Jump to content
Dogomania

Białystok - wątek zbiorczy, mamy przepełnione DT...


Guest monia3a

Recommended Posts

[quote name='monia3a']Mamy wysyp szczeniaków :shake:
Z tego co wiem napewno są dwa mioty do oddania na już i jeden za jakieś 3 tygodnie. Później jak będę miała zdjęcia to wstawię a Iwona jesli wie więcej a napewno wie ;) zapewne coś napisze :p

Trzeba chyba założyć oddzielny wątek dla szczniąt z Białegostoku coby nie zaśmiecać zbiorczego :evil_lol:[/quote]
No tak, a i tak nie wiesz o wszystkich.

W okolicach Bema rosnie kolejna 4 czy 5-tka, bo na razie to maja 2-3 tygodnie. :p
We wtorek dzwoniła pani o pomoc. Na szczęście na razie mogą tam zostać.:p

Link to comment
Share on other sites

Moi Drodzy,
mam dobre wieści. To tak a propos powyższych postów.

Otóż w porozumieniu z wspaniałymi naszymi białostockiemi weterynarzami
i we współpracy z największymi sklepami zoo
udało sie w tym tygodniu rozpocząć w Białymstoku
rok tanich zabiegów sterylizacji i kastracji.
Ceny rzeczywiście atrakcyjne, kto wykonywał zabieg, ten wie.
O 30, a nawet 40% taniej.
Mam nadzieję, ze coś to pomoże.
program jest tylko doraźny - trzeba jednoczesnie zacząć "dusić Miasto",
bo to tak naprawdę powinni oni robić.
Ale nie można czekać z założonymi rekami.

[CENTER][IMG]http://img509.imageshack.us/img509/9274/plakat09maykp5.jpg[/IMG][/CENTER]
[URL="http://img509.imageshack.us/img509/1196/plakat09xc3.jpg"][COLOR=blue][B]w powiększeniu[/B][/COLOR][/URL]

Program będzie dotyczył wszystkich zwierzaków,
które mają właścicieli, ale jeden podstawowy warunek:
muszą opodatkować się na rzecz sterylizacji zwierzaków bezdomnych.
Czyli przekazać na to swój 1% - to podstawowy warunek.
Wtedy sterylizacja/kastracja w dobrej cenie.
Myśle, że spotka sie to ze zrozumieniem.

Ale to nie wszystko - każdy moze pomóc w sterylizacji
zwierzaków bezdomnych:)
Rozpoczelismy całoroczną zbiórke publiczna na ten cel:)

We wszystkich lecznicach i sklepach ustawilismy skarbony,
gdziemozna wrzucic pieniążki.

[CENTER][IMG]http://img523.imageshack.us/img523/5820/skarbonka00of7.jpg[/IMG][/CENTER]

[CENTER][IMG]http://img509.imageshack.us/img509/5925/skarbonka03ew0.jpg[/IMG][/CENTER]

Ale to jeszcze nie wszystko.
Ci, którzy pośpiesza się, bo ilość nie jest wielka,
mogą, jeśli wrzucą do skarbony, co najmniej 19,90 zł
otzrymać nasz wspaniały TOZ-owy kalendarz.

[CENTER][IMG]http://img509.imageshack.us/img509/8591/kalendarz08uz1.jpg[/IMG][/CENTER]

Naprawde jest duży i przepiękny - inny od wszystkich.:multi:
Jest 12-stronicowy, formatu A3,
zawiera przepiękne zdjęcia fotografików z całej Polski:loveu:
czarnobiałe oczywiście;):)

[B][SIZE=3][COLOR=red]Każdy grosz zebrany w ten sposób pójdzie [/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=3][COLOR=red]na sterylizacje i kastracje bezdomnych zwierzaków.[/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=3][/SIZE][/B]
[B][COLOR=blue]Oczywiście Program będziemy nagłasniać w mediach,[/COLOR][/B]
[B][COLOR=blue]ale nie ma jak poczta pantoflowa:)[/COLOR][/B]
[B][COLOR=blue]DLATEGO PROSZĘ WSZYSTKICH O POMOC!!![/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[B]Ups, skarbony nie stoja jeszcze na Wesołej, [/B]
[B]w Canwecie i jednym Rammie.[/B]

