Jump to content
Dogomania

Niech przemówią ludzkim głosem: moje zwierzaki


Recommended Posts

[quote name='Anula']Paluch jest specyficznym Schroniskiem nie ma tam opcji jak DT a wielka szkoda,ile by psów otrzymało pomoc.Przebywają tam dwa pekińczyki jeden z nich jest bez oczek.Koci Świat wie o nich i nie może ich wyciągnąć,pomóc im a w tej chwili mają miejsca w DT dla plaskatych.[/QUOTE]Nie mozecie ich adoptowac poprzez osoby prywatne lub organizacje?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']z Kłębuszka to ejszcze śliczny sznaucerkowaty piesek będzie - trzymam kciuki za jego zdrówko :kciuki:[/QUOTE]
Coś zaczynam tak podejrzewać...Jeszcze mam nadzieję, że to terierek;).
Dziś byłam u weta, dostał następną dawkę leku na nużycę. Trochę mnie ta wizyta podłamała, bo to, co podejrzewałam-jakieś kłopoty z nóżkami- sprawdziły się. Kłębuszek ma uszkodzony staw biodrowy i duże zmiany w obu. To jest naprawdę stary, schorowany piesek, z wieloma przypadłościami. Wczoraj się trochę ożywił, szczekał przed każdą obcą bramą:otwierać, ja idę (chyba jeszcze nie rozróżnia naszej). Dziś nawet wstać z koszyczka nie chciał, dopiero jak mu przystawiłam pod nos jedzonko. Pewnie mu w posłaniu ciepło, a te stawy to starsza sprawa i boli go cały czas.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dziuniek']Coś zaczynam tak podejrzewać...Jeszcze mam nadzieję, że to terierek;).
Dziś byłam u weta, dostał następną dawkę leku na nużycę. Trochę mnie ta wizyta podłamała, bo to, co podejrzewałam-jakieś kłopoty z nóżkami- sprawdziły się. Kłębuszek ma uszkodzony staw biodrowy i duże zmiany w obu. To jest naprawdę stary, schorowany piesek, z wieloma przypadłościami. Wczoraj się trochę ożywił, szczekał przed każdą obcą bramą:otwierać, ja idę (chyba jeszcze nie rozróżnia naszej). Dziś nawet wstać z koszyczka nie chciał, dopiero jak mu przystawiłam pod nos jedzonko. Pewnie mu w posłaniu ciepło, a te stawy to starsza sprawa i boli go cały czas.[/QUOTE]
jest bardzo dobry srodek przeciw bolowy ktory sie stosuje p/boli stawow :metacam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Nie rozumiem dzialanosci kombinatu jakim jest Paluch,czemu przy takiej olbrzymiej ilosci zwierzat nie daja tych w najwiekszej potrzebie zwierzat na DT?To by wielu psom przedluzylo zycie ,albo uratowalao ,skrocilo przebieg chorob,odciazylo finansowo.Dziwna polityke prowadza ci "milosnicy zwierzat"[/QUOTE]


a czy czasem nie jest tak, że schron dostaje kasę z miasta - odpowiednio do ilości psów....
bo juz sama nie wiem czym tłumaczyc to przetrzymywanie na siłę psów

