Jump to content
Dogomania

Moja suczka ma rodowód z SWKiPR - jestem załamana!


Amberówna

Recommended Posts

No właśnie sama nie wiem co mnie skłoniło do niesprawdzenia hodowli... to był mój wielki błąd.
Z pieskiem u weta już byłam, wszystko w porządku. U hodowcy była już zaszczepiona i odrobaczona, facet mi pokazywał badania rodziców w kierunku dysplazji (o ile to były naprawde ich badania.... teraz to niczego nie można być pewnym). W sumie to chyba fakt, że facet tak rzeczowo gadał, widać było, że kocha te psy i się na nich zna, dał nam wyprawkę, porady itp. zamydlił trochę moje oczy, bo po prostu pseudohodowcy jak dotąd byli to dla mnie ludzie, którzy trzymają w jednym pokoju 30 yorków.

Z tego co widziałam na stronie SWKiPR wystawy niby są... ale nie ma o nich żadnych info. No i żeby zdobyć uprawnienia to może ktoś przyjechać do twojego domu (płacisz dojazd plus 150 zł chyba) na przegląd i może twój pies mieć uprawnienia.

A do konkursów pracy nie możemy startować, bo są dopuszczane tylko psy z rodowodem FCI, taką informację znalazłam w regulaminie.

Meteryki jeszcze nie mam, ma zostać niedługo wysłana pocztą. A niejako potwierdzeniem tego, że kupiłam tam szczeniaka może być sms do niego wysłany, zrobiłam screen ogłoszenia, mam książeczkę psa, gdzie jest wpisany jako hodowca, jest wpisana rasa psa (uzupełniał ją on).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Impresja&Simarilion']Nie wiem jak możesz pisać takie bzdury... Nie wszystkie psy nadają się na wystawy to jasne. I żaden hodowca nie może dać gwarancji że 2 miesięczny szczeniak będzie w przyszłości wystawowy![/QUOTE]
Oj mylisz się [B]Impesjo[/B] , w mojej rasie rasie całe mioty takie są i właściwie tylko takie, tak usłyszysz od ich hodowców :( Plus oczywiście przydatność też całych miotów do wszelkich psich sportów, dogoterapii i co tylko nabywca sobie wymyśli, załamka :(

Do [B]Amberówki[/B] : tak jak już tu Ci inni napisali pracuj ze swoją sunią , baw się tym i ona niech też ma z tego radość. Dzięki temu nauczysz się pracy z psem w ogóle, jego szkolenia :) Tak teraz do tego podejdź i ... do dzieła ! Co się stało to się już nie odstanie . Wykorzystaj to na maksa, uświadamiaj innych jak kupować psa, o co pytać , gadaj o tym każdemu kto chce słuchać.

Edited by jovi
Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][COLOR=#000000]Z tego co widziałam na stronie SWKiPR wystawy niby są... ale nie ma o nich żadnych info. No i żeby zdobyć uprawnienia to może ktoś przyjechać do twojego domu (płacisz dojazd plus 150 zł chyba) na przegląd i może twój pies mieć uprawnienia.[/COLOR][/QUOTE]
TAK, wiem jak zdobywają uprawnienia tylko zastanawiam się czy te wystawy działają w rzeczywistości. Może jakby zaczeło to tak działać a ci "hodoffcy" dbali o psy tak jak mówisz było w tym przypadku to szczerze ja bym tak od razu nie skreślała może by się może by się rowinęły w dobrą stronę, choc pewnie marne szanse Nie oszukujmy sie większość ludzi szuka pieska do domku a nie wystawowego... Lepiej tak niż hodowla z fci nie dbająca o psy bo przecież takie też są
[QUOTE][COLOR=#000000]A do konkursów pracy nie możemy startować, bo są dopuszczane tylko psy z rodowodem FCI, taką informację znalazłam w regulaminie.[/COLOR][/QUOTE]
ale przeciez możecie z psem pracowac nadal, możecie ją przygotowywać rozwijać, sami się dzięki temu nauczycie o co w tym chodzi. Rozumiem rozczarowanie ale spróbujcie może się okazać że jednak pies się świetnie nadaje i sprawi wam to i jej nie lada radoche. To że nie jest rasowa nie znaczy że nie możecie z nią już nic robić. Masz w tym jakieś doświadczenie? Wiesz dokładnie co i jak? Przyda wam się trochę praktyki i zebranie doświadczenia...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amberówna']Hodowla wydawała się być jak najbardziej w porządku - pieski zadbane, duże kojce, łąka i staw gdzie mogły się wyszaleć. Właściciel udzielił nam wielu informacji, widać było, że po prostu zna się na tej rasie. Pokazał nam rodowód ojca (odkupił go od innego hodowcy, syn championki, dużo holenderskiej krwi, pies z normalnej hodowlii z uprawnieniami reproduktora) a ja głupia nie zapytałam o rodowód matki (która może go nawet nie ma...). Zdecydowaliśmy się na zakup szczeniaka, metryczki nie dostaliśmy do ręki, bo ponoć było jakieś zamieszanie przez święta i dotrą trochę później.
[/QUOTE]

