Jump to content
Dogomania

Jak rozpoznać czy szczeniak wyrośnie na dużego psa??


Recommended Posts

[quote name='Nerul']A to przy kazdym miocie takich psiaków są jakies "inne" które mają problemy z psychiką a raczej z jakimis bojaźliwosciami itd? (tylko pytam bo widac ze raczej ten temat sie rozwinął)[/quote]

Zazwyczaj ni mozna nigdy okreslic jaki charakter bedzie mial mlodu kundelek, ale przeciez jest wiele cudownych kundlekow i maja wspaniałą psychike, niestety zdazaja sie i te niezrownowazone..ale nawet w hodowlach takie okazy bywają:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Ciekawe czy rodzice byli przedstawicielami rasy? Widziałaś ich chociaż?[/QUOTE]

widzialam mame przy szczeniakach, ojca nie ale ta baba mowila pozniej ze to york, chyba 2 raz nie klamala :D:D a po za tym to inni hodowcy i yorkow i shih-tzu potwierdzili ze to taka mieszanka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rybka_39']Ale to nie ma sensu, jedyny dowod to rodowod..w moim mniemaniu[/QUOTE]
w moim jest dowod to tez podpisana umowa przez 2 wlascicieli :) bo tak jest u psow nie rasowych, bo glupio by bylo zeby ktos kto placi np z yorka 1000zl bez rodowodu zostal oszukany i nic z tego nie mial, takie przypadki tez sie zdarzaja, wiec takie zabezpieczenie to jest jednak lepsze niz nic :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='smallpati']widzialam mame przy szczeniakach, ojca nie ale ta baba mowila pozniej ze to york, chyba 2 raz nie klamala :D:D a po za tym to inni hodowcy i yorkow i shih-tzu potwierdzili ze to taka mieszanka[/QUOTE]

Mogła okłamać Cię tysiąc razy, chciała tylko sprzedać psa. Nie wiesz wcale czy kundla czy mieszańca (chociaż ja tego nie oddzielam), bo nie wiesz kim był ojciec. Żaden hodowca, znawca Ci nie da 100% pewności kto pokrył suke tej babki. Ty też nie wiesz jak bardzo yorkiem była matka szczeniąt, zapewne też była bez rodowdu, gdyby to był jakiś niesamowicie przypadkowy, nieszczęsny mieszany miot rodowodowej suki, to napewno hodowca by ich nie sprzadawał tylko szukał dobrych domów.

Czy ty w ogóle widzisz coś złego w kupowaniu kundli? Rozumiem, że to był prezent, rozumiem, że kochasz swojego psa. Ale czy następnym razem adoptowałabyś psa ze schroniska albo kupiła psa z rodowodem?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='smallpati']przeciez nikt nie powiedzial ze kundel jest gorszy od mieszanca!! dla mnie to jakby 2 osobne rasy (w dosc szerokim pojeciu) ale nic nie jest gorsze a nic lepsze, mnie tylko drazni jak sie myli co jest co i tylko to![/quote]

:roflt: :roflt: :roflt: Może ja jakaś nienormalna jestem ale dla mnie kundel i mieszaniec to ta sama extra rasa :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='smallpati']Wiem ze i kundel i mieszaniec zalicza sie do jednej grupy NIE RASOWYCH psow, ale jednak nie lubie jak sie te 2 grupy miesza, bo z kundla nigdy nie wiadomo co wyrosnie i z jakim charakterem, a po mieszacach jednak mozna sie czegos jednak spodziewac :D i jakby nie patrzac na rodowod to sa rozne rasy psow np. yorki, dobermany, cocery, kundle i mieszance :D[/quote]
O czym ty w ogóle mówisz :-o :roll:
Na moje oko masz kundla i koniec. Gdybym szła ulicą i bym go zobaczyła to tak właśnie bym pomyślała.
Z kundla nie wiadomo co wyrośnie, ale z twojego też nie było wiadomo. Nie ma rodowodu, nie wiadomo kim byli rodzice...ojca pewnie nie widziałaś, a szczeniaki można "podrzucić" matce :diabloti:

A masz jej zdjęcie jak miała 8 tygodni, albo zrobione od razu po zakupie? Chciałabym zobaczyć jak wyglądała.