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dziuniek']Coś zaczynam tak podejrzewać...Jeszcze mam nadzieję, że to terierek;).
Dziś byłam u weta, dostał następną dawkę leku na nużycę. Trochę mnie ta wizyta podłamała, bo to, co podejrzewałam-jakieś kłopoty z nóżkami- sprawdziły się. Kłębuszek ma uszkodzony staw biodrowy i duże zmiany w obu. To jest naprawdę stary, schorowany piesek, z wieloma przypadłościami. Wczoraj się trochę ożywił, szczekał przed każdą obcą bramą:otwierać, ja idę (chyba jeszcze nie rozróżnia naszej). Dziś nawet wstać z koszyczka nie chciał, dopiero jak mu przystawiłam pod nos jedzonko. Pewnie mu w posłaniu ciepło, a te stawy to starsza sprawa i boli go cały czas.[/QUOTE]
Ciocia,jeżeli możesz to porozmawiaj z wetem na temat leku jaki proponuję, o nazwie arthrovet plus.Pomógł i pomaga bardzo mojej suni.Trzy lata temu,było tak źle,że tylko operacja za grubą kasę.Do dzisiaj biega,skacze i nikt jej nie daje tych 14-lat!Bardzo sobie go chwalę,ale wiadomo,trzeba to skonsultować z wetem.Jeżeli nie będzie przeciw wskazań,to zamówię go i wyślę.
Link o leku:
[url]http://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=de&u=http://www.tier-drogerie.de/arthrovet_plus_90_tabletten&prev=/search%3Fq%3Darthrovet%2Bplus%26hl%3Dpl%26tbo%3Dd%26biw%3D1517%26bih%3D672&sa=X&ei=b8_NUIaoJ4XKtQbfl4HQBw&sqi=2&ved=0CE0Q7gEwAQ[/url]

Edited by Bogusik
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bogusik']Ciocia,jeżeli możesz to porozmawiaj z wetem na temat leku jaki proponuję, o nazwie arthrovet plus.Pomógł i pomaga bardzo mojej suni.Trzy lata temu,było tak źle,że tylko operacja za grubą kasę.Do dzisiaj biega,skacze i nikt jej nie daje tych 14-lat!Bardzo sobie go chwalę,ale wiadomo,trzeba to skonsultować z wetem.Jeżeli nie będzie przeciw wskazań,to zamówię go i wyślę.
[/QUOTE]
Będę wdzięczna za każdą pomoc.
Ja te specyfiki znam, bo testowałam je na Karmelku. Jest też ludzki arthroblock(da się kupic za 35 zł. 60 tabl.), podobno bardzo dobry, ale muszę weta podpytać, bo coś tam zawiera dodatkowo. Za tydzień idę znowu, na kolejną dawkę przeciwko nużycy, ale zadaję zawsze tyle pytań o wszystko, że na razie o tym zapomniałam. Teraz daję czas Miśkowi (Kłębuszkowi) na odpoczynek po schronisku i przytycie (już grubszy o 10 dkg i cm w pasku). Nie zapominajcie, że on miał wyciętego guza i nie wiem, czy był łagodny, spróbuję wydobyć tę wiadomość ze schroniska, jeżeli to badali. Do oceny ortopedycznej niezbędne są zdjęcia rtg, to też obciąża. No i jeszcze konsultacja okulistyczna, on ma guzek na powiece, który uszkadza rogówkę. To wszystko przed nami, z tym że to biodro Misia jest prawdopodobnie uszkodzone mechanicznie, może na skutek wypadku i wtedy suplementy działają pomocniczo, ale nie naprawią takiego urazu. To jednak będę wiedzieć później.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anula']Paluch jest specyficznym Schroniskiem nie ma tam opcji jak DT a wielka szkoda,ile by psów otrzymało pomoc.Przebywają tam dwa pekińczyki jeden z nich jest bez oczek.Koci Świat wie o nich i nie może ich wyciągnąć,pomóc im a w tej chwili mają miejsca w DT dla plaskatych.[/QUOTE]
Przy mnie jedna kobietka "zapisywała się" się na te pekińczyki i nie była jedyną amatorką. Wprawdzie niedawno straciła swojego, więc nie wiem czy chce następnego chorego i starszego (ludzie nie chcą przeżywać traumy odejście zwierzęcia raz po raz), ale sądzę, że akurat te psiaki długo tam nie zabawią. A nie może ich adoptować ten dom tymczasowy osobiście? Do tej babki mam telefon i chcę jej podsunąć właśnie jakiegoś od "plaskatych".

