Jump to content
Dogomania

Białystok - wątek zbiorczy, mamy przepełnione DT...


Guest monia3a

Recommended Posts

[quote name='Iwona&Wiki']
[SIZE=3][COLOR=red][B]I jeszcze dobre wieści:[/B][/COLOR][/SIZE]

[CENTER][URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=4721361#post4721361"][SIZE=3][COLOR=red]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=4721361#post4721361[/COLOR][/SIZE][/URL][/CENTER]


[CENTER][SIZE=3][COLOR=red]a my tu martwimy sie o nią!:D[/COLOR][/SIZE][/CENTER]
[/quote]

:multi: :multi: :multi: [img]http://manu.dogomania.pl/emot/jump2.gif[/img]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karina1002']Ty, a co ten TOZ gada jak potłuczony. Ile kosztuje założenie książeczki i z czym to się wiąże? Szczepienia?

Lepiej szczeniaki adoptować niz dorosłe psy. A jak się adoptuje z TOZ-u, to są umowy adopcyjne? Są wizyty przed i po adopcyjne?[/quote]
Oczywiście, że chodzi o szczepienia:p!

Są.:p

Link to comment
Share on other sites

No dobrze, ile kosztują szczepienia i o jakie szczepienia chodzi? Wścieklizna czy też wszystkie te choroby. Współpracują z jakąś konretną lecznicą (chodzi mi o cenę szczepienia - wiadomo, ze ja zapłacę drożej, a TOZ może ma taniej)
Chyba lepiej teraz wydać szmal na szczepieniea niż potem szukać dobrego domku dla psa z nosówką albo inną cholerą.

Link to comment
Share on other sites

Karinka, Dziecko, Ty mnie powiedz o co Tobie chodzi?

Czy Ty nie rozumiesz? NIE MA! I tu nie chodzi o to
czy taniej czy drożej! Czy co lepiej teraz, a co nie!
Po prostu NIE MA!

To co, że potem mozna ew. odzyskac od przyszłych właścicieli?
Choć wcale nie koniecznie.:shake:

Ale trzeba mieć wczesniej, a nie ma.:p

Link to comment
Share on other sites

Chodzi o to, ze żeby zbierać, to trzeba wiedzieć ile zbierać.
Bo to, ze nie ma, to ja wiem. Ale niech TOZ powie, ile jest szczeniaków, ile to będzie kosztowało, ile kosztuje zaszczepienie jednego szczeniaka.
Moze zrobić zdjęcia szczeniaczków, zrobić aukcje na allegro na szczepienia dla szczeniaków. Może w ogóle zrobić akcje informujące o TOZ i jego problemach. Kluska w swojej szkole robiła zbiórki na schronisko i z tego co wiem, to się udało. Jeżeli jest cel, można coś zebrać. TOZ nie dostanie nic, jak nie poprosi i nie poinformuje mieszkańców Białegostoku, ze nie ma pieniędzy. Teraz jest doskonały moment na 1 %, bo do kwietnia będą się rozliczać ci co mają dopłacic a ci najczęściej dużo zarabiają i ten 1 % to dużo.

Bo jeżeli dla TOZ, jeden Kurczak zabrał fundusze na cały rok, to po prostu kicha. Jak TOZ ma działać, skoro nie ma na głupie szczepionki?

O to mi chodzi :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Z dzisiejszej rozmowy z Panią Olą to wiem, że dwa czarne około 3 miesięczne pieski szukają domów. Przebywają w tej chwili u swojej właścicielki.

Wiem, też że dziewczyna jedna ma do oddania dwa 9tygodniowe kundelki. I chyba nawet mają książeczki i szczepienia (?)

To wiem od Pani Oli. O innych maluchach nic nie mówiła.
Ogłoszeń póki co nie zamieszczałam, bo nie ma ich zdjęć.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz, tak na prawdę to trzeba moze ustalić jakieś zasady wspólpracy z TOZ albo się zapisac do TOZ-u i zacząć samemu działac co nie będzie takie proste :razz:
Tez mi się nie podoba szukanie domku dla szczeniaków, które pochodza od głupich włascicieli suk, które maja młode. Dlatego pytałam się na watku tych trzech niby labradorków skąd one sa. Bo jeżeli to znajemej sunia ma młode, to niech sobie ci "właściciele" sami szukają domów.

Dla mnie, jezeli jest informacja, że sa szczeniaki, to znaczy że są z ulicy albo z interwencji czyli zabrane głupim właścicielom. TOZ nie jest instytucją zajmującą się handlem szczeniakami.

