Jump to content
Dogomania

Karma BIOPUR


Ela38

Recommended Posts

a jaki widzisz sens w kupowaniu w takiej cenie puszki w której tylko 1/3 to mięso a reszta to ryż i jarzyna ?
Przeciez za taką kasę możesz kupić suuuper mięcho , bardzo dobry ryż , olej, jarzyny i jeszcze sporo Ci zostanie na najlepsze suplementy.
I też będzie "eko";)
Poza tym jakoś nie mam zaufania do karm z utajnionym składem szczegółowym...

Link to comment
Share on other sites

Moja sunia jest chora na wątrobę dlatego też je specjalistyczną karmę ale ma też alergię pokarmową i na karmę np. royal canin hepatic dla psów chorych na wątrobę ma alergię, więc szukam karmy która by nie miała alergenów i zarazem wspomagała wątrobę. Dlatego też pytam bo widzę że Biopur jest hypoalergiczny i nie ma takiego różnego syfu na które są uczulone zwierzaki.

Link to comment
Share on other sites

Uczula nie karma a konkretne jej składniki
Dlatego pisanie o karmie że jest "hipoalergiczna" to nieporozumienie i chwyt marketingowy dla naiwnych.
Jesli pies jest uczulony na białko np miesa wołowego to chocby krówki pasły sie na anielskich łąkach to i tak taka karma psa uczuli jak diabli.Podobnie z kurczakiem
Podstawą jest ustalenie co psa uczula ( np poprzez dietę eliminacyjną) i dobranie karmy pod tym kątem.
A jesli chcesz uniknąć "syfu" czyli wszelkich ulepszaczy smaku, sztucznych konserwantów, barwników itp to omijaj szerokim łukiem karmy w których skład jest podany ogólnikowo ( np wołowina , ryż , marchewka, "bez konserwantów" i tyle) a za to pełno zapewnień jak to karma jest świetna.

Link to comment
Share on other sites

15 zeta za puszkę, która wystarczyłaby mojemu psu na 1 dzień? Musiałabym wydawać 450 zł miesięcznie tylko na żywienie 10-kilogramowego psa :) 30 zł za kilogram jedzenia - w takiej cenie to są udźce wołowe w sklepie mięsnym, samo mięso, bez ryżu i marchewki :) No ale nie nazywają się "holistyczne" ;)

Link to comment
Share on other sites

Nie do końca jest tak, jak piszesz...
Hasło hipoalergiczny nie jest tanim chwytem marketingowym dla naiwnych tylko oznacza stopień rozdrobnienia protein białka poprzez proces hydrolizacji, im mamy mniejsze cząsteczki białka tym mniejsze ryzyko uczuleń bo organizm "nie zauważa intruza ". Procesowi hydrolizacji możemy poddać proteiny każdego pochodzenia: wołowego, drobiowego, itp. Proces ten jest b. kosztowny, stąd karmy hipo kosztują tyle. Najbardziej w tyle stoi R.C. hypoalergenic, lepsza jesst Purina HA, a jako pierwsza stoi od b dawna hills z/d no i nowość bdb karma o najmniejszej wielkości cząsteczki białka R.C. anallergenic.
Prawdą jest ze nie uczula karma tylko poszczególny rodzaj białka, ale nie jest prawdą że nie ma znaczenia pochodzenie mięsa.
chodzi mi tutaj o tereny ekologiczy i tereny gdzie żywiec skarmiany jest wszelkimi dostepnymi przyspieszaczami wzrostu.
Słowo alergia choć modne to nie wielu wie, że kryje pod sobą całą gamę różnych reakcji zachodzących w organizmie, nie jest to takie proste jak się wydaje, możemy mieć do czynienia np z nietolerancją pokarmową, efekty identyczne jak przy alergii, ale mechanizm powstawania jest zupełnie inny niż przy alergii i tutaj właśnie ma znaczenie pochodzenie mięsa.