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://i50.tinypic.com/vimnwo.jpg[/IMG]

[IMG]http://i45.tinypic.com/4tk95k.jpg[/IMG]

[IMG]http://i47.tinypic.com/1y08xh.jpg[/IMG]
[IMG]http://i50.tinypic.com/30ljhqf.jpg[/IMG] [IMG]http://i50.tinypic.com/12557b5.jpg[/IMG]

Edited by dziuniek
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mapet']a czy czasem nie jest tak, że schron dostaje kasę z miasta - odpowiednio do ilości psów....
bo juz sama nie wiem czym tłumaczyc to przetrzymywanie na siłę psów[/QUOTE]
Pewnie dostaje, ale to jakoś jest inaczej zorganizowane, bo przecież liczba psów ciągle się zmienia-może robią jakieś rozliczenia miesięczne...A przetrzymują chore, bo nie wiadomo, co może zrobić złośliwy adoptujący(jakieś skargi, reportaże itp.);). Myślę,że chorego, zdiagnozowanego (;)) da się wyciągnąć, ale są jakieś "moce przerobowe", za dużo naraz nie da rady;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dziuniek']Będę wdzięczna za każdą pomoc.
Ja te specyfiki znam, bo testowałam je na Karmelku. Jest też ludzki arthroblock(da się kupic za 35 zł. 60 tabl.), podobno bardzo dobry, ale muszę weta podpytać, bo coś tam zawiera dodatkowo. Za tydzień idę znowu, na kolejną dawkę przeciwko nużycy, ale zadaję zawsze tyle pytań o wszystko, że na razie o tym zapomniałam. Teraz daję czas Miśkowi (Kłębuszkowi) na odpoczynek po schronisku i przytycie (już grubszy o 10 dkg i cm w pasku). Nie zapominajcie, że on miał wyciętego guza i nie wiem, czy był łagodny, spróbuję wydobyć tę wiadomość ze schroniska, jeżeli to badali. Do oceny ortopedycznej niezbędne są zdjęcia rtg, to też obciąża. No i jeszcze konsultacja okulistyczna, on ma guzek na powiece, który uszkadza rogówkę. To wszystko przed nami, z tym że to biodro Misia jest prawdopodobnie uszkodzone mechanicznie, może na skutek wypadku i wtedy suplementy działają pomocniczo, ale nie naprawią takiego urazu. To jednak będę wiedzieć później.[/QUOTE]
Ok,jeżeli lek będzie potrzebny,chętnie pomogę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Jak bys widziala ta pomoc ,skoro nie mozecie pieskowi pomoc osobiscie?Ile ma psiak lat?jaka to geriatraia?czy ten dzial jest w jakiejs klinice?jakie ma objaw`y?jak sie te objawy uwidoczniaja?jaki duzy jest psiak i jakiej jest rasy-mix?[/QUOTE]
[COLOR=#a9a9a9]Nie wiem, jak widzę Twoją pomoc, bo nie wiem jakie masz możliwości. A jak Ty widziałaś swoją pomoc Sajgonkowi? Bo zaczęło się od tego, że napisałaś iż gdybyś wcześniej wiedziała, to byś mu pomogła. Nie wiem czy dajesz dt czy pieniądze czy znasz ludzi którzy by pomogli.
A właśnie dlatego, że nie mamy możliwości sami mu pomóc to piszę o tym psie. Kila razy padały tu słowa by zauważać cierpiące psy w tym schr i dawać innym znać. Może akurat ktoś coś...
Morgan lat +/- 10 wielkość labradora, zwykły czarny mieszaniec krótkowłosy. Geriatra to jeden z trzech oddziałów szpitalnych w tym schronisku. Mały budynek z dużą ilością boksów. Objawy - bardzo dużo je a straszliwie wychudzony, podobno nie przyswaja pokarmu. Łyse placki na ciele.
