Jump to content
Dogomania

Jak nauczyc psa chodzenia przy nodze?


sylwia.k.123

Recommended Posts

Mam maly problem z moim psem.Gdy chodze z nim na smyczy nawet na krotkiej,chodzi albo daleko albo plata sie pod nogami,a zarazem dochodzi do przepychania sie.I juz nie wiem co robic...Jesli ktos wie jak*nauczyc psa chodzenia przy nodze,to prosilabym o jakies odpowiedzi...:roll:


P.S.Z powodu okolicznosci moj pies musizyc u mojej babci,wiec nie moge go widziec codziennie:oops:

Link to comment
Share on other sites

chcesz żeby normalnie szła przy nodze, bez wąchania i sikania itd? wg mnie oczywiście, możesz spróbować albo na smaki albo smyczą treningową
[URL]https://www.youtube.com/watch?v=hxahb3Nqm5M[/URL]
[URL]https://www.youtube.com/watch?v=ziB_fQ5mgtg[/URL]
mój na smaki nie chciał, na zabawkę tym bardziej, bo dla niego nudny jest spokojny marsz więć zrobiłam linkę trenigową i na początku wymęczyłam psa a później ćwiczyłam z nim w spokojnym miejscu tak jak jest na 2 filmiku na lince, po kilku sesjach wychodzę na spacer na zwykłej obroży lub na smyczy dochodzę spokojnie do miejsca gdzie moze się załątwić i mogę sie z nim pobawić piłką i go puszczam, później znowu daję mu czas dla siebie gdzie możę obwąchiwać, sikać itd i wraca przy nodze spokojnie bez plątania się
na klikier nie chciał pracować nie wiem z czego to wynikało bo normalnie każdą sztuczkę ucze własnie metodą klikierową

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwia.k.123']Mam maly problem z moim psem.Gdy chodze z nim na smyczy nawet na krotkiej,chodzi albo daleko albo plata sie pod nogami,a zarazem dochodzi do przepychania sie.I juz nie wiem co robic...Jesli ktos wie jak*nauczyc psa chodzenia przy nodze,to prosilabym o jakies odpowiedzi...:roll:


P.S.Z powodu okolicznosci moj pies musizyc u mojej babci,wiec nie moge go widziec codziennie:oops:[/QUOTE]
jak mozesz nauczyc psa chodzenia prawidlowo na lince jak nie chodzisz na spacery z psem codziennie min 2x dziennie.
Ile on ma lat?A babcia chodzi z nim na spacer?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']jak mozesz nauczyc psa chodzenia prawidlowo na lince jak nie chodzisz na spacery z psem codziennie min 2x dziennie.
Ile on ma lat?A babcia chodzi z nim na spacer?[/QUOTE]

dziewczyna prosiła o konkretną radę więc zamiast może pisać coś nie na temat odpowiesz na pytanie

Link to comment
Share on other sites

@xxxx52 Coz nie mysle zeby mu bylo lepiej w mieszkaniu z kotem i jaszczurka niz w domu przy lesie u babci gdzie jest wypuszczany wiecej niz 2x w dzien razem z drugim psem i swobodnie po polu lub po lesie.A pies ma 1 rok i 8 miesiecy*coz nie mysle zeby mu bylo lepiej w mieszkaniu z kotem i jaszczurka niz w domu przy lesie u babci gdzie jest wypuszczany wiecej niz 2x w dzien razem z drugim psem i swobodnie po polu lub po lesie.A pies ma 1 rok i 8 miesiecy

Edited by sylwia.k.123
Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']jak mozesz nauczyc psa chodzenia prawidlowo na lince jak nie chodzisz na spacery z psem codziennie min 2x dziennie.
Ile on ma lat?A babcia chodzi z nim na spacer?[/QUOTE]

Np. U mojej babci psy chociaż nie są wyprowadzane na codzienny spacer to jest im tam dobrze. Dostają naprawdę dobrze jeść (jak to babcia :siara:), mogą codziennie biegać (a przy okazji stróżować :p) i są na prawdę dobrze ułożone i posłuszne (choć wychowane w tradycyjny sposób).

I nikt mi nie wmówi, że bez codziennych (min.2x)spacerów się nie obędzie itp. itd... :watpliwy:! (ja chodzę ze swoim raz dziennie i jest normalny - jakby nie było ;))
Choć faktycznie spacer to najlepsza okazja do zaciśnięcia więzi pies-opiekun ;)

A dla autorki to może jak pies idzie przy nodze to jakaś nagroda. I może naucz go komendy równaj(?) lub noga(?). Co najważniejsze nie poddawaj się i idź na przód :kciuki:

Tak wg to jak wyglądają wasze spacery i to plątanie się pod nogami , kiedy to robi ?

Edited by Czaki
Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwia.k.123']No coz,zawsze chodzimy po lesie albo z innym psem biegaja razem swobodnie.A na smyczy okolo 2m to ciagnie za smycz czyli wyprzedza mnie i ciagnie,a jak chodzimy na krotkiej smyczy i tak chodzi przede mna(raz ledwo sie nie przewrocilam).Ale tak w sumie to jest normalny psiak.[/QUOTE]

Możesz wypróbować ,że jak pies ciągnie to ty stajesz (lub zawracasz) czekasz aż się uspokoi ( u mnie komenda siad , jak wykona ruszamy dalej ). Uwierz naprawdę działa - u mnie efekty są bardzo duże - kiedyś nie przeszedł nawet 1m bez ciągnięcia teraz idzie ładnie [ fakt na początku spaceru jeszcze trochę ciągnie :oops:] ( choć trzeeeba cierpliwości ;)) no i oczywiście nagradzasz iście bez naciągania smyczy , potem podnieś poprzeczkę i nagradzaj za iście przy nodze ( i jak wcześniej może komenda "równaj" ?)

Choć to długi proces (zależy od psa ;)) to naprawdę się opłaca :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...