Jump to content
Dogomania

Białystok - wątek zbiorczy, mamy przepełnione DT...


Guest monia3a

Recommended Posts

Guest monia3a

Szukam na cito DT dla królika, chomika i kosztaniczki !!!
Nie muszą mieszkać w jednym domu - nie są emocjonalnie związane ;)
może ktoś marzy o którymś ze zwierzaczków to bardzo chętnie oddam ;]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monia3a']Szukam na cito DT dla królika, chomika i kosztaniczki !!!
Nie muszą mieszkać w jednym domu - nie są emocjonalnie związane ;)
może ktoś marzy o którymś ze zwierzaczków to bardzo chętnie oddam ;][/QUOTE]


planuję chomika [SIZE=1](rodzice jeszcze nieświadomi...)[/SIZE], ale dopiero jakoś po nowym roku...
Kiedyś tyle miałam różnych gryzoni :roll: a przez ostatnie lata nic

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

[quote name='plinka']planuję chomika [SIZE=1](rodzice jeszcze nieświadomi...)[/SIZE], ale dopiero jakoś po nowym roku...
Kiedyś tyle miałam różnych gryzoni :roll: a przez ostatnie lata nic[/QUOTE]

Plinka to może decyzję podejmiesz nieco wcześniej ??
Chomiczek ma swoją klateczkę więc na początek już będzie a może weź go jako DT ??

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

Dlaczego ma nie dozyć ??
Chomik jest młody kupiony jakieś 3 tygodnie temu jako maluszek więc pozyje jeszcze z półtora roku ;) kosztaniczka to coś jak chomik tylko chyba troszkę większe. Na allegro w podlaskim ktoś oddaje więc można zobaczyć. Królica jest śliczna biało ruda z dłuższym włosem nie ma klatki bo latała luzem po chacie u baby ale jakby co to załatwię klatkę króliczą może Ania pozyczy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monia3a'] kosztaniczka to coś jak chomik tylko chyba troszkę większe.[/QUOTE]

Zdecydowanie nie.
Kosztaniczka jest zwierzęciem bardzo specyficzny, potrzebuje specjalistycznej diety, bo narażona jest bardzo na cukrzycę.
Ponadto kosztaniczki to zwierzęta stadne, wiec dobrze by było, żeby miała kolegę tej samej płci. No i zyje zdecydowanie dłużej niż chomiek, tak koło 10 lat +/-

Monia, jakie płci jest ta koszatniczka ? ma klatkę ?
Może udałoby mi się ją na DT wziąc ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

Niestety kosztaniczka biegała luzem u byłej właścicielki po mieszkaniu ale można wziąć klatkę od chomika o ile pierwsza pojedzie kosztaniczka, a jeśli nie to coś pokombinujemy, pożyczę od Agaty :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monia3a']Plinka to może decyzję podejmiesz nieco wcześniej ??
Chomiczek ma swoją klateczkę więc na początek już będzie a może weź go jako DT ??[/QUOTE]
No wcześniej nie bardzo, bo w domu się planują remonty. Wszystko zagracone będzie, klatka z chomikiem tym bardziej nie uszczęśliwi współlokatorów..
Ale myślę intensywnie. Wzięcie chomika na 'dt' w sumie nie głupi pomysł :cool3:

[quote name='Bakteria']Uważaj, bo ci ten chomik może nie dożyć do Nowego Roku ;) [/QUOTE]
A dlaczegoż to? :diabloti:

[quote name='Bakteria']Edytuj nie działa... A chciałam się jeszcze zapytać jaki to chomik?? Bo pomyślałam o hmm... dochomiczeniu? Tylko chomiki raczej nie są zbyt towarzyskie.[/QUOTE]
Czemu nietowarzyskie? Mi się wydaje, że zawsze lepiej trzymać dwa niż jednego. Chociaż może coś w tym jest, bo moje nowe chomiki/myszki nigdy nie dogadywały się ze starszymi i moje 'dochimiczenie' [SIZE=1](ooo nowy wyraz do słownika:evil_lol: )[/SIZE]/ 'domyszkowanie' wyglądało tak że musiałam towarzystwo iziolować i takim sposobem miałam w domu trzy akwaria i dwie klatki.. :p
Chociaż np u mojej koleżanki razem mieszkały ze sobą myszki/chomiki i chomiki/szczur.. wiec różnie bywa.


