Jump to content
Dogomania

Jak rozpoznać czy szczeniak wyrośnie na dużego psa??


Recommended Posts

[quote name='Emila'][URL]http://img241.imageshack.us/img241/9572/savana7cn6.jpg[/URL]
A jak myslicie jaka ona bedzie tu ma 3- 3,5miesiaca[/quote]

Na moje oko to będzie taka jak owczarek niemiecki.

[quote]Zalezy jaka rasa jak rodzice wygladaja jakie maja lapy,ogon uszy...[/quote]

:razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

A co do tego malucha - skoro matka była bokserką to na pewno pokrył ją pies tej samej wielkości lub większy. Stąd wniosek, że pies będzie wielkości zbliżonej do rodziców.

Link to comment
Share on other sites

Weterynarze niekoniecznie muszą umieć oceniać docelową wielkość szczeniaka.

Jeżeli matka to bokserka "normalnych" wymiarów po rodziacach "normalnych" wymiarów, a ojciec jest większy niż bokser, po rodzicach i dziadkach podobnych rozmiarów, to wg mnie szczeniak wyrośnie na psa minimum gabarytów boksera.

Czy zastanawiasz się nad wzięciem tego malucha? ;) Myślę, że warto porozmawiać z właścicielami suki nad sterylizacją, skoro nie potrafią jej upilnować podczas cieczki...

[quote name='Chefrenek']A co do tego malucha - skoro matka była bokserką to na pewno pokrył ją pies tej samej wielkości lub większy.[/quote]
Niekoniecznie! Suki w cieczce, gdy mają "chcicę", robią najróżniejsze sztuczki, by ułatwić nawet małemu samczykowi wspięcie się na siebie, a małe smaczyki bywają bardzo pomysłowe. Widziałam takie przypadki i owoce ich zbliżeń.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agacia0504']Mniej wiecej szczeniak bedzie wygladal jak mama ....[/quote]

A jeszcze kilka postów wyżej pisałaś, że to zależy od obojga rodziców. Nie obrax się, ale w niektórych wątkach mam wrażenie jakbyś nabijała sobie posty. (to tylko moje myśli, wiec przepraszam jeśli się mylę)

A to nie jest tak, że szczeniak będzie wyglądał jak matka, bo przecież dziedziczy cechy po rodzicach. Często szczeniaki nie są podobne ani do ojca ani do matki.

Link to comment
Share on other sites

Guest aneta_w

[quote name='Paulinka18']
A to nie jest tak, że szczeniak będzie wyglądał jak matka, bo przecież dziedziczy cechy po rodzicach. Często szczeniaki nie są podobne ani do ojca ani do matki.[/quote]

[B][COLOR=Green]Też racja.
Ja wiem że wielkość szczeniaka ocenia się po łapkach, wadze, rodzicach.

A pieski rasowe to wiadomo na jakie wyrosną :)
[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulinka18']A to nie jest tak, że szczeniak będzie wyglądał jak matka, bo przecież dziedziczy cechy po rodzicach. Często szczeniaki nie są podobne ani do ojca ani do matki.[/quote]
W przypadku psów rasowych, wyrównanych w typie, jeśli szczeniak wyrośnie na psa mieszczącego się w ramach wzroca, to suczka prawdopodobnie będzie wyglądała, jak matka (mam tu na myśli wielkość, bo o to pyta założycielka tematu), a piesek jak ojciec.

A w przypadku, gdy domieszał się "gen kundla" (nawet w poprzednich pokoleniach - nigdy przecież nie wiadomo, kiedy to wyjdzie w fenotypie - nie mówiąc już o mieszaniu dwóch miksów), podpisuję się pod Twoją wypowiedzią ;)

Tu konkretnie ojciec był kundlem, o którym wiemy tylko, że "dużym", natomiast matka wygląda, jak bokser, ale zakładam, że to suka w typie, a nie rasowa, co oznacza, że wzrostem może sporo odbiegać od wzorca (w dół, lub w górę), a także mogli od wzorca odbiegać jej przodkowie, po których szczeniak dostał część genów.

Link to comment
Share on other sites

Guest aneta_w

[quote name='Femme Fatale']Po uszach i po ogonie :cool3:

Zalezy od długości :loveu:[/quote]

[COLOR=Green][B]Po ogonie?[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Zapytam jeszcze o inna sunie na tym zdjeciu ma ok 3-4 miesiecy nie wiem ile wazy i jacy sa jej rodzice jest w schronisku
[url]http://img250.imageshack.us/img250/3679/r5xg3.jpg[/url]
[url]http://img131.imageshack.us/img131/6453/r2oi2.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

Hmm jeśli naprawde ma 3-4 miesiące to wydaje się, że będzie duża bo o ile dobrze zauważyłam na zdjęciu sięga przed kolana tak?

Dla porównania np owczarek podhalański w wieku 3 miesięcy
[URL]http://img476.imageshack.us/img476/4375/imgp69024gh.jpg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

czesc wam tutaj zdjecie mojego psiaka...mial prawie pol roku jak to zdjecie bylo robione,,,wazy 30 kilo jak mysliscie jaki on bedzie i z czym on jest zmieszany...mi sie wydaje ze troche labka z wliczurkiem a wy jak?
[URL]http://img90.imageshack.us/img90/8321/img0385hs4.jpg[/URL]

dzieki za odpowiedzi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ziza24']czesc wam tutaj zdjecie mojego psiaka...mial prawie pol roku jak to zdjecie bylo robione,,,wazy 30 kilo jak mysliscie jaki on bedzie i z czym on jest zmieszany...mi sie wydaje ze troche labka z wliczurkiem a wy jak?
[URL]http://img90.imageshack.us/img90/8321/img0385hs4.jpg[/URL]

dzieki za odpowiedzi[/quote]

Będzie mniej więcej taki jak jest. Na moje oko to onek + bliżej nieokreślony.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aneta_w'][COLOR=Green][B]Po ogonie?[/B][/COLOR][/quote]

[I][B]No jasne, że tak :lol: :lol: :lol:

Jeśli ogon jest długi znaczy, że pies będzie wysoki ponieważ, zależy od rasy. Ja ma doga kiedy była mała miała bardzo długi ogon i uszy, wtedy jej hodowczyni powiedziała, że będzie bardzo wysoka. No i tak jest, mamy 86 centymetrową sunię. To dużo jak na suczkę doga. Mają one około 75-80 cm. ;)
[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

Femme Fatale, mały pies może mieć nieproporcjonalnie duże uszy (nietoperek), a duży może mieć dziwnie krótki ogon. Nie wiem, bo się nie znam - może u dogów niemieckich rozpoznaje się przyszły wzrost szczeniaka po uszach i ogonie, ale w przypadku kundelka to zupełnie nieprzydatne kryterium ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Femme Fatale'][I][B]No jasne, że tak :lol: :lol: :lol:

Jeśli ogon jest długi znaczy, że pies będzie wysoki ponieważ, zależy od rasy. Ja ma doga kiedy była mała miała bardzo długi ogon i uszy, wtedy jej hodowczyni powiedziała, że będzie bardzo wysoka. No i tak jest, mamy 86 centymetrową sunię. To dużo jak na suczkę doga. Mają one około 75-80 cm. ;)
[/B][/I][/quote]

[quote name='Greven']Femme Fatale, mały pies może mieć nieproporcjonalnie duże uszy (nietoperek), a duży może mieć dziwnie krótki ogon. Nie wiem, bo się nie znam - może u dogów niemieckich rozpoznaje się przyszły wzrost szczeniaka po uszach i ogonie, ale w przypadku kundelka to zupełnie nieprzydatne kryterium ;)[/quote]
ahahahhhahahah NO LITOŚCI !! rozpoznawać wielkość psa po ogonie i uszach ? :evil_lol::evil_lol::evil_lol: ahahhahahhahah

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ziza24']czesc wam tutaj zdjecie mojego psiaka...mial prawie pol roku jak to zdjecie bylo robione,,,wazy 30 kilo jak mysliscie jaki on bedzie i z czym on jest zmieszany...mi sie wydaje ze troche labka z wliczurkiem a wy jak?
[URL]http://img90.imageshack.us/img90/8321/img0385hs4.jpg[/URL]

dzieki za odpowiedzi[/quote]

podrosnie niewiele ale nabierze masy ;)

owczarek niemiaecki napewno, ale lebek chyba jednak nie ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...