Jump to content
Dogomania

"Małolaty" dla mieszańców


Dioranne

Recommended Posts

Więc, jak pewnie niektórzy z DGM wiedzą mam 13 lat, a więc jestem osobą niepełnoletnią. Do domu żadnego mieszańca niestety nie mogę pod swoje skrzydła przygarnąć, nie jestem póki co gotowa na mixa. ;) Niedługo na 99% będę miała własne konto w banku, a więc za zgodą mamy będę mogła przelewać, pobierać etc. Większość moich znajomych takowe konta posiada, bo jest to jednak rodzaj wygody i w pewnym sensie niezależności od rodziców. Pomyślałam, że można, by to w dobry sposób wykorzystać. Od kilku dni podczytuję tematy biedaków, a ludzie, którzy się nimi opiekują, doprowadzają do normalnego stanu - często mają zadłużenia sięgające kilku tysięcy złotych, np. u weterynarza. Wiem są bazarki i inne takie. Ale zazwyczaj biorą w nich udział osoby pełnoletnie. Jednak tak, jak już mówiłam osoby niepełnoletnie coraz częściej mają własne pieniądze. Do czego chcę dojść? :razz:
Otóż myślałam od jakiegoś czasu o założeniu "czegoś", gdzie "małolaty" mogłyby odkładać określoną przez siebie kwotę na zwierzęta bezdomne, fundacje etc. Coś na wzór skarbonki dla kundelków, która działa na DGM.
Co o tym sądzicie? Bo mi osobiście coś takiego, by pasowało, ale chcę dowiedzieć się opinii innych. Przecież nie wszystkie pomysły, które wpadają do małoletniej główki muszą być OK. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Replies 479
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No to co małolaty?^^
Poznajemy siem?:P

Zaczynam:D

Na imię mi Martyna.Po nicku można wywnioskować ile mam lat.Pasjonuję się muzyką,zwierzętami i grafiką komputerową.
Mam własnego psa,który wabi sie Furby(czyt.Ferbi) i wkrótce zakupuję myszy(2 samice)
Pomagam w schronisku dla zwierząt jako wolontariusz;)

Chyba tyle:D

Link to comment
Share on other sites

O, ludzie w moim wieku :)
Mam na imię Julia, mam 14 lat (rocznikowo 15). Mam "goldenkę" Sonie i świnkę morską (aka wredną małpę :diabloti:) Nera : D Moją największą pasją są psy, oprócz tego interesuje się Irlandią, wilkami, czasem pstrykam zdjęcia i przede wszystkim duuużo czytam :lol:
Mani, jakiej muzyki słuchasz?

Link to comment
Share on other sites

Teoretycznie rock i alternatywa, w praktyce słucham wszystkiego ;) Moja przyjaciółki mają bardzo zróżnicowany gust i jak się podsłucha u nich kilka fajnych piosenek, to wychodzi dość, hm, cudaczna mieszanka ^ ^
W poprzednim poście zapomniałam o moich serialach :mad: Koooocham seriale :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goldies']Jak miło :multi:
Moje miłości to Nie z tego świata, Sherlock BBC i Glee : D
Moja koleżanka próbuje mnie namówić do oglądania Zaklinaczki duchów właśnie, bo uwielbia ten serial. Pewnie niedługo ulegnę :cool3:[/QUOTE]

Ja koleżanki wyśmiewałam,że to oglądają,a teraz sama nałogowo paczę:D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goldies']A swoją drogą to bardzoooo zazdroszczę wolontariatu. U mnie można dopiero od 18 roku życia :-(
Jak zakupisz myszaste to koniecznie pokaż! Moja przyjaciółka ma dwie, uwielbiam ich ogonki :loveu:[/QUOTE]

Pokażę na pewno!:)
U nas jest od 14 :D

Ja myślę nad imieniem dla myszek i totalny brak pomysłu.
Jedną chciałam nazwać Minnie(Mini- Myszka Mini),ale co z drugą?
Może jakieś sugestie?^^

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beardedo']Ja też Julia :p
Mam mix ON'ka adoptowanego , kota brytyjskiego i w wakacje będę mieć Bearded Collie :multi::loveu:

To co ? Za rok wszystkie jedziemy na obóz Przyjaciela Psa :razz:[/QUOTE]

Dawaj szczegóły!Może pojadę..Byle nie z moim zwierzem,bo on się strasznie zachowuje w towarzystwie innych zwierzów xd

Link to comment
Share on other sites

Mani :
Parę propozycji :cool3: : Cassie, Coffie, Neska, Lucy, Lilly, Luna, Yoko, Aria, Mania, Nadia, Bonnie, Lady.
Minnie to śliczne imię *.*

Beardedo :
Kota brytyjskiego? :mdleje:Zawsze chciałam mieć niebieskiego brytyjczyka :loveu: Można spytać skąd bierzesz szczeniora? Chłopak czy sunia? I jak będzie miał na imię :p?
O, zarzuć jakimiś szczegółami o tym obozie :cool3:?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goldies']A swoją drogą to bardzoooo zazdroszczę wolontariatu. U mnie można dopiero od 18 roku życia :-(
Jak zakupisz myszaste to koniecznie pokaż! Moja przyjaciółka ma dwie, uwielbiam ich ogonki :loveu:[/QUOTE]

Ja co prawda już nie "małolata", ale tylko coś dodam. Wolontariat u nas od 18 lat, ale można inaczej pomagać. Zorganizować akcje w szkole (możemy przyjść z psami), robić plakaty/ulotki, ogłaszać psy. Mogłabyś przyjść do schroniska, ale musiałby być z Tobą wolontariusz, który weźmie za Ciebie odpowiedzialność. No to znikam z wątku ;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goldies']Mani :
Parę propozycji :cool3: : Cassie, Coffie, Neska, Lucy, Lilly, Luna, Yoko, Aria, Mania, Nadia, Bonnie, Lady.
Minnie to śliczne imię *.*

Beardedo :
Kota brytyjskiego? :mdleje:Zawsze chciałam mieć niebieskiego brytyjczyka :loveu: Można spytać skąd bierzesz szczeniora? Chłopak czy sunia? I jak będzie miał na imię :p?
O, zarzuć jakimiś szczegółami o tym obozie :cool3:?[/QUOTE]

Szczegóły-Good Idea

Imiona-Super<3 Mini i Lilly będą chyba <3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Mani2000']Dawaj szczegóły!Może pojadę..Byle nie z moim zwierzem,bo on się strasznie zachowuje w towarzystwie innych zwierzów xd[/QUOTE]

Haha właśnie dlatego czekam na Beardeda bo mam identycznie :eviltong:
A wiem tylko tyle co było pokazane w gazecie "PP" :oops: ( ale mini szczególiki niżej :eviltong: )

Edited by Beardedo
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goldies']Mani :
Parę propozycji :cool3: : Cassie, Coffie, Neska, Lucy, Lilly, Luna, Yoko, Aria, Mania, Nadia, Bonnie, Lady.
Minnie to śliczne imię *.*

Beardedo :
Kota brytyjskiego? :mdleje:Zawsze chciałam mieć niebieskiego brytyjczyka :loveu: Można spytać skąd bierzesz szczeniora? Chłopak czy sunia? I jak będzie miał na imię :p?
O, zarzuć jakimiś szczegółami o tym obozie :cool3:?[/QUOTE]

TA DAM ! Nie niebieski ale colourpoint czekoladowy :multi: .
Biorę z czeskiej hodowli Emiel Regis - oczywiście piesek i będzie miał na imię Aston :loveu: ( na drugie Martin haha :laugh2_2: )
[url]http://www.emielregis.cz/[/url] (mama : Rose- Dol Blathanna Emiel Regis)
[url]http://bc.beardies.cz/index.php/nai-psi/kofik[/url] - tatuś :p

A co do obozu to wiem tylko tyle ( w gazecie pisało :eviltong: ) że się na forum pies.pl zgrali i właścicielka Niufa zorganizowała pobyt itd. no i PP był patronem obozu. A za rok ( i pewnie dwa) też to zorganizują - więc kto tam ma konto to zrobimy z niego detektywa :cool3:

Edited by Beardedo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...