A co do koszyka..
Rzeczywiście z tą dietą, to dość specyficzne zwierzaki. Niestety własnego koszyka nigdy nie miałam.
Napisałam do Kluski. Ostatnio się widziałyśmy :loveu: Ona miała dwa koszyki, odeszły i teraz mówiła, że na razie nie chce żadnego zwierzaka, ale może decyzje zmieni :cool3: W każdym bądź razie będę ją kusić.
Tak wygląda koszatniczka: (sesja zwierzaków Kluski)
[URL]http://i339.photobucket.com/albums/n453/plinka111/rozne/DSC05685.jpg[/URL]
[URL]http://i339.photobucket.com/albums/n453/plinka111/rozne/DSC05749.jpg[/URL][U]
[url]http://i339.photobucket.com/albums/n453/plinka111/rozne/DSC05788.jpg[/url]
[/U]

Link to comment
Share on other sites

Bo chomiki są raczej krótkowieczne ;)

Szczury i myszki to wiem, że się dogadują, a nawet potrzebują towarzystwa. Ale chomiki to raczej samotniki... więc chyba z dochomiczenia nic nie wyjdzie... A koszatniczka to wyobraź sobie, że WIEM jak wygląda :D Bardziej chodziło mi o wymagania itp. ale już sobie znalazłam i jakoś tak... nie czuję chęci posiadania ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monia3a']Co tam słychować u Kluseczki ?? Całe wieki jej nie widziałam :)[/QUOTE]
Ja też... Spotkałyśmy się przypadkiem na imprezie ;)
Ogólniak kończy w tym roku :)

[quote name='Bakteria']
Bo chomiki są raczej krótkowieczne [IMG]http://www.dogomania.pl/../../images/smilies/icon_wink.gif[/IMG] [/QUOTE]
aaaa a już myślałam, że coś sugerujesz :diabloti:
[quote name='Bakteria']A koszatniczka to wyobraź sobie, że WIEM jak wygląda :D[/QUOTE]
Serio? :-o

[quote name='Bakteria']Bardziej chodziło mi o wymagania itp. ale już sobie znalazłam i jakoś tak... nie czuję chęci posiadania ;) [/QUOTE]
A ja czuję... szkoda, że moi współlokatorzy nie czują :roll: :angryy:
Mówię ci koszyki fajne som :)

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

Królik to dziewczynka i ma około 7 miesięcy, chomik to również dziewczynka i jest młodziutka a kosztaniczka jest młoda ale nie znam płci.
chomiczka wzięłabym do siebie ale ... moje koty poradzą sobie z nią w pare minut, ech

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

Aniu chyba Kama ona tak długo już czeka ...
Szukam osoby z samochodem do przywiezienia Sabci na sterylkę trzeba to szybko załatwić póki Ania zgodziła się ją przetrzymać dzień po zabiegu.

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

oooo [B]agaciaaa[/B] dobrze, że przypomniałaś :)
sama nie wiem to może Krówkę albo Białaska ?? tyle tylko, że ten ostatni potrzebuje lepszych zdjęć, może Karinie udało się jakieś zrobić, zobaczymy jutro.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monia3a']Aniu chyba Kama ona tak długo już czeka ...
Szukam osoby z samochodem do przywiezienia Sabci na sterylkę trzeba to szybko załatwić póki Ania zgodziła się ją przetrzymać dzień po zabiegu.[/QUOTE]

A kiedy chcecie ją zabrać i przywieźć? Umówiony jest już termin sterylki?

Ja w tygodniu mogę po południu w tygodniu oprócz środy.
W weekend chyba wyjeżdżam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monia3a']oooo [B]agaciaaa[/B] dobrze, że przypomniałaś :)
sama nie wiem to może Krówkę albo Białaska ?? tyle tylko, że ten ostatni potrzebuje lepszych zdjęć, może Karinie udało się jakieś zrobić, zobaczymy jutro.[/QUOTE]


Hmmm, jakoś nie zaczaiłam że muszę zrobić zdjęcia i nei wzięłam aparatu. Może jutro się postaram. Jak nie zapomnę .......

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

[quote name='karina1002']A kiedy chcecie ją zabrać i przywieźć? Umówiony jest już termin sterylki?

Ja w tygodniu mogę po południu w tygodniu oprócz środy.
W weekend chyba wyjeżdżam.[/QUOTE]

Jeszcze nie umawiałam sterylizacji wystarczy dzień wcześniej się umówić. Dla mnie również najbardziej pasuje po południu więc możemy juz się umówić na jakiś dzień :) najlepiej chyba piątek...

Link to comment
Share on other sites

Poproszę o poogłaszanie Krówki, jeśli ktoś może. To link do allegro, a Bakteria ma nowe zdjęcia.
[URL]http://www.allegro.pl/item804961493_ofiara_gieldy_zwierzat_sunia_czeka_na_dom.html[/URL]

Ja teraz nie jestem w stanie normalnie funkcjonować. Ale muszę przez to przejść. Tylko nie wiem jak...
Moja prawie 15-latka ma nowotwór śledziony. Jedyna szansa to usunięcie. Innej opcji nie ma. Tylko, że oprócz wieku, ona ma chore serce...

Operacja jutro.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...