Co do karmy BIOPUR, skład dla "wątrobowców" przedstawia się następująco:
bio ryż, bio mięso wołowe, bio marchewka, bio watroba wołowa, bio olej slonecznikowy z pierwszego tloczenia, mineraly. Analiza: białko surowe 6%, tłuszcz surowy 5%, włókno surowe 2%, popiół surowy 1,5%, wilgotność 72%, kwasy tł. 1,31%, sód 0,1%, miedz 0,2%
czego mu brakuje Twoim zdaniem?

BIOPUR posiada międzynarodowy certyfikat produktu BIO ( co oznacza, że każdy element produkcji - od paszy dla zwierząt hodowlanych, przez zwierzęta hodowlane i każdy składnik (może z małymi wyjątkami) znajdujący się w karmie tez jest certyfikowany BIO). O europejskich wymogach stawianych produktom bio można poczytać tutaj: [URL]http://ec.europa.eu/agriculture/organic/animal-welfare_pl[/URL] .
Sama przez dwa lata zmagałam się z PNN u mojego psa, pod koniec choroby, kiedy wszystkie możliwe diety przestały być już dla Kinga atrakcyjne spróbowałabym BIOPURa bądz każdej innej, dobrej diety gdyby tylko była dostępna. Jeżeli ktoś ma odpowiednią wiedzę, czas i możliwości żeby samemu komponować dietę dla swojego psa tak, to oczywiście- można, jeśli takiej możliwości nie ma a stać go na gotową dietę to co w tym złego?

Edited by kingula
Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z alergią (reakcja systemu immunologicznego) czy z nietolerancją (brak enzymów odpowiednich do trawienia danego pokarmu) lepiej wiedzieć, co powoduje objawy niż pakować w psa gotowe produkty typu "zamiast". Alergia pokarmowa to w sumie nie choroba. Wystarczy zdefiniować alergen i potem można żyć normalnie nie bawiąc się hydrolizowane białka, które akurat wcale danego organizmu nie uczulają. Jeśli nie jest się uczulonym na kurczaka to można sobie zjeść kurczakowe białka dowolnej wielkości cząsteczek. Dlaczego nie? Czemu odmawiać sobie nieprzetworzonej żywności, która nie szkodzi?
Moim zdaniem w przypadku alergii/nietolerancji wyjściem są testy lub dieta eliminacyjna. Diagnoza jest najważniejsza - ale nie w sensie, że pies jest alergikiem/cierpi na nietolerancję, ale w znaczeniu - co konkretnie mu szkodzi.

No a poza wszystkim, to jakoś zupełnie nie przekonuje mnie hipoteza, że jedzenie z konserwy to jest to, co wątroba kocha najbardziej ;)

Link to comment
Share on other sites

Moją sunię uczula prawie wszystko. Uczula ją kurczak, ale nie uczula hydrolizowane białko z kurczaka, które jest w gotowych karmach hipoalergicznych. Wynika z tego ze [B]kingula [/B]ma rację.
Próbowałam ją karmić rownież dietą przygotowywaną przeze mnie, ale niestety nie potrafię dokładnie zbilansować pokarmu i wyniki wątrobowe były gorsze niż jeżeli później przeszłam na Hepatic RC. Gotowce jej sprzyjają ale ma alergię na Hepatic RC, na inne karmy wątrobowe też :(
Więc chwytam się już czego tylko mogę, szukam wciąż karmy którą dopasuję pod względem alergii i chorej wątroby.

Link to comment
Share on other sites

Biopur chyba nie jest oparty na hydrolizatach. Jedynie to niby to ekologiczne mięso. Wariant dla wątrobowców jest z wołowiny - może akurat, ale skoro psa uczula prawie wszystko, to krowa też może, bo to niestety dość częsty alergen.
A nie jesteś przypadkiem z Wrocławia? Bo we Wrocku jest Agnieszka Kurosad, dr nauk wet., dietetyk. Układała diety dla chorych psów, w tym wegetariańskie.
Tutaj jest kilka zestawień, ale to akurat o PNN a nie o wątrobie, ale może coś z literatury wpadnie Ci w oko:
[url]http://www.vetfood.pl/_pliki_/filemanager/file/Diety_Kurosad/diety.pdf[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...