Niestety, część skarbon we wtorek uległa zniszczeniu
- potłukły sie razem ze mną:p
Tylko dzięki pocy niesamowitego Tomka udało sie
porozwozić resztę. Inaczej byłbaby bryndza:shake:

Ale najpóźniej do jurta - będą.
Pan Krzysztof z D3 juz robi nowe.:0

Link to comment
Share on other sites

To ja tylko powiem, że w sklepie zoologicznym, w którym pracuję puszka powoli się zapełnia. Powoli, powoli i nazbiera się na pewno spora kwota.

Co do kalendarzy to hmm są takie zupełnie inne od wszystkich. Kilka osób starszych chciało kupić, ale niestety stwierdzili, że jest mało czytelny, tzn małe cyferki/literki i ciemny... Póki co nie cieszą się popularnością, ale to dopiero 3 dzień odkąd są dostępne w sklepach...
Za to dużo osób wrzuca jakieś mniejsze/większe grosiki do puszki...i z zainteresowaniem czyta cennik kastracji/sterylizacji.

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

Akcja myślę będzie zakończona sukcesem :multi: kilka dni a już słyszymy o zainteresowaniu. Im więcej kasy nazbieramy tym więcej zwierząt wolnożyjących uda nam się wysterylizować czy wykastrować :multi:
Pomysł świetny i cel szczytny :p
Namawiajcie wszystkich znajomych do udziału!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

[SIZE=3][COLOR=red][B]Szukam pilnie DT dla suni !!![/B][/COLOR][/SIZE]

[SIZE=3][COLOR=blue][I]Historia która zdażyła sie na Legionowej w Białymstoku[/I][/COLOR][/SIZE]
[I][SIZE=3][COLOR=blue]jest naprawdę niezwykła ![/COLOR][/SIZE][/I]
[I][SIZE=3][COLOR=blue]2 miesiące temu dziewczynki z Gimnazium nr.2 i Szkoły Podstawoej nr.6[/COLOR][/SIZE][/I]
[I][SIZE=3][COLOR=blue]znalazły w jamie przy przystanku sukę z dziewięciorgiem szczeniąt. [/COLOR][/SIZE][/I]
[SIZE=3][COLOR=blue][I]Tak bardzo przejęły się losem małych piesków,[/I][/COLOR][/SIZE]
[SIZE=3][COLOR=blue][I]że z własnych oszczędności dokarmiały biedne zwierzęta.[/I][/COLOR][/SIZE]
[I][SIZE=3][COLOR=blue]Zrozpaczone zwróciły się o pomoc do p.Ewy.M mamy jednej z uczennic.[/COLOR][/SIZE][/I]
[I][SIZE=3][COLOR=blue]Wspólnie zorganizowały "kampanię" w poszukiwaniu dobrych domów dla swoich podopiecznych.[/COLOR][/SIZE][/I]
[I][SIZE=3][COLOR=blue]Kurier Poranny i TOZoBiałystok pomogły im w tym ( my wyadoptowaliśmy co prawda jedno ze szczeniąt: Elvisa )[/COLOR][/SIZE][/I]
[I][SIZE=3][COLOR=blue]Jednak mama brązowo-beżowa suka , średniej wielkości,[/COLOR][/SIZE][/I]
[SIZE=3][COLOR=blue][I]ładna i przyjazna, w szczególności do dzieci - została sama [/I][/COLOR][/SIZE]
[SIZE=3][COLOR=blue][I]bez dachu nd głową :([/I][/COLOR][/SIZE]
[I][SIZE=3][COLOR=blue]Zaprzjaźnieni weterynarze obiecali, że dokonają zabiegu jej sterylizacji.[/COLOR][/SIZE][/I]
[I][SIZE=3][COLOR=blue]Dzieci, które uratowały szczenięta proszą ludzi o dobrych i otwartych sercach o ratunek dla ich mamy.[/COLOR][/SIZE][/I]
[SIZE=3][COLOR=blue][I]Może znajdzie się ktoś, kto przygarnie bezdomną, łagodną psiunię??[/I][/COLOR][/SIZE]
[SIZE=3][COLOR=blue][I]Potrzebny jest na wczoraj DT, w którym suna będzie mogła dojść do siebie po zabiegu sterylizacji a najlepiej jak w tym DT [/I][/COLOR][/SIZE]
[SIZE=3][COLOR=blue][I]mogłaby doczekać chwili aż znajdziemy jej Domu Stały......[/I][/COLOR][/SIZE]
[SIZE=3][COLOR=blue][I]Zainteresowanych proszę o PW a podam numer telefonu pod którym można dowiedzieć się szczegółów!!![/I][/COLOR][/SIZE]

