Jump to content
Dogomania

Adresy psów ras agresywnych


kuba.w

Recommended Posts

Dla mnie dużą różnicę robi czy to pies rasy uznanej za agresywną, czy agresywny duży mieszaniec. Te pierwsze często są wystawowe, dobrze ułożone, te drugie to inna historia. Mój własny prawie amstaff został pogryziony przez takie duże agresywne kundle - leczenie trochę nas kosztowało.

Link to comment
Share on other sites

Sama lista jest bez sensu, a co dopiero publikowanie adresów. To jest jakiś dziwaczny chwyt, tylko nie wiem, o co w tym chodzi.
Na pewno nie o sprawdzanie miejsca, w którym chciałoby się ew. kupić mieszkanie. Przecież to się kupy nie trzyma - załóżmy ktoś kupi mieszkanie przy ulicy, przy której nie ma psów z listy, a następnego dnia mieszkanie obok kupi ktoś inny - i wprowadzi się z trzema rottweilerami :D Przecież nikt mu nie zabroni.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Sama lista jest bez sensu, a co dopiero publikowanie adresów. To jest jakiś dziwaczny chwyt, tylko nie wiem, o co w tym chodzi.
[/QUOTE]
Ja też nie wiem o co chodzi, ale może sprawa wcale nie ma jakiegoś drugiego dna. Ot, po prostu ktoś uznał, że to fantastyczny pomysł ;)
[quote name='filodendron'] Przecież to się kupy nie trzyma - załóżmy ktoś kupi mieszkanie przy ulicy, przy której nie ma psów z listy, a następnego dnia mieszkanie obok kupi ktoś inny - i wprowadzi się z trzema rottweilerami :D Przecież nikt mu nie zabroni.[/QUOTE]
O tym samym pomyślałem :) Autorzy pomysłu wychodzą widać z założenia, że ludzie się nigdy nie przeprowadzają, nie wynajmują mieszkań, nie kupują i nie sprzedają psów, nie prowadzą DT, nie rozmnażają psów, nie przychodzą z wizytą w towarzystwie psa, a na spacery z psem chodzą tylko po swojej ulicy...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='evel']Sam pomysł oczywiście idiotyczny. Tak w ogóle, to gdyby ktoś im wytoczył proces o naruszanie przepisów odnośnie danych osobowych itd., to miałby szanse wygrać?[/QUOTE]

Oczywiście, że tak.

Rozumiem założenia twórców strony. Przyznam, że sam nieraz mam przyspieszony oddech jak widzę jak idzie sobie wielkie bydle bez smyczy. ja nie znam tego psa, nie wiem jak on się zachowa widząc mojego czy mnie. Psy tylko i wyłącznie na smyczy - duże czy małe. Pies to zwierze nieprzewidywalne dla osoby trzeciej i nie może po mieście chodzić sobie bez smyczy, szczególnie wielkie bydle jak amstaff na przykład.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Piotrkowskimm']Oczywiście, że tak.

Rozumiem założenia twórców strony. Przyznam, że sam nieraz mam przyspieszony oddech jak widzę jak idzie sobie wielkie bydle bez smyczy. ja nie znam tego psa, nie wiem jak on się zachowa widząc mojego czy mnie. Psy tylko i wyłącznie na smyczy - duże czy małe. Pies to zwierze nieprzewidywalne dla osoby trzeciej i nie może po mieście chodzić sobie bez smyczy, szczególnie wielkie bydle jak amstaff na przykład.[/QUOTE]

to tak jak by ciebie nazwano łysym karkiem lub dresem.troszkę szacunku.pliss

Link to comment
Share on other sites

Okazało się, że na moim "kwadracie" aż roi się od rottweilerów. Strasznie to dziwne bo znam tylko jednego i akurat tej bestii i jego porąbanych właścicieli nie ma na liście. Zlokalizowałam jednego pit bulla i tak się składa, że widuję psa i właściciela. Ten pies - straszny agresor według portalu to najspokojniejsze "cielę" jakie widziałam, świetnie ułożony, dopilnowany.
Mam też podejrzenia, że redaktor portalu nie lubi Mokotowa a że jestem lokalną patriotką to przysięgam, że weszłam na tą beznadziejną stroną ostatni raz:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Odnośnie tej listy i adresów psów i ich właścicieli - publikowana podobno m.in. po to, aby ludzie, którzy nie chcą mieszkać blisko psów tzw. agresywnych, wiedzieli o tym i nie kupowali bądź nie wynajmowali mieszkań w ich pobliżu. Według mnie na pierwszym miejscu tej listy powinien znaleść się adres pomysłodawcy, bo jest wielu ludzi, w tym ja, którzy nie chcą mieszkać w pobliżu idiotów.

Osobiście, gdybym znalazła się na takiej liście zaskarżyłabym autora jak nic. A wybór co niektórych ras na liście - zajefajny jest:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...