Jump to content
Dogomania

na co zwracac uwage przy kupnie westie


Recommended Posts

Zadałaś bardzo trudne pytanie, praktycznie nie jest możliwe okreslenie u szczeniaczka w wieku 7 tygodni jego predyspozycji co do kariery wystawowej.
Można zwrócić uwagę na pewne uwarunkowania, ale i one nie dadzą 100 % pewności [FONT=Verdana][FONT=Wingdings][FONT=Wingdings]J[/FONT][/FONT].[/FONT]
Wskazówką może być rodowód i osiągnięcia wystawowe rodziców, dziadków itd. ...
Niemniej zwróć uwagę na te cech o których wspomniała sylwia-westie , a więc zęby, jakość szaty: włos prosty i u szczeniaka raczej szorstki jeszcze nie będzie ale będą zauważalne tendencje, ponadto dobra pigmentacja: czarne oczy, nos stopki, ogonek prosty (bez zakręcenia). Ważny jest temperament uważnie przyglądaj się maluchowi i jego relacjom w grupie, powinien być odważny, ciekawski, żywiołowy chętny do zawierania znajomości [FONT=Wingdings][FONT=Wingdings][FONT=Verdana]J[/FONT][/FONT][/FONT]
Bezwzględnie szczeniak musi być zdrowy, zwróć więc uwagę na to czy nie ma zaropiałych oczek, uszka czyste, popatrz czy nie sa widoczne ślady biegunki, posłanie maluchów też powinno być czyste. Ojciec jest często z innej hodowli więc jeśli nie ma możliwości zobaczenia obydwojga rodziców to przynajmniej obejrzyj matkę – po porodzie może mieć trochę słabszą szatę i nie prezentować się zbyt okazale, niemniej musi być w dobrej kondycji ogólnej, bez widocznych zmian chorobowych (wyłysienia, zaropiałe oczy).
Ponadto maluchy powinny mieć zapewniona odpowiednią przestrzeń która pozwoli im na swobodny rozwój, ideałem jest sytuacja gdy sa cały czas w domu w stałym kontakcie ze wszystkimi domownikami.

Link to comment
Share on other sites

Tak umowę zawsze należy zawrzeć i jeśli chodzi o papierki to poprosić przynajmniej do wglądu protokół odbioru miotu i oczywiście książeczki "zdrowia" powinny zawierać wpisy o odrobaczeniu i przynajmniej pierwszym szczepieniu :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='panterka22']witam wszystkich miłośników rasy westie!!!
chcę zapytac na co nalezy zwrócic uwage przy kupnie tego pieska
piesek ma byc z rodowodem i chcialabym w orzyszlosci isc z nim na wystawe

za odpowiedzi bardzo dziekuje[/quote]
Moim zdaniem szczeniaka można bardzo szybko ocenić po wyglądzie,tak jak piszecie biały włos i pojedyńczymi szorstkimi włoskami ,czarny nos oraz czarne oczy,krótkie grube łapy małe krótkie stojące uszy, równy zgryz i prosto trzymany ogon.Prawidłowa wysokość westa to suki do 25cm w kłębie,a piesek do 28cm.?Wystarczy się dobrze przyjrzeć rodzicom szczeniaka i to nam bardzo dużo powie o przyszłości naszego pupila.A to moja królewna Śnieżka przy nadzieji.Jest bez rodowodu,ale po rodowodowych wystawowych pieskach i już jako szczeniaczek była jak beczulka na króciutkich łapkach ,jej brzszek aż sunął po ziemi.Lubiła sobie podjeść.:sabber: :painting:

Link to comment
Share on other sites

i jeszce jedno moja krolewna dzieci miała na wiosne zeszłego roku,mimo że cieczke ma co cztery mc,tak więc nie nazywaj mnie rozmnażalnią.Kocham psy i w głowie mi sie nie mieści jak na niektórych wątkach pokazują hodowle klatkowe COŚ OKROPNEGO.Moje psiaki są zawsze bliko mnie czy to w domu czy na dworze