[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images33.fotosik.pl/126/7231fc4f66b5463e.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images31.fotosik.pl/126/41d7ebcf8847c540.jpg[/IMG][/URL]

[B][SIZE=3][COLOR=red]Dam za chwilę płatne ogłszenie na bialystokonline może w ten sposób znajdziemy jakieś chętne domki jako domy tymczasowe !![/COLOR][/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

Witam. To mój pierwszy post tutaj:-) Mam pytanie-jak można dać jakiemuś pieskowi dom tymczasowy? Jakie warunki należy spełnić, gdzie się zgłosić? Mam starą, 12-letnią suczkę boksera, spokojną wobec piesków i ludzi (suczek raczej nie lubi). Tak sobie czytam wasze posty i wiem, że czasem poszukujecie dla jakiś piesków tymczasu a ja bardzo chciałabym pomóc.

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

[quote name='izowa']Witam. To mój pierwszy post tutaj:-) Mam pytanie-jak można dać jakiemuś pieskowi dom tymczasowy? Jakie warunki należy spełnić, gdzie się zgłosić? Mam starą, 12-letnią suczkę boksera, spokojną wobec piesków i ludzi (suczek raczej nie lubi). Tak sobie czytam wasze posty i wiem, że czasem poszukujecie dla jakiś piesków tymczasu a ja bardzo chciałabym pomóc.[/quote]


Izowa z nieba nam spadłaś :loveu:
Kochana napisałam Ci PW z numerem telefonu do mnie i proszę zadzwoń :loveu:
Piesków jest sporo i napewno któryś z nich będzie Ci wdzięczny za DT

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mageda'] To ja tylko powiem, że w sklepie zoologicznym, w którym pracuję puszka powoli się zapełnia. [/quote]
Super! :)
Te puszki co ja widziałam to na razie pustawe, ale krótko jeszcze stoją, więc pewnie się jeszcze zapełnią :multi:
A w jakim zoologiku pracujesz jeśli można wiedzieć? ;)




[B] Monia3a[/B] a ta sunia gdzie teraz jest? Nadal w okolicach Lgionowej? Nie widziałam jej nigdy..

Link to comment
Share on other sites

[B]Moniu[/B], dzieki:loveu:

[B]Izowa[/B], Monia ma rację - prosto z nieba:)
Chyba wiem, jak to sie stało.
Najadłaś sie pączków i... chmurki nie wytrzymały;):)

To naprawde super - w tej chwili mamy PILNĄ potrzebę DT
ale własnie dla Suń:shake:: Kawy - juz zdecydowanie długo jest u Ewy.:p
I dla tej suni z Legionowej - ta znowu ma zebrana kasę na sterylkę,
tylko nie ma gdzie po tej sterylce jej wsadzić.:p

[B]Plinka[/B], to już macie pewnie i po kalendarzu;):)
Bo taki porządny cel:)
A sunia siedzi vis-a-vis ABCMarketu, pod takim barakowozem.
Kurcze, bardzo strachliwa, ale i wyjątkowo łagodna.