Nie wspomnę, że najlepszym rozwiązaniem byłby układ np ze schroniskiem np. taki, ze znajda idzie do schronisk tudzież do DT, jest kastrowana/sterylizowana, szukamy domku i w takim stanie idzie do nowego domku.

Na watku jakimś przeczytałam, ze Pani Ola nie chce zbiórki na TOZ :crazyeye: . Nie rozumiem kompletnie. Albo są pieniądze i coś się robi albo się ich nie chce mieć. Pieniądze na szczepienia szczeniaków to są żadne pieniądze. 50 zł na jednego malca to jest nic.
Można zrobić różne aukcje, licytacje. W porozumieniu ze schroniskiem można w szkołach zbierać pieniądze np. dzieciaki porobia prace, potem je można sprzedawać i w taki sposób zebrane pieniądze przeznaczyc na sterylki w schronisku, szczepnienia maluchów, szukanie domków....3

Jest jeden warunek: trzeba chcieć i musi być jawnośc przepływów pienięznych. Nie wierzę, że TOZ teraz nie ma pieniędzy. Kupa moich znajomych jak jeszcze nie wpłaciła, to wpłaci pieniądze na TOZ w ramach 1 %. Teraz jeszcze można zrobić plakacik z informacją np. że wpłacając na TOZ pomagasz zwierzakom: leczenie Kurczaka, szczepienia szczniaków, szukanie domków, ze zdjęciami żeby nie było anonimowo i było widać, ze są jakieś efekty. Ale ja nie wiem czy TOZ chce.

Link to comment
Share on other sites

To nie tylko Pani Ola decyduje. Ona rozmawia z TOZem.
Póki co jest zgoda na wystawienie aukcji dla Kurczaka.

Co do szczeniaków to labradorki są od Azy. Ona już 2 tygodnie temu została wysterylizowana.

Co do tych dwóch czarnych piesków 3 miesięcznych, owszem jest postawiony warunek, że matka ich ma zostać wysterylizowana.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karina1002']Jakby nie patrzeć domki znajdują się pieskom w kolejności :evil_lol: więc teraz pora na trzy labradorkowate szczeniaki :evil_lol:[/quote]
Jak na mój gust, to one powinny już mieć swoje domy:p
I to wcale nie bydle jakie:shake:
Jesli nie mają - to już nie mój problem:angryy:!


Zdaje się, że nasz Kurczak wybędzie juz w tym tygodniu:razz:!
[B]Więc zostaje nam prezpiękny i przesmutny Czok.[/B]
Trzeba się nim zająć porządnie:cool3:

A nowego domu potrzebuje bardzo.
Choć Chłopak pewnie rok temu stracił wiarę w człowieka
to w jego wzroku jeszcze ciągle jest nadzieja.

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=4861526#post4861526[/URL] - są nowe zdjęcia

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Po godzinie 21 wróciłam z roweru z moją Moną i śliczną, białą, młodą [chyba] suczką. Lgnie do ludzi. Nie boi się machającej ręki. Chce się bawić, z ludźmi jak i z psami. Nie jest chuda co w sumie dziwi, ale nie wydaje mi się że jest też "czyjaś". Gdy jechałam rowerem po ulicy Baśniowej [Wyżyny], z daleka widziałam już dwóch stojących chłopaków z białym psem. Myślałam że trzymają Go żeby nie pobiegł za moją Moną, ale tak nie było ponieważ gdy przejeżdżałam to pies zaczął lecieć w naszą stronę. Zatrzymałam się a ta piękna biała istota najpierw obwąchała się z moim psem, a za chwilę gdy ją musnęłam ręką skoczyła przednimi łapkami na mnie i dawała się zagłaskiwać i gryzła mnie po rękach [nie znam się, ale myślę, że nie ma jeszcze roku]. Gdy już chciałam jechać, zapytałam się chłopaków czy to ich pies, bo będąc pewna że tak jest, chciałam powiedzieć żeby Go zawołali, żeby za nami nie pobiegł. A ci chłopacy mówią mi że to nie ich pies, tylko jakaś przybłęda. Co robić? Zaczęłam jechać, a pies za mną i tak dojechaliśmy na Pietrasze, nauczona poprzednim doświadczeniem, skoczyłam szybko po aparat, dogoniłam psa który się już oddalał i zrobiłam kilka zdjęć [wybaczcie że takie beznadziejne, ale na szczęście mniej więcej widać jak pies wygląda]. Do tej pory siedziała pod płotem u sąsiadów na przeciwko mojego domu i chciała się bawić z ich psami, a teraz gdzieś poszła. Mimo wszystko zdaje mi się że Ona domu nie ma, a fajnie byłoby Jej go znaleźć, bo to jest bardzo fajny i przede wszystkim bezproblemowy [ wtym sensie, że bez złej przeszłości] pies!! Aha, i dzisiaj z rana jak biegłam na autobus przy sklepie PSS Społem Pietrasze to właśnie widziałam jakiegoś białego psa w łaty grzebiącego w koszu na śmieci na przystanku, ale się spieszyłam żeby wsiąść do autbusu i nic więcej nie zapamiętałam, ale zdaje mi się że to była Ona. [COLOR="Red"]No więc szukajmy Jej domu![/COLOR] Mam tylko nadzieję, że nie odejdzie w siną dal tak jak Dickens... Zobaczymy jutro jak to będzie, ale być może będzie się błąkała tutaj po pobliskich osiedlach...

