Jump to content
Dogomania

Polowanie


H5N1-TO-JA

Recommended Posts

witam wszystkich dlaczego temat to polowanie a proste mój hasiorek urządził sobie polowanie na kury była mała zadyma z tego powodu oczywiście czuje sie winy i zapłaciłem ale mam dwa zapytania czy ktoś swojego haszczaka oduczył takiego postępowania . Czy właściciel drobiu nie powinien go trzymać na swoim terenie i pod zamknięciem jak ja psa na smyczy . Najważniejsze było to na skraju lasu i gość mi powiedział ze następnym razem będzie walił do psa z dubeltówki bo pies niema wstępu do lasu a on jako myśliwy może do kłusującego psa strzelać . To jak to jest naprawdę i kto wie jak psa oduczyć polowania pozdrawiam. :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Guest Karmel

Hej .. no raczej husky nieda sie oduczyc polowan .. te psy maja bardzo silny instykt łowiecki.. jeszcze nie tak dawno moja sunia upolowała sobie u sasiada 2 kozy za które oczywiscie musiałem zapłacic:placz: :placz: i od tantej pory jak tylko ucieka .. zawsze ja znajduje tam dzie miała to swoje ,,polowanie,,.. i tez mam probem bo sasiad powiedział ze jezeli ja jeszcze raz zoabczy to odrazu zgłosi to na policje.. a moja sunia to jest zawodowa uciekinierka .. 2 metrowy płot to dla niej nie przeszkoda.. przechodzi po nim jak po drabinie;/;/

Link to comment
Share on other sites

z oduczeniem to będziesz miał problem. A facetowi nie musiałeś nic płacić bo tak samo jak twój pies nie powinien biegać luzem po lesie tak samo jego kury nie mają prawa wstępu do lasu, co innego jak by to było u niego na posesji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Berek']"Hej .. no raczej husky nieda sie oduczyc polowan .. te psy maja bardzo silny instykt łowiecki.."

Popatrz, popatrz... a ja znam kilka huskies ktorych tego oduczono...
;)[/quote]

Jakby to powiedzieć.... :roll:
Moją Jagnę potrafię w locie na wiewiórkę zatrzymać, czyli chyba jest posłuszna.
Ale samej bym jej z tą wiewiórką nie zostawiła jednak, bo w to posłuszeństwo wierzę trochę tak, jakby nie do końca :diabloti:
Myslę, że są wyjątki Husky, ale ogólnie to tak, jak z zabawą z geparem- niby da się udomowić, ale nigdy nie wiadomo, kiedy drzemiący w nim instynkt się obudzi.
W 100% bym w wyeliminowanie instynktu łowieckiego u Husky jednak nie wierzyła ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Karmel

[quote name='Berek']"Hej .. no raczej husky nieda sie oduczyc polowan .. te psy maja bardzo silny instykt łowiecki.."

Popatrz, popatrz... a ja znam kilka huskies ktorych tego oduczono...
;)[/quote]
hee no moze i oduczona tylko ciekawe na jak długoo.. i czy jakby same zostały w tworzystwie np kury lub królika to co pewnie by sie z nim w berka bawiły:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Znam haszczaka,ktory w jednym domu mieszkal z krolikiem i chyba przez rok czasu mu krzywdy nie robil do czasu az...

Znam tez malamutke,ktora mieszka na wsi i generalnie tez krzywdy nie robi kurkom i kaczkom mieszkajacym na podworku,ale gdzies raz na 3 miesiace jakas pozbawia zycia.

Link to comment
Share on other sites

Mnie się wydaje, że nie ma możliwości oduczenia haszczaka polowania.. Bo to tak, jakby oduczać orła latać...
2 dni temu byłam z Szamanem na rolkach. Pohasaliśmy, pohasaliśmy, a ponieważ to miejsce mało uczęszczane przez ludzi to go spuściłam.. Założyłam, że skoro pies zmęczony, to głupot nie narobi. Nie minęło 30 sekund, gdy mój psiak gnał przez łąkę w totalnie niezrozumiałym dla mnie celu. Okazało się, że wypatrzył tam sarnę. Ja jej w ogóle nie widziałam. Wrócił po 15 minutach, totalnie zmachany... Cały w zielsku, rzepach, z lekko pocharatanym od ostrych gałązek pyskiem...
Instynkt jest instynktem... nie da się go zabić...
Ja wiem jedno: żadnego więcej spuszczania na nieogrodzonym terenie.:cool1:

Link to comment
Share on other sites

My mamy takiego sąsiada, że jego kury same sobie przeltatują(tzn przelatywały)przez siatke.Jedna cudem uszła z zyciem.Jedną kiedyś zagryzła moja druga psica("jamnik").Pare kur tez sie kiedys 'zablokowało'między płotem:cool1: i trza było wyciągać:mad: .Teraz juz nie przelatują.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...