[quote name='Mageda']To ja tylko powiem, że w sklepie zoologicznym, w którym pracuję puszka powoli się zapełnia. Powoli, powoli i nazbiera się na pewno spora kwota.

Co do kalendarzy to hmm są takie zupełnie inne od wszystkich. Kilka osób starszych chciało kupić, ale niestety stwierdzili, że jest mało czytelny, tzn małe cyferki/literki i ciemny... Póki co nie cieszą się popularnością, ale to dopiero 3 dzień odkąd są dostępne w sklepach...
Za to dużo osób wrzuca jakieś mniejsze/większe grosiki do puszki...i z zainteresowaniem czyta cennik kastracji/sterylizacji.[/quote]

No to super:multi::)

Mageda, no własnie we wtorek bardzo liczyłam na to,
że sie w końcu poznamy:)
Dlatego chciałam zawieźć do Was wszystko osobiście.
Niestety, nie wyszło, a bardzo chciałam:shake:

No tak, kalendarium było troche większe, ale zostało zmniejszone
bo w ostatniej chwili wyszedł nam sponsorski pasek:)
Wczesniej nie było go w planach, bo oszczędnościowo
mial byc w ogóle czarno-biały i tylko na 6 kartkach.
Ale wspaniala drukarnia zasponsorowała 12 i pełen kolor.
I cóż... kalendarium trzeba było zmniejszyć:p
Ech... zycie. Nie można mieć wszystkiego:)

No, szkoda tych babć, ale młodym powinien sie podobać:)

Link to comment
Share on other sites

Matko, ile tych szczeniaków :shake:.

Trzymam mocno kciuki, żeby ta akcja przyniosła oczekiwane efekty, żeby w końcu ludzie zrozumieli, że "suczka raz musi", że "po szczeniakach będzie zdrowsza", to tylko mity i głupie przesądy, a na korzyśc zarówno dla nich, jak i dla ich pupila wyjdzie kastracja. I żeby jak najwięcej osób pomogło finansowo- żeby udało się poddac zabiegowi jak najwięcej suczek i kotek (no i psów i kocurów też). Bo jak tak patrzę, to chyba najwięcej szczeniaków właśnie z ulicy/lasów/pól pochodzi :shake:

A jutro idę szukac kalendarza ;).

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

[SIZE=3][COLOR=purple]Słuchajcie !!![/COLOR][/SIZE]
[SIZE=3][COLOR=purple]Mam domek dla pieska bez różnicy jakiej płci ale warunki są dwa: [/COLOR][/SIZE]
[SIZE=3][COLOR=purple]1. Piesek w wieku 1-2 lata[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=3][COLOR=purple]2. Wielkość tak mniej więcej jak jamnik, może być większy ale tylko tyle żeby w razie czego móc wziąć na ręce.[/COLOR][/SIZE]

Pani dzwoniła w sprawie terierki Majki ale jak wiecie ona szybk znalazła dom. Miała swoją sunię przez 15 lat ale jakiś czas temu uśpila ją ze starości i myśli, że już nadszedł czas na kolejne zwierzę w domu. Nie odsyłajcie do schroniska, ponieważ Pani powiedziała, że tam nie pojedzie, za dużo tam jest psów potrzebujących. Pani mieska w Łomży ale to chyba mały problem, w każdym razie Pani cierpliwie czeka i bardzo chce wziąć pieska właśnie od nas :multi: Bardzo przyjemnie było to usłyszeć :)

Jeśli wiecie o jakiejś psinie poszukującj domu spełniającej wymagania to proszę zdjęcia na maila: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

[CENTER][QUOTE]A jutro idę szukac kalendarza ;-). [/QUOTE]
Nie musisz szukać :lol: spis lecznic i sklepów w których są kalendarze masz na plakacie ;)



