Jump to content
Dogomania

Piesek ze schroniska szczeka na ludzi


Doliś

Recommended Posts

Witam,
26 grudnia - czyli stosunkowo niedawno stałam się szczęśliwą posiadaczką pieska imieniem Doliś. Doliś jest pięknym adoptowanym psiakiem ze schroniska psitulmnie w Zabrzu. Psiak jest młody, ma około roczku i jest wykastrowany. Ostatnio zauważyłam że gdy idziemy np. na spacer to strasznie się ekscytuje i chce skakać na każdego człowieka żeby się "przywitać" no ale wiadomo różni ludzie różnie reagują i wolałabym żeby Doliś ich ignorował tylko nie wiem jak skupić jego uwagę na sobie. Drugim problemem jest to że gdy spuszczę go w parku (mimo krótkiego pobytu u nas już nauczył się przychodzić kiedy go wołam) a idzie ktoś to piesek zaczyna na tę osobę szczekać z daleka ale przy tym się nie jeży ani nic tylko szczeka a ja w takiej sytuacji zapinam go na smycz bo nie wiem co on zrobi. Jak myślicie co zrobić w takiej sytuacji tzn. jak skupić jego uwagę i co zrobić żeby tak nie szczekał ??
Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam,
Postanowiłam też się tu dopisać, ponieważ mam taki sam problem. Moja adoptowana psina szczeka na każdego, nieważne czy obcy, czy dobrze znana osoba. Tylko dodatkowo jej szczekanie brzmi niestety dość groźnie,więc ludzie się jej boją. A Puszka jest małą psiną, wet.ocenia jej wiek na ok.3-4 lata. U nas od pół roku.
Może jednak jest ktoś, kto coś wie w temacie i mógłby spróbować nam pomóc...?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='RudyKas']Witam,
Postanowiłam też się tu dopisać, ponieważ mam taki sam problem. Moja adoptowana psina szczeka na każdego, nieważne czy obcy, czy dobrze znana osoba. Tylko dodatkowo jej szczekanie brzmi niestety dość groźnie,więc ludzie się jej boją. A Puszka jest małą psiną, wet.ocenia jej wiek na ok.3-4 lata. U nas od pół roku.
Może jednak jest ktoś, kto coś wie w temacie i mógłby spróbować nam pomóc...?[/QUOTE]



Na ogół (ale nie zawsze! najlepiej gdyby ocenił to szkoleniowiec) szczekanie wynika z psiego lęku- sposób radzenia sobie z tym problemem był już nie raz opisywany, zwłaszcza w dziale agresja (zwłaszcza tematy z agresją lękową). Poszukajcie trochę ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...