[quote name='Amberówna']No właśnie sama nie wiem co mnie skłoniło do niesprawdzenia hodowli... to był mój wielki błąd.
Z pieskiem u weta już byłam, wszystko w porządku. U hodowcy była już zaszczepiona i odrobaczona, facet mi pokazywał badania rodziców w kierunku dysplazji (o ile to były naprawde ich badania.... teraz to niczego nie można być pewnym). W sumie to chyba fakt, że facet tak rzeczowo gadał, widać było, że kocha te psy i się na nich zna, dał nam wyprawkę, porady itp. zamydlił trochę moje oczy, bo po prostu pseudohodowcy jak dotąd byli to dla mnie ludzie, którzy trzymają w jednym pokoju 30 yorków.
[/QUOTE]

Cały ten wątek jest jak dla mnie z gatunku ni smieszno ni straszno...

Po pierwsze, opis hodowli, warunków tam panujących, hodowcy, psów (użytki, a nie "skanapowane"), okazane badania, a także diagnoza weta, wskazują że wszystko jest OK.

Po drugie, jak widzę jedynym powodem podniesionego tu larum jest niemożność (hipotetyczna) startu pieska w wyścigu o pucharki i rozetki. Zapewniam, że psom pucharki, rozetki i innej maści tytuły generalnie wiszą i powiewają...nie są z powodu ich braku nieszczęśliwe, nie głodzą się, nie przeżywają też żadnych frustracji, ani nie zaczynją z dnia na dzień słuchać wyłącznie songu "Ona tu jest i tańczy dla mnie".

Po trzecie (dotyczy to także innych wypowiadających się), opisywane tu stowarzyszenie, czy się to komuś podoba, czy nie działa całkowicie legalnie w świetle obowiązującego prawa i używanie pojęcia "pseudohodowla" nie powinno mieć tu miejsca. Ja rozumiem, że po 1 stycznia 2012 r. sytuacja zmieniła się na tyle, że może to powodować u różnych osób frustrację, ale trzeba się z tym pogodzić. Troszkę tolerancji. W Niemczech jest poza VDH (odpowiednik ZKwP) kilkadziesiąt innych stowarzyszeń. Jestem dość aktywnym użytkownikiem tamtejszych for mojej rasy i nie spotkałem się z określeniami typu "pseudohodowla" w stosunku do hodowców z innych niż VDH stowarzyszeń.

Po czwarte, nie widzę tu znamion oszustwa.

Link to comment
Share on other sites

Komunikat ZKwP :)

[B]Związek Kynologiczny w Polsce - organizacja istniejąca od 1938 roku i jedyna zrzeszona w FCI - nie rejestruje metryk/rodowodów i nie odpowiada za rasowość szczeniąt z innych, ostatnio licznie powstających organizacji. Ostrzegamy ewentualnych właścieli i hodowców, że psy z rodowodami wystawianymi przez te organizacje nie mogą być pokazywane na wystawach ZKwP, a ich pochodzenie opierające się w większości jedynie na oświadczeniach właścicieli szczeniąt jest co najmniej kontrowersyjne.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']Komunikat ZKwP :)