[IMG]http://img509.imageshack.us/img509/9274/plakat09maykp5.jpg[/IMG][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

Kupiłam kalendarz :multi: a nawet dwa jeden dla mamy :p
Kiara doczekała się nowych szeleczek w kolorze czerwonym :roll: ze starych już wyrosła zapinały się na ścisk :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Najpierw chcę powiedzieć, że czwartkowe poczki dociążyły
jeszcze innych. Oczywiscie - żarty.
Rozmawiałam z mamą naszej Ewy
Kawa będzie mogła zostac u nich dłużej.
Tyle, ile będzie potrzeba. Dzięki:loveu:

Super, szukajcie i kupujcie. Bez obaw, na razie wystarczy.:)
I jak, Moniu, fajny? Bo chyba nie widziałaś go jeszcze po wydrukowaniu?

[quote name='jaanna019']Akcja ze sterylkami ŚWIETNA!!! Pomysłodawcy gratuluję z całego serca :multi: Może warto "sprzedać" go innym miastom?[/quote]
Dziękujemy - pomysł i praca wielu osób.
Ale przede wszystkim, podziękowania wetom,
że z takim zrozumieniem podeszli do tematu.
Sponsorom i sklepom zoo, które pomagają.
No cóż, inne miasta wojewódzkie mają rozwiązania systemowe,
które z większym lub mniejszym powodzeniem realizuja od już lat.
A u nas - wstyd sie przyznać - bryndza.
Jesteśmy bodaj ostatnim miastem wojewódzkim,
bez ustawowego Programu zapobiegania bezdomności zwierząt.
To dopiero początek, mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze
i u nas będzie normalniej.
Ten program to tylko takie doraxne działania. Robimy to za gminę,
bo trudno siedzieć z założonymi rękami.
Trzeba rozmawiać i nagłasniać ten problem.
Daleka droga i dużo pracy przed nami.:p

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

[QUOTE]
Super, szukajcie i kupujcie. Bez obaw, na razie wystarczy.:smile:
I jak, Moniu, fajny? Bo chyba nie widziałaś go jeszcze po wydrukowaniu?
[/QUOTE]

Mi bardzo się podoba :multi: widziałam tylko projekt po wydrukowaniu jeszcze nie. Ciekawe czy mamie się spodoba, zobaczymy :roll: Najważniejsze aby wszystkie sprzedać i nazbierać dużo kaski na sterylki.

Link to comment
Share on other sites

No tak, z założenia miał być czarno-biały,
bo kolorowych kalendarzy z psiakami i kotami
jest na pęczki. A ten powinien się wyrózniać.:)

Jeden z głównych sponsorów kalendarza,
jak go zobaczył, powiedział: Bardzo fajny, tylko Smutny taki:)
ale popatrzył na mnie i dodał: No dobrze - nastrojowy:lol:

Ale spotkałam się też z opinią, że kolory
w ogóle nie sa potrzebne.

A dla mnie wyjątkowo piekne jest to lutowe zdjęcie:)
Jest przecudne - wprost emanuje spokojem.:loveu:
Uwielbiam na nie patrzeć:loveu: Zdjecie jest Adriana
- wolontariusza ze schroniska na południu Polski.

Macie rację - najważniejsze są efekty:
500 kalendarzy x 20 pln = 10 000 pln na sterylki:multi:
Tyle kasy jeszcze u nas na ten cel nigdy nie było:shake:
A przecież jeszcze same skarbony;):)

Link to comment
Share on other sites

Ja też [B]wrzuciłam do skarbony[/B] i [B]dostałam[/B] kalendarz i Iwona masz rację - luty jest najlepszy :eviltong:.

Monia, czy mogłabyś mi napisać co mam zmienić na pierwszej stronie, bo nie mam czasu całego wątku czytać :eviltong:, aż tak interent w domu dobrze nie chodzi :p.
To bym pierwszą stronę uaktualniła.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...