Jump to content
Dogomania

Krakvet styczeń 2013 - głosuj na SZCZECINEK Z FUNDACJĄ BONO


Czoko

.  

140 members have voted

  1. 1. .

    • Schronisko w Szczecinku w koalicji z Fundacją Na Pomoc Podhalanom " Bono"
      93
    • Fundacja "Zwierzaki w Potrzebie" z Wołomina
      2
    • Schronisko Fundacji Ostatnia Szansa w Boguszycach Małych k.Rawy Mazowieckiej woj. łódzkie
      38
    • Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Kaliszu
      7


Recommended Posts

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dogo to dla mnie dziwne miejsce. Taki malutki kosmosik, gdzie każdy napisze co chce i jeszcze będzie udowadniał sobie i innym jaki jest wspaniały. Ale do rzeczy. O zasługach Szczecinka wie chyba całe dogo, wie także o jego dobrej sytuacji. I tutaj pojawia się pytanie, czy ta karma bardziej jest potrzebna schronisku w dobrej kondycji finansowej czy może takiemu które boryka się z trudnościami, ale bardzo chce pomagać zwierzętom? Drugą kwestią (ciekawszą) jest koalicja utworzona przez schronisko z Fundacją Bono. I tutaj znów pytanie. Po co karma ma trafić do Fundacji, szczególnie w tak dużej ilości, gdy ta Fundacja trzyma swoje psy (obecnie całe 4 sztuki) w hotelach (gdzie karma jest wliczona w koszty), a do DT trafiają nieliczne (jest jeszcze Mirabelka przebywająca na tzw. pobycie czasowym w schronisku w Szczecinku) Wspominania Mirabelka jest pod opieką F. Bono już prawie dwa lata, a dotychczas nawet nie szukała domu (to młoda sunia)... Posiłkując się stroną internetową, Fundacja przez 2,5 roku istnienia uratowała 27 psów (zakładka w Nowych Domach), w zakładce Pomagamy Przyjaciołom są jeszcze cztery psy. Dla uściślenia co najmniej kilka z psów z zakładki W Nowych Domach nie była pod opieką F. Bono, np Alvaro, Arctic, Mozzart...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tygielek']Dogo to dla mnie dziwne miejsce. Taki malutki kosmosik, gdzie każdy napisze co chce i jeszcze będzie udowadniał sobie i innym jaki jest wspaniały. Ale do rzeczy. O zasługach Szczecinka wie chyba całe dogo, wie także o jego dobrej sytuacji. I tutaj pojawia się pytanie, czy ta karma bardziej jest potrzebna schronisku w dobrej kondycji finansowej czy może takiemu które boryka się z trudnościami, ale bardzo chce pomagać zwierzętom? Drugą kwestią (ciekawszą) jest koalicja utworzona przez schronisko z Fundacją Bono. I tutaj znów pytanie. Po co karma ma trafić do Fundacji, szczególnie w tak dużej ilości, gdy ta Fundacja trzyma swoje psy (obecnie całe 4 sztuki) w hotelach (gdzie karma jest wliczona w koszty), a do DT trafiają nieliczne (jest jeszcze Mirabelka przebywająca na tzw. pobycie czasowym w schronisku w Szczecinku) Wspominania Mirabelka jest pod opieką F. Bono już prawie dwa lata, a dotychczas nawet nie szukała domu (to młoda sunia)... Posiłkując się stroną internetową, Fundacja przez 2,5 roku istnienia uratowała 27 psów (zakładka w Nowych Domach), w zakładce Pomagamy Przyjaciołom są jeszcze cztery psy. Dla uściślenia co najmniej kilka z psów z zakładki W Nowych Domach nie była pod opieką F. Bono, np Alvaro, Arctic, Mozzart...[/QUOTE]

Nie chcę usprawiedliwiać konkurencji, ale może po prostu strona nie jest na bieżąco aktualizowana? Posiłkowanie się stroną internetową przy ocenie adopcji jest mało miarodajne, bo mało kto ma czas na wyrównywanie informacji o psach z rzeczywistymi adopcjami.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#0000ff][SIZE=4]Na wspólnego kandydata w konkursie Krakvet w miesiącu styczniu 2013 forum dogomania wybrało:
[/SIZE][/COLOR]

[LIST]
[*][COLOR=#0000ff][SIZE=4][I]Schronisko w Szczecinku w koalicji z Fundacją Na Pomoc Podhalanom " Bono" - [/I]93 głosy - 66.43%[/SIZE][/COLOR]
[/LIST]
[COLOR=#0000ff][SIZE=4]
[/SIZE][/COLOR][COLOR=#0000ff][SIZE=4]Głosowało 140 osób!

Gratuluję![/SIZE][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy na nas głosowali.

