Jump to content
Dogomania

szczeniak czarny owczarka niemieckiego


MonikaM

Recommended Posts

[quote name='MonikaM']dziękuję wszystkim za odpowiedź...widzę że nawet zostałam poddana surowej ocenie z racji "kryterium wyboru założyciela wątku"..no cóż bywalcem forów nie jestem i nie sądziłam, że można kogoś oceniac nie wiedząc o nim za wiele..ale widocznie takie są realia zadawania pytań i kierowania próśb o rade na forach..
wiem, że zapewne to co napiszę wielu osobom sie nie spodoba, ale byłabym bardzo szczęsliwa gdyby jedynym problemem związanym z psami było to że gniją z nudów. Na co dzień mam do czynienia z psami tymi najbiedniejszymi, których nikt nie chce, które cierpią w zaciszu na łańcuchu bądź są katowane przez swoich nienormalnych właścicieli...wiem tez jak bardzo trudno jest znaleźc odpowiednich ludzi, którzy dadzą dom takim bidulkom, wiem jak dużo jest ludzi, którzy wręcz powinni miec zakaz posiadania jakiegokolwiek zwierzaka....do tej pory ja oceniałam czy ktoś może czy powinien miec psa czy kotka, ale nie opierałam swego zdania na jednej wypowiedzi, choc fakt czasem wystarczy jedno zdanie by ktoś ode mnie psa nie dostał..widzę że coraz bardziej odchodzę od tematu, zadałam proste pytanie o dobrą hodowlę gdzie można kupic czarnego ON, jeżeli odpowiedź jest zbyt trudna rozumiem..[/QUOTE]

A ja powiem Ci tak, chcesz psa, masz ukierunkowane potrzeby i ogólnie wiesz czego szukasz, to szukaj na własną rękę. W dobie internetu nie jest to problemem ;)
Ja osobiście się nie dziwię, że ludzie w pierwszej kolejności próbują zniechęcić do posiadania psa ( jakiegokolwiek) bo większość z nas, przerabiała już szukanie domów, dla bid. Dlatego też radziła bym nie brać do siebie bezpośrednio każdej wypowiedzi.
I też pokutuje tu pewnie fakt, porozumiewania się przez neta. Tak naprawdę napisałaś tylko o kolorze psa, stad te gromy ;)

A w mojej opinii ewentualny fakt, tego czy ktoś się nadaje na właściciela psa, chyba powinien ocenić hodowca, prawda?

Zajrzyj na forum owczarek.pl tam na pewno znajdziesz zapowiedzi miotów i informacje o hodowlach.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

zgadzam się z tym o czym piszesz :)...już odnalazłam forum owczarek.pl ..wierzę że uda mi się odnależc wymarzonego psa, ile to potrwa nie wiem..pewnie tyle ile będzie konieczne, każdy dzień to kolejne informacje dla mnie i to mnie bardzo cieszy :)

Link to comment
Share on other sites

Hmmmmmmmmmmm. Ciężko mi czytać o ocenie charakterów psów z opisów ich właścicieli. Dlatego coraz rzadziej komentuję tego typu wypowiedzi. Pies jest stworzeniem wychowywanym przez człowieka i to jego umiejętności mają znaczący wpływ na dalsze zachowania psa. Jeżeli ja o swoim psie napiszę tak czy tak, to zawsze będzie to opinia subiektywna, a na jej podstawie wyobrażenie o moim psie może być mylne dla czytających dany wątek. Powiem więcej, jeżli ktoś nam sugeruje coś o naszym psie i w to wierzymy, często możemy tracić wiarę w naszego psa a okazuje się, że np. daje on radę w dość ekstremalnych warunkach. I co? Należałoby po prostu psa "przeprosić". Nie wiem, czy dla wszystkich moja wypowiedź jest czytelna, ale podsumowując chodzi mi o to, że za bardzo "się przemądrzamy" radząc innym. Narwany użytek w ręku doświadczonego przewodnika może być doskonały we współżyciu, a spokojny eksterier w ręku niedoświadczonego przewodnika może zostać agresorem.
Najważniejsze by przewodnik zdawał sobie sprawę, czy podoła w wychowaniu takiego a nie innego szczyla.

Aha! Na owczarku.pl podałam Ci parę hodowli, gdzie są czarne.
Zapomniałam o mojej ukochanej [URL="http://www.krasnoocko.cz"]www.krasnoocko.cz[/URL]
Bardzo dobre kojarzenia, bardzo dobre wyszkolenia.

Edited by gochadrozdek
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...