Jump to content
Dogomania

Mam Akite


grzes_d

Recommended Posts

[quote name='Bagira']Widzę że sie kompletnie nie rozumiemy. Pisałam wyraźnie ze ona gania za zwierzakami tak jak za psem w zabawie a nie poluje. Te sarny szybciej spierniczają przed człowiekiem jak przed psami , których jest tam więcej jak tych saren ( dzików tu nie ma ). Wścieklizna w UK nie występuje więc nikogo i od nikogo się nie zarazi.
Akitę czy nie , żadnego psa nigdy się nie pozna od podszewki. Z czasów jak jeszcze szkoliłam psy obronne pamiętam, jak pies potrafi nieoczekiwanie zaskoczyć dlatego żadnemu w 100% nie ufam. Pies ma ufać i podporządkować się mi, nie ja jemu bo inaczej faktycznie pójdzie w długą jak tylko stwierdzi że ma na to ochotę inaczej trzyma się watahy.
Tak jak pisałam, nie ma opcji żebym skazywała psa na smycz lub zabawę tylko i wyłącznie na ogrodzie a takie cos by ja czekało gdybym miała ja puszczac tylko na zamkniętym terenie gdyż jedyny zamknięty teren to cmentarz...
Co zaś do odpowiedzialności, to możemy podyskutować kiedy w Pl właściciele zaczną ubezpieczać swoje psy.[/QUOTE]

[FONT=Tahoma]No właśnie kompletnie się nie rozumiemy.
- akita nie gania dla zabawy zwierzyny ona trenuje polowanie, nawet bawiąc się z innym psem to też trenuje (świadomie bądź nie) swoje instynkty,[/FONT]
[FONT=Tahoma]- wścieklizna w UK występuje tak jak i w całej Europie, tylko że nagłaśnia się tylko przypadki pogryzień ludzi przez zwierzęta "wściekle" lub gdy przypadków odnalezienia chorych zwierząt jest kilka,[/FONT]
[FONT=Tahoma]- nie masz co porównywać akity i psów obronnych, to zupełnie inna psychika i tok rozumowania psa (ja miałam wcześniej w domu owczarki niemieckie i owczarkopodobne - więc mam porównanie), akita jest psem bardziej niezależnym, i lubi podejmować sama decyzje - z tego trzeba sobie zdawać sprawę,[/FONT]
[FONT=Tahoma]- Twoja akita to jeszcze dziecko poczekaj aż dorośnie, już wielu się przekonało o tym że wierna, wyszkolona akitka może zrobić coś nieoczekiwanego.[/FONT]
[FONT=Tahoma][/FONT]
[FONT=Tahoma]A ostatnie zdanie to nie bardzo rozumiem. Co ma ubezpieczenie do odpowiedzialności? Ubezpieczenie psa nie załatwi zdrowego rozsądku i nie rozwiąże problemów. To Ty masz pilnować swojego psa, żeby nie narobił szkód (np: w lesie) i nie zrobił krzywdy człowiekowi - a nie ubezpieczenie. Nie zwalnia Cię ono właśnie z odpowiedzialności, jest tylko narzędziem do wykorzystania w razie "wypadku". A najważniejsze jest zapobiegać tym "wypadkom".[/FONT]
[FONT=Tahoma][/FONT]
[FONT=Tahoma]Pzdr[/FONT]
[FONT=Tahoma][/FONT]
[FONT=Tahoma][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy Akit Amerykańskich!
Moja Musa ma obecnie 2 lata 4 miesiące i jest długowłosa. Jest typową akitką, futrzasty leniuch, ale z pazurem ;) Jeszcze nigdy nie spotkaliśmy żadnej akity amerykańskiej na spacerze, nasz rewir to Las Kabacki. Piszę do Was, żeby się dowiedzieć czy i ile Akit mieszka w Warszawie. Moja "królewna" jest bardzo przyjacielska i chętnie byśmy się wybrali na spacer z inna przyjazną Akitą.


[IMG]http://i51.tinypic.com/6prhgy.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...