[quote name='smallpati']bo glupio by bylo zeby ktos kto placi np z yorka 1000zl bez rodowodu zostal oszukany i nic z tego nie mial, takie przypadki tez sie zdarzaja, wiec takie zabezpieczenie to jest jednak lepsze niz nic :D[/quote]
No cóż...właśnie dlatego takich psów się nie powinno kupować....Nie byłabym taka głupia - kupować psa bez rodowodu za 1000 :crazyeye: Ludzie, którzy kupują takie psy są przekonani, że to super rasowe i nawet nie pomyślą, że może z nich nie wyrosnąć yorczek :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Eriu']Iza, też tak myślałam, że to te same pojęcia. Jak widać człowiek się całe życie uczy...[/quote]

A no widać tak. Ciekawe co nam ma jeszcze Smallpati nowego do powiedzenia?

Można spekulować..

Link to comment
Share on other sites

Ważne żeby Smallpati powiedziała, że nigdy więcej nie zapłaci za psa bez rodowodu. Żeby tak powiedziała i żeby naprawde tak myślała. Bo to nie ludzie tacy jak 3/4 dogomanii kupują kundle, to właśnie tacy ludzie jak Smallpati nie zdający sobie sprawy z powagi sytuacji. Ważne teraz nie jest to żeby podśmiewać się z jej teorii na temat mieszańców, ale żeby przetłumaczyć jej wszystko tak, aby dotarło i zmieniło jej pogląd na ten temat.

Link to comment
Share on other sites

Nastepnym razem kupilambym psa rasoweg :D bo lubie rasowe!! A nie dlatego zeby wam zrobic teraz przyjemnosc heeh i bedzie to golden :D a dlatego tez rasowy bo bym bala sie dysplazji, gdyby byl z niepewnego zrodla!A po za tym nie chce 2 raz miec takiiej niespodzianki jak z Moli hehe chociaz to byla mila niespodzianka :P

P.S ktos tam chcial zdjecie Moli jak byla mala, teraz nie mam czasu ale pozniej chetnie wam posle

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nerul']Ja ci mówie- duzo sie jeszcze moze zmienic co do Goldena... wiesz mi nieraz wszystko sie zmienia w sekunde, ale planowanie jest fajne... znam to z wlasnego przykłądu :D Pozatym co ty pod słowem rasowy kojarzysz? Rodowodowy? Miejmy nadzieje ze tak ;)[/QUOTE]

Mi sie plany co do goldena nie zmieniaja, bo zawsze chcialam ta rase, ale ze wzg. na male mieszkanie w bloku nie moge sobie na niego pozwolic, bo szkoda psa zeby sie meczyl w 2 pokojowym mieszkaniu, ale kiedys napewno!!!

Mozecie sobie myslec ze jestem skonczona kretynka, zreszta mnie to jakos nie obchodzi!I doploki gadacie o mnie a nie o moich psach wszystko mi jedno!
wiem co to rasowy pies!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nerul']Bora o które rasowy chodzi ci z rodowodem?[/quote]
Rasowy=rodowodowy, a "rasowy" to bez rodowodu :razz:

[quote name='smallpati']I doploki gadacie o mnie a nie o moich psach wszystko mi jedno!
wiem co to rasowy pies![/quote]
Raczej nikt nie powie nic złego o twoich psach, bo to nie psów wina :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BORA']

Raczej nikt nie powie nic złego o twoich psach, bo to nie psów wina :cool1:[/QUOTE]

Nie mowie ze ich wina ze maja mnie za pania! Mowie tylko ze dopoki gadacie sobie o mnie a nie o moich psach (bo byly nie mile komentarze skierowane w ich storne, ale nie bede zaczynac od nowa) mozecie sobie mowic co chcecie, bo mnie to nie rusza!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...