Jump to content
Dogomania

Brak szczepienia


martika83
 Share

Recommended Posts

Art. 85 ust. 1 pkt 8 ustawy z dnia 11.03.2004r o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczanie chorób zakaźnych zwierząt (DZ.U. Nr 69, poz. 625 z późn. zm.) czyli "kto uchyla się od obowiązku ochronnego szczepienia zwierzęcia przeciwko wściekliźnie - podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo karze grzywny".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jefta']ale szczepienie nie bedace kontynuacja jest wazne po 3 tygodniach wiec czy zaszczepi jutro czy nie to i tak waznych szczepien nie beda mialy.
[/QUOTE]
Liczy się data szczepienia.Równie dobrze powiem,że pies był szczepiony rok temu a producent szczepionki podaje, że działa ona 3 lata.mandat od SM wynosi od 20 do 500 zł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bluess']Czy okolicznością łagodzącą może być stan zdrowia psa-jako powód odroczenia szczepienia?Mam własnie taką sytuację-przedłużające się leczenie ,już dwa miesiące opóźnienia:shake:...[/QUOTE]
Tak. Nie można szczepić osłabionego psa. Dodatkowo czasami nie szczepi się w ogóle psów chorych przewlekle, tylko weterynarz musi poświadczyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Korenia']Tak. Nie można szczepić osłabionego psa. Dodatkowo czasami nie szczepi się w ogóle psów chorych przewlekle, tylko[B] weterynarz musi poświadczyć[/B].[/QUOTE]
dokładnie. moja znajoma miała taką sytuację i weterynarz jej od razu wystawił zaświadczenie, że z powodu stanu zdrowia psa szczepienie zostało odroczone o ileś tam.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...