Wiem,że prawdziwa walka zacznie się na KV ale bez wygranej na Dogo nigdy nie walczylibyśmy w KV.
Dobra kondycja finansowa, to rzecz względna......nadal spłacamy sukcesywnie naszych wetów , jeszcze za 2011, za zabiegi w ramach programu zapobiegania bezdomności zwierząt czyli za sterylizację i kastrację kotów wolno żyjących. Na opiekę mamy kwotę stałą, z przetargu i nie możemy jej przekroczyć. Na szczęście nasi weci, to pasjonaci..... i powie to każdy, kto miał z nimi kontakt.
Tak , jak napisałam, my nie potrzebujemy karmy bytowej..... mamy pod dostatkiem i jeszcze rozdajemy naszym mieszkańcom w potrzebie.
Nam jest potrzebna karma weterynaryjna i kocia.
Przy naszej ilości kotów w schronisku i kotów działkowych , miejskich, kocich gniazdach zawsze mamy jej za mało.

A jeśli chodzi o Bono,np. gdybym nie znalazła sponsora dla Mirabelki, jej wyżywienie u nas kosztowałoby ponad 600 zeta miesięcznie.
Muszę mieć dla niej zapas karmy też.
O wielu psach nie piszemy na Dogo, właśnie dlatego,żeby uniknąć później różnych wątpliwości.
szczególnie,jeśli chodzi o moje schronisko, jak się przekonałam panie z Dogo, które nigdy u nas nie były wiedzą lepiej....

Jeszcze raz wszystkim dziękuję.

[url]http://www.szczecinek-schronisko.com.pl/[/url]

Edited by mariamc
Link to comment
Share on other sites

ja również dziękuję za głosy - mam nadzieję, że na krakvecie również będziecie z nami :loveu:

cieszę się również, że dzięki temu tematowi więcej osób dowiedziało się o nas i tak wnikliwie policzyło nasze psy - to fakt, nie mamy doskonałych statystyk (choć nie takich jak w poście tygielka) , bo zdrowe i młode psy są u nas raczej rzadkością.

ps. [SIZE=1]Polskie piekiełko jednak ma się dobrze, ...żal ok 24 worków karmy na 2 lata dla podhalanów? :shake:[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mariamc']Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy na nas głosowali.

Wiem,że prawdziwa walka zacznie się na KV ale bez wygranej na Dogo nigdy nie walczylibyśmy w KV.
Dobra kondycja finansowa, to rzecz względna......nadal spłacamy sukcesywnie naszych wetów , jeszcze za 2011, za zabiegi w ramach programu zapobiegania bezdomności zwierząt czyli za sterylizację i kastrację kotów wolno żyjących. Na opiekę mamy kwotę stałą, z przetargu i nie możemy jej przekroczyć. Na szczęście nasi weci, to pasjonaci..... i powie to każdy, kto miał z nimi kontakt.
Tak , jak napisałam, my nie potrzebujemy karmy bytowej..... mamy pod dostatkiem i jeszcze rozdajemy naszym mieszkańcom w potrzebie.
Nam jest potrzebna karma weterynaryjna i kocia.
Przy naszej ilości kotów w schronisku i kotów działkowych , miejskich, kocich gniazdach zawsze mamy jej za mało.

A jeśli chodzi o Bono,np. gdybym nie znalazła sponsora dla Mirabelki, jej wyżywienie u nas kosztowałoby ponad 600 zeta miesięcznie.
Muszę mieć dla niej zapas karmy też.
O wielu psach nie piszemy na Dogo, właśnie dlatego,żeby uniknąć później różnych wątpliwości.
szczególnie,jeśli chodzi o moje schronisko, jak się przekonałam panie z Dogo, które nigdy u nas nie były wiedzą lepiej....

Jeszcze raz wszystkim dziękuję.

[URL]http://www.szczecinek-schronisko.com.pl/[/URL][/QUOTE]


Maria, uważam, ze jeśli ktoś ma wątpliwości, dobrze, ze tu pisze. Jak inaczej mamy podjąć decyzję? Jest okazja na wyjaśnienia i na pozbycie się tych wątpliwości, bądź, oczywiście, na ich utrwalenie. ale nie można zakładac, że każde pytania,czy wątpliwości, czy krytyka, jest kłótnią, jątrzeniem, czy konkurencją, czy jak to nazwać. Bezkrytyczne spojrzenie generuje afery z pseudo hotelikami itd.

na kv głosuję zgodnie z wyborem koalicyjnym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czoko'][SIZE=4]Zostało utworzone wydarzenie[SIZE=4]:[/SIZE] [URL]http://www.facebook.com/events/190742424405353[/URL]

Przypominam link do ankiety na Krakvet: [URL]http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?f=18&t=16166[/URL][/SIZE][/QUOTE]
[B]
Glosujcie na kandydata dogo !!!!!!!![/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ostatniaszansa']Oczywiście zagłosujemy i namówimy jak w przypadku Szydłowieckich Bezdomniaków naszych przyjaciół i znajomych . Gratulujemy Szczecinkowi :)[/QUOTE]

Bardzo dziekuje i na f.b jest juz wydarzenie, ja bede zapraszac krewnych i znajomych krolika :):)

[url]https://www.facebook.com/events/190742424405353/?ref=22[/url]

Link to comment
Share on other sites

my mamy taki banerek :
[URL="http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?f=18&t=16166"][IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-BCcXTDB_HlM/UPlywm3x6WI/AAAAAAAACAs/Aw9BQGdBHy4/s500/bannerbono.png[/IMG][/URL]
z Grubym i Mirabelką

dzięki understandme za jego stworzenie :p

Edited by akrim
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...