Jump to content
Dogomania

piesek czy suczka, co bardziej polecacie? :)


weronika s

Recommended Posts

  • 1 month later...

[quote name='weronika s']Kochani, mamy dylemat, piesek czy suczka, znamy ogólne różnice, ale byc może wazne są praktyczne Wasze doświadczenia, będziemy wdzięczni za rady.[/QUOTE]


---Suczka jest latwiejsza w wychowaniu,jest posluszniejsza,w czasie rui u suczki moze byc maly balagan,ale na ogol one same liza sie jak koty i czyszcza tak,ze mozna niezauwazyc ze suczka jest w rui.a pies na wiosne to koszmar,jedynie kastracja pomaga,ale ja nie jestem milosnikiem kaleczenia zwierzat.. :shake: mam nadzieje ze pomoglam..;) a jezeli moge spytac z jakiej hodowli panstwo "adoptuja" Whippeta?bo ja nie moge znalezc dobrej hodowli,jedynie Whiteheads..;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='patula013']bo ja nie moge znalezc dobrej hodowli,jedynie Whiteheads..;)[/QUOTE]

hmm, czy zdajesz sobie sprawę, że takimi tekstami sprawiasz "przykrość" innym hodowcom?
tak się składa, że również jestem hodowcą, następnym razem zastanów się co piszesz ;)

Link to comment
Share on other sites

Znam dwa whippety, samce, które nie reagują na cieczkę tak jak było to opisane wyżej. Nie wiem, widocznie jakieś "dziwadła" się trafiły. Mojego czasami suka z cieczką rozprasza na agility, bo trzeba obwąchać dokładnie wszystko ;). Nie uważam, że suka jest łatwiejsza do ogarnięcia. Akurat u whippetów obie płci są do siebie podobne z charakteru i pod względem szkolenia. Pomijając już to, że kastracja to nie jest "kaleczenie" zwierząt... Dziwię się, że jeszcze istnieją takie przekonania :).

Jest wiele dobrych hodowli, nie ma co się upierać tylko przy Whiteheads. Pierwszy lepszy przykład z brzegu: Lazarus. Zależy czego oczekujemy od szczeniaka i hodowcy... Straszne generalizowanie. Tak jakby Whiteheads było naj, a reszta be i fuj, dno totalne ;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='patula013']---Suczka jest latwiejsza w wychowaniu,jest posluszniejsza[/QUOTE]
A to dobre :evil_lol:
[quote name='patula013'] ja nie jestem milosnikiem kaleczenia zwierzat..[/QUOTE]
Nie przesadzasz trochę?

Ja mam suczkę, jest cudowna, wierna, ale posłuszeństwo trzeba ćwiczyć jak u każdej innej rasy i płci :) Znam kilku właścicieli whippetów, którzy są przekonani, że to psy są wylewniejsze. To przede wszystkim zależy od pojedynczego osobnika, ale ogólnie u whippetów nie ma bardzo widocznych różnic między charakterem, wszystkie to przylepy. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mam whippety od prawie 11 lat.
Uważam, że chłopcy są duzo spokojniejsi, bardziej przymilni, posłuszni i mniej 'humorzaści' .
Suczki są bardziej skupione na sobie i swojej wygodzie, mają rożne nastroje, lubią rządzić.

Oczywiście każdy pies jest inny, jednak w tej rasie absolutnie NIE sprawdza się stereotyp iz to suczki są spokojniejsze, milsze.
Dla mnie przywiązanie samca do rodziny oraz bijące od niego ciepło jest wspaniałe.
Na wiosne koszmar? zaden z moich samcow nie zmienia się na wiosnę nawet troszeczke! Normalna pora roku, jak każda inna.

Pamietajmy tez o tym, że dużo zalezy od tego jak wychowamy malucha oraz w jakich warunkach dorastal u hodowcy. Wazna jest socjalizcja, konsekwencja (pies nie moze robic tego co chce i 'wejść na głowe'!) a przy tym milosc i cieplo do psa. Płeć nie ma tu znaczenia. :)

Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...