Jump to content
Dogomania

Białystok - wątek zbiorczy, mamy przepełnione DT...


Guest monia3a

Recommended Posts

Byliśmy przed chwilą w lecznicy. Sunia nie ma czipa, czyli nie jest to Kawa i nie jest to suczka ze schroniska. Może to kolejny piesek z tego miotu?? Bo dla mnie są identyczne. Przepraszam Panią Ewelinę, jeżeli poczuła się urażona. Po prostu musimy sprawdzać każdy trop. Zależy nam, żeby ta historia miała szczęśliwe zakończenie. Proszę pomóżcie w szukaniu domku dla niej :(

Link to comment
Share on other sites

Witam, wróciłam z pracy i mogę spokojnie wypowiedzieć się o sytuacji. Otóż bardzo dziękuję [B]psi[/B] oraz [B]jumanjianie [/B]za czujność. To właśnie od nich dowiedziałam się o ogłoszeniu suni na BO. Zaalarmowane tym ogłoszeniem odezwały się do mnie rano z zapytaniem, czy u Kawki wszystko dobrze.

Natomiast nie mogę nie skomentować tego, co działo się później, czyli spekulacji, które wokół sprawy powstały. Sunie są podobne, rozumiem również chwytanie się wszystkich tropów, aby odnaleźć dom suni, ale....

[quote name='jaanna019']Ja też od razu pomyślałam, że to Kawka. Oby się nie okazało, że dogomaniaczka zwróciła jej wolność celowo.
[/QUOTE]
Przy całej mojej niedoskonałej osobie, nie wiem jak mogło to w ogóle przejść komuś przez myśl, a szczególnie osobom, które znają historię Kawy, wiedzą, ile energii i serca oddałam temu psiakowi i jak ważna jest dla mnie. Nie zamierzam tu udowadniać swojej miłości do jednej z najbliższych mi istot, ale samo takie podejrzenie może naprawdę dotknąć, bo wyrzucenie psa na "wolność" i skazanie go na bezdomność jest wg mnie czymś niewybaczalnym.

[quote name='magnolia85']P.S. Szkoda, że Pani Ewelina ma wyłączony telefon i że wykasowała moją wiadomość z prośbą o kontakt na swojej stronie na fb [URL]http://www.facebook.com/PsieSmutki?ref=ts&fref=ts[/URL] .[/QUOTE]

Jakże zaskoczona byłam czytając ten post. Akurat siedziałam w pracy i zadzwonił do mnie mąż magnolii85. Sprawę wyjaśniłam, ale coś mnie tknęło, żeby wejść na forum. Stamtąd skierowałam się od razu na stronę psich smutków na Facebooku. Żaden post nie został usunięty. Znajduje się po prawej stronie profilu. Natychmiast też odpisałam dla magnolii85 prywatną wiadomość.

[quote name='magnolia85']Pani Ewelina odebrała telefon od mojego męża. Twierdzi, że pies jest u niej w domu...ale to podobieństwo.[/QUOTE]
Naprawdę rozumiem podobieństwo (choć tak naprawdę, gdy się przyjrzeć, doskonale widać, że to nie jest Kawa), ale wydaje mi się, że po wyczerpującym telefonicznym wyjaśnieniu możnaby już porzucić spekulacje, jakoby miałabym wyrzucić swojego psa lub kłamać, że pies nie uciekł.

Nie chcę tutaj nikomu niczego wytykać itp. Magnolia85 przeprosiła za zbyt pochopne wyciąganie wniosków i tak naprawdę temat zamknięty, jednak ponieważ sprawa zjadła mi dziś nieco nerwów, umieszczam swoje wyjaśnienie ku przestrodze.

I na przyszłość, gdyby odnalazł się psiak podobny do Kawki [B]zapewniam, że nie usiedziałabym ani minuty, gdyby Kawcia zniknęła. Kawa jest zachipowana, nosi adresówkę przy każdej obroży, jest pilnowana w czasie spacerów i zarejestrowana w kilku bazach danych zwierząt. Gdyby natomiast zaginęła, Białystok i okolice utonęłyby w ogłoszeniach błagających o pomoc w szukaniu. [/B]

[SIZE=3]Trzymam kciuki za sunię, którą odnalazła magnolia85. Mam nadzieję, że[SIZE=3] [/SIZE]szybko znajdzie się dla niej domek. [/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Wczorajsze moje znalezisko z szosy augustowskiej... Przyszło sobie na podwórko do nas i siedziało pod domem jak gdyby u siebie. Chude, śmierdzące, wystraszone i do tego prawdopodobnie przed cieczką. Na pewno nie okoliczne bo dobrze wiedziało, że pies powinien mieszkać w domu, ładnie chodzące na smyczy i jeżdżące samochodem. I widać, że przeganiane przez wszystkich naokoło bo jak tylko do niej zagadałam to mało się nie posikała z tej radości. Niestety "moje" dwa wsiowe burki nie bardzo rozumiały jakie sygnały im wysyła i trochę sierści się posypało...[B] Jeszcze raz dziękuję za szybki łańcuszek pomocy :multi::loveu::multi:[/B] Sunia- POLA- już bezpieczna w DT. Myślę, że domek szybko znajdzie, trochę ja odpucować, ostrzyc i będzie "mix yorka do adopcji" :diabloti: A wracając... przy drodze stał kolejny zrezygnowany pies.... :-(

Czy to się kiedyś skończy??

[IMG]http://img22.imageshack.us/img22/3446/14112012570.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#00ff00][SIZE=4][B]Zapraszam na kolejny bazarek dla Konika i nie tylko:
[/B][/SIZE][/COLOR][URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/235705-Różności-na-Konika-i-psy-samotnej-staruszki-do-31-XI-g-20"][COLOR=#00ff00]
[/COLOR][B][url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/235705-Różności-na-Konika-i-psy-samotnej-staruszki-do-31-XI-g-20[/url][/B][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asika5']gawronka codziennie tamtędy biegam i nie widziałam tej suczki labka w Sienkiewiczach
w tym zółtym domku maja psa takiego owczarkowatego beżowego, a w tym drugim domku nie maja żadnego[/QUOTE]
Od tamtej pory też tych psów nie widziałam. Wczoraj też jechałam przez Sienkiewicze i nic.

Link to comment
Share on other sites

W Radzyniu Podlaskim jest Pan, który chce adoptować młodego(rok/dwa) psa/suczkę - podobną do Stefci ... jest tylko jeden wymóg - pies nie może ganiać gołębi... Pan ma dom i piesek mieszkałby w mieszkaniu... Mam telefon... obiecałam Panu, że popytam...

Link to comment
Share on other sites

W schronisku jest taka sunia :
[URL]http://www.schronisko.bialystok.pl/galeria?func=detail&id=3899#joomimg[/URL]


[B]pipi[/B] czy to nie trisia z jednostki wojskowej która była u ciebie po sterylce, trafiła do schroniska z ulicy kawaleryjskiej, kurde ona już wysterylizowana, bedą ją niepotrzebnie znowu cieli
no i ona jest nieadopcyjna dzika i co całe życie skazana na kraty? :-(...

ten piesek to na pewno z jednostki wojskowej :-(
[URL]http://www.schronisko.bialystok.pl/galeria?func=detail&id=3893[/URL]

Edited by Maia
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...