[B]Związek Kynologiczny w Polsce - organizacja istniejąca od 1938 roku i jedyna zrzeszona w FCI - nie rejestruje metryk/rodowodów i nie odpowiada za rasowość szczeniąt z innych, ostatnio licznie powstających organizacji. Ostrzegamy ewentualnych właścieli i hodowców, że psy z rodowodami wystawianymi przez te organizacje nie mogą być pokazywane na wystawach ZKwP, a ich pochodzenie opierające się w większości jedynie na oświadczeniach właścicieli szczeniąt jest co najmniej kontrowersyjne.[/B][/QUOTE]

te komunikaty powinny sie tez pojawwic na stronach oddziałów, a nie tylko na głównym. Szkoda też, że ZKwP nie dba o dobro "swojego interesu" i nie skeci jakiegoś artykułu/ostrzeżenia i nie doda tego na strony wszystkich oddziałów... Ja rozumiem, że dotąd nie potzrebowali reklamy, ale przedałoby się coś takiego żeby ludzie się nie nacinali... Kurde, no ja się czuję bezsilna w takiej sytuacji. Przydałoby się jakoś nagłośnić to dziwactwo...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ann1gorszapolowa']
Po drugie, jak widzę jedynym powodem podniesionego tu larum jest niemożność (hipotetyczna) startu pieska w wyścigu o pucharki i rozetki. Zapewniam, że psom pucharki, rozetki i innej maści tytuły generalnie wiszą i powiewają...nie są z powodu ich braku nieszczęśliwe, nie głodzą się, nie przeżywają też żadnych frustracji, ani nie zaczynją z dnia na dzień słuchać wyłącznie songu "Ona tu jest i tańczy dla mnie".
[/QUOTE]

[I][B]A ja nie rozumiem tej części wypowiedzi...właścicielka chciała rasowego Weimara aby z nim pracować i startować w konkursach, co to za problem dla Ciebie jest??? Jest rozczarowana, ponieważ fakt z własnej winy nie doczytała , że pies nie pochodzi z hodowli zarejestrowanej w ZKwP,tylko z jakiegoś tam stowarzyszenia co automatycznie zamyka jej drogę poważnej pracy z psem. Fakt, może sobie pojeździć na jakieś mini konkursiki itd ale prawda jest taka, że z psem nie wystartuje w prawdziwym konkursie i też byłabym rozczarowana. Nie mniej jednak napisała, że psa nie odda,mimo że nie stać ją na drugiego Weimara, a mogę się założyć, że ten kosztował lekko ponad 1000zł...
A Twój post według mnie jest nie na miejscu.[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś'][I][B]A ja nie rozumiem tej części wypowiedzi...właścicielka chciała rasowego Weimara aby z nim pracować i startować w konkursach, co to za problem dla Ciebie jest??? Jest rozczarowana, ponieważ fakt z własnej winy nie doczytała , że pies nie pochodzi z hodowli zarejestrowanej w ZKwP,tylko z jakiegoś tam stowarzyszenia co automatycznie zamyka jej drogę poważnej pracy z psem. Fakt, może sobie pojeździć na jakieś mini konkursiki itd ale prawda jest taka, że z psem nie wystartuje w prawdziwym konkursie i też byłabym rozczarowana. Nie mniej jednak napisała, że psa nie odda,mimo że nie stać ją na drugiego Weimara, a mogę się założyć, że ten kosztował lekko ponad 1000zł...
A Twój post według mnie jest nie na miejscu.[/B][/I][/QUOTE]

Zgadzam się.
Mojej psicy także "wisi i powiewa" rozetka championa ;)
Ale JA (ta niedobra właścicielka, nie licząca się zupełnie ze zdaniem psa ;)) miałam konkretne oczekiwania - chciałam psa na wystawy (i za takiego psa płaciłam) i gdyby okazało się, że nic z tego, to byłabym bardzo, ale to bardzo rozczarowana. I rozumiem autorkę wątku, że jest, delikatnie mówiąc, zdenerwowana.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amberówna']
A do konkursów pracy nie możemy startować, bo są dopuszczane tylko psy z rodowodem FCI, taką informację znalazłam w regulaminie.[/QUOTE]
w konkursach startować nie możecie, ale możecie do nich ćwiczyć i z psem pracować. może akurat udał się ten pies i charakter będzie miał jak na wyżła przystało i dużo radości da wam wspólna praca. a jak przyjdzie do kupna następnego psa to tym razem sprawdzicie dokładnie, skąd szczyla bierzecie, bo teraz to już nic się nie da zrobić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś'][I][B]
A Twój post według mnie jest nie na miejscu.[/B][/I][/QUOTE]
Podoba mi się to stwierdzenie :) Z czterech kwestii, które poruszyłem, wybrać fragment jednej i bach...jedynie słuszny wniosek :-D

Poza tym, zanim się przystapi do formułowania jedynie słusznych wniosków, proponuję uważnie przeczytać wątek, w którym jego bohaterka płacze nie tylko nad konkursami psów myśliwskich (to jeszcze gotów jestem zrozumieć, choć można pracować z psem samemu), ale i nad wystawami i tego także dotyczyła moja uwaga o pucharkach i rozetkach.

