Jump to content
Dogomania

Woda z cytryną


Mada:)

Recommended Posts

A ja polecam gnaty do obgryzania - zlikwidują nawet stary, zatwardziały kamień. Stosowałam kiedyś jakieś wynalazki typu pasty, żele i psie szczoteczki oraz nakładki na palec. Także wodę utlenioną. Psiaki były maksymalnie niezadowolone (choć oczywiście godziły się na to, nie miały wyboru...).

W końcu pańcia poszła po rozum do głowy i teraz piesi czyszczą sobie ząbki same - skutecznie i do tego przyjemnie :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Ale po co stosować wodę z cytryną jak jest tyle past dla psów. I są pewnie dużo lepsze i skuteczniej działają. A oprócz tego są w smakach które psy lubią np. szynki itp. Na pewno chętniej dadzą sobie czyścić zęby taką pastą niż kwaśną wodą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rokoko']Ale po co stosować wodę z cytryną jak jest tyle past dla psów. I są pewnie dużo lepsze i skuteczniej działają. A oprócz tego są w smakach które psy lubią np. szynki itp. Na pewno chętniej dadzą sobie czyścić zęby taką pastą niż kwaśną wodą.[/quote]
[COLOR=navy]Osobiście też tak uważam.[/COLOR]
[COLOR=navy][/COLOR]
[COLOR=navy] Jak to mówią, lepiej zapobiegać niż leczyć.;) [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Heh... dzięki Wam za wszelkie porady :D Dzisiaj biegnę do sklepu po jakąś wyśmienitą pastę i chyba sama jej wypróbuje <żart> Szczerze, to bardzo wątpię, żeby zasmakowała mojemu wybrednisiowi, ale nie zaszkodzi sprawdzić. Jeszcze raz thx ! A swoją drogą to nie wiedziałam, że wśród past dla psiaków jest większy wybór niż w pastach dla ludzi. Psiaczki rządzą !!! :cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Jako plan minimum (i wstępny etap przyzwyczajania psa do czyszczenia zębisk) polecam sposób najzwyklejszy:
owijam palec wskazujący gazikiem i wycieram zęby. Gazik jest na tyle szorstki że ściąga osad (niestety kamienia już nie), nie pozostawia kłaków jak wacik, nie stresuje psa jak nowy smak w pysku (pasta, soda, cytryna). Na początek jest wystarczające a gdy pies przyzwyczai się do zabiegów w pysku można pomyśleć o czymś jeszcze.
Zdziwicie się ile po takim zabiegu pozostaje paskudztwa na gaziku:oops:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Moj pies ma straszną tendencje do kamienia nazębnego, miał już raz usuwany i od tamtego czasu czyszczę mu zęby szczoteczką z pastą. Nie lubi szczoteczki strasznie, próbuje ją wypychać językiem itp. Może zaopatrzę sie w gazik w takim razie, napewno to daje też większe wyczucie niż grzebanie szczoteczką.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta1982']wedlug mnie najlepszym sposobem na czyszczenie zebow psa jest kupno specjalnej kostki czyszczacej. Pies ja gryzie i w ten sposob czysci sobie zeby[/QUOTE]
według mnie bardzo dobre są kostki DENTARASK PEDEEGRE. Ale dobre sa też suszone wołowe penisy. może organ niezbyt ciekawy ale super twardy i psy maja zabawę na kilka dni:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='devilmargo']według mnie bardzo dobre są kostki DENTARASK PEDEEGRE. Ale dobre sa też suszone wołowe penisy. może organ niezbyt ciekawy ale super twardy i psy maja zabawę na kilka dni:lol:[/quote]
ehh tylko ze jak sie ma psa łakomczucha co by wszystko zjadł to potem trzeba zabrać i schowac... ale potwierdzam- śmierdziuchy doskonale czyszczą psie zęby :evil_lol:

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

taaaa:cool3:mój ojciec często kupue mojemu Qndzioi penisa:diabloti:tnie go piłą(!:diabloti:)bo inaczej ni dy rydy po prostu,na mniejsze kawałki i pies się dobrze bawi:cool3:no i faktycznie mato pożytek dla zdrowia dziąseł i żebów:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...