pl/klub-forum/blog.php?page_id=40"]Trasport szczeniaka[/URL]
[URL="http://klub.weimaraner.pl/klub-forum/blog.php?page_id=41"]Ile kosztuje weimar[/URL]

Ale być może w dzisiejszych czasach jest to stale za mało. Chyba trzeba będzie tekst na stronie Klubu przeredagować i jaśniej wytłumaczyć ludziom, co oferuje ZKwP, a co te wszystkie inne stowarzyszenia. A raczej czego nie oferują. Mam tylko nadzieję, ktoś to przeczyta zanim kupi....

Edited by weimaranerklub
Link to comment
Share on other sites

Weimaranerklub zmieńcie koszty na stronie, bo to ciut nierealne i niepełne. Się czepiam, wiem ;) Ale dobra robota ze stroną :) Szkoda, że niewiele osób czyta przed zakupem szczylka.... ale ile już po - zwłaszcza po tym nieudanym. [h=5][I]koszty opcjonalne
[/I][/h]
[LIST]
[*][I]rejestracja psa w ZKwP oraz koszt wyrobienia psu rodowodu - nie są to na szczęście koszty zbyt wielkie (obecnie 36zł)[/I]
[/LIST]

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Ja cie rozumiem doskonale. Kupilam miesiac temu Alaskana Malamuta od " Hodowcy". Ogloszenie bylo bardzo wyrazne- psy z rodowodem zaczipowane itd. Pies przyjechal z papierami, czipem, umowa kupna-sprzedazy. Sczerze mowiac tydzien temu zorientowalam sie grzebiac w internecie ze moj psiak de facto nie posiada rodowodu z PZKwP tylko z SWKiPR. Mieszkam za granica i tez jestem sfrustrowana bo niestety pseudohodowca ( nie istniej w bazie zarejestrowanych hodowli) nie odpowiada na telefony i inne formy kontaktu. Moge poradzic jedno- kochaj swojego psiaka i nie przejmuj sie wystawami. Najwazniejsza jest wiez miedzy toba i twoim pupilem :)

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

ja tez mam dwa psy z rodowodem SWKiPR. ale to akurat moi znajomi chcieli mi zrobic prezent po tym jak zdechl moj doberman, pojechali do dwoch "hodowli" i kupi mi tam psa i suczke. pretensji nie mam bo oni wogole sie na tym nie znaja... poprostu mam dwa psy w typie a rozmnazac itak nie planowalem. modle sie tylko zeby zdrowo sie chowaly

Link to comment
Share on other sites

Niestety ale to jest jaskrawy przykład jak działają te nowe stowarzyszenia ....
Oczywiście że każdy pies ma być kochany, ale nieuczciwość należy piętnować,
Szkoda też, że od razu nie popatrzyłaś się jakie papiery Ci wydali, wiesz że szczególnie w tej organizacji zrzeszyło sie najwięcej dawnych handlarzy.
Dlatego też "przystępna cena" oraz "dowóz do domu" powinna ZAWSZE zapalać lamkę ostrzegawczą co jest nie tak.


Zaginiona Sara - rodowód ZK nigdy nie daje 100% pewności.
Wiesz dlaczego?
Bo w każdej chwili też ty zdrowa kobieta mając zdrowego partnera pochodząc z zdrowych rodzin możecie mieć chore dziecko.
Dlaczego ?
Tego nie nikt. A "choroba genetyczna" bardzo szybko jest diagnozowana przez weterynarzy którzy po prostu nie umią zdiagnozować, wręcz popełnili błędy w sztuce i nie podać prawdziwej przyczyny problemu.
Rodowód ZK OGRANICZA do marginalnego minimum ryzyko zakupu psa chorego poprzez dobór i selekcję.

