Jump to content
Dogomania

Pblo94

Recommended Posts

Witam zwracam się do was z prośbą o poradę ponieważ mam Yorka 7miesięcy no i mam taki mały problem, mój piesek je bardzo mało w przeciągu całego dnia, jest zdrowy ponieważ byłem z nim u weterynarza(Zaszczepiony, odrobaczony). Mam karmę Royal, Purine pp, Ariona, Orijena dla ironi nawet pedigree kupiłem nawet jedzenia gotowanego je bardzo mało, no i surowego mięska jedynie trochę. Macie jakieś pomysły co to może być? a jesienią jadł normalnie na dworze jedzenie leonbergera, dla szczeniaków olbrzymich ras. Teraz już nie je ponieważ zimę mamy i chowam miskę. Nawet jak daje jemu tą samą karmę co Leonowi w domu to i tak nie je. Może to dlatego że 2miesiące temu zakupiłem z rodziną 2yorka i może przez to nie chce jeść?. Mały je moczoną karmę ma 3miesiące, próbowałem dawać pierwszemu też moczoną to przez pierwsze 2dni jadł spore porcje a potem przestał.teraz ma 1piętrze w domu miskę z karmą cały czas. (Czytałem że pies przez zmianę miejsca może przestać jeść no ale ten młodszy[2] jest niesamowity je aż pęknie, miałem już sytuacje że wszedł na 1piętro schodami i zjadł całą suchą karmę starszego, brzuszek miał jak beczka, ciężko oddychał ale przetrawił na szczęście.), purina najbardziej podeszła Pinotowi (starszy) ponieważ widzę że jej je najwięcej. Innych nawet nie tknie. .A mój problem taki że jest maleńki(niski jak jamnik) może nie same kości ale jest mały choć jego matka miała 3,5kg a tata miał 1,9kg może dlatego taki niski jest. {Chciał bym aby podrósł póki nie jest za późno}

* PS.Piszę to może z nieładem ale inaczej nie potrafię ;]

Link to comment
Share on other sites

Piszesz ,że jest zdrowy ba zaszepiony i odrobaczony ...ale to nie wszystko.Czy robileś 1.badanie kalu na obecność roboli ?/moj tez był systematycznie odrobaczany a mimo to w badaniu wyszly bardzo liczne jaj robali/
2. czy sa zrobione badania krwi ?/morfologia i biochemia/
3.badanie moczu ?
dopiero jak te wszystkie wyniki będa ok możesz pisac ,że piesek jest zdrowy.I wtedy zastanawiac sie nad problemem niejadka.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Odświeżam wątek, bo mam spory problem z moim młodszym psem. Od samego początku jest niejadkiem i muszę robić niezły cyrk nad miską, żeby całą ją opędzlowała. Fazzi zupełnie nie czuje zainteresowania jedzonkiem. Podejdzie, powącha i pójdzie. Żeby zjadła muszę jej wymyślać różne zabawy jedzonkiem, albo straszyć ją, że Norek jej zje :D Nie chcę tego robić, bo nie chcę, żeby się spinała przy misce, a tym bardziej żeby była agresywna - czasem jej się zdarzy go od michy pogonić, karcimy ją za to. Chciałam zapytać, jakie karmy z półki premium albo super premium psy jedzą w miarę chętnie (mnie się wydaje, że takie bardziej "mięsne", ale nie wiem)? W swojej karierze wypróbowaliśmy już brita, meradog, royala i dwa smaki taste of the wild. Co jeszcze można spróbować, żeby skład był OK, a pieskowi smakowało?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Z obecnie dostępnych karm mój niejadek od czasu do czasu łaskawie zjada Orijen adult - o ile jest porządnie wybiegany i zmęczony czyli zaliczył ubytek energii. Swego czasu zajadał Acanę adult, ale tej linii już nie ma w ofercie, można jednak spróbować np. z Acaną grassland. (Mając na uwadze, że część psów niekoniecznie dobrze toleruje te karmy ze wzgl. na dodatek dużej liczby różnych ziół.)
Są osoby, które dla niejadków polecały Marcus Muhle - mój niestety potraktował ją gorzej niż tekturę, czyli nawet nie próbował się nią bawić - ale to nie musi być regułą.
Karmą wyprodukowaną niejako z myślą o psach wybrednych jest Josera festival - przeznaczona do zalewania wodą wraz z którą - wg słów producenta - tworzy pyszny sos. No cóż, mój pies tak nie uważa ;) ale karma ma rzeczywiście sporo przyzwoitych opinii wystawionych przez właścicieli niejadków (np. w zooplusie).


