Jump to content
Dogomania

kara za porzucenie psa


czikusiowa

Recommended Posts

nie bardzo wiem gdzie ten wątek założyć

Czy ktoś może się orientuje jaka kara wg najnowszej ustawy o ochronie zwierząt grozi za porzucenie psa ?
mam tu na myśli sytuację w której można udowodnić właścicielowi,że porzucił psa

przykładowo sytuacja, w której w jednym ze schronisk znajduje się pies, którego tożsamość jest znana
właściciele zostaną poinformowani że pies jest w tym i tym miejscu, a oni się po psa nie zgłoszą to czy można ich jakoś pociągnąć do odpowiedzialności?
grzywna, godziny społeczne ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czikusiowa']nie bardzo wiem gdzie ten wątek założyć

Czy ktoś może się orientuje jaka kara wg najnowszej ustawy o ochronie zwierząt grozi za porzucenie psa ?
mam tu na myśli sytuację w której można udowodnić właścicielowi,że porzucił psa

przykładowo sytuacja, w której w jednym ze schronisk znajduje się pies, którego tożsamość jest znana
właściciele zostaną poinformowani że pies jest w tym i tym miejscu, a oni się po psa nie zgłoszą to czy można ich jakoś pociągnąć do odpowiedzialności?
grzywna, godziny społeczne ?[/QUOTE]

Z przykrością stwierdzam, że najprawdopodobniej jeśli złożysz wniosek potraktują to jako niską szkodliwość czynu. Nawet jeśli podjęte zostałyby jakiekolwiek kroki przeciwko byłemu właścicielowi psa to w takim przypadku jaki podajesz niestety łatwo się wybroni. Co innego byłoby, gdyby pies, który np psiada czipa/adresatke (czyli realny dowód na to, że osoba X jest właścicielem) i zostałprzywiązany do drzewa (celowe porzucenie plus ewentualnie znęcanie) a i tak ciężko będzie mu udowodnić, jeśli np. nie zdejmie się odcisków palców ze sznura, łańcucha, smyczy, czy czym tam go przywiąże, "bo przecież psy uciekają..." Niestety to nawet nie o prawo chodzi, ale o mentalność, byle tłumaczenia jakiejś kanalii znajduje w Polsce idealną obrone ku temu by nie podejmować dalszych kroków w wyjaśnienu sprawy, gdzie krzywdzone są zwierzęta...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A ja mam takie pytanie . Baba porzuciła dwa psy na swojej posesji, wyjechała i zostawiła je same sobie, sąsiedzi dokarmiają. Psy te wcześniej adoptowała.Czy można to podciągnąć pod art.35 ust.1 w zw.z art.6 ust.2 ptk.11? Czy to jest wykroczenie czy przestępstwo?

Ps . przepraszam ze podpięłam się pod ten watek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Clio']A ja mam takie pytanie . Baba porzuciła dwa psy na swojej posesji, wyjechała i zostawiła je same sobie, sąsiedzi dokarmiają. Psy te wcześniej adoptowała.Czy można to podciągnąć pod art.35 ust.1 w zw.z art.6 ust.2 ptk.11? Czy to jest wykroczenie czy przestępstwo? [/QUOTE]

Jeżeli pozostawiła psy na dłuższy czas ( czy nawet na kilka dni ) bez jasno wyznaczonego opiekuna, to moim zdaniem jest to jak najbardziej jawne porzucenie zwierząt
a o tym, czy jest to wykroczenie czy przestępstwo pewnie decyduje czas na jaki je zostawiła i różne tym podobne okoliczności...
Ale sam fakt, że psy są dokarmiane jedynie przez sąsiadów,czyli pozostawione same sobie pewnie utraciły by znacznie na masie,albo nawet zagłodziły się na śmierć - i to na pewno jest przestępstwo w myśl znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...