Edited by aneta
Link to comment
Share on other sites

[quote name='weimaranerklub']Jestem założycielką i administratorem Internetowego Klubu Wyżłów Weimarskich. Na ten post trafiłam przypadkowo. Współczuję Amberównie, że dała sobie wcisnąć weimarkę spoza ZKwP. Wydaje mi się, że wraz z wejściem w życie nowej ustawy przeciętny przyszły nabywca naprawdę ma trudne zadanie, żeby oddzielić ziarno od plew. Pojawiło się mnóstwo nowych stowarzyszeń, ZKwP od lat przyzwyczajone do pozycji monopolisty nie prowadzi żadnej polityki zmierzającej do propagowania Związku, nie uświadamia, że znakomita większość tych nowych stowarzyszeń to organizacje fikcyjne, mające na celu ominięcie zapisów ustawy. Jeżeli ktoś naprawdę porządnie nie "odrobi lekcji", da sobie wcisnąć psa, tak jak to się stało w przypadku założycielki postu.
Naprawdę sporo piszemy na stronie Klubu o tym jak i gdzie kupić weimara. Jak zrobić to taniej, czym różni się hodowla od pseudo:
[URL="http://klub.weimaraner.pl/klub-forum/blog.php?page_id=36"]Gdzie szukać hodowców[/URL]
[URL="http://klub.weimaraner.pl/klub-forum/blog.php?page_id=37"]Hodowca kontra pseudohodowca[/URL]
[URL="http://klub.weimaraner.pl/klub-forum/blog.php?page_id=38"]Wybór szczeniaka[/URL]
[URL="http://klub.weimaraner.pl/klub-forum/blog.php?page_id=40"]Trasport szczeniaka[/URL]
[URL="http://klub.weimaraner.pl/klub-forum/blog.php?page_id=41"]Ile kosztuje weimar[/URL]

Ale być może w dzisiejszych czasach jest to stale za mało. Chyba trzeba będzie tekst na stronie Klubu przeredagować i jaśniej wytłumaczyć ludziom, co oferuje ZKwP, a co te wszystkie inne stowarzyszenia. A raczej czego nie oferują. Mam tylko nadzieję, ktoś to przeczyta zanim kupi....[/QUOTE]

Przeczytałam "od deski do deski". Żałuję, że nie zdobyłam się jeszcze na to, by takie porady umieścić na stronie swojej hodowli (zresztą nie wiem, czy tak celnie i czytelnie bym potrafiła ująć tyle aspektów przydatnych ludziom zainteresowanym kupnem szczeniaka).
Dobrze by było, by taki tekst mógł być szeroko rozpropagowany i "trafił pod strzechy". Może warto przynajmniej duże fragmenty zamieścić w miejscu ogólnie dostępnym, łatwym do odnalezienia każdemu, kto interesuje się nabyciem psa (i innym też). Mam nadzieję, że mogę zainteresowanym tym tematem podsyłać link do Waszej strony?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dagamahdy']Psiaka nikt mi nie dowozil, moj tata odebral jak byl w Polsce. A cena nie byla zbyt przystepna- 1200 zl. Mowi sie trudno bo juz po fakcie ale takie hodowle powinny byc karane grzywna za oszustwa.[/QUOTE]

Cena była niska jak za psa z rodowodem - ale trzeba przyznać że bardzo wysoka bo o 1200 zeta za dużo jak za psa w typie. . .
Czyli żółta lampa powinna rozbłysnąć !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dagamahdy']Psiaka nikt mi nie dowozil, moj tata odebral jak byl w Polsce. A cena nie byla zbyt przystepna- 1200 zl. Mowi sie trudno bo juz po fakcie ale takie hodowle powinny byc karane grzywna za oszustwa.[/QUOTE]

jakie oszustwa? w ogłoszeniu było napisane, że pies będzie miał rodowód Związku Kynologicznego?

Link to comment
Share on other sites

1200zł to nie jest wcale taka niska cena jak za psa z ZKwP. chociaż to pewnie też zależy, o jakiej rasie mówimy. a jak ktoś dobrze nie sprawdzi, skąd psa bierze to sam jest sobie winny, ze dał się zrobić w balona. wystarczy sprawdzić przed zakupem w necie taki szczególik, ze od hodowcy ZKwP dostaniemy metrykę, więc jak ktoś chce nam dać psa z rodowodem to trzeba się zapytać dlaczego.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz , przeglądnęłam pierwsze z brzegu ogłoszenia i jestem załamana .,.....
Prawdziwych huskych na kilku stronach 3 Hodowle.
Reszta to kundle - włączając to z "rotofotem", nawet rodzynek typu "8-me z miotu - okazja tanio.
Natomiast co mnie przeraziło ..... ogromna ilość psów w typie husky do adopcji ......
Tragedia tej rasy to piękny wygląd i TOTALNE ZERO (!) świadomości o predyspozycjach !
A handlarze widzę że wciskają wszystko włącznie z tym że to pies idealny dla dziecka bo ma mięciutką i puchatą sierść !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...