Jump to content
Dogomania

Przewóz zwierząt


Hiro

Recommended Posts

  • Replies 193
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Jeśli ktoś potrzebuje wysłać/ściągnąć szczeniaka/niedużego psa to mogę go przewieźć i się nim oczywiście zaopiekować.
25.04 jadę do Satu Mare (Rumunia)
29.04 jadę do Zadaru (Chorwacja)
22.06 jadę do Brna (Czechy)
07.08 jadę do Helsinek (Finlandia) - WDS'14
22.10 jadę do Brna (Czechy) - EDS'14

Kontakt : tel. 501-015-510

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='MisiaM']Pytanie do osób jeżdżących do Anglii/ z Anglii. Czy da się przewieźć psa z Anglii do Polski bez szczepienia na wściekliznę? Czy gdzieś to ktoś sprawdza? Czy raczej muszę czekać, aż szczepienie nabierze ważności?[/QUOTE]
Ja podróżuję Eurotunnelem i nigdy nie zdarzyło mi się, żeby ktoś sprawdzał psy przy wyjeździe z Anglii (przy czym zawsze bilet kupowałam przez internet). Niemniej jednak zgodnie z przepisami do Francji psa bez szczepień wwieźć nie wolno (do Polski zresztą też ;-)). Można natomiast legalnie szczenię do 3 miesiąca życia bez szczepień wwieźć do Holandii. Konieczne jest tylko oświadczenie hodowcy, że kupione u niego szczenię jest zdrowe i nie miało kontaktu z chorymi zwierzętami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cornadore']Ja podróżuję Eurotunnelem i nigdy nie zdarzyło mi się, żeby ktoś sprawdzał psy przy wyjeździe z Anglii (przy czym zawsze bilet kupowałam przez internet). Niemniej jednak zgodnie z przepisami do Francji psa bez szczepień wwieźć nie wolno (do Polski zresztą też ;-)). Można natomiast legalnie szczenię do 3 miesiąca życia bez szczepień wwieźć do Holandii. Konieczne jest tylko oświadczenie hodowcy, że kupione u niego szczenię jest zdrowe i nie miało kontaktu z chorymi zwierzętami.[/QUOTE]

Dzięki za odp :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hiro']W następnym tygodniu wracamy z Moskwy do Polski. Jak zawsze możemy przywieść tam lub z powrotem pieska.[/QUOTE]

Kurcze a w Maju ? :-) Mam 4 miesięcznego niufa z Moskwy po zoperowanej dysplazji , adoptowałam nie wiem jak go zciągnąć może przesyłka lotnicza ? Można tak , nigdy nie miałam takiej sytuacji , jakie szczepienia i co tam jeszcz przy wjeździe do Polski z góry dziękuję za odp i jaką kolwiek pomoc :-)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli jedzie się promem to sprawdzają paszport i chip(w obydwie strony), jeśli nie będzie szczepienia to nie przejdzie.

Naprawdę nie radzę kombinować jak się dowiedzą to psa zatrzymają na bardzo kosztowną kwarantannę a nawet i uśpić mogą :-/ Może z UK jeszcze jakoś by przeszło ale tak i tak po drodze będziesz mieć angielskich służbistów którzy nie darzą polaków sympatią! Zawsze jest ryzyko. Jak przewieziesz to daj znać czy się udało.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='ACTINA']Jeśli jedzie się promem to sprawdzają paszport i chip(w obydwie strony), jeśli nie będzie szczepienia to nie przejdzie.

Naprawdę nie radzę kombinować jak się dowiedzą to psa zatrzymają na bardzo kosztowną kwarantannę a nawet i uśpić mogą :-/ Może z UK jeszcze jakoś by przeszło ale tak i tak po drodze będziesz mieć angielskich służbistów którzy nie darzą polaków sympatią! Zawsze jest ryzyko. Jak przewieziesz to daj znać czy się udało.[/QUOTE]

Dzięki za ostrzeżenie. Pomyślimy jeszcze nad tym.


[B]28 maja jedziemy do Berlina, powrót tego samego dnia.
Trasa: Łomża - Warszawa - Berlin. Możemy przewieźć jakieś stworzonko jeżeli ktoś coś potrzebuje :) [/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ACTINA']Jeśli jedzie się promem to sprawdzają paszport i chip(w obydwie strony), jeśli nie będzie szczepienia to nie przejdzie.

Naprawdę nie radzę kombinować jak się dowiedzą to psa zatrzymają na bardzo kosztowną kwarantannę a nawet i uśpić mogą :-/ Może z UK jeszcze jakoś by przeszło ale tak i tak po drodze będziesz mieć angielskich służbistów którzy nie darzą polaków sympatią! Zawsze jest ryzyko. Jak przewieziesz to daj znać czy się udało.[/QUOTE]


Pies jest już u mnie, został przywieziony do Berlina przez anglików (zajmuje się transportem psów) bez najmniejszych problemów. Z Berlina też bez problemów dojechaliśmy do domu :)

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

No właśnie podłączam się do zapytania poprzedniczki czy ktoś może będzie przejeżdżał w okolicy Dusseldorfu tak około przyszłego tygodnia ??
Mam do zabrania małego szczeniaka sznaucerka miniaturowego.
Ewentualne info poproszę pod numer tel. 501-015-510

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...