Edited by ann1gorszapolowa
Link to comment
Share on other sites

[quote name='amanda-1a']
Mojej psicy także "wisi i powiewa" rozetka championa ;)
Ale JA (ta niedobra właścicielka, nie licząca się zupełnie ze zdaniem psa ;)) miałam konkretne oczekiwania - chciałam psa na wystawy (i za takiego psa płaciłam) i gdyby okazało się, że nic z tego, to byłabym bardzo, ale to bardzo rozczarowana. I rozumiem autorkę wątku, że jest, delikatnie mówiąc, zdenerwowana.[/QUOTE]

Podpisuję się pod tym.
A stwierdzenie, że wystawa to tylko "wyścig po rozetki i pucharki" to już przesada. Akurat ja i zapewne większość osób jeździ na wystawy przede wszystkim by się dobrze bawić i spędzić miło czas ze swoim psem. A medale i puchary są ewentualną pamiątką.

Link to comment
Share on other sites

No dobra,a widzieliście jak się burzą hodowcy z tych tajemniczych stowarzyszeń??Jak tylko ktoś coś zle o nich napisze?
Jedna kobieta dała ogłoszenie na allegratce,,juz zdjęte,ale skopiowane zostało :
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Z alegratka czytaliści[B]e Do wszystkich zrozpaczonych i zdeterminowanych .... [/B][/FONT][/COLOR][B]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]0,00 zł[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]sprzedam Ogłoszenie z dnia 2013-01-14[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Ogłoszenie pochodzi z hodowli: prywatne[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]"Do Pani BEATY z....... i wszystkich zrozpaczonych i zdeterminowanych członków ZKwP, drżących na widok dramatycznie spadających cen (jeszcze przed rokiem nawet 8 tysięcy PLN za szczeniaka), posuwających się do podłych praktyk ratowania swojej pozycji na rynku zbytu.[/FONT][/COLOR]
[/B][COLOR=#333333][FONT=lucida grande][B]
Za postawione zarzuty wobec innych organizacji kynologicznych, informujących potencjalnych nabywców szczeniaczków, iż: "tylko rodowód ZKwP dokumentuje posiadanie rasowego pieska, a wszelakie inne to pseudo rodowody wystawiane kundlom", trzeba będzie ponieść konsekwencje prawne!

Informuję Wszystkich, że przeciwko osobom fizycznym jak i prawnym emitującym takie treści, składamy zbiorowy pozew do Sądu - o naruszenie dóbr osobistych, skutkujących stratami finansowymi, wynikającymi z ograniczenia sprzedaży naszych szczeniąt.

Najwyższy czas, aby uprawiający powyższe niedopuszczalne praktyki , członkowie ZKwP przestali uważać się za posiadających MONOPOL na "HODOWLĘ PSÓW RASOWYCH" Dodam, iż

do FCI MOŻE NALEŻEĆ TYLKO JEDNA ORGANIZACJA KYNOLOGICZNA Z DANEGO KRAJU **** TYLKO JEDNA *****

co w żadnym wypadku nie stoi na przeszkodzie, aby w danym kraju
**** działały inne organizacje kynologiczne, zrzeszone w innych niż FCI organizacjach o zasięgu międzynarodowym ****
TAK JEST W CAŁYM CYWILIZOWANYM ŚWIECIE!

WYBORU DOKONA KLIENT!"


[/B]Taka dzielna kobieta,gotowa sądem straszyć!

[/FONT][/COLOR][COLOR=#333333][FONT=lucida grande]

[/FONT][/COLOR]

Edited by Aldona z Sosnowca
Link to comment
Share on other sites

[url]http://alegratka.pl/ogloszenie/porownaj-oba-komunikaty-i-wyciagnij-21647519.html?h=ffce648d58040b76[/url]
To jest odpowiedz na ogłoszenie jednej hodowczyni,zrzeszonej w ZKwP.
a ponizej tekst owej hodowczyni:

[url]http://alegratka.pl/ogloszenie/chihuahua-z-rodowodem-wazne-21646883.html?h=5cca19ec1c3cc2e6[/url]

I co am myśleć potencjalny nabywca?Że kto ma rację??/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...