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='morisowa'][COLOR=#a9a9a9]Nie wiem, jak widzę Twoją pomoc, bo nie wiem jakie masz możliwości. A jak Ty widziałaś swoją pomoc Sajgonkowi? Bo zaczęło się od tego, że napisałaś iż gdybyś wcześniej wiedziała, to byś mu pomogła. Nie wiem czy dajesz dt czy pieniądze czy znasz ludzi którzy by pomogli.
A właśnie dlatego, że nie mamy możliwości sami mu pomóc to piszę o tym psie. Kila razy padały tu słowa by zauważać cierpiące psy w tym schr i dawać innym znać. Może akurat ktoś coś...
Morgan lat +/- 10 wielkość labradora, zwykły czarny mieszaniec krótkowłosy. Geriatra to jeden z trzech oddziałów szpitalnych w tym schronisku. Mały budynek z dużą ilością boksów. Objawy - bardzo dużo je a straszliwie wychudzony, podobno nie przyswaja pokarmu. Łyse placki na ciele.
[/COLOR][/QUOTE]
Jakie masz podejrzenia : Czy Morgan ma chora tarczycę? bo to są te objawy, pewnie tez wielu innych chorób :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Ojej Tak duzo masz sierot pod swoimi skrzydlami .Czy ktos Ciebie finasowo wspomaga,przeciez pomoc tak ciezko chorym wyniszczonym psom pochlania nie tylko duzo pracy czasu ,poswiecen ale i opieka ta zwiazana jest z bardzo duzymi nakladami finasowymi?Ps czy jakis psiak potrzebuje np. lek (wczesniej wspomnialam o Advokats,wzamacniajace vitaminy to wysle[/QUOTE]
No cóż, jak prawie wychowa się dzieci, to instynkt opiekuńczy nie wygasa i trzeba go gdzieś spożytkować;). Ale faktycznie, moje możliwości finansowe skurczyły się w tym roku i dlatego poprosiłam o pomoc ciotki z Koszyczka. Bez ich wsparcia nie wyciągałabym Sajgonka i Puszka ze schroniska. Ja mam pracę w domu, nie wychodzę na osiem godzin, dlatego mogę dopatrywać chorego psiaka praktycznie bez przerwy. A spacery z psami to moja dzienna porcja fitness:painting:. Inaczej zasiedziałabym się w domowych pieleszach.
Nie lubię prosić o pomoc, ale gdy widzę, że Kłębuszek je, drepta szybciutko na spacerku i przytula się do naszych nóg (wyżej nie sięga), a jeszcze kilka dni i odszedłby w schronisku, to moje skrupuły mijają.
Dlatego dzięki za propozycję leku, jak uzgodnię z wetem, to będę, Was cioteczki, prosić.

Link to comment
Share on other sites

A oto dalsze relacje z życia Kłębuszka:


[IMG]http://i49.tinypic.com/21omyab.jpg[/IMG] Czasem już nie zwijam się w kłębuszek, chyba jest bezpiecznie...



[IMG]http://i48.tinypic.com/257dhj6.jpg[/IMG] [IMG]http://i50.tinypic.com/316x8uh.jpg[/IMG]
Obudziłem się, jestem trochę nieuczesany... Czy warto wstawać, szykuje się jakieś śniadanie?


[IMG]http://i48.tinypic.com/xq7gw.jpg[/IMG] [IMG]http://i47.tinypic.com/2djxpgk.jpg[/IMG]
Chyba coś się dzieje,zaraz zobaczymy.... Proszę nie fotografować!!! Jeszcze mi futro nie odrosło!

Piesia widać już "na pokojach". Chodzi, bada, przytula się. Ciągle jeszcze dość słaby, ale nie śpi 24 godziny na dobę. Je za trzech, cztery razy dziennie. I pomyśleć, że w schronisku już się poddawał, leżał tylko i chyba czekał na śmierć.
Dziewczyny ile tam takich jeszcze???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...