Ups... Myślałam, że te zdjęcia uda mi się wstawić na domowy serwer, ale okazało sie że już nie można. Niestety nie umiem wstawiać zdjęć na stronach typu "imageshack.us" więc prosiłabym Jakąś Dobrą Duszę, o podanie swojego adresu mailowego, żebym mogła przesłać zdjęcia.

Pozdrawiam,
Janka Symaniuksztis

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][COLOR=blue]BIAŁA SUNIA JANKI[/COLOR][/CENTER]

[CENTER][IMG]http://img72.imageshack.us/img72/9580/sunia01nw4.jpg[/IMG][/CENTER]


[CENTER][IMG]http://img72.imageshack.us/img72/7363/sunia07iq1.jpg[/IMG][/CENTER]

[CENTER][IMG]http://img72.imageshack.us/img72/756/sunia05xa7.jpg[/IMG][/CENTER]

[CENTER][IMG]http://img72.imageshack.us/img72/5879/sunia08hp6.jpg[/IMG][/CENTER]

[LEFT]Jaki netoperek:loveu:.[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=red]Uwaga! Uwaga!:lol: [/COLOR]

[CENTER][B][SIZE=3][COLOR=green]Brak Ci motywacji [/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=3][COLOR=green]do systematycznych codziennych spacerków?:cool3: :lol: [/COLOR][/SIZE][/B][/CENTER]


[CENTER][B][SIZE=3][COLOR=#0000ff]Czujesz się samotny wieczorem?:razz: :lol: [/COLOR][/SIZE][/B][/CENTER]

[CENTER][B][SIZE=3][COLOR=darkorchid]Potrzebujesz Wspaniałego Przyjaciela?:roll: :lol: [/COLOR][/SIZE][/B][/CENTER]



[CENTER][B][SIZE=6][COLOR=cyan]:multi: JEST ROZWIĄZANIE!:multi: [/COLOR][/SIZE][/B][/CENTER]


[CENTER][B][SIZE=4][COLOR=#ff0000]Na troszkę, ot tak sobie[/COLOR][/SIZE][/B][/CENTER]
[SIZE=4][/SIZE]
[CENTER][B][SIZE=4][COLOR=#ff0000]zaprzyjaźnij się z Drobiem?:lol: :evil_lol::evil_lol: :evil_lol: [/COLOR][/SIZE][/B][/CENTER]



[CENTER][COLOR=yellow][B][SIZE=6][COLOR=darkorange]Pilnie szukamy [/COLOR][/SIZE][/B][/COLOR]
[COLOR=yellow][B][SIZE=6][COLOR=darkorange]Tymczasu dla[/COLOR] [COLOR=yellow]Kurczaka![/COLOR]:lol: [/SIZE][/B][/COLOR][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[CENTER][B][SIZE=3][COLOR=red]Ratunku![/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=3][COLOR=#ff0000][/COLOR][/SIZE][/B]
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=65721[/URL]

[B][SIZE=3][COLOR=#ff0000]Pilnie potrzebna pomoc![/COLOR][/SIZE][/B]
:-( :-( :-(
[B][SIZE=3][COLOR=#ff0000][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Baaaardzo dziękuję za pomoc w szukaniu domu :) Myślę, iż w przyszłym roku, jak już się uporamy z ogrodzeniem dzialki ( ponad hektar i wiadomo finanse ), to będzie można z cała pewnością liczyć przynajmniej na dom tymczasowy u mnie. Mój dotychczasowy zwierzyniec i psi i pozostaly jest ogromnie tolerancyjny do wszystkich nowych przybyszów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...