Od dość dawna jesteśmy na barfie lub domowym gotowanym, kupując karmę wyłącznie na wyjazdy urlopowe, czyli dwa, trzy razy do roku (głównie Orijen), ale swego czasu, jak jeszcze walczyłam z suchymi, u nas sprawdzało się dosmaczanie suchej karmy puszką animondy gran carno. Dwie, trzy łyżki puszki rozprowadzałam ciepłą wodą do postaci sosu, polewałam karmę i odstawiałam na 5-10 minut, żeby się "przegryzło". To nawet zjadał, ale z kolei zaczął "bączyć" po animondzie :)

Link to comment
Share on other sites

Też mam psa niejadka. Uwielbiał josere festival ale nie służyła mu ona. Wszystkie inne karmy to było cudowanie by jadł. Nieco pomogło zabieranie miski - 15min pies nie je to miska do góry i do wieczora na kolejne podejście. Nie zje to na rano aż pies w końcu jadł. Ostatnio trafiłam na exclusive of gosbi i to jest strzał w dziesiątkę. Pies ją uwielbia i gdyby nie problemy zdrowotne (nie przez karmę) to pozostałabym na niej do końca jego życia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='michal-doberman']A próbowaliście jednodniowej głodówki dla wzmocnienia apetytu psa?[/QUOTE]
Jednodniowej? Jednodniowa to nie jest głodówka, tylko zwykła sjesta między suchymi posiłkami :evil_lol:
Dwudniowa to też nie głodówka, tylko przerwa - zasusza, nic nie wzmacnia, niestety.

Link to comment
Share on other sites

A spróbujcie może karmę polać odrobiną sosu z obiadu, posypać maleńką ilością startego mocno śmierdzącego sera lub czymś innym, równie mocno pachnącym. Moja znajoma tak nauczyła swojego psa, że karma jest pyyycha ;) Stopniowo odstawiała polewanie dodatkami i pies je normalnie. Od czasu do czasu polewa mu, żeby sucha mu się nie znudziła "bo ciągle ta sama".

Jeśli chce się psa karmić suchym to maleńka ilość jakiegoś bonusa nie zaszkodzi. :)

Link to comment
Share on other sites

Posypujemy karmę suszoną wołowinką, ale nie robi to na niej wrażenia... zabieramy miskę, ale to też jej nie obchodzi. Teraz testowaliśmy brita, mamy jeszcze na spróbowanie Carnilove. Szczerze mówiąc już zastanawiam się nad przejściem na barfa, ale boję się, że nie będę jej potrafiła dostarczyć wszystkich niezbędnych składników...

Link to comment
Share on other sites

suszona wołowina nie połączy się z karmą. Trzeba by ją rozgotować trochę, żeby zrobił się sos. Albo po prostu raz poświęcić trochę czasu, ugotować prawdziwy sos z mięsa (nie doprawiany), poporcjować do małych pojemniczków (np. po danonkach) i do zamrażary taki zapasik dosmaczacza. Ew. spróbować z tą puszką - to jest szybki sposób.

Link to comment
Share on other sites

Ja proponuję tarty parmezan. Ma bardzo intensywny zapach. Może skusi psiaka. Są dostępne torebki ze startym już parmezanem, kosztują około 5zł. Nie tak drogo, a trochę tego sera tam jest. Jakby psu podpasiło to wystarczy na dosyć długo. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Ja już nie mam siły do mojej labradorki,od kiedy dostała cieczkę totalnie olewa jedzenie.
Przed cieczką pucowała michę do dna,daję jej Marcus Muhle z niedużą ilością mokrej karmy naturediet.Teraz póki co dzisiaj nie chciała jeść już czwarty dzień,podkreślam że nie ma żadnych wymiotów,biegunek i innych zaburzeń pokarmowych,jedyne co ją dręczy to popłakiwanie z "miłości" do piesków.Dzisiaj już nie wytrzymałam i nakarmiłam ją łyżką i wcale się nie opierała kiedy podawałam jej żarcie,wręcz przeciwnie. Czy Wy mieliście przypadki,że suka w okresie cieczki robi strajk głodowy?

Link to comment
Share on other sites

Mam dwa psy. Chłopak o wadze 6,5 kilograma zjadłby najchętniej ilość karmy równą swojej wadze. Raczej nie wybrzydza. Suka o wadze 13 kilogramów od szczeniaka wybredna. Jak przestała intensywnie rosnąć to sama ograniczyła ilość jedzenia i do tego domagała się dużo ruchu w ciągu dnia. Na początku dosmaczałam, ale w końcu uznałam, że pies nie jest wycieńczony ani wychudzony. Sylwetka psa sportowca.
Suka ma teraz 8 lat i je mniej niż połowę dziennej dawki , którą pożera pies. Jest w świetnej formie. Najchętniej biegałaby pół dnia.
Może nie zawsze trzeba się tak trząść nad psią miską i kombinować. Jak pies jest zdrowy i dobrze wygląda to po co zmuszać do jedzenia większej ilości niż sam chce?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...