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hania:)']A PO CO JE ROZMNAŻASZ? Z MIŁOŚCI? I dlaczego właśnie te "najmodniejsze" rasy?[/quote]
Robie to co wszyscy i znam sie na tym, jestem wychowana z psami i jestem w stanie dużo rzeczy przy nich zrobić, a poza tym wiele osób widząc moje psy zamawia szczeniaki.To niby dlaczego mam ich nie rozmnażac bo jestem konkurencja dla was WIELKICH HODOWCÓW.:2gunfire: :stormy-sad: Widziałam Westy w Łodzi na wystawie żaden nie zwrócił mojej uwagi mimo że wszystkie je dokładnie sobie obejrzalam.Przykro to mówić,ale były przecietne.Widziałam dużo ładniejsze bez rodowodu.:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='quadrupedium'][URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=24121"]białeyorki[/URL]
a o jakim wieku szczeniat piszesz? 6-8 tygodni - to jestes geniuszem zwlaszcza jesli chodzi o zgryz i budowe.[/quote]tak to wszystko musi być w wieku 6 tygodni i o ile wiem żaden szcz eniak ode mnie nie trafil do schroniska,wrecz przeciwnie ludzie dzwonią z podziękowaniami bo mają najładniejsze psy w okolicy.Tak więc mnie nie obrażajcie bo to wam nic nie da.

:multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='białeyorki']tak to wszystko musi być w wieku 6 tygodni i o ile wiem żaden szcz eniak ode mnie nie trafil do schroniska,wrecz przeciwnie ludzie dzwonią z podziękowaniami bo mają najładniejsze psy w okolicy.Tak więc mnie nie obrażajcie bo to wam nic nie da.

:multi:[/quote]Przepraszam forum jeśli ktoś sie czuje dotkniety ale chyba mamy demokracje a nie cenzure widze ze zanim coś tu napisze musze sie dobrze zastanowić,nie wiedziałam że za prawde sie tu karci:shake: to tak jak w pszedszkolu postawic do kata i niech stoi.Wspaniale metody wychowawcze stosujecie ,chyba nie macie dzieci.:placz:

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

co prawda temat trochę stary ale może "białeyorki" jeszcze tu jest.
Mam do Ciebie pytanie - skoro hodujesz takie świetne westy bez wad , świetnym pochodzeniem (ciekawe jak to udowodnisz bez rodowodu:p) to dlaczego nie zrobiłeś im uprawnień hodowlanych?? Szkoda Ci pieniędzy na Twoje ukochane psy?:p Jeśli zależy Ci na rozwoju tej rasy to nie powinnaś rozmnażać psów bez uprawnień bo tylko rasie szkodziesz. Dla mnie jesteś ZWYKŁYM PSEUDOHODOWCĄ !!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

My właśnie z mężem kupiliśmy kilka dni temu westie:multi:z rodowodem ze sprawdzonej hodowli.Było 5 szczeniaczków,ze wszystkich postanowiliśmy wziąść szczeniaczka z załamaniem na ogonku, które najprawdopodobniej powstało na wskutek porodu.Ogonek jego jest delikatnie podkręcony,ale naprawdę trzeba się przypatrzeć.I nie jest prawdą co wcześniej koleżanka napisała,cytuję"ogonek musi być prosty".Bo na wystawach są już championy z lekko podkręconym ogonkiem.Ta wada czasem nawet podoba się na wystawkach sędziom.Co również zostało potwierdzone przez hodowle.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='białeyorki']Moim zdaniem szczeniaka można bardzo szybko ocenić po wyglądzie,tak jak piszecie biały włos i pojedyńczymi szorstkimi włoskami ,czarny nos oraz czarne oczy,krótkie grube łapy małe krótkie stojące uszy, równy zgryz i prosto trzymany ogon.Prawidłowa wysokość westa to suki do 25cm w kłębie,a piesek do 28cm.?Wystarczy się dobrze przyjrzeć rodzicom szczeniaka i to nam bardzo dużo powie o przyszłości naszego pupila.A to moja królewna Śnieżka przy nadzieji.Jest bez rodowodu,ale po rodowodowych wystawowych pieskach i już jako szczeniaczek była jak beczulka na króciutkich łapkach ,jej brzszek aż sunął po ziemi.Lubiła sobie podjeść.:sabber: :painting:[/quote]
To bardzo żle że miała taki brzuszek,nie można dopuścić do tego zeby pies miał nadwagę.Mój cioci psiak też dostaje co chce,efekt...........straszny.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...