Jump to content
Dogomania

Jak rozpoznać czy szczeniak wyrośnie na dużego psa??


Recommended Posts

[quote name='smallpati']Jakby tak na to patrzec to rodowodowye suki tez trzeba wszytskie sterilizowac zeby nie mialy zadnej choroby[/quote]

Rodowodowe suki powyżej 8 lat ( czyli wieku powyżej, którego ZK nie zezwala na krycie suki) są przez odpowiedzialnych właścicieli sterylizowane!:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fantka']Rodowodowe suki powyżej 8 lat ( czyli wieku powyżej, którego ZK nie zezwala na krycie suki) są przez odpowiedzialnych właścicieli sterylizowane!:p[/QUOTE]

Moze to cie rowniez zdziwie, ze jednak cos wiem (albo moze dla ciebie udacwaj) ale wiem ze do 8 lat moga byc kryte! Co nie oznacza ze wczesniej nie moga sie nabawic chorob

Link to comment
Share on other sites

[quote name='smallpati']Moze to cie rowniez zdziwie, ze jednak cos wiem (albo moze dla ciebie udacwaj) ale wiem ze do 8 lat moga byc kryte! Co nie oznacza ze wczesniej nie moga sie nabawic chorob[/quote]

Rodowodowe, a raczej powinnam napisać - hodowlane suki służą przetrwaniu i udoskonalaniu rasy. Trudno więc, aby nie rodziły szczeniąt.:p Rodowodowe, niehodowlane suki należy sterylizować. Jeśli nie widzisz różnicy między swoją sunią a suczką hodowlaną to bardzo Ci współczuję.:shake:
A jeszcze bardziej Twojej suni.:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fantka']Rodowodowe, a raczej powinnam napisać - hodowlane suki służą przetrwaniu i udoskonalaniu rasy. Trudno więc, aby nie rodziły szczeniąt.:p Rodowodowe, niehodowlane suki należy sterylizować. Jeśli nie widzisz różnicy między swoją sunią a suczką hodowlaną to bardzo Ci współczuję.:shake:
A jeszcze bardziej Twojej suni.:eviltong:[/QUOTE]
Alez oczywiscie ze nie rozumie! Nie wiem co to rodowod i nie widze roznicy miedzy psem rasowym a kundlem, bo to jedno i to samo!!!

Ty bzdury piszesz!Twierdzisz ze psy hodowlane sa rozmazane do podtrzymania gatunku i dobra zgadzam sie, ale napewno sie nie zgodze ze psy hodowlane nie choruja! Bo chyba to mialas na mysli piszac do wczesniejszego mojego postu!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='smallpati']Alez oczywiscie ze nie rozumie! Nie wiem co to rodowod i nie widze roznicy miedzy psem rasowym a kundlem, bo to jedno i to samo!!!

Ty bzdury piszesz!Twierdzisz ze psy hodowlane sa rozmazane do podtrzymania gatunku i dobra zgadzam sie, ale napewno sie nie zgodze ze psy hodowlane nie choruja! Bo chyba to mialas na mysli piszac do wczesniejszego mojego postu![/quote]

Droga Smallpati!!!:diabloti:
Nie piszę bzdur, tylko odpowiadam na Twojego posta.:cool3:

[QUOTE]Jakby tak na to patrzec to rodowodowye suki tez trzeba wszytskie sterilizowac zeby nie mialy zadnej choroby[/QUOTE]

A wracając do tematu, to owszem, chorują. Ale odpowiedzialny właściciel po zauważeniu objawów w/w chorób nie powinien jej więcej rozmnażać, a leczyć. Ze sterylizacją włącznie.
I bardzo Cię proszę nie nadinpretuj moich wypowiedzi. :eviltong:
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BORA']Cóż za porównanie :-D:-D:-D
A co dogomaniak to ma uważać na to co mówi jak ktoś go wkurza?

Ooo i właśnie dlatego pisałam, że Blow bzdury pisze ;) Dobrze napisane puli :lol: Musiał ktoś mądrzejszy napisać, bo mi coś świtało, ale nie wiedziałam dokładnie ;)[/QUOTE]
tak więc ja jestem głupia tak??:)

Link to comment
Share on other sites

Boże, co za tragiczny wątek.
"Ja jestem głupia, nie ty jesteś głupi. Nieprawda bo ty! A ty jesteś debilką. Wcale nie!"

Kojarzy mi się to z kłótnią bandy przedszkolaków, a nie posądzam nikogo o taki przedział wiekowy... Uspokujcie się już. Sama się raz uniosłam i szczerze mówiąc, szkoda było moich nerwów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Oj smallpati gdziekolwiek nie zajrzę tam twoja wypowiedź:shake: Pisz mniej a sensowniej - ilość nie zawsze idzie w parze z jakością.:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:[/QUOTE]
Oj ja nie na kazdym watku sie kloce!Pisze tyle ile uwazam za sluszne, zreszta tu nie da sie pisac tak zeby wszyscy byli zadowoleni :D Ja nie pisze tyle po to zeby sobie posty nabic, bo taka zabawa mnie nie bawi :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='smallpati']jest mase innych rzeczy ktore moga zapobiec zeby nie miala szczeniakow!! A o sterylizacji nie ma mowy![/quote]

Chyba sobie nawet nie wyobrazasz ile plusow ma sterylka (pomijajac kwestie potomstwa) :roll: w jaki koszmar moze sie zamienic kazda cieczka (owszem moze, nie musi) - u nas były nieprzespane noce, bo sucz kreciła sie niespokojna po domu, wiła gniazdo, kazda zabawke traktowała jak potencjalne dziecko, o spacerach nie było prawie mowy - na krotko odwracały jej uwage a ja musiałam non stop odganiac psy :shake:
Poza tym to całe faszerowanie jej lekami - myslisz ze i to nie ma skutkow ubocznych?
Nie odbija sie na zdrowiu psa? Po kilku latach zdecydowalismy sie na sterylke (a było to dobrych kilka lat temu jak jeszcze o dogo nie słyszałam :evil_lol: ) i sucz dostała ropomacicza :-( operacja została wykonana w ostatniej chwili i dzieki bogu wszystko skonczyło sie dobrze :cool3:
Ciekawa jestem czy w podobnej sytuacji tez bys sie tak zapierała rekami i nogami przed sterylka? Tez bys mowiła "nie ma mowy?"!
Nie zycze Tobie takich przejsc, ale prawda jest taka ze nie znamy dnia ani godziny :roll:
Moja mama ma teraz suczke, chyba w podobnym wieku jak Twoja - juz po sterylce i wierz mi, ani ten pies ani poprzedni jakos nie rozpaczały nad utratą "kobiecości" :evil_lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nasza pierwsza sucz miała - po sterylce poszło jej troche w boczki ale zmieniliśmy karme i po paru miesiacach wrociła do wagi, w kazdym razie dosc szybko :cool3: Druga nie przybrała chyba nic na wadze, w kazdym razie dalej z niej chudzielec i nic sie nie zmieniło w tej kwestii po sterylce ;)

Link to comment
Share on other sites

Czytałam gdzies, ze po sterylce jest nieco zmniejszone zapotrzebowanie na pokarm, bo organizm nie marnuje energii na przygotowanie do rozrodu czy cos w tym stylu, wiec wystarczy troche zmniejszyc porcje zywieniowe albo przejsc na pokarm typu light - to tyle co pamietam w tej kwestii mam nadzieje ze nic nie pokreciłam:oops:

Link to comment
Share on other sites

No własnie bardzo mnie to interesuje - zawsze słyszałam, ze tycie jest spowodowane zachwianą rownowaga hormonalna a teraz coraz czesciej czytam ze to niby juz mit :roll:
Ze przez jakies poł roku trzeba tylko nieco zmniejszyc porcje zywieniowe, ze nie tyje sie z powietrza, za mało ruchu i takie tam - człowiek moze zgłupiec :lol:
Przyznaje bez bicia ze juz nic nie wiem :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Jak duzym psem może byc Kropka? Tak mniej więcej wielkości wyżla węgierskiego i dalmatynczyka czy większa?
[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img263.imageshack.us/img263/3607/tnp1010028jw6.jpg[/IMG][/URL]

Obecnie ma troche ponad 4 miesiące.

Link to comment
Share on other sites

jak dla mnie jest w tym momencie już zbyt wydłużona żeby urosła jakaś superduża:)myslę,że nie powinna być aż taka duża:D nie wiem czy dobije nawet do dalmatyńczyka...wątpię...jest zbyt delikatnej budowy:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='fantka'] Rodowodowe, niehodowlane suki należy sterylizować.[/quote]
A to niby czemu? Jeżeli suka w wieku 3/4 lat nie ma hodowlanki, to chyba ma jeszcze czas ją zrobić? Ja mam zamiar mieć rodowodową suke i nie zamierzam jej kastrować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Inez']Jak duzym psem może byc Kropka? Tak mniej więcej wielkości wyżla węgierskiego i dalmatynczyka czy większa?
[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img263.imageshack.us/img263/3607/tnp1010028jw6.jpg[/IMG][/URL]

Obecnie ma troche ponad 4 miesiące.[/quote]

Jak